Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uğur Ertekin - Advanced Riding- Şaşal-Özdere İzmir

Motovento
    REKLAM ALANI

11 dakikalık uğur ertekin'in sürüşü ve alt yazılı açıklamaları. konumlanma, planlama gibi meseleler. güzel.

http://www.youtube.com/watch?v=KL_wMvMQWzY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Memleketteki üstadlardan sadece bir tanesi...

Bayağıdır bu tür videolar izlemmiydum teşekkürler.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Paylaşım için teşekkürler. Çok yararlı bir video

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Güzel sakin ve huşuu içinde bir gezi.....

Az önce seyrettiğim videonun hemen peşine çok gitmesede.....

http://www.gaskrank.tv/tv/motorrad-f...rmoto-2928.htm
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Bol bol pratik yapmak gerek....Çok fazla teoriye girerseniz işin içinden çıkamayabilirsiniz......Trafiği okumak çoğu zaman yeterli oluyor...Paylaşım için teşekkürler...
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

makın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl650v honda transalp
    Kusura bakmayın ama ben birşey anlamış değilim, şimdi bu arkadaşlar güvenli motosiklet sürüşü mü anlatmaya çalışmışlar. Gerçi video ismi de advanced riding, yani türkçe meali ileri, gelişmiş şürüş.
    Şimdi bu gelişmiş, ileri sürüş videosunu izlerken şu detaylar dikkatimi çekti ve bana göre bunlar motosiklet sürücüleri ve diğer tüm sürücülerin uyması gereken temel ve hayati trafik kuralları.
    1- Videonun 05:20. saniyesinde sollama yasağı olan (yol tek çizgi) ve ilerisi tam görünmeyen bir yolda arkadaşlar sollama yapıyorlar, ayrıca sinyal verdiklerini de göremedim. Hemen öncesinde de alt yazıda "sollamalara dikkat" yazıyor:-)
    2- Videonun 08:48 ve 09:35. saniyelerinde ise yine sollama yasağı (yol tek çizgi) ve öndeki araçlar her ne kadar yol veriyor gibi görünseler de kendi şeritlerinden sadece biraz daha sağa yaklaşarak ve halen kendi şeritlerinden yollarına devam ederlerken bu arkadaşlar ise sollama yasağı olan noktada hemde karşı şeride geçerek sollama yapıyor ve alt yazıda da öndeki araç yol verdi deyip bu büyük trafik ihlalini bilinçli yada bilinçsiz olarak legal gösteriyorlar.:-( Dahası da var, videoyu hd dahi izlememe rağmen sinyal verdiğini göremedim arkadaşın. Habuki sinyal verse videonun sununda ki sola dönüşlerinde olduğu gibi herhalde sinyali rahatça görebilirdim diye düşünüyorum.
    Hatalı bir tesbitim varmı bilmiyorum ama bu video da "advanced riding" ise ve bu arkadaşlar da eğitimci ise vay halimize.....

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    http://www.youtube.com/watch?v=xhGFy...eature=related
    burdaki videoda da hatalı sürücüyü gösteriyo. Valla çok güzel ve çok rahat sürüyo. Bende alıştırcam kendimi bu sürüşe inşallah. Paylaşım için teşekkürler

---------- Post added at 02:21 ---------- Previous post was at 02:14 ----------

Alıntı makın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın ama ben birşey anlamış değilim, şimdi bu arkadaşlar güvenli motosiklet sürüşü mü anlatmaya çalışmışlar. Gerçi video ismi de advanced riding, yani türkçe meali ileri, gelişmiş şürüş.
    Şimdi bu gelişmiş, ileri sürüş videosunu izlerken şu detaylar dikkatimi çekti ve bana göre bunlar motosiklet sürücüleri ve diğer tüm sürücülerin uyması gereken temel ve hayati trafik kuralları.
    1- Videonun 05:20. saniyesinde sollama yasağı olan (yol tek çizgi) ve ilerisi tam görünmeyen bir yolda arkadaşlar sollama yapıyorlar, ayrıca sinyal verdiklerini de göremedim. Hemen öncesinde de alt yazıda "sollamalara dikkat" yazıyor:-)
    2- Videonun 08:48 ve 09:35. saniyelerinde ise yine sollama yasağı (yol tek çizgi) ve öndeki araçlar her ne kadar yol veriyor gibi görünseler de kendi şeritlerinden sadece biraz daha sağa yaklaşarak ve halen kendi şeritlerinden yollarına devam ederlerken bu arkadaşlar ise sollama yasağı olan noktada hemde karşı şeride geçerek sollama yapıyor ve alt yazıda da öndeki araç yol verdi deyip bu büyük trafik ihlalini bilinçli yada bilinçsiz olarak legal gösteriyorlar.:-( Dahası da var, videoyu hd dahi izlememe rağmen sinyal verdiğini göremedim arkadaşın. Habuki sinyal verse videonun sununda ki sola dönüşlerinde olduğu gibi herhalde sinyali rahatça görebilirdim diye düşünüyorum.
    Hatalı bir tesbitim varmı bilmiyorum ama bu video da "advanced riding" ise ve bu arkadaşlar da eğitimci ise vay halimize.....
    Valla biz sürüşe takıldığımız için detayları incelemedik ama hemen tekrar bakıyorum doğru ve önemli noktalara değindin sanırım bize de doğruyu gösterdin Sinyal konusunda sana hak veriyorum. Gerçekten sollamalarda sinyal vermiyorlar. Fakat sürekli çizgi de yapılan sollamalar konusunda yolu görebiliyosan ve müsaitse yapabilirsin diye düşünüyorum.(Benim kendi görüşümdür kuralları incelemedim).

