Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Subap Ayari ve Eszantirik Zinciri

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 4-5 gün önce Yuki 250-4 motor aldım. Motor rolantide çalışırken çıt çıt çıt bi ses geliyor. Aldığım çocuk subap ayarı yapılacak dedi. Motorun yokuşa çekişide yok denecek kadar az. Subaplardan olduğunu ve ayarlatınca düzeleceğini söyledi. Bende o an için çok üzerinden durmadım. Motoru aldıktan sonra motorcuya gittim. (bende ki akıl tabi motoru aldıktan sonra motorcuya götürüyorum.) Egsantirik zinciridir yüksek ihtimalle dedi. Motoru aldıktan sonra biraz canım sıkıldı açıkcası bozuk motor mu aldım diye ama usta motorun çok guzel şase sağlam motorlada hiç oynanmaş ufak defek ayarlarla düzelir dedi.Perşembe günü götüreceğim sizin bu konuda ki görüşlerinizi merak ediyorum. Subap ayarı ve egsantrik zinciri gerdirme işlemi ile motorun çekişi ve gidişi değişir mi ? Birde motorda yüksek devirlerde çok fazla titreşim oluyor subap ayarları bu titreşimi azaltır mı ? Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Çok çok değişir, bu halde kullanma motorunu.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok çok değişir, bu halde kullanma motorunu.
    Çocuk yaklaşık 4-5 ay böyle binmiş.(Belkide daha fazla bana söylediği o kadar). Birde bana böyle 2 sene binsen birşey olmaz diyo. Birde hocam motor çok bağırarak gidiyor. Bi arkadaşım debriyaj balatasından olabileceğini söyledi. Var mıdır aslı ?

Motosikleti
    2006 MODEL KANGDA 125 MOTTİ
    sana şiddetle ön dişliyi 2 numaara büyütmeni tavsiye edecegim.hem titreme hemde bağırma bitecek

Alıntı umutguzey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana şiddetle ön dişliyi 2 numaara büyütmeni tavsiye edecegim.hem titreme hemde bağırma bitecek
    perşembe günü motorcuma söylerim değiştirelim diye.

Motosikleti
    2006 MODEL KANGDA 125 MOTTİ
    noldu değiştirdin mi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)