Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

LPG Taktırmak ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ebu ahmed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1993 BMW R80 RT
    millet burada kafasına göre konuşa dursun almanyada BMW fabrikası istek üzerine benzin deposunu lpg tankına çevirip müşterisine böyle bir hizmette bulunuyor ve motor üzerindeki gaz sistemide konusu geçen sistemlerin mühendis görmüşü...ayrıca avrupa da bu konu hava kirliliği nedeniyle çok revaçta...benim r80 rt de lpg li 1 senedir kullanıyorum ELHAMDÜLİLLAH tık demedi ve lpg den ettiğim kar neredeyse 1500 tl....benzinin galonunu 0.75 cent yapsınlar bizde tüpleri balık kızartırken kullanalım...
    buberk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Forumda bu işin ticaretini yapanlar olduğunu söyleyince bende senin bu kadar sert tepki vermen üzerine kar elde ettiğini sandım. Ayrıca 600cc motora binmem için 30bin tl ödemem gerektiğini söylemişsin buna sadece gülüp geçmiştim cevap yazmak istemedim ama madem birbirimizin açıklarını arıyoruz. Benim çevremde azımsanamayacak kadar çok motosiklet sevdalısı var ve ben 30bine motor alana henüz denk gelmedim. Bunuda çarptırmayalım yok demiyorum tabiki. Örneğin en son yakın arkadaşıma 5.250 tl ye temiz bir en500 aldık paşa paşa biniyor. Bir arkadaşımızda geçen yaz sıfır 600cc lik bir yamaha almışdı 17bin küsür para ödemişti ki bu benim gördüğüm en yüksek paraydı. Sen şimdi maaşımın 1000 lira olduğunu varsayarak 600cc nin ancak hayal olabileceğini söylemişsin ama benim gelirimin her zaman bu seviyede kalacağını nasıl tespit ettin anlayamadım. Bu arada ben kesinlikle tartışmıyorum. Forumdan memleket kurtaranlardan değilim kızmaca yok
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    konuyu takip ediyorum,
    hatta konuya vakıf olanlardan bir kişi 250 cc sıvı soğutmalı karbüratörlü bir scooter için bahsedilen kitlerden bir tanesinin linkini özel mesaj ile atarsa sevinirim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda bu işin ticaretini yapanlar olduğunu söyleyince bende senin bu kadar sert tepki vermen üzerine kar elde ettiğini sandım. Ayrıca 600cc motora binmem için 30bin tl ödemem gerektiğini söylemişsin buna sadece gülüp geçmiştim cevap yazmak istemedim ama madem birbirimizin açıklarını arıyoruz. Benim çevremde azımsanamayacak kadar çok motosiklet sevdalısı var ve ben 30bine motor alana henüz denk gelmedim. Bunuda çarptırmayalım yok demiyorum tabiki. Örneğin en son yakın arkadaşıma 5.250 tl ye temiz bir en500 aldık paşa paşa biniyor. Bir arkadaşımızda geçen yaz sıfır 600cc lik bir yamaha almışdı 17bin küsür para ödemişti ki bu benim gördüğüm en yüksek paraydı. Sen şimdi maaşımın 1000 lira olduğunu varsayarak 600cc nin ancak hayal olabileceğini söylemişsin ama benim gelirimin her zaman bu seviyede kalacağını nasıl tespit ettin anlayamadım. Bu arada ben kesinlikle tartışmıyorum. Forumdan memleket kurtaranlardan değilim kızmaca yok
    yahu efendi

siz demediniz mi 850tl ile nasıl bineceğim diye? bu açık aramak mı oldu şimdi? yani anlamakda güçlük çekiyorum artık. hani yazmiyim yazmiyim diyorum ama gelipde böyle demenizde yanlış.

