Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

gilera cx 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    İlk 500 km 5-6 bin devir, 500-1000 km 8.000 devir sonra yavaş yavaş arasıra sürekli olmamak kaydıyla 1000-1500 km arası tam devire yakın 3-4 saniye kadar gaz açılabilir.Arasırada tam gaza yakın %70 gaz ara gazı verip bırakabilirsin böylelikle hem boşta hemde yükte motor alışır ara gazlarda yağlanma fazla olur.

Rodajda depoya-benzine bir kapak kadar az miktarda yağ koyabilirsin.Çeyrek çay bardağı.

Fazla yağ atması kullandığın yağ ile ve yağ pompası ayarıyla alakalı, gaz kolu; gaz kelebeğiyle birlikte aynı anda açılacak kelebeğe oranlada pompa aynı anca açılacak.Bunlar tamsa costral power 1 racing tam sentetik yağ öneririm ısınınca duman atmaz performansı çok iyidir tam yanma sağlar yani tam yanan ince çok katkılı tipte yağdır.

Soğukken motor fazla duman atar iki zamanlılar...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    motoru dun cıkardım bugun 350km yol yaptım 7000devırı gecmedım 3 defa mola verdım motor gercekten super olmus artık cıgle olmadanda calısıyor en ufak sısme falan olmadı ıkı gunde toplamda 500km yol yaptım benzıne yag kouyorum bıraz fazla duman atıyor tahmınen fazla yagdan hararet gostergesı hıc yarıyı gecmıyor sogutması falan guzel usta ıyı yapmıs valla...
    foto ıcın vaktım yok ama en kısa zaanda eklerım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

motoru guzelce yıkadım motor ıyıde plastık aksamda catlak kırık var komple karbon kaplatmayı dusunuyorum bakalım...
    gılea ıle hıc uzun yol yapmamıstm ama nasıl yoruldum anlatamam ınanın yere oturamıyorum boynum ellerım hertarafım agrrıyor..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Fabrika verilerinde
    Arka lastikte 28.5 bg güç
    max hız 168 km

Sıfırı olsa keşke hala. Tasarım başlıbaşına ayrı bir olay.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    benım motor 9500kmde 95 model ıkı8ncı motor oldugundan pek onemsemıyordum ama bundan sonra gereken ılgıyı gorecek,
    bu arada 6. vıteste 7000devırle 110-115 yapıyor, 8000de exup acıyor exup acmadan 120 yapıyor tam acınca 170 yapar gıbı zaten motor cakmadan once 150 yapıyodum...

bugun bırkac motorlunun yanında durdum acayıp ılgı gosterdıler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

tabı bu ılgıde gecen ay aldıgım metzeeller m5 sportec lastıklerın payı da var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

http://www.motorcycle.com/products/m...iew-89457.html

burda ıncelemesı var bu lastıklerın aynısı uzerındede aynı ısaretler var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

resım nasıl yukleyecegım bılen varmı cok ıyı cekemedım ama en azından fıkır verır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

avatar yaptım ama ıyı gozukmuyor neyse

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    elımde GİLERA CX 125 yedek parçaları mevcut,
    mesela...
    ön arka jantı, dişli ve discleri,
    ön maşaları , amortisör ve mesnetleri mevcut,
    dilersen yardımcı olurum,,,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Facebook linki açılmıyor...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fabrika verilerinde
    Arka lastikte 28.5 bg güç
    max hız 168 km

Sıfırı olsa keşke hala. Tasarım başlıbaşına ayrı bir olay.
    Motor hız olarakta sınıfında çok iyi ama tasarım sank,125cc hayabusa misali... Yani rüzgar tunelinde geliktirilmiş gibi ama yapım yılı gereği hayabusanın akıcı ve yuvarlak hatları yerine Lamborghini countach misali köşeli ve fitüristik cizgileri var.

Fantastico!

Motosikleti
    serkan tesekkur ederım su an bırsey lazım degıl ama lazım olursa senı rahatsız ederım..
    benım motor usttekının aynısı renk olarak yalnız uzerınde yılların getırdıgı solgunluk ve bır ıkı kırık var..
    125cc olmasına ragmen 250cc cıft sılındır motorların gucu var aslında motor cıft kısılıklı bır ınsan gıbı 8000devıre kadar cok sakın 8000-12000 cılgın..

benım motor 9500kmde fıkır versın dıye soyluyorum motoru soktugumuzde fabrıkanın koydugu muhurler duruyordu ve ayak mesnetlerınde bıle gılera amblemı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

bu motorun teker rulmanları fabrıka cıkısı duruyor cıkartıp greslesemmı yoksa gerek yokmu...
    dun akuyude degıstırdım sargı ve konjektor mukemmel calısıyor...

