Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rx 135 Karter Yağı yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Arkadaşlar yaz geldi 2 zamanlı motorum için rx 135 karter yağı yani şanzımana giren yağ ne olmalı birinin aklına uyup 15-50 koydum motor debriyaj kaçırma yaptı bağırıyor motor

Şimdi ne yapmayalıyım Antalya şartlrına göre 20-50 mi- yoksa bu şanzıman yağı dedikleri 90 numara yağdan mı kullanmalıyım
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hsn01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Rx için uyarmı bilmem ama, Mz motorum için şanzuman yağını 90 numara koyuyorum...

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şanzumana 20 50 koyma.sürekli hareket halinde olacağı için su gibi olur o 20 50 yağ.90 numara diyorsa şanzuman için o numara yağ koymalısın.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    90 numara rx e kalın gelir... 2050 koyacaksın.. ben yıllarca 20//50 koydum..............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    valla 20-50 koy diyende var 90 numarada dahaöncede 20-50 vardı 10 km sonra su gibi oluyordu yağ
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    10w 30 yağ koyacaksın.10w 40 da uygundur.Klavuzunda söylediği 10w 30 şanzuman yağıdır.Klavuzunda bilmemne marka yağı önerir karşılığı 10w 30 dur.

Normal 4 zamanlı motosiklet yağı kullanabilirsin 10w 40.Castrol iyidir.

90 numara yağ kamyonlarda kullanılıyor.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Motosikleti
    valla 10-40 girerse bu motora abartmıyorum 1 hafta tüm şanzıman vites kutusu debriyaj tarafı patlar.böyle bile debriyaj kaçırıyo su gibi oluyor yağ

Motosikleti
    enes 20/50 koy.. 90 numara kalın gelecektir.... rolanti sorunları başlayacktır....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

vioLence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    bn rx 115 kullanırken 90 numara koymustum kardesm 650 ml. di galiba 135 e ne olur bilemem
    AMMA VELAKİN, HER ŞEY NASİP

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enes 20/50 koy.. 90 numara kalın gelecektir.... rolanti sorunları başlayacktır....
    neden relantide sorun çıkacak ? şanzumanla nerden alakalı relanti ?

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Sen motoru üretenlerden daha iyi biliyorsan buraya sorman anlamsız.Senin motorunun debriyajında da bir sorunda var yardımcı olmak isterdim ama sen daha iyi biliyor gibisin...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Motosikleti
    Alıntı frantisec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden relantide sorun çıkacak ? şanzumanla nerden alakalı relanti ?
    bizim motorlarımız dört zamanlı yada 2 zamanlı fark etmez ıslak şanzumanlı.. yani bu ne demek kartel ve şanzuman ortak yağı kullanıyorlar.. kalın yağ ile motor yani 90 numara yağ ile ısınana kadar çok sıkıışır... mesela 1040 yağ konulması gereken ybr ye 20/50 ya koyduğun zaman marş sorunları sabahları rolantide durmama gibi sorunlar çıkar sebebi ise bu... jawa mz planet rx115 rx135 gibi motorların şanzumanına biz yıllarca 2050 koyduk ve problemsiz yüzbinler yaptık...
    bassturbin bunu beğendi.

hsn01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    jawa mz planet rx115 rx135 gibi motorların şanzumanına biz yıllarca 2050 koyduk ve problemsiz yüzbinler yaptık...
    abi şimdi Mz e 90 numara koyuyoruz bu problem teşkil edermi peki ?

Motosikleti
    Alıntı hsn01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi şimdi Mz e 90 numara koyuyoruz bu problem teşkil edermi peki ?
    2050 daha iyi olacaktır................

Motosikleti
    MOBİL 20-50 ile çözdüm işi çalışma sesi bile değişti motorun

Motosikleti
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOBİL 20-50 ile çözdüm işi çalışma sesi bile değişti motorun
    enescim tecrübe konuşuyor... millet ekmeğe mama derken biz bu zıkkımları söküyorduk.... birçok kişi kin135 rx i görünce bu ne böyle der... ben derim 600 lük makine ile kalkar.. bunu bilen bilir.. güçlü kuvvetli atık ve bir o kadar hırçın.. zamanının ölüm makinesi..... bacağımı kırdı zıkkım.....