arkadaşınızın altığı motosiklet kaç yılından kalma acaba? kaldı ki eski ve büyük hacimli motosikletler genelde çok sıkıştırıldığında özellikle eski model yılına sahip olanları 0 fiyatına yakın masraf çıkarmakda. ha diyorsun ki arkadaşımın aldığının kuruş masrafı olmadı o da arkadaşının şansı. ayrıca benim baz aldığım 600lük fiyatı 0km olarak düşündüm misal honda 600rr 30 500tl ve buna sigortası bilmem neyi de dahil değil bakınız

http://www.honda.com.tr/SeriesPrices...ort-cbr-600-rr

ha şimdide dersin yok ben ss demedim diye onlarında 20 000 tl civarı fiyatları var.

allah sana daha çok versin elbette daha iyi maaşları almanızı bende çok isterim ancak aylık 1000tl gelirle de şehir içinde 600lük kullanmak hayal ve ütopya. benim anlatmaya çalıştığım nokta da bu. yani gidipde 600lük aldıkdan sonra benzine para yetmiyor diyip tüp takmanın mantığı yok. zaten alacak güç oldukdan sonra ona bakacak güçde olur.ayrıca maaş konusu varsayım üzerine konuştum yoksa kimse sonsuza kadar aynı maaşı almaz tabiki..
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    kardeş benim motor şehir içinde 2.5 litre yakıyor.
    ve tecrübeyle sabit, denendiği için söylüyorum hiçbir ybr cbf benim geçtiğim yollarda basarak 2.5 litre yakmaz, yakamaz. yollar çok inişli çıkışlı, öyle yokuşlar varki 3 vitese atamıyorsun. ben hesaplarimi cok iyi yaptim.
    tabi burdan o zaman cbf al demek te çok kolay. benim hobim kardes ne yaparsin kalitesiz motorlari seviyorum. ne kadar dandik olursa o kadar içim açılıyor binerken.
    ha bu arada. aylik 600 tl alan adamda mercedes bmw sürmeyi hayal edebilir. tutupta yapamazsın demek cok büyük saygısızlık. yapamayacak olsa bunun farkındadır ama hayal yada istek buna bakmıyor. cebimde 50 tl yok diye 50 tllik biseyin hayalini kurmaya hakkım yok kimse diyemez bana. amacım onun icin olur onun icin calisir alirim.

bu arada yaklaşımınızda çok ilgin. ben diyorumki 50 60 ile yol bitmiyor basıyorum. siz diyorsunuz ki cup al. çok mantıklı. cup zaten düz yolda 200 gider ama radara yakalanmamak için kimse 80i geçmiyor...
    buberk bunu beğendi.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu takip ediyorum,
    hatta konuya vakıf olanlardan bir kişi 250 cc sıvı soğutmalı karbüratörlü bir scooter için bahsedilen kitlerden bir tanesinin linkini özel mesaj ile atarsa sevinirim.
    dostum şimdilik böle bişi bekleme çünkü her nekadar öle söylensede benim bildiğim kadarı ile burada yazışanlardan hiç biri bu işle ticari olarak uğraşmıyor. ama maxi97 fiyat tesbiti yapıyordu ygk arkadaşımızda taze sistem attı, ondada taze fiyatlar vardır bendeki fiyatlar milatta kalma. ama kafadan şunu söyleye bilirim 300 gibi bir masraf çıkacaktır. markalar arasında çok fark oluyor ve genelde motosiklet deyince zaten adamın gözü parlıyor. yüksek fiyat cektikleride oluyor. mutlaka bir kaç yerden araştırmak lazım.

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum şimdilik böle bişi bekleme çünkü her nekadar öle söylensede benim bildiğim kadarı ile burada yazışanlardan hiç biri bu işle ticari olarak uğraşmıyor. ama maxi97 fiyat tesbiti yapıyordu ygk arkadaşımızda taze sistem attı, ondada taze fiyatlar vardır bendeki fiyatlar milatta kalma. ama kafadan şunu söyleye bilirim 300 gibi bir masraf çıkacaktır. markalar arasında çok fark oluyor ve genelde motosiklet deyince zaten adamın gözü parlıyor. yüksek fiyat cektikleride oluyor. mutlaka bir kaç yerden araştırmak lazım.
    abi toplamda tankla beraber 450ye geldi herseyi icinde. ama benim pahali olan tankti. tanki ucuz alinca fiyatta düsüyor.
    @the dude hocam su sekilde söyleyim parcalari cikma alirsaniz 200e yine takarsiniz. iciniz rahat olmasi icin parcalari esas bayisinden temin edip montajini disarda yaptirirsaniz, zaten sivi sogutmali oldugundan her lpg bayisi takabilecektir, 400e sorunsuz bir sistem takarsiniz. yakit secici anahtar taktirirsaniz 30 40 tl artiyor fiyati. ( yakit secici anahtar elektrik dügme oluyor istenildigi zaman benzine istenildigi zaman gaza gecebilmek icin )