Motosikleti
    on amortısor sertlıgı ayarlanabılıyormu arkadaslar bılen varmı bu arada zıncır baya uzamıstı motorcuda zorla bulduk nasıl gerdırılecegını,,
    oyle enteresan bı gergı sıstemı var sasırdım tıpkı ducatı gıbı zaten ordan aklıma geldı...
    teker rulmanları kapalı sıstem rulman yaglanmıyor ama on tekerden hafıf surtme sesı gelıyor dısk temas edıyor herhalde onceden yoktu..
    on amortısorden hafıfce yag terlıyor daha once dıkkat etmemıstım baktırsammı ya buadada bu motordan anlayan yok motorcuya gıdıyorum adama ben tarıf edıyorum..
    God is busy
    Can i help you..

Motosikleti
    cx 125 ın on suspansıyonu hakkında bılgısı olan yokmu arkadaslar, ayrıca şanzuman yagını nerden degıstıecegım bı yardımcı olun allah aşkına ceşmede motorcuya gıdıyorum motorcuda bana soruyor...

bi ara fotolarını koyda cevaplayan arkadaşlarımız makinanın halini merak etti.. Zor olmasa gerek okadar

Motosikleti
    tamam da nasıl foto yukleyecegım yazın bende yukleyeyım ayrıca on suspansıyon ve sanzuman yagı hakkında yaedımcı olursanız sevınırım..
    God is busy
    Can i help you..

http://www.hizliresim.com/ Burdan bilgisayarındaki fotoyu seçip yüklenince çıkan 3 linkten ortadaki forum linki olanın tamamını buraya kopyalarsan foto sayfada

Motosikleti
    alın sıze resım,,

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

sanzuman yagının yerını buldum yag yenı,
    on amortısor sertlıgının yerı lazım yardımcı olmak ısteyen

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

bu arada dun 4. vıtes 8000dd de 120-125km yaptım motor delı gıdıyor daha 5. 6. vıtes ve 12000devır var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

motoru caktımadan once 160 yapıyordum bugun motorcu arkadasıma verdım bın gel dene bak dıye cok memnun kaldı bu motor 180 yapar dıyor da benım yuksek hızda gozum yok yaş 37 zaten yoruyor bu yaştan sonra,,
    r bu arada rodajın bıtmesıne 500km kaldı motoru daha 8000dd gecırmedım..yenı yenı exup actırıyorum..
    God is busy
    Can i help you..

Motosikleti
    cawa
    Çok düzgün görünüyor güle güle kullanın. Bu yaşta bu durumda bulmak pek mümkün olmuyor genelde.
    Pek kullanıcısı olmadığı için amortisör ayarı için cevap hemen gelmeyebilir fakat kullanma klavuzunda yazıyordur mutlaka.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    GTA San andreas'taki vice city'deki motorlara falan benziyor eski tip nostaljik motor

Motosikleti
    tsk bende genc sayılmam rodaj olmasa 1000kmyı bır yılda bıle yapmazdım uzerınde zıncır dahıl orıjnal olmayan hıc bırsey yok hersey orıjınal pardon aku harıc..
    grenajda kırıklar var musaıt oldugumda komple karbon kaplatacagım ızmırde bu arabalara kaplıyolar motorada kaplarlar
    God is busy
    Can i help you..

Motosikleti
    cawa
    Amortisör yağlarını değişmen lazım. Hatta keçeside değişse daha sağlıklı olur.

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sana diyeceğim tek şey yaşın kaç olursa olsun bu makinayı nesilden nesile aktar çok iyi duruyor.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Motosikleti
    acayüp kardesım kendım degıstırebılırmıyım yoksa motorcuya gıtmem gerekırmı motor 10000 de daha ancak yenı fark ettım onden yag terlıyor yanı sızmıyo ama sıldıgım zaman tekrar yaglanıyor arka cok ıyı zaten kımseyı arkama bındırmem,,
    amortısor yada motor hakkında verebılecegın tuyo varsa tsk ederım ızır cesme yakınlarında olan varsa gelıp gorebılır teker rulmanları kapalı sıstem yaglama olmuyor
    God is busy
    Can i help you..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)