Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motora 10x40 motrio sentetik yağ koydum bir zararı olurmu (otomobil yağı)

Motovento
    REKLAM ALANI

Soruyorum çünkü 2001 sonrası çıkan yağlar ıslak debriyajla sorun yaşatıyor. Eski yağ kullanmışsındır, sorun yaşatmaz. Ya da teknik olarak API SH veya öncesi bir yağdır. Neyse boşuna yazıyorum, "ben yaptım, oldu" kafasındasınız. Böyle devam.
    ero__ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soruyorum çünkü 2001 sonrası çıkan yağlar ıslak debriyajla sorun yaşatıyor. Eski yağ kullanmışsındır, sorun yaşatmaz. Ya da teknik olarak API SH veya öncesi bir yağdır. Neyse boşuna yazıyorum, "ben yaptım, oldu" kafasındasınız. Böyle devam.
    Ben diyecektim siz yazmışsınız. Boşuna paralamayın kendinizi ;)

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün gittim parçacıya 10x40 motosiklet yağı aldım ve değiştirdim 23 tl ye tam markasını hatırlamıyorum ancak orjinal japon malı bir marka ben castrol yokmu dedim bu üründe en az castrol kadar kaliteli dedi aldım koydum bende
    ero__ ve seigen bunu beğendiler.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 vakte kadar birileri gelip ben ne zamandır araba yağı koyuyorum hiç bir şey olmuyor yazacak.
    o vakit geldi sanirim ama degisik versiyonu

Bundan onceki cbf 150. motoru
    ma makina yagi koyuyordum
    20 bin km kullandim sorun cikarmadi

eneos yağın markası bu hakiki japon malı 10x40 2000 km sallar beni

Motosikleti
    SYM GTS 250İ evo
    yazıları okuyunca gülmemek elde değil. Bimden sole tam sentetik ayçiçek yağı al. sözü bitirdi zaten beni :D
    Sorunuzun cevabı için isterseniz şuna bi bakın derim size

http://www.uzmantv.com/motosikletler...arla-yapilmali

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Beyler sakin olun birbirinizi kırmanın anlamı yok.

Motosiklet debriyajına zarar veren otomobil yağları sadece tam sentetik olanlarıdır ,yarı sentetik otomobil yağlarının motora zararı ölçülebilecek kadar belirgin değildir. Elbette motosiklet için üretilmiş yağlar motorunuzun %100 ömrünü kullanabilmenizi sağlayacaktır ama olurda otomobil yağı koyarsanız 50-100 km sonra motor zarar görür diye birşeyde yoktur. Önemli olan motorunuzu yağsız bırakmamaktır , yağı eksik süreceğinize yarı sentetik (ucuz olanları) otomobil yağı ekleyip sürün gitsin . Uzun vadeli olmadığı sürece motorunuz sıkıntı yaşamayacaktır

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farketmez. En ucuzundan 20w50 benzinli araba yağı. Ama artık kalitelisinden kullanmaya karar verdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Benim motur itecekli, egzantrik zinciri vs olmadığından her türlü yağı kaldırır. Yaptığım deneyimler benim için kötü değil, iyidir. Deneyim, deneyimdir.
    haklısın OHV eski ama daha sağlam ve gürültülü bir motordur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)