Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yan ayaklığı açık unutursak ne olur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Mondialde geldi başıma daha bu akşam

Ben apriliayı sattım sonra benden aldığı fiyatın 2 katına ilanı vardı şimdi baktım kalkmış ilan
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bu güne kadarki bütün motosikletlerimde yan ayağı kapamadan motosiklet çalışmıyodu. Hiç unutma gibi bi derdim olmadı.

Yalnız son zamanlarda bu motosikletle çok hata yapmaya başladım.
    Kontağı çevirince farlar otomatik yanıyor ya.

Kipaya gittim giriş kapısının önüne çektim. Yan ayağı açtım indim girdim içeri. Kaskı koluma taktım, eldivenleri kaskın içine filan.
    İşimi bitirdim bi çıktım o da ne? Far açık, direksiyon düz, anahtar üzerinde..
    Hemen bilerek bırakmışım gibi ağır hareketlerle gittim yanına. Kaskı taktım çalıştırdım bastım gittim.
    Bu da böyle bi anım.. Ki tek bu gelmedi başıma bi çok yerde aynı hatayı yapıyorum. Motor durunca anahtarı çıkarmayı unutmayın..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    yan ayaklık yüsünden düşen bir arkadaşımdan kaza haberi.
    yamaha scooterla yenikapı sirkeci istikametine giderken ışıklarda durup kaskını ve gözlüklerini düzeltirken yan ayaklıgı açıyor ve unutup yoluna devam ediyor ilerde sola doğru viraja gelince hafiften sola dönmeye çalışıyor ve ayaklık yere çarpıyor ve dönemiyor sağ şeritte oldugu için ne frene basabiliyor nede ayaklıgı kapatabiliyor ve direk bariyerlere çarpıyor
    arkadaşım motordan savruluyor motor birkaç kez dönüyor hızı en fazla 70 km belki o da yok sonuçta motorda fazla hasar yok ama
    arkadaşımın sağ ayak dizi sag ayak parmaklarının üst tarafında zedelenme oluyor,
    sağ kolunun alt kısmında birkaç sıyrık boyun aldında da sürmeden oluşmuş soyulmalar var, üzerinde dizlik ve mont olmadıgı için bu hasarları almış eger mont dizlik olsaydı hiçbiri olmayabilirdi ki onuda allah biliyor.

şuan da düşünüyorum da bazen bende unutuyorum cbf 250 ve fazerde ayaklık açıkken vitese atınca çalışmıyordu ama cbf 150 de öyle bişey yok şuan kullandıgım cbf 150 ye yapmayı düşünüyorum.
    siz siz olun ayaklıgı kalkmadan tekrar kontrol edin.
    98 Beygir.....

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben çok unuttum ama sıkıntı olmadı..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)