Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Seleden Gelen Gıcırtı ve Esneme

Motovento
    REKLAM ALANI

Dün akşam park ederken seleden gıcırtı gelmeye başladığını fark ettim. İnceleyince menteşe kısmından geldiğini anladım. Kapalı konumdayken de sele aşağı doğru esniyor. Sanırım kırılmış. Ne yapmam gerekir? Daha önce bu problemi yaşayan ya da yönlendirebilecek olan var mı? Motor: Honda PCX 125i (15 günlük)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    alırken kontrol etmiş miydiniz? 0 km bile olsa bu tip sıkıntılar olabiliyor.

servise gidin bence garantiden değişmesi gerek.

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alırken kontrol etmiş miydiniz? 0 km bile olsa bu tip sıkıntılar olabiliyor.

servise gidin bence garantiden değişmesi gerek.
    aldığımdan beri bir zayıflık olduğu belliydi, kendi ekseninin dışında sağa-sola da meyilliydi. ancak dün akşam başladı bu şikayetlerim. umarım hatalı bir ürün denk gelmiştir, kronik hataysa ve geçici olarak onarılıp yarın öbür gün yine yaparsa kafayı yerim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Tekir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam park ederken seleden gıcırtı gelmeye başladığını fark ettim. İnceleyince menteşe kısmından geldiğini anladım. Kapalı konumdayken de sele aşağı doğru esniyor. Sanırım kırılmış. Ne yapmam gerekir? Daha önce bu problemi yaşayan ya da yönlendirebilecek olan var mı? Motor: Honda PCX 125i (15 günlük)
    Vay be hondanın selesini bile hurda plastikten yapmışlar üzgünüm ama sele kırıkları çatlakları hiçbir markada garanti kapsamına girmez.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be hondanın selesini bile hurda plastikten yapmışlar üzgünüm ama sele kırıkları çatlakları hiçbir markada garanti kapsamına girmez.
    Ben Honda markasının arkasındayım [MENTION=1661]Mengu16[/MENTION] vaktin olursa araştır öğren, bizi de aydınlat ne tür plastikten yapıldığına dair. Garanti kapsamına girer-girmez onu da ben öğrendikten sonra paylaşacağım.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    daha oncede dedigim gibi pcx125te begenilmeyenler selesi ve amortisorleri, buradakiler alir almaz ilk is seleyi ve amortisorleri degistiriyorlar, yeni pcx150ler piyasaya cikti ve kullanicilar hemen tepki gosterdiler hondaya gene mi ayni sele diye, nerdeyse orjinal selesi ile bir tane pcx125 goremezsiniz, hani 0 motor her parcasi yeni yazik diyeceksin ama sirt agrisi, ortadaki topuzun rahatsizligi hemen kendini belli ediyor, seleyi degisme imkani olmazsa topuzu yokedip koltugu daha rahat sekle sokmak mumkun sanirim. Kisa boylu asyalilar icin daha rahat olmasi dusunulurken onlar bile rahatsiz olabiliyor bu kamburdan, bilmiyorum sizde durum nedir? frenleri icin mukemmel diyebilirim, yakiti da cok oynak ama duzgun kullanimda tum emsallerini kiskandiracak kadar az yakabilir. Bence motoru alir almaz arkaya bir canta, one bir cam, seledeki kamburdan kurtulmak ve guzel bir amortisor ( arka ), arka amortisor degisimi ile konfora ek olarak,yakit tasarrufu, guvenli surus, virajlarda yatarken daha guvenli ve kayma olmuyor, aksi takdirde yatmak motoru yatirmaya davetiye cikarabilir.

yaklaşık 500 km yaptım, artçı da aldım. virajlarda yatıyorum da. çok şükür memnunum herhangi bir şikayetim yok ancak bu sele de rahatsızlığından dolayı değil, sanırım menteşe bölümünde bir yerin kırıldığından dikkatimi çekti.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    acikcasi ben de yeni aldigim honda scooterdaki seleden rahatsizim, aldigim gun dikkatimi cekti, elimde kalacak gibi bir his var, belki kiriklik degildir ama bir sorun var mentese de benimde

Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acikcasi ben de yeni aldigim honda scooterdaki seleden rahatsizim, aldigim gun dikkatimi cekti, elimde kalacak gibi bir his var, belki kiriklik degildir ama bir sorun var mentese de benimde
    yanında mendil var mı abi, yarın servis açılana kadar kimse tutamaz gözyaşlarımı :(

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    onemli bir sorun olacagini sanmiyorum, pcx125 burada kac senedir var, bircok farkli kmde kiraladim ustelik, mentese sanirim iscilikten olabilir, bende 1000bakimina gidecegim bu hafta, bende baktiracagim, daha onceki bindiklerimde hic sorun yoktu, kronik birsey degil yani, hallolur, onemli olan seklen guzel, hizlanabilen ve ayni sekilde durabilen, guvenilir bir urun, zevkini al, kafana takma bence.

Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onemli bir sorun olacagini sanmiyorum, pcx125 burada kac senedir var, bircok farkli kmde kiraladim ustelik, mentese sanirim iscilikten olabilir, bende 1000bakimina gidecegim bu hafta, bende baktiracagim, daha onceki bindiklerimde hic sorun yoktu, kronik birsey degil yani, hallolur, onemli olan seklen guzel, hizlanabilen ve ayni sekilde durabilen, guvenilir bir urun, zevkini al, kafana takma bence.
    teşekkür ederim ben de gitmişken yağı değiştireyim diyorum, gereksiz masraf olur mu 500 km'de değiştirmek?

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    hondanin tavsiyesi 1000-4000-8000-12000 seklinde gidiyor, erken degistirmenin pek mantigi yok bence, zaten 1000i bulmak kolay, sonra her 4000 olmazda 3000 olur o sana kalmis ama ilk 500 bence erken

sabah bir kontrol edeyim çubuğu, eksilme yoksa ki yoktur %90, yola devam

Merhaba arkadaslar, bu sabah İstoç Anes'e gittim ve problemimi servisteki yetkililere anlattim. Oldukca ilgili ve tatmin edici davrandilar, bu yuzden cok memnun ciktim servisten. Servis kayitlarina problem saptanmadi olarak gecti inceleme sonucu.

Idling stop dedigimiz olayin, ekstradan bir sensoru daha varmis selenin altinda, eger idling stop modundayken motordan kalkarsak, stand-by'de beklememesi icin. Esneklik bu sensorun calismasi icin bilincli olarak tasarlanmis. Rahatsiz eden sesin ise onceki gun selenin icine fazlaca doldurdugum malzemeleden kaynaklandigini dusunuyorum. Sabah gecmisti cunku.

[MENTION=43195]kursattekin[/MENTION] 1000 km'ye kadar bu yag ve icine karisan metal artiklari daha iyi bir alisma sergiliyormus, o yuzden degistirmemizin yarari degil zarari olur dediler.

[MENTION=1661]Mengu16[/MENTION] plastik aksamlarin imal kalip degerlerine baktim, okulda bolumden malzeme teknolojisi uzerine master yapan arkadaslarima sordum, hurda diye tabir ettigin geri donusturulmus plastikten imal edilmemis oldugunu soylediler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)