Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

LPG Taktırmak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Adamın oğlu taktırmış kullanıyor.. Performansı nedir ne kadar azaltır avandaj ve dez avantajları nelerdir bilen link tavsiye eden ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81495518/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    daha önce aynı reklam çıktı. lpg konusundada bolca tartışma dövüş var. sitede bir arama yap sonra soracakların varsa özelden yardımcı olurum .

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Avantajı daha ekonomik olması, dezavantajı ise çok tehlikeli olması.Arkanızda bir bomba taşıyorsunuz gibi bir şey bence.Ciddi bir kaza anında patlama riski var.
    ANGARAJ

ben de şunu görmüştüm bi zamanlar...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6971639/detay/

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    diyelim ki ucuza geliyor hiç sorun çıkmıyor

sizce kesesini düşünen ve ucuza geldiği için lpg taktıran adam neden büyük cc ye geçmek istesin?? daha fazla yakacağını buna bağlı olarak daha fazla yakıt parası vereceğini ve bir daha lpg masrafı yapacağını düşünürsek adam niye bukadar masraf yapmayı düşünsün ki

demekki illa ki verimsiz ve sorunlu bir sistem olmuş ve motora zarar vermiş ki böyle bir düşüncesi var yoksa kimse aptal değil.

ha birde bunun risk konusu var ki benzin depoları alev alabilirken pek ala lpg ile de havaya uçabilmekde mümkün. türkiyenin trafik magandalarını ve ne gibi fantastik trafik kazalarınında olaşabileceeğini göz önüne alırsak lpg nin intahar olacağını kestirmek çok da zor değil
    enesergul bunu beğendi.
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    motosiklete lpg takılmaz, yazıktır günahtır..
    Geçen haberlerde duran araba sıcaktan genleşme yüzünden patladı yahu..
    Akıllı insan işi değil... Kendini düşünmüyorsan ,çevredeki insanları düşün.. Patlayınca onlarda zarar görecek

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Çarpma anında patlama riskinin yanı sıra yarın öbürgün sıcaklar iyice bastıracak, o plastik çanta sera etkisi yapacak ve inanılmaz seviyede ısınarak ısıyı içine yansıtacak ve risk oluşturacaktır. Daha adam gibi sıcaklar başlamadığı halde motor güneşin altında biraz kalsın, arka çanta içindeki kask vb malzemeler çok fazla ısınıyor. Bence pek sağlıklı değil. Bu uygulamalar sanayi sitelerinde kara düzen yapılmış işler, muayenesi, denetimi, güvenliği belgeli değil.

Motosikleti
    döndük başa geldik.
    lpg evet en az benzin kadar tehlikelidir.
    sen benzincide motorun ustundeyken depoyu doldururken benzin taştıgında ne kadar tehlikedeysen. en az bunda da okadar tehlikelisin. yada park ettiğin yerde gerri zekalı biri motoruna çarpıp yan yatırdıgında akan benzin kadar da diyebiliriz. yada kaza anında apış arandaki benzin deposunun alev alması kadar lpg de tehlikelidir.
    diyorlarki ferrari fazla yakıyor hayır ferrari türkiyede fazla yakıyor. benimde imkanın olsa şu an motoru büyütürüm ve onuda lpg li yaparım. bende cros motor var benzinde abartısız 20krş tan vazla yakıyor. lpg de 10 krş. motoru büyütmesemde küçültsem bile cb125e de alsam ben gene lpg takarım. iki senede 30000 km yol yaptım. nakit ödediklerini bilmiyorum ama kredi kartıyla ödediğim para 3000 tl yi geçti. bunun 2000 tlsi lpg ye harcadım. yani millet diyorki sen 2000 tl hacama 40000 tl ye benzine harca. kusura bakma benim cebime karışma bende başkasının cebine karışmam.
    dostum taktırma istersen bu işin standartları var araştır onlara uygun olarak yaptır.
    regal ve tr100a bunu beğendiler.

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    döndük başa geldik.
    sen benzincide motorun ustundeyken depoyu doldururken benzin taştıgında ne kadar tehlikedeysen. en az bunda da okadar tehlikelisin. yada park ettiğin yerde gerri zekalı biri motoruna çarpıp yan yatırdıgında akan benzin kadar da diyebiliriz. yada kaza anında apış arandaki benzin deposunun alev alması kadar lpg de tehlikelidir.
    diyorlarki ferrari fazla yakıyor hayır ferrari türkiyede fazla yakıyor. benimde imkanın olsa şu an motoru büyütürüm ve onuda lpg li yaparım. bende cros motor var benzinde abartısız 20krş tan vazla yakıyor. lpg de 10 krş. motoru büyütmesemde küçültsem bile cb125e de alsam ben gene lpg takarım. iki senede 30000 km yol yaptım. nakit ödediklerini bilmiyorum ama kredi kartıyla ödediğim para 3000 tl yi geçti. bunun 2000 tlsi lpg ye harcadım. yani millet diyorki sen 2000 tl hacama 40000 tl ye benzine harca. kusura bakma benim cebime karışma bende başkasının cebine karışmam.
    dostum taktırma istersen bu işin standartları var araştır onlara uygun olarak yaptır.
    risk konusunda yanılıyorsunuz yine aynı konuşmaların olacağından adım gibi emin olmama rağmen sırf başlığı okuyanların tarafsız bakabilmesi adına tekrar yazmayı düşünüyorum.

