Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

aprilia rs 125 efi göstergesi ve buji yakma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Yarımı geçiyormu hararet göstergesi?Görsel olarak hararet yaptı diyorsanız yani ibreden o dijitat gösterge her an bozulmaya ve saçmalamaya meyilli olduğundan doğru gösterdiğini sanmam.Gösterge bozuktur veya gerçekten motor hararet yapıyordur, termostat açılıp açılmadığı kontrol edilmeli radyatör su seviyesi ve hava boşlukları kontrol edilmeli.

El ile infrared ısı ölçer ile hararet radyatör suyu sıcaklığından radyatörden ve silindir kafasından ölçülmeli gerçekten hararfet yapıp yapmadığı.

Birde basınca yani gaz açınca her motorun harareti artar.Buna oranla hızlanılacağı için radyatöre çarpan hava radtyatördeki suyu soğutur motor soğur.Bu havalarda o motorun harareti normal kullanımda veya hızlı kullanımda çıkmaması gerekir yaz ayı olsaydı trafiğe girilseydi hararetin çıkması normaldir.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

normalde hararet yarım olması gerekirken 4 nokta oluo ve sonra yolda giderken biraz gaza yüklenince 5 veya 6 noktaya çıkıo sonra gazı bırakıom belli bi süre sonra tekrar 4 e inio

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 2009
    suyuna iyi baktır derim.bu akşam aynı sorunu bende de yaptm ama stop edip biraz durunca gitti
    bi dde anlam veremediğim ve ustamında anlam veremediğimiz motorun üzerinde bi delik bulduk burdan su akıtıyo nedendir bilmiyoruz araştırmaya girdik bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
    birde bildiğiniz bie usta veya sevis var mı bu motoru gösterebileceğim

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    toskowski:yapılacakların büyük kısmını yapmışsın,ben sana ilaveten beyni değiştirmeni öneririm.Yurtdışındaki bir çok sitede programlanabilir beyinler mevcut.ben zeeltronic'in pdci-12 kodlu olanını kullanıyorum.Yaptığın değişiklikler gayet iyi,fakat onlardan şu anda tam verim alamazsın,çünkü beyindeki yazılım eski fabrika ayarlarına göre.Büyük ihtimalle çok daha fazla benzin yakıyorsun ama aldığın verim düşük,bu bujinin de ömrünü kısaltır,buji olarakta ngk br10eıx iridyum kullanmanı tavsiye ederim.Buna ilaveten italkit selettra ateşleme kiti alırsan (bu da internette mevcut fiyatı 220pound+nakliye civarlarında) motorun devirlenme isteği daha fazla olacaktır,üst devirlerde gerekli elektrik daha sağlıklı sağlanır,ben gayet memnunum.Son olarakta ön ve arka dişliyi değiştirip,(ön:21 arka:49diş,zincir:140) iyi bir sonuç alırsın arkadaşım.Tüm bunları yaparken,krank,krank biyel kolunu da elden geçirmelisin,çünkü herşeyi yapıp krankı unutursan,ileride başına ciddi sıkıntılar çıkabilir.
    fth97:arkadaşım,kadıköyde,itfaiyenin orada kadıköy motor/kadir usta var,işi yoğundur,ama kesinlikle tavsiye ederim sana.Birde acıbadem 'de menderes usta varmış,ben tanımıyorum,onu da aprilia konusunda metheden arkadaşlar var.Ben tanımıyorum kendisini..
    Herkese kazasız sürüşler dilerim..
    Herkes hakettiğini yaşar.

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 2009
    menderesi duymuştum bende tam olarak onu arıyordum saol kardeşim teşekkürler..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)