Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ATLAS Akü şarj aleti 101 mağazalarında 49,95 TL.

Motovento
    REKLAM ALANI
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Hareketsiz kalan araçlarda kış aylarında genellikle akü sorunu ortaya çıkarak motosikletimiz ya çalışmakta güçlük çekmekte veya hiç çalışmamaktadır. Soğukların etkisi ile akü deşarj olmaya meyil vermekte, eskimeye yüz tutmuş akü ise daha kolay boşalıp güç kaybettiği gibi yine motorların içindeki yağ kalınlaşmasıyla da artık marş motorunu çeviremez hale gelmektedir. Halbuki her deşarj olan akü daha kullanılamaz anlamında değildir. içerisindeki saf su seviyesi azalarak sebaratörlerin ortaya çıkması sonucu oksitlenip vasfını yitirmemiş ise daha defalarca şarj edilerek kullanma şansı var demektir. Örneğin; 2007 Shodow motosikletimin aküsü üzerinde faal durumda olan navigasyon, ortam ısı göstergesi ve zaman saatının enerji tüketmesi sonocü akü her 15 günde bir marş basamaz olur. Akü şarj makınama bağlayıp şarj ettiğimde mükemmel hale gelir. Yine 2008 model olan cbf 150 motorumun çin malı aküsünü 15 gün öncesine kadar defalarca şarz ederek kullandım. Düştüğüm zor durumlar ve herdefasında verdiğim şarj bedelinin yükselmesi bana seneler önce Akü şarj makinası almama neden oldu. Benim makina Sanayı tipi. Çünkü iş makinasına da kullanıyorum. İyi ki almışım.
    101 mağazalarında satılan alet birçok motosikletçi arkadaşların işini rahatlıkla görecek kalite ve vasıfta. Ayrıca 2 yıl garantili olup 100 ampere kadar oto aküsünü de şarj etme imkanınız vardır. Benden hatırlatması.
    düzgünbaba, DALGIC_800 ve eruyanik bunu beğendiler.
    " Aslanların terk ettiği diyarı çakallar istila eder"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    Teşekkürler dostum..

eruyanik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet
    bize de a101'e uğramak düşer, teşekkürler..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Osman abi..bende de var cincelmi helmi nedir o marka..

arabamın aküsünü şarj ediyor..ama üzerinde bir ibare var..24 ile 120 amper arası aküleri şarj edebilirsiniz diye..

şarj ederken akımın 10 da 1 i ile şarj edilir v.s olaylarını düşünürsek,
    acaba bunda da varmıdır bu uyarı..yani 5-10 amperlik bir akü bu cihaza bağlanırsa zarar görürmü??
    cesur509 bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    bu şarj cihazı 100 ampere kadar şarj edebiliyormuş çıkış akımı 4.2 amper bir motosiklet aküsünün 6 amper olduğunu düşünürsek 1saat 20 dakikdafa full şarj yapar 8 amper olduğunu düşünürsek 1 saat 50 dakikada full şarj yapar.yani 1 saatte 4.2 amper doldurur.Fakat motosiklet aküleri 1 amper ile şarj edilirse en sağlıklı şarj işlemi olur 1 amper in yukarısı zarar verebilir motosiklet aküsüne
    cesur509 bunu beğendi.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Bence bu tar şarj cihazları daha çok araba aküsü şarj atmek için alınabilir. Motosiklet aküleri için 0.5 amperlik şarj jihazları daha uygun ve akünüz için daha sağlıklı

Ben bunu kullanıyorum 0.5 amperlik . Tek kötü yanı akü dolduğu zaman kendisi otamatik kesmiyor. Bende hesaplayarak dolduruyorum. Mesela benim aküm 7 amperlik buda 14 saat şarj olması gerktiğini gösterir.

http://www.merterelektronik.com/ATAB...U,PR-2389.html [/URL]

Bu var daha otamatiği güzel bir alet Motosiklet için bu daha güzel

http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...I-pmu2147.html
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)