Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akü ters bağlamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    DiamondTesco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar bugün başka bir motosikletin aküsünü aldım ve benim motora takcaktım yanlışlıkla ters bağladım ve cızz diye bi ses geldi sigortaya baktım sigorta yanmış tel kopmuş. motosikletçiye söyledim konjektörüde yanmıştır onun dedi doğrumudur ? Motosikletim HSUN 150 CC Scooter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sadece konjektör değil ateşleme devreleride (halk dilinde beyin derler ne alakaysa) yanmıştır hatta flaşör vb yarı iletken sürücüler varsa onlarda gitmiş olabilir.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Hyosung da yeni akü aldığımda başıma geldi sigorta atmisti sadece
    www.erkakurye.com

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece konjektör değil ateşleme devreleride (halk dilinde beyin derler ne alakaysa) yanmıştır hatta flaşör vb yarı iletken sürücüler varsa onlarda gitmiş olabilir.
    dostum aküyü yeniden denedigimde farlar yanıyodu korna filan sinyaller herşey tamdı. akünün durumu bitik olduğu için motor çalışmadı marşın sesi çıktı tek

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    yeni sigortayı takarak öğrenebilirdin bunu
    bu arada takılacak sigorta aynı değerde olmalıdır. sakına büyük amperde taktırma.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni sigortayı takarak öğrenebilirdin bunu
    bu arada takılacak sigorta aynı değerde olmalıdır. sakına büyük amperde taktırma.
    Evet yeni sigorta taktım şuan aküyü şarja verdim gebze motosiklete sigorta aynı olmazsa nolur peki ?

Motosikleti
    Alıntı DiamondTesco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yeni sigorta taktım şuan aküyü şarja verdim gebze motosiklete sigorta aynı olmazsa nolur peki ?
    düşük amperde olursa zırp pırt yanar, uğraşıp durursun
    yüksek amperde olursa hiç yanmaz ama o yanmayacağı için en başta konjektörün ve diğer elektrik aksamın yanacaktır. saygıdeğer ustamın ben farkına varmadan 9 yerine 30amperlik sigorta takmasıyla 2 tane konjektör değiştirdim, bütük elektrik tesisatını komple söktüm baştan kurdum. parasınıda geç zaman kaybın ve stresi yetiyor zaten.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

düşük amperde olursa zırp pırt yanar, uğraşıp durursun
    yüksek amperde olursa hiç yanmaz ama o yanmayacağı için en başta konjektörün ve diğer elektrik aksamın yanacaktır. saygıdeğer ustamın ben farkına varmadan 9 yerine 30amperlik sigorta takmasıyla 2 tane konjektör değiştirdim, bütük elektrik tesisatını komple söktüm baştan kurdum. parasınıda geç zaman kaybın ve stresi yetiyor zaten.
    Benim F15 Sigorta amperi ama adam 25lik verdi galiba bana :S söylediğin çok iyi oldu saol. bu adam kesin beni kandırmaya çalıştı. yüksek sigorta verip konjektörü yakcak ve kendi kazancına işlicek, ben şimdi taktım sigortayı ama herhangi bir sorun çıkmadı motoru çalıştırmadım. akü yeterince dolu olmadığı için çalışmıyor motor. Farları filan yaktım herşey sorunsuz çalışıyor. konjektör yanmışmıdır şuanda nereden anlıyacağım ?

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bir de aküyü sökerken ilk ( - ) kabloyu çıkar ilk.Küçük bilgi olsun diye dedim, eğer + yı çıkarıp yanlışlıkla bir yere değerse sorun teşkil edebilir.
    ANGARAJ

Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende hazır akü ile ilgili konu açılmışken sorayım.Aküsü tamamen ölmüş motosikleti çalıştırmak için otomobilden kablo çekmek motosikletin herhangi bir yerine zarar verir mi? otomobillerin aküsü sanırsam 90 amper fakat benim sarj etmek istediğim motosikletin aküsü 19 amper.

Son olarak aküyü sökerken ilk hangi kutup kablosunu çıkarmak gerekiyor?

Yanlışım varsa düzeltin ilk önce -yi sonra +yı galiba.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Yazdığımı düzelttim ama geç kalmışım sanırsam Hazır konu açılmışken sorayım dedim fakat buldum başka bir yerde
    ANGARAJ

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    dc akımda kutuplar çok önemli arkadaşlar aman dikkat.
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

Motosikleti
    Alıntı DiamondTesco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim F15 Sigorta amperi ama adam 25lik verdi galiba bana :S söylediğin çok iyi oldu saol. bu adam kesin beni kandırmaya çalıştı. yüksek sigorta verip konjektörü yakcak ve kendi kazancına işlicek, ben şimdi taktım sigortayı ama herhangi bir sorun çıkmadı motoru çalıştırmadım. akü yeterince dolu olmadığı için çalışmıyor motor. Farları filan yaktım herşey sorunsuz çalışıyor. konjektör yanmışmıdır şuanda nereden anlıyacağım ?
    yüksek amperli sigorta takmak durup dururken hiçbir parçayı bozmaz. başka bir parçada sorun olduğu zaman sigorta atmayacağı için diğer parçalar bozulur, sorun olur. bilmem anlatabildimmi
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

yüksek amperli sigorta takmak durup dururken hiçbir parçayı bozmaz. başka bir parçada sorun olduğu zaman sigorta atmayacağı için diğer parçalar bozulur, sorun olur. bilmem anlatabildimmi
    Anladım saol :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)