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bence lpg yerine elektirige yonelmeli mesela motor ilk hareket benzinden yapsa lpg gibi sonra elektige gecse yokus vs cikarkn yada zorlabdiginda benzine gecse yine bence tamamdir :-)
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence lpg yerine elektirige yonelmeli mesela motor ilk hareket benzinden yapsa lpg gibi sonra elektige gecse yokus vs cikarkn yada zorlabdiginda benzine gecse yine bence tamamdir :-)
    elektrikli?

75 milyonluk ülkede bir tane bile dc motor üreten yokken elektrikli motosiklet üretmek?

1 seneden fazladır 48-96 volt arası 5-10 kw gücü olan elektrik motoru arıyorum ama yok!!!!

eğer bulsaydım emin ol 1 seneden beri elektrikli ve benzinli mondial 150 zcm vardı!.

dc motorlar için kontrol devresi tasarımım bile var bilgisayarda mosfet kullanarak projelendirilen.

enerji kaynağı olarak da kuru akü kullanacaktım. gayet dayanıklı oluyorlar. lityum aküler şu an çok pahalı.

neyse; ülkede üretim yok sanayi yok. çinden getireyim dedim; gümrüğe çakılır çıkaramazsın dedi abim. kendisi 15 senedir ihracatçı.

ben de dc motor arayışına girdim.

iveco kamyonetlerin marş motorları 24 volt ve 5.5 kw gücünde. kağıt üstünde bana lazım olan motor ama iş uygulamaya gelince cırtlıyor.

marş motoru 5 dkdan sonra yanıyor; içindeki kabloların kalınlığı 230 amperi kaldırmıyor!. voltaj düşük olduğundna o güce çıkarmak için amperi fazla çekiyor.

üstelik benim o ampere dayanacak bir kontrol devresi yapabilirsem neden hala okuyorum değil mi?

yani kısaca elektrikli araç Türkiye'de hayal. bana elektrikli araç demeyin vallahi kafayı bu konuda sinirden kırmak üzereyim!

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı Güzel Şale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörlü

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Birde şunu merak ediyorum: Bu tankların en büyüğü kaç litrelik. 6 litrelik bir tankı transalpe yerleştirsek kaç km gidebiliriz? Kullanan arkadaşlar acaba 100km de ne kadar lpg tüketiyorlar?
    tanklar motor için genelde 10 litre civarında ama çantaya göre istersen daha büyük tank yapılabilir transalpa 10 lt lik bir lpg yaklaşık 150 km yol yapar diye düşünüyorum

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    maliyeti illaki bir şekilde kendisini amorte eder,
    asıl sıkıntılı olan bunu ruhsata işletebilmek.
    o konuyu da biraz araştıracağım.

@ygk senin tank kaç lt, bir de motorun benzinli çalışmasına göre güç kaybı var mı ?
    can't be worried about that shit. life goes on man.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    @maxi97 emin ol gunrukte takilmaz biz sanayi tipi elektrik motoru getirtmistik ebaydan alip eger air maille gelirse 1 adet kisisel oldugu icin cart diye gecer ebayda yeterince parca aldigim icin biliyorum komple 200 cc dtr motoru bile getirttim eger fedex dhl tarzi kargolar yerine dedgim ulusal postayla getirtirsn gelir ha gec gelir ama gelir zaten urun 40 icinde gelnezse mail le parani geri istiyorsun paypalda geri yolluyor
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maliyeti illaki bir şekilde kendisini amorte eder,
    asıl sıkıntılı olan bunu ruhsata işletebilmek.
    o konuyu da biraz araştıracağım.