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok faydalı gerçekten. Keşke alt yazıları konturlü yapsalarmış, daha rahat okurmuşuz...
    www.motorumla.net

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    faydalı bilgiler... teşekkür ederim bilgilerimi tazelemiş oldum
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Kardeşim,

Tespitlerin gayet doğru ve yerinde. Eğitimli veya eğitmen olmak bazı trafik kurallarını hiçe saymanı gerektirmez . Ancak buradaki hataları bütün eğitim camiasına maletmemek lazım bu bir tek kişinin sürüşüdür hepsi böyle kullanmıyorlar.

Sevgiler
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

öncelikle belirtmek isterim ki bu videoyla, çekenle, sürenle, bu sürücünün eğitim verdiği kurumla hiç bir akrabalık veya duygusal bağım yoktur. canı isterse berbat sürsün pek umurumda değil. eğitimci reklamı yapmak gibi bir kaygım yok. isterseniz "eğitim dünyanın en gereksiz işidir" deyin, isterseniz "o eğitmen iyi değil, ben iyiyim" deyin. veya bu "eğitimcilerin alayı fıs, hepsi boş beleş adamlar" deyin bence sakıncası yok. ama benim gördüğümü söyleyesim var. "vay efendim paylaştığı videoyu körükörüne savunuyor" denmesin diye önceden açıklamak ihtiyacı duydum. bu kadar yanlış anlaşılacağından korkuyorum da neden mi yazdım? detaylara takılan bir adamım. görüş açıklamaya bayılıyorum. e vaktim de var yazdım. (oha arkadaş açıklama paragrafı esas yazacağımdan uzun tuttu).

yol veren araçların sadece kendi şeritlerinde birazcık sağa yanaştıkları görüşüne katılmıyorum. (göz var izan var) adamlar baya baya araçlarının sadece %10'u motosikletin ilerlediği şeritte kalacak şekilde sağa yanaşıyor. motosiklet de bu araçları "sollarken" soldaki şeride minimal düzeyde [ucundan acık diye netleştireyim ifadeyi] geçiyor. dolayısıyla "bu adam trafik kurallarını hiçe sayıyor, peh bi de eğitmen olacak!" kadar abartılacak bir mesele olmadığını düşünüyorum. açıkçası düzgün araç kullanan otomobil sürücüleri bile bu durumlarda öncedeki aracı geçer, geçmeli de.

sinyal olayında haklısınız. enteresan biçimde sinyaller yok sanki. ben bu videoyu 40 kere izlesem farketmezdim. güzel tespit.

bir diğer ilginç olay yol veren araçlar. bütün forumda motorcular kırılıyor "araba sürücüleri bizi görmüyor, üstümüze kırıyor, hayvan bunlar, yolumuzu kesiyor, cahil bunlara bunlara ehliyet verenin ta sülalesinin ehliyetini elinden almalı" diyerek. bu yol hangi yol, hangi memleketin, hangi ülkenin hangi paralel evrenin yolu da motora yol veriyorlar!?! şaşırdım.

bir grup adam -cinsiyetçi ifade için kadınlardan özür dilerim. bir grup insan diye düzelteyim- yolda kazadan uzak kalarak araç (otomobil motosiklet farketmez) kullanmanın bir yolu olabileceğini düşünüyor, buna dair bir sistem geliştiriyor (bizim memlekettekiler de bu sistemleri türkçe anlatıyor) anlatıyor, uyguluyor ve bence sürüşleri daha güvenli de yapıyor. forumda görüyorum eleman aşağılar biçimde soruyor "e birden önüne fırlayan yayaya çözümü var mı?" e var. adam ileri bakıyor, önceden plan yapmaya çabalıyor. kaza yapma olasılığını düşürüyor. bu bence güzel ve değerli bir şey. peşinden koşmaya değecek bir amaç. hele hele türkiye'de motosilet gibi tehlikