Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HOCAM yakıt, titreşim performans üçlüsünden bi kaç sorum olacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    hattsaffa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 600E (2000)
    hoş beşi geçip sınav sorularını veriyorum hepinize başarılar

1)km de 8 kuruş gibi çılgın bi rakamla şehirdışı yol alan motorum km de 12 kuruşa çıktı(tmm benzin zamının! da etkisi cardır tabi ama az olur)
    2)1000 km de yağ azaltması gerekirken 400 500 km de azaltır oldu (egsozdan duman rengi beyaz mavi ya da siyah değil. yağ kokusu yok, çiğ benzin ya da yağ da çıkmıyo, yere damlayan yağ da yok.. Lan bu yağ nereye gidiyo! diye delirmemek elde mi şimdi )
    3)benzin azaldığında titreşim tahammül sınırlarını zorlıycak kadar artıyo :S
    4)tork da da bi düşüş var gazı ani açınca boğulmazdı eskiden şu sıralar bide bu huyu peydah oldu.

sorular çok kazık çünkü 2. sorudaki gbi standart cevaplarla çelişen şeyler var :S ne yapayım neresine bakayım nerelere danışayım bana bi yardımcı olun ayaklığınızı ayak pad'lerinizi öpiyim ya :D

NOT: yardımcı olmıycaksanız geyik muhabbeti çevirmeyin. saygılar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Sat üstüne para ekle yebere al. Kusura bakma dayanamadım böyle bir yorum yapmadan.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hocam kusura bakma ama ben bu sınavdan sıfır aldım

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    basit ya. yağ bir kere 100 kmde bir azaltırkn diye bir şey yoktur. motor her kmye belirli bir yağ eksiltir. ancak bu önemsenmeyecek kaar az bir miktardır. bu yüzden bakım zamanı geldiğinde çoğu zaman fark edilmez. ve yağ kontrolünün 300 kmde bir yapılması tavsiye edilir.

piston bittiğinde motor yağ yakmaya başlar ve artık pistonda güç kalmamıştır, benzinle hareket eder. motorunuz şu an mavi duman atıyor ancak siz farketmiyorsunuz çünkü attığı miktar az. bu şekilde kullanılmaya devam edildiğinde belirginleşecektir. yani ;

1 motorunuz büyük ihtimal ömrünü tamamlamış bu yüzden fazla yakıyor
    2 yapı yakıyor ama az olduğu için görmüyorsunuz. ( cbf 150 yağ eksiltmesiyle ünlü bir motor. hiç geçerken arkasında duman gördünüz mü ?)
    3 filtre ya da karbüratör tıkanıktır. çok benzin olunca basınçtan geçer ancak az olduğunda motor vakumu yetersiz kaldığından titreşir.
    4 1 ci ve 2ci sorunun cevabıyla aynı.

not : 3ü işkembeden salladım :D

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    8Kurusmu 200 cc. Inanmak ıstıyorum mantık ızın vermiyor
    www.erkakurye.com

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaşım senin problemin belli sadece 3 şeyden yapar bunu
    1-sübab ayarların bozulmuş
    2- piston sekmanların gitmiş
    3 karbüratörün bitik
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    karbüratör ve supaplar ne kadar kötü durumda olursa olsun yağ eksiltmeyecektir. bence piston

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben tüm cevaplardan farklı olarak hava filtresi diyorum

Yani boğulmasına sebep bence hava filtresinin dolmuş olması

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratör ve supaplar ne kadar kötü durumda olursa olsun yağ eksiltmeyecektir. bence piston
    subap lastikleri bozulmuş ise yağı çatır çatır silindirin içine verip eksiltir dostum üstelik 2 tl lik lastikler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

çekiş düşmesi karbüratör ve hava filtresi silindir ve subaplarinla alakalı..yakıtın artması da bu 4 ile alakalı..titreşimin nedeni de yine bu 4 ile alakalı..yağ yakman da silindir ve subaplarinla alakalı..dumana aldanma..bir motor illa yakarak ya da kaçırarak içerisindekı yağı eksiltmez dandik yağ alıyorsan buhar olup gider hava filtresi kutusuna yağ birikmesı yapmış mı onu da bi kontrol et..ya da hiç kafanı bulandırma sök motoru silindir piston subaplari kontrol et sonra karbüratörü sök temizle en sonunda da buji ve hava filtreni değiştir..tabi biraz masraflı ve yorucu bir iş ama sorun diye birseyin kalmayacak

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    dürümdöner gayet iyi özetlemiş. yalnız yapacağın ilk işlem en ucuz işlem olsun. sonra diğerlerini denersin.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    skyteam st200 km de 8 kuruş gibi çılgın bi rakamla şehirdışı yol alan motorum km de 12 kuruşa çıkmışmış

Ya bırak kimi kandırıyon sen ? benim motor uzun yolda km'de 11 krş, deli kullanımda 16 krş'a kadar yükseliyor.Kalkıp 200 cc motor bana 8 krş yakıyor neden 12 krş'a çıktı diye burda topic açıyorsun..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

ısparta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2006
    200 lük bi motor nasıl olur da 8 kuruş yakar, benzinin 4,62 tl olduğu ülkemde.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bence yanlış ölçüyorsun ya da kaçak benzin kullanıyorsun. titreşimin sebebi supaplar ya da tıkalı bir filtre olabilir, ayrıca benzin depoda azalınca çabuk ısınır ve sıcak benzin soğuk benzinden daha erken patladığından avans kaçırır bu da titreşim yaptırabilir.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler