Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

marş basmama sorunu akü kaynaklı sanırım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    moto-baytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cemsid cbf 150
    arkadaşlar merhaba. herkeze iyi akşamlar. tekeriniz düz bassın...

2007 model cbf 150 sahibiyim... ikinci el almıştım motorumu
    önceki sahibi alarm taktırmış motora. bi süre sağlık nedenleriyle binemedim ve sanırım akü boşalmış..
    forumda okuduğum bölümlerde 1 saatlik sürüş sonrası akünün kendini toplayabildiği yazıyordu.. denedim topladıda .. 3 gün kullanmayınca tekrar marş almadığını gördüm motrun ... tekrar iterek kaktırarak çalıştırdıktan sonra 1 saatlik sürüş sonrası bir gün kapalı bir garaja bıraktım motoru
    bugun sabah gelip çalıştırdım tek seferde marş aldı 30 dakka sürdüm kapı önüne çektim soğuk havada 3 saat kadar bekledi .gitmek üzere motorun başına gelip marşa bastığımda yeniden marş moturunun cılız dönüşü ve motorun çalışmama sorunuyla karşılaştım

benim sorum ise şu . 1 gün kapalı garajda bekledikten sonra tek seferde çalışan motor. üstüne 30 dakkada sürüş eklendikten sonra 3 saat soğukta kalıp marş almamasının sebebi ne olabilir. ?
    kendisini soğukta bıraktım üşüttüm diye motorum bana gücendimi yoksa

diğer sorumsa şu iterek çalıştırmaktan hem ben hem çevremdeki insanlarda bel fıtığı şekillenmek üzere. akü bitmiş değiştir diyorsanız. tavsiyeleriniz ne yönde
    cbf 150 için fiyat performans açısından tavsiye ettiğiniz akü nedir? ...
    cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekküler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    akünü hemen değiştirmek yerine önce performans ölçtürüp,sonra tam bir şarj etmeyi (motorun üstünde değil,cihazla) denesen nasıl olur??

tamam artık eskidiyse bozulduysa değişecek..çare yok ama çoğu akü soğuklarda bu şekildeyken sıcak havalarda canavar kesilir...boşuna masrafa girmiş olmayasın..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    cemsid cbf 150
    teşekkür ederim güzel tavsiye... fakat motor sahibi olma durumum çok yeni . başka bir motorlu taşıtlada daha önce benzer durumlarla karşılaşmadım. motorumun üstündeki akünün yenisinin ederi internette 50 tl civarında seyrediyo . bu bahsettiğiniz işlemleri istanbulda uygun ( sıfırınla kıyaslandığında ) yaptırabileceğim bir yer varmı önerebileceğiniz ? yada daha kaliteli bir aküye geçiş mi yapsam ..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    50 tl bişey değil tabi..ama benim prensiplerimde tamamen emin olmadan o 50 tl yi aküye hemen vermemek var...

dediğim gibi çare yoksa gerekirse 100 tl verir kaliteli bişey alırım..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    Büyük ihtimalle akü bitmişdir zaten ama bi marş motorunada bakmak lazım
    Y@K@M02... 4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHUNU TAŞIR... Faswind200R

Motosikleti
    cemsid cbf 150
    tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim.. akü ölçümü ve dolumu yapan bi yerle iletişime geçip bir fiyat bilgisi aliyim sonrasındada duruma gere hareket ederim artık...
    iyi günler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akünü hemen değiştirmek yerine önce performans ölçtürüp,sonra tam bir şarj etmeyi (motorun üstünde değil,cihazla) denesen nasıl olur??

tamam artık eskidiyse bozulduysa değişecek..çare yok ama çoğu akü soğuklarda bu şekildeyken sıcak havalarda canavar kesilir...boşuna masrafa girmiş olmayasın..
    dediğiniz sanırım doğruymuş samet bey. dün soğukta beklediği için çalışmayan motorumu yine sıcak kapalı garaja bırakmıştım . az önce tek marşta çalıştı... kuru akü tarzında benim aküm . belki biraz gücü zayıladığından belkide soğukta farklı br durum söz konusu ki çalışmıyo... teşekkürler.

Motosikleti
    piaggio x9 500 ie
    Soğuk havalar da genellikle çalışmama sorunu her motorcunun başınagelir. Tavsiyem önce motorcuya gidip aküyü ölçtür sonra motorun şarj edip etmediğini kontrol ettir. Sorun yoksa alarma baktır bedede aynı sorun vardı yazdıklarımı yaptırdım sorun düzelmedi sonra usta alarmı iptal edelim dedi iptal ettik sorun düzeldi meyer alarmın kablosu aşınmış şase yapıyormuş ve aküyü bitiren oymuş.

kardeşim motor sıcakken gün içerisinde marşa basarak motorun sıkıntısız çalışıyor ama 2 saatden fazla bekler marşa masarsan basmıyorsa akün bozuk anlamına gelir 1 akü almanı tavsiye ederim

Motosikleti
    Mondial 125-KT idi satıldı.
    Kardeşim soğukta akü daha çabuk boşalır,kapalı garaj daha sıcak olduğu için sıkıntı olmaz normaldir yani,aküyü şarj etmeyle falan uğraşma,çünkü gidip şarj etcen 10-15 TL para alacaklar,onun yerine yeni akü alırsın ya da şarj makinesi alırsın daha iyi.Ben 30 TL ye H-Tronic diye bişey almıştım,arabanın aküsünü bile şarj ettim :D.Ama diğer arkadaşlarında dediği gibi hemen kusuru aküde arama,belki elektrik kaçağı vardır.Bunu denemek için akünün (-) kutup başını sök motoru soğukta bırak bineceğin zaman kutup başını tak marşa bas eğer yine almazsa sorun aküden,yok marş basarsa o zaman o takılan alarm sisteminde falan kaçak olabilir.Şu da var akünün plakaları zarar görmüşse istediğin kadar şarj et naparsan yap mutlaka çabuk boşalıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    2007 model motorda akü mü kalır?Tamam bi kaç kere vurdurdun falan ama olmuyosa anla ki akü ömrünü doldurmuş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)