bahsettiğiniz gibi benzin alırken üzerimize benzin dökülse çevrede bir ısı yada kıvılcım kaynağı olmadığı sürece alev alma/yanma riski oluşmaz.aynı şey arkadan bir aracın çarpması içinde geçerli. benzin dökülür ama durduk yere alev alıp patlamaz.

ancak aynı durum lpg için geçerli değildir/olamaz. lpg nin ısıdan yada çarpma etkisi sonucu patlaması kaçınılmazdır ki bu da hem kullanıcıya hemde çevresinde bulunan insanlara inanılmaz boyutlarda zarar verebilir. zaten kaportanın kullanıcı olduğu bir alette de darbe almaması gibi bir olanak da yoktur (ciddi bir kaza sonucunda)

örnek olarak verecek olursak lpg li ve benzinli 2 motoru aynı şartlar altında aynı yola bırakalım ve 70km hızla tam yakıt depolarına çarpacak şekilde herhangi bir araç (kamyon otobüs minibüs vs..) ile çarpışmasını sağlayalım mantıken çarpışma anında hangisi alev alıp patlar? sorunun cevabı yukarıda açık ve net...

bununla ilgili en son ankarada yaşanan lpgli otobüsün alt geçide düşmesiyle ne derece büyük bir tehlike atlatıldığı heberlerde günlerce yazıldı çizildi. bu da ne kadar güvensiz olduğunu ispatlar nitelikde.

yılda 30 000 km den bahsediyorsunuz da zaten kuryeler harici yılda 30 000 km den fazla yapacak kullanıcı yok denecek kadar azdır bu nedenle de yılda otogazdan edeceği kar hem düşük olacak hemde ettiği masrafa değmeyecek.

ayrıca yaptığınız hesap da yanlış otogazın fiyatı 2,65 ken benzinin fiyatı 4,70 yani yılda birinde 2000 öderken diğerinde 40 000 ödemeniz imkansız. öyle bir durumun olabilmesi için benzin otogazın 20 katı fiyata sahip olması gerekirdi.

http://gm.poas.com.tr/pompafiyat/pompafiyatgrid.aspx

http://gm.poas.com.tr/pompafiyat/lpgfiyat/LPG.mht

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Arkadaşlar fazla konuşmaya ne gerek var ki, buyrun bi inceleyin...
    Akıllı adam motosiklete lpg taktırmaz...

http://www.google.com.tr/#hl=tr&scli...w=1440&bih=699

Motosikleti
    2000-40000 kısmında parmagım sürşmüş yanlış anlaşılma olmaması için birde yazayım. dörtbin
    şimdi aklıma takılan bişi var lpg kendi kendine alev alıyorda benzin için kıvılcımmı lazım. yoksa benzin daha çok sevildiği için yanmıyormu o kısmını anlamadım.
    sizler bazen takılıyorsunuz lpg tehlikeli değil demiyorum. sadece benzinden daha az yada çok tehlikeli kısmı tartışıyorum.
    http://www.bolununsesi.com/icerik/haber.asp?id=21167
    benzin mazot fark etmez bunlarda tehlikeli. lpg de tehlikeli.
    http://nethaberci.com/sondakika-vide...du-137804.html
    http://www.urfahaber.net/haber/siver...ldi--7555.html
    http://www.malatyaguncel.tv/VIDEO-55...-olumden-dondu

peki efendi

aynı kazayı lpg için düşünelim sence durum alev almayla mı kalır yoksa havaya uçup kol bacak parçalanmasına kadar gider mi hoş sadece kullanıcının gitse neyse ayrıca çevresindekileri de düşünmek gerekir değil mi ??

ayrıca dikkatinizi çekerim buharlaşan benzin sonucu telefonla konuşan kişi alev almış. buhar halindeki benzin gaz fazındadır lpg gazından da farksızdır. ozaman en ufak bir sızıntıda yada dikkatsizlikde lpg nin facia olduğunu da ortaya çok rahat bir şekilde çıkarıyor. bunun yanısıra benzin lpg ye göre sıvı hale geçmesi daha geç olurken lpg (likip propan gazı) daha kısa sürede gaz fazına geçebilir.

çünki benzin zaten sıvı. gaz fazına geçmesi birmiktar zaman alır. ancak lpg sıvılaştırılmış yani normalde gaz olan maddeyi basıç sonucu sıvı hale getirdikleri için basıncın ortadan kalkması durumunda direk gaz fazına geçer ve bu benzindeki hal değişimi süresinden kat ve kat daha fazladır. bu da lpg nin ne kadar tehlikeli güvenilmez bir yakıt türü olduğunun en açık örneğidir

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    döndük başa geldik.
    yamyamaha ustaya katılıyorum. Bizim burada yapan olsa bende taktıracağım. Her şey usulüne uygun bir şekilde olursa, herhangi bir sorun çıkmaz. Usule uygun olduğu halde tankı patlatacak kadar bir kaza olursa zaten benzinli de olsa yaşama şansınız olmaz. Bu nedenle herşey usule uygun oldumu lpg kullanmanın her zaman yanındayım. İster arabada ister motosiklette...
    buberk bunu beğendi.