@ygk senin tank kaç lt, bir de motorun benzinli çalışmasına göre güç kaybı var mı ?
    6 litre. benzine göre çekişte en ufak bir kayıp yok, motor soğukken benzinde tek marş alıyor lpgde 2 3 marş alıyor fark bu. ruhsata işletmek çok sorun oluyor

@maxi97 kardeş dc için sana şöyle bir fikir vereyim ; sen 12 volt dc elektriğini çok rahat 220 ac ye çevirebilirsin gerekli araçlarla. ve 5.5kw ac motorlar bulabilirsin. ac olduğundan kontrol devresi için dimmer işini görecektir sanıyorum. sadece ilk kalkış problem olur. ben çok kafa yordum, hatta yazın kuyudan su çekmek için kullanılan motorlardan birisini alıp 4 tekerli bebek çocuk arabasına monte ettim xD. çekiş çok güzel oldu. büyük dişli kullandığımdan fazla hızlara çıkmadı zaten frenide yoktu sadece denemeydi. ancak elektrikte önüne geçemeyeceğimiz çok büyük sorunlar var. ne kadar güçlü motor kullanırsak o kadar büyük akü kullanmak gerekiyor mesafe için. akü ağırlık demek. ben 1.2 kw (yaklaşık 2 beygir ) motor için 1 tane 75 ah akü kullandım. şarj 10 km götürüyor bitiyor. tabi 220ye çevirdiğimden ordada var bir güçç kaybı. sonra dc motorlara yönelip gerekli araştırmaları yaptım. ulaştığım tek bir sonuç var. eğer elektriği yerinde üretme şansın yoksa bu iş boş. benzinli gibi güç üretirsen max 100 km gidiyor. buda işime gelmiyor zaten.

döndüm elektriği yerinde üretmeyi araştırdım ve solar sistemlere yöneldim. 1 metre karelik güneş paneli çok kullanışlı olurdu. maliyet tablosunu çıkardım ve kafamda ışık yandı ; lpg ...
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    yorum youk bu uzaaar gider

Motosikleti
    lifan kp 150
    slm arkadaşım bu sistemi birzat kendim yaptım kimseye yaptırmadım. hiç kimse lpg ile benzin den beklen performansı bulamaz bu araçlar için de motor için de geçerlidir ben avılar cihangirde oturuyorum iş yerim de etiler sistemin çalışmasın dan şüphe denler arsınlar buluşalım kendi gözleri ile görsünler .tvs son hız ben ki motorun 120 benzin ile lpg ilede 110 ben 8 gün avcılardan etiler gazla 35 tl iken benzinle 75 tl ödüyorum tvs 1 lt benzinle 40 ile 45 km arsıyol yapıyor 100 km de 2.5 ile 2.3 arsı büyük cc li bir motor düşünelim 100 km de 3.5 yaksın bunu gaz olarak ele alalım tvs nin benzin fiyatın dan daha oygun olac atı performans
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    elektirk dönüşümü düşünen arkadaşlar
    http://www.motosiklet.net/forum/grou...e-sanzman.html bu sizin işinizi görür. fiyatı konusunda fikrim yok ama turing malzemeleri üreten bir firmanın ürünü oldugundan oldukça okkalıdır diye düşünüyorum. size sadece akü montajı kalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

isak arkadaşım motor enjektorlumu. karbüratörlüde performas kaybından ziyade artış oluyor son hızımı artıra biliyorum. tabi bu benim motor için geçerli. genelde tasaruf düşündüğümden kısık geziyorum. bu arada bir gurub daveti yolladım.

