Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin hortumundan benzin gelmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    arkadaşlar 125 cc scooterimle yolda giderken benzin bitti ve iteledim ittikten sonra bida çalıştırdım gaz verince istop etti yani anlıyacağınız hortumlarda bile benzin kalmadı benzini tamamen bitirdi motor eve getirdim 1 gün o şekilde bıraktım 2.gün pet şişeyle 5 tl 1lt benzin aldım koydum motora marşa basıyorum basıyorum çalışmıyo motor çalışcakmış gibi oluyor çalışmıyor öyle yapa yapa akü bitti ve ayak marşıylandan denedim olmadı sonra karbüratöre gelen benzin hortumunu çıkardım ve hortumu tüm nefesimlen çektim benzin gelmedi depoya üfledin gene hortuma benzin gelmedi neyapsam o hortuma benzin gelmedi hortumu çekmek yerine bide tam tersini yapıyım dedim üfledim depoya kulağımı dayadım üfleme sesi geliyordu . ne yapsam çalıştıramadım yorumlarınızı bekliyorum hertürlü soruya açığım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benzin musluğunun içine depodan doğru uzunca ve kalın bir tel sok, otomatik musluğun klapesini açar ve benzin akıtır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    öyle yapınca çalışır diyosun he ?

Motosikleti
    Alıntı beypazarlı06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle yapınca çalışır diyosun he ?
    Evet, ama hortumun diğer ucunu açıkta bırakki hava alabilsin benzin aksın.

Senin motorun benzin musluğu bu, umarım ucundaki beyaz boru yoktur varsa da torvidayla boruya vurup çıkar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, ama hortumun diğer ucunu açıkta bırakki hava alabilsin benzin aksın.
    http://www.rialli.com/static/images/..._w300_h200.jpg
    Senin motorun benzin musluğu bu, umarım ucundaki beyaz boru yoktur varsa da torvidayla boruya vurup çıkar.

kardeş benim motorun benzin otomatiği böyle http://www.mondialonline.com/_files/mondialyp/netsis_urun_resim/big/SA16.02X07.100.jpg linke tıkla

Motosikleti
    kardeş benim motorun benzin otomatiği böyle http://www.mondialonline.com/_files/mondialyp/netsis_urun_resim/big/SA16.02X07.100.jpg http://www.mondialonline.com/_files/....02X07.100.jpg linke tıkla
    Ben bi fark göremiyorum benim verdiğimle, ucundaki boruyu çıkar musluk deliğine tel sok. boru depoda kalsın bişey olmaz, fazla çalkalanınca ses yapar başka bişey olmaz.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    kardeş benim motorun benzin otomatiği böyle http://www.mondialonline.com/_files/mondialyp/netsis_urun_resim/big/SA16.02X07.100.jpg http://www.mondialonline.com/_files/....02X07.100.jpg linke tıkla
    beypazarlı bilmiyorum durumun müsaitmi ama öyle ise eğer sat kurtul o motordan değil ise ilk fırsatta değiştir bendede vardı bi dönem scooter arızası bitmez sıkıntısı bitmez önü yaptırırsın arka bozulur vs. vs.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beypazarlı bilmiyorum durumun müsaitmi ama öyle ise eğer sat kurtul o motordan değil ise ilk fırsatta değiştir bendede vardı bi dönem scooter arızası bitmez sıkıntısı bitmez önü yaptırırsın arka bozulur vs. vs.
    kardeş bir hevesle alıyoruz böyle oluyor işte scooter uraş ister scootermi istiyosun illa alcan bi honda specys veya fizy kurtulacan çin malıyla uraşmadan

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

sorun halloldu sağolun arkadaşlar

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Benzin bitmiş olabilir mi ?
    umti123 ve haojin2005 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin bitmiş olabilir mi ?
    la sen ilkönce ismine bak buz kuru olurmu la hiç buz ıslaktır adam gibi isim koy bide buz resmi koymuş sabah sabah güldürdüm ya :D

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    la sen ilkönce ismine bak buz kuru olurmu la hiç buz ıslaktır adam gibi isim koy bide buz resmi koymuş sabah sabah güldürdüm ya :D
    Kurubuzun ne olduğunu biliyor musun?Önce bazı terimleri öğren de gel.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurubuzun ne olduğunu biliyor musun?Önce bazı terimleri öğren de gel.
    neolursa olsun öyle isimmi olur burası motor formu

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben söyleyeyim. Kurubuz karbondioksit gazınının yüksek basınç altında sıvılaştırılması ve daha sonra -70 derecede dondurulması ile elde edilen bir buzdur. Normal buzdan farkı eridiği zaman suya değil gaza ( co2) dönüşüp buharlaşmasıdır. Yani adını sonuna kadar hakeder.
    haojin2005, Mengu16 ve bykemik bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben söyleyeyim. Kurubuz karbondioksit gazınının yüksek basınç altında sıvılaştırılması ve daha sonra -70 derecede dondurulması ile elde edilen bir buzdur. Normal buzdan farkı eridiği zaman suya değil gaza ( co2) dönüşüp buharlaşmasıdır. Yani adını sonuna kadar hakeder.
    e taamda bunun burda ne işi var hay allahım yaaa

A.ihsan51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150cc scooter yiying
    Arkadaşlar,benzin musluğu dikkat ederseniz çift hortum girişlidir. kalın olan borudan karbüratöre benzin gider .alttaki ise hava hortumu girişidir..Karbüratör altındaki hava borusunun hortumu,benzin musluğunun altına takılır.Bu musluk bir nevi benzin otomatiği olduğundan alttaki musluktan hava emilirse benzin hortumundan benzin akışı oluyor.Motor çalışmadığı süre içinde benzin akışı kesiliyor.Konuyu bu yönüyle incelerseniz daha net cevaplara ulaşabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)