Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

YBR 125 motorumun krank bilyalarını değiştirdim

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 farklı ustaya baktırdım kimisi rulman dedi kimisi piston vuruyor dedi kimisi egzantirik subab ayarı dedi hepsinin ortak buluştuğu nokta ise motoru açıp bakmaktı tabi adamların tipine bakınca güven vermediği için açtırmadım öyle kaldı,yürüründe kesinlikle diğer ybr'lerden hiçbir farkı yok son sürat yada çekişi yerinde hatta gaza anormal tepkisi var,yalnız bu motordaki zırıltıdan nefret ediyorum.
    Motor soğuk iken kesinlikle hiçbir ses yok bu da demek oluyor ki egzost sağlam fakat motor ısınınca solo atıyor Özellikle gazı bıraktığım zaman bariz zırıltı var bende krank rulmanlarından şüpheleniyorum henüz km yapmamış 20 bin civarı fakat benden önceki sahibi ağır apaçiymiş sanırım tek teker sıkıştırmalar vs..
    ah be dostum keşke sende buralara yakın olsan benim usta bi bakardı ona ne var ne yok söylerdi nokta atışı ile ama ybr nin bazı versiyonlarında o rulmanlar çok sıkıntı çıkarmış yetkili servise sık sık geliyormuş ama maşallah bende sıkıntı yok..
    arada ustaya gidiyorum bi çalıştırıp bakıyor çok ayar olduğumu bildiği için teker de yapıyor
    motor canavar diyor hem mekanik hem kaporta olarak
    tüüüühhhhhhhhhhhh mmmmmmmmaaaaaaaşşşşşşaaaaaalllaaaahhhhhh
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 farklı ustaya baktırdım kimisi rulman dedi kimisi piston vuruyor dedi kimisi egzantirik subab ayarı dedi hepsinin ortak buluştuğu nokta ise motoru açıp bakmaktı tabi adamların tipine bakınca güven vermediği için açtırmadım öyle kaldı,yürüründe kesinlikle diğer ybr'lerden hiçbir farkı yok son sürat yada çekişi yerinde hatta gaza anormal tepkisi var,yalnız bu motordaki zırıltıdan nefret ediyorum.
    Motor soğuk iken kesinlikle hiçbir ses yok bu da demek oluyor ki egzost sağlam fakat motor ısınınca solo atıyor Özellikle gazı bıraktığım zaman bariz zırıltı var bende krank rulmanlarından şüpheleniyorum henüz km yapmamış 20 bin civarı fakat benden önceki sahibi ağır apaçiymiş sanırım tek teker sıkıştırmalar vs..
    Benim motor boştayken de ses yapıyordu ama fazla değil özelikle motor ısındığında ses çoğalıyordu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:59 ----------

Uploaded with ImageShack.us

Önemli bir detay daha subapları hareket ettiren bu zencir sökülüp takılırken bu resimde belirttiğim somun sökülecek altında ayar vidası var onla zenciri sertleştirip gevşetebiliyoruz.
    psyche bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)