Motosikleti
    lifan kp 150
    elektirk dönüşümü düşünen arkadaşlar
    http://www.motosiklet.net/forum/grou...e-sanzman.html bu sizin işinizi görür. fiyatı konusunda fikrim yok ama turing malzemeleri üreten bir firmanın ürünü oldugundan oldukça okkalıdır diye düşünüyorum. size sadece akü montajı kalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

isak arkadaşım motor enjektorlumu. karbüratörlüde performas kaybından ziyade artış oluyor son hızımı artıra biliyorum. tabi bu benim motor için geçerli. genelde tasaruf düşündüğümden kısık geziyorum. bu arada bir gurub daveti yolladım.
    yok karbiratürlü hava filitresin hava girişi gazla çalışırken % 70 kapatıyorom bence ondan olabilir o şekilde iken tam kıvamında çalışıyor

---------- Post added at 20:32 ---------- Previous post was at 20:22 ----------

ben küçük sulu egilatör arıyorum şoklama bobin li ve vakumlu olmalı bidigin bir marka model marmı?

Motosikleti
    @isak dostum hava girişini kesinlekle kapatma kısma. motorun alması gereken havayı daima alsın ve rahat şekilde alsı üzme garibi
    zaten regülator LPG yi geçen havanın debisine göre salmalı. hava geçmiyorsa hiç salmamalı, hava rolanti miktarı kadar geçiyorsa o kadarlık gaz salmalı. sen hava girişini kıstıgında olması gerekenden daha fazla vakum oluşuyor bu seferde LPG yi fazla alıyor. bu seferde onu dengelemek için LPG yi kısıyorlar. onun yerine hava LPG ağırlıklı kullananlar rolanti kısmını hava ayarı ile dengelemesi gerekir.ama düz regülatorlerde belli bir yüzde ile hava verdiğinden yüksek devirdeki ihtiyacı olan zengin karışımı veremez normal verir. onun için performans sürüşlerinde ayarı az yüksek tutmak daha iyi olur.
    http://www.atiker.com.tr/kitdetay.as...GrupID=600&pg=
    http://www.atiker.com.tr/kitdetay.as...GrupID=400&pg=
    http://www.mimgas.com/vakumlu-regulator.asp

Motosikleti
    lifan kp 150
    @isak dostum hava girişini kesinlekle kapatma kısma. motorun alması gereken havayı daima alsın ve rahat şekilde alsı üzme garibi
    zaten regülator LPG yi geçen havanın debisine göre salmalı. hava geçmiyorsa hiç salmamalı, hava rolanti miktarı kadar geçiyorsa o kadarlık gaz salmalı. sen hava girişini kıstıgında olması gerekenden daha fazla vakum oluşuyor bu seferde LPG yi fazla alıyor. bu seferde onu dengelemek için LPG yi kısıyorlar. onun yerine hava LPG ağırlıklı kullananlar rolanti kısmını hava ayarı ile dengelemesi gerekir.ama düz regülatorlerde belli bir yüzde ile hava verdiğinden yüksek devirdeki ihtiyacı olan zengin karışımı veremez normal verir. onun için performans sürüşlerinde ayarı az yüksek tutmak daha iyi olur.
    http://www.atiker.com.tr/kitdetay.as...GrupID=600&pg=
    http://www.atiker.com.tr/kitdetay.as...GrupID=400&pg=
    http://www.mimgas.com/vakumlu-regulator.asp
    slm senin dediklerini denedim yok tvs o işe gelmiyor ben bundan önce aynı sistemi aynı regilatör ile yamış oldugum motorlarda havayı kısma gibi bir ihtiyacım olmadı bu gün ne yaptımsa havayı açınca gaza basınca stop ediyor ben de eski haline getirdim yada atlıdıgım bir ayrıntı olabilir istanbuld iseniz bir buluşalım tanışır bir çay içeriz ve mim gazın regilatörün de ki yazan ölçüler vercegim resinlerden hangisini baz alarak yazdılar acaba 19 cm borula ve çıkıntılar içinde ise normal öbür türlü çok büyük

ebu ahmed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1993 BMW R80 RT
    ya arkadaşlar hava girişini bantla kapatma işini nasıl çözeriz??? motoru benzine aldığım zaman bu seferde hava alamadığı için sağlıklı çalışmıyor ve 5 katı benzin yakıyor...lpg girişini karbüratörden sonra versek yani emme manifoldu ile karbüratör arasından buiş çözülürmü???

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)