Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastiklerin hergün havasının inmesi !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB125E
    Merhabalar

Motosikleti yeni aldım (sıfır) ankaradan eskişehire getirdim (230 km)

Ertesi günü ön lastik epey inmişti.Arka lastik ön kadar olmasada oda inmişti.

Geldiğimden beri hergün lastiklerin havası 5-6 PSI kadar iniyor. Bir arkadaş siboplarda gevşeklik olabilir dedi. Motorcuya götürdüm baktı gevşek değil dedi.

Tekerlere baktı giren çıkan var mı diye ama göremeyince belki yandan bişey batmıştır lastiği söküp lastikçiye göndermek lazım suya soksun patlak var mı diye dedi.

Bana iki lastiğin birden patlaması pek mantıklı gelmediğinden oradan aldım motosikleti.Hem patlak olsa çok çabuk hava kaçırır diye düşünüyorum.

Başka ne olabilir sizce ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Hocam lastikleri tekrar söküp takarsanız sorun düzele bilir gibime geliyor büyük ihtimalle lastiği janta oturtamadılar.

Dediğiniz gibi gözle görünen birşey yoksa söylediğim en makul çözüm gibime geliyor.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    patlak o lastik
    today de lastiğin havası iniyor ama bilindik gibi değil 3 gün sonra gene aynı nasıl iniyorsa inanılmaz bişi ama sızan yeri vardı

jantının arasındanda kaçmıcana göre yeni motorunınki bu gibi olan şeyler oluyor
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda CB125E
    anlaşılan bu sorun beni aşıyor. yarın honda bayisine götüreyim bakalım.direkt lastikçiye götürsem arka tekeri yerine takamaz sanırım.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Çin markalarında bile pek karşılaşılan bir sorun değil lastiğin patlak olması. Kronik değildir umarım...
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    dublex ise jant ile lastik kenarlarından kaçırabilir eğer şambreyli isede sibop veya ince iğne deliği kadar bir kaçak varsa normal patlak ise bir anda inmez bir lastikçiye götürmen daha iyi olur

Motosikleti
    Honda CB125E
    lastikçiye mi motorcuya mı götüreyim ? lastikçi arka tekeri söküp takabilir mi ?

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    honda bayisine götürün garantiden değişsin lastiği
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Honda CB125E
    Bayiye götürdüm şimdi. Sabah 9 gibi gelmemi istedi. Bakalım yarın ne diyecekler sonucu buradan yazarım.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    iyide lastiğin dubleks değilmi ? ya lastiği yerine oturtamadılar yada jant akort'un bozuk..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    ben sana sonucu söyliyim nie bekliyon sabahı ) benim arabadada aynı dert var lastikler yanaklardan kacırıyo sökcekler lastikleri jantı yagliyip takcak sonra bascak 40 hava sillop gibi oturcak janta lastik yoksa hep iner durur 4-5 günde bir 16 ps ye fln iner
    Motosiklet mucidi

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    gerçi götürmüssün ama birde lastikçilerde lastik-jant arasına siyah birşey sürüyor, onu deneseydin düzelmediği taktirde götürürdün servise

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide lastiğin dubleks değilmi ? ya lastiği yerine oturtamadılar yada jant akort'un bozuk..
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sana sonucu söyliyim nie bekliyon sabahı ) benim arabadada aynı dert var lastikler yanaklardan kacırıyo sökcekler lastikleri jantı yagliyip takcak sonra bascak 40 hava sillop gibi oturcak janta lastik yoksa hep iner durur 4-5 günde bir 16 ps ye fln iner
    Alıntı semihg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçi götürmüssün ama birde lastikçilerde lastik-jant arasına siyah birşey sürüyor, onu deneseydin düzelmediği taktirde götürürdün servise
    Lastikleri tubeless değil iç lastikli.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    honda iç lastikli motor mu yollanmış canım türkiye me abow
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda CB125E
    Siboplar gevşek çıktı !

CB125 konusuna yazmıştım burayada yazdıklarımı kopyalayım.

Bende haklı çıktım. İkisi birden patlamaz diyerek o motorcunun elinden aldım motoru. Yoksa tekerleri söküp lastikçiye kontrole götüreceklerdi. Lastikçiyle beraber kendilerinin de söktü taktı parası vs bir sürü para ve zaman kaybı olacaktı.

Ben şuna kızıyorum. Ne kadar çok kendine usta diyen ama bisiklet tamircisi bile olamayacak insan var. Gittiğim yerde öyle bisikletçiden bozma değil haa. büyük bir yer hatta yazmışlar dışarıya yamaha honda vs. servis hizmeti diye.

Çinli scooterimde var. 4 yıl ona bindim daha doğrusu binmeye çalıştım. Çünkü hergün bi arıza çıkıyordu. Servisine götürüyordum ama sorunlar bitmiyordu. Başka motorcularada götürdüm.Onlarda servisin verdiği zararları gidermeye çalıştı ama onlarda kötünün iyisiydi. 3 yıl aralıksız sorun yaşadım. Aldığım güne lanet ettim. 4. yılda kendim sorun çözmeye ve tamir etmeye başladım. 1 sene boyunca motor tık demedi çok şükür. Önceleri iki günde bir soluğu motorcuda alıyordum.

Bu arada borçları kapatayım tubeless lastik alacağım. patladığında yolma kalma ihtimali bir yana yağışta iyi olmayacağını yazmıştı eralpt hocam. bende canımı çin harikası lastiklere emanet edecek değilim.

bu konuda hondanın politakasını kınıyorum. üç kuruş fazla kar etmek için uyduruk lastik takıp insanların hayatıyla oynamaya değer mi ? pirelli tubeless in çifti 150 lira. honda milyonlarca alacağı için gelişi belki 50 lirayı bile bulmaz. 1650 yerine 1700 dese millet vazmı geçecekti ?

Motosikleti
    Xj6
    Arkadaşın sorununun aynısı yaşıyorum. Lastik tipi tubeless içinde köpük var çivi bakmasına falan yaptırmıştım yaklaşık 1 haftadır arka lastik havam hergün iniyor ve hergün hava basıyorum bunun için henüz bir yere gitmedim. Nedeni ne olabilir? Tavsiyeleriniz varmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)