Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çokkk Benzin Yakıyor!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    Merhaba arkadaşlar
    2004 model bir kanuni seyhan 250cc aldım. ancak bakımlarını yapmama rağmen 20liraya 75 km gidiyor.eş değerdeki motorlar 20liraya 130km giderken benimki vasat durumda.karbiratör hava ayarı yapıldı sibop ayarı yapıldı hava filtresi kontrol edildi bujiler değişti tık yok.başka ne yapabilirim ben tıkandım bir fikir verirseniz sevinirim.bu motora bu yakıt çok! benzin zammıyla alakası yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

6 l.'ye yakın bir tüketim bu 100 km'de. Yeni motor istiyor olabilir.

Motosikleti
    not:egzozlar açık ama o kadar çok etkilermi bilmiyorum

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Etkiler hemde epey etkiler. Bence yakin zamanda elinizden cikarmaya calisin.
    16 BH 631

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    yağ yakma durumu var mı ? supap ayarı çekişi etkiler yakıtı bu kadar etkilemez. karbüratör biraz farkettirir ayarlarının tam olduğundan emin olun, jigle açık kalmış olabilr mi ? birde komik gelebilir depoda ne kaçak olma durumu var mı ? 20 tlyi neye göre ölçtünüz ibreye göremi fulleyerek mi?
    egsozlarda %30 civarında etkiliyor son sıkıştırma olmadığı için. soruları cevaplarsanız daha rahat yardımcı oluruz. özellikle jikle açıkken hava ayarı yapıldıysa yada jikle açık kaldıysa , depo delikse bu kadar yakar. başka da aklıma gelmiyor.

birde motorun attığı duman nasıl beeyaza yakın, mavi, siyah, yada görünmüyor şeklinde tarif ederseniz bir durum değerlendirelim

Motosikleti
    usta depoda kacak yok elden gectı o ,duman atmada yok yag yakma yag sızdırmada yok.ama egzoz gercekten %30etkılerse mantıklı bı o kalyr. Egzozu degsmek mı gerek yoksa kapatılablrmı

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    karburatör iğnesini aşağı al.karburatör benzin emme memesini bi numara küçült. Biraz hızdan ve devirden düşebilir ama yakıttan kazanır. Fazla devirli kullanma. Karburatôr ignesi gaz telini takip et. Karburatöre girdiği yerde karburatörün üstündeki kapağı çevirerek aç. Kapağı çıkar. İgneyı göreceksin.iğnenin gaz pistonuna takıldığı yerde iğnenin üstünde iğneye geçili küçücük bi segman vardır. O segmanın geçeceği 6 yer vardır.normal olan üstten veya alttan saydığında 3 cü olmasıdır. Alttan 1 veya 2 deyse 3 cüye al. 3cü deyse altan 4 üstten 2 ciye al. Bunları yaparken gaz telini söküp takman lazım. Gözün kesiyosa yap. Beğenmezsen aynı ayara geri alırsın. Sevgiler.

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    çin mallarında karbüratör iğnesinde delik yok diye biliyorum. standart iğne.

egzosu bağırmaması için kapatabilirsin ama yakıt aynı kalır fazla yakar. değişmesi gerek kapattırmak yetmez yani. ama tek başına egzosla 6 litre yakmaz o motor. normal şartlarda 2.5 4 yakması gerekirken 2 litre fazladan atıyor 100 kmde. karbüratör ayarı ve motor segman durumuna bakmak lazım. segman istiyor olabilir.

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    şehir içinde gaz çekerek yada şehir dışında gaz kolunu 3/4 oranında açık kullanıyorsan yakıt normal, karbüratörlerin senkron ayarlarına bi baktırıver

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egzozdan duman falan geliyor mu? muhtemelen zengin karışım sorunu var.

poyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F800ST ve Sym joymax
    Acilen motorunu elden çıkart.kurtulursun

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    o motorun kronıksorunu deli gibi yakar , rahmetli azer bülbül gibi titrer
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)