Aklıma bi an 2005'te çin malları sektöre girmeye basladığındaki yorumlar geldi "3 kuruş fazla ver git japon al" adamın bütçesi yetse herhalde alıcak ? Forumlarda klavyelerden doğru google dan aratıp atıp tutmak çok kolay bişi..
    Şimdi gelelim konumuza; Bu melet tehlikeli evet. yamyamaha'nın da dediğine katılıyorum. İlla tehlikesiz olmasını istiyorsanız mazotlu motosiklete binin. Sıkışmadan patlamaz mazot. Gaz benzinden daha uçucudur. Kaza anında daha kolay yok olur. ( ve buna kıyasla daha kolay da havaya uçabilir). Konu başlığını açarken veya bir konuya yorum yaparken lütfen yararlı olucak bişiler yazın. Bi kere tehlikeli yazsanız zaten anlaşılıyor.

Benim araştırdığım bu melet nerde taklıyor ? Maliyetleri nelerdir sızıntıdan kaçınmak için yapılması gerekenler nelerdir. Teknik bilgi. Gereksiz bilgi zaten google de yeterince var. Yönetici okuyorsan bu yazıları kapat bu konuyu. Hedefini bulamıycak bir konu daha cunku bu bu ülkede..

Ali Ağaoğlu yapar

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    arkadaşlar ben size katılmıyorum motosiklet kullanıyosan tüp taktıracagına cc ni düşür tüplü motosiklet motorcu olmaya aykırı bir dawranış ne gaz yer düzeni bozulur 125 lik bir vitesli 80 kmh yi geçmez tamam benzin pahalı haklısınız ama bakın bana 350 cc jawa stylem vardı aklıma girdiler 450 ccye çevirdm snra pişman oldum neredeyse 1000cc gbi yakıyodu snra benzin daha çok fırlayınca mecvuren 125 cc ve 150cc ye düştüm borçlarımı bitirince hyosung gt 250r alacam ne yakarsa yaksın helal olsun

vicuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey Gy150 Cross
    size kolay deney benzin dolu bir kabın karşısına geç yanan sigarayı hızlıca içine at %98 sigara sönecektir %2 ihtimal ilede alev alacaktır oda havaya buharlaşan benzin moleküllerinden olabilir.. gazda ise tam tersin gaz %98 alev alıp patlar %2 rüzgarın etkisi ile sigara söner.. Bunu discovery de görmüştüm adamlar yaptı harbidende böyle oluyor %2 lik kısımda yanılma payı tasarruf olabilir belki ama motorda tehlike yaratan bir durum..

Şöylede bir örnek vereyim benim motor ilk aldığımdan beri benzin kaçırıyormuş 2 ay öyle kullandıktan sonra farkedebildim mazallah tüplü olsaydı ve gaz kaçağı olsaydı gerisini siz düşünün..

Motosikleti
    Alıntı Cyberantdll adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim araştırdığım bu melet nerde taklıyor ? Maliyetleri nelerdir sızıntıdan kaçınmak için yapılması gerekenler nelerdir. Teknik bilgi. Gereksiz bilgi zaten google de yeterince var. Yönetici okuyorsan bu yazıları kapat bu konuyu. Hedefini bulamıycak bir konu daha cunku bu bu ülkede..
    dostum sana özelden yaz dediğdim. burada lpg karşı ciddi bir lobi var. yazmayım yazmayım diyom ama yazdıklarında da dayanamıyorum bende yazıyorum. sonrada bulanıyorum.
    tehlikeden bahsederler nosları konuşup +200 gibi konularda hızı öven sohbetler yaparlar. sonrada burada lpg yi oversiniz takana bişi olursa sorumlusu sensin diyecekler. ondan bu konu kapatılsın ama bu seferde ifade özgürlüğümüz kısıtlanmış olacak buda ayrı bir mevzu.
    buberk ve maxi97 bunu beğendiler.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    tabiki takılır güvenilir kaliteli işçilik olursa fakat kaza anında yada çarpma depo deilinir falan işte ozaman affı yok
    takan takar dezavantajlarıda arabalardaki gibi soğukta zor çalışma güç kaybı benzerleri olur diye düşünüyorum
    maxi97 bunu beğendi.

yamayamha Sen bilgilerini bu konuda paylas bende ilk mesajı duzenliyip ekliyim. Yapmak isteyen yapar kimsenin cebine bomba koymuyoruz. Bomba ise bomba guvenli ise guvenli arkadasim bu is. Kosul ve şartlar bizi bu yone itiyor gereksiz yere tartısmaktansa bilgiyi paylaşalım..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)