Motosikleti
    Boşa yazmamışlar abi depoya FIGHTING SPIRIT diye bilenler bilir ama gelde anlat işte inanmazlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    yazlı kışlı 20-50 mobil kullan saati gibi olur sesi bile değişir Rx 115 Rx 135 e 20-50 yağdan başkası haram
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

bizim motorlarımız dört zamanlı yada 2 zamanlı fark etmez ıslak şanzumanlı.. yani bu ne demek kartel ve şanzuman ortak yağı kullanıyorlar.. kalın yağ ile motor yani 90 numara yağ ile ısınana kadar çok sıkıışır... mesela 1040 yağ konulması gereken ybr ye 20/50 ya koyduğun zaman marş sorunları sabahları rolantide durmama gibi sorunlar çıkar sebebi ise bu... jawa mz planet rx115 rx135 gibi motorların şanzumanına biz yıllarca 2050 koyduk ve problemsiz yüzbinler yaptık...
    birader sallama istersen.şanzumana koyduğun yağla relanti ne alaka yahu.. silindir karbüratörden emişi yapar buji çakar ateşleme olur karburatörden gerekli relanti ayarını yaparsın. eeee şanzumanla alaka nerde ? bana yukarda saydığım işlemle şanzuman yağının ilşkisini anlatırmısın.şanzumana koyduğun 90 numara yağ relantiyi nasıl bozar..bilmediğiniz işleri biliyormuş gibi niye sallıyorsunuz ki.insanları burda yanlış yönlendirmeyin.
    mz-jawa bunlara 20 50 koyarsan o ötmeyen şanzuman öter.mühendisin önerdiği yağ 90 numara ise onu koyacaksın. yol yapma esnasında bile 90 numara yağ su gibi olur dişlilerin hareketi ile.hele 20 50 yi koydunmu dişlilerin teması esnasında hiçbir koruyuculuğu olmayacaktır.
    bana 90 numara şanzuman yağı ile relanti arasındaki ilşkiyi açıklarmısın. motosikletin çalışma prensiblerini bilmeden nasıl relanti ayarı yaptığınıda acıkla.
    sallamaya gerek yok ramçocum.

Motosikleti
    Alıntı frantisec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birader sallama istersen.şanzumana koyduğun yağla relanti ne alaka yahu.. silindir karbüratörden emişi yapar buji çakar ateşleme olur karburatörden gerekli relanti ayarını yaparsın. eeee şanzumanla alaka nerde ? bana yukarda saydığım işlemle şanzuman yağının ilşkisini anlatırmısın.şanzumana koyduğun 90 numara yağ relantiyi nasıl bozar..bilmediğiniz işleri biliyormuş gibi niye sallıyorsunuz ki.insanları burda yanlış yönlendirmeyin.
    mz-jawa bunlara 20 50 koyarsan o ötmeyen şanzuman öter.mühendisin önerdiği yağ 90 numara ise onu koyacaksın. yol yapma esnasında bile 90 numara yağ su gibi olur dişlilerin hareketi ile.hele 20 50 yi koydunmu dişlilerin teması esnasında hiçbir koruyuculuğu olmayacaktır.
    bana 90 numara şanzuman yağı ile relanti arasındaki ilşkiyi açıklarmısın. motosikletin çalışma prensiblerini bilmeden nasıl relanti ayarı yaptığınıda acıkla.
    sallamaya gerek yok ramçocum.
    hehehehehehhe ulan varya ne adamsınız.. benim ne iş yaptığımı ne mezunu olduğumu biliyormusun.... tanıyormusun beni.... tanımadan konuşma.. sen bana hiç bir mz in kitabında şanzumana 90 numara yağ koyun ibaresi gösteremezsin... önce öğren sonra uslubunu düzelt öyle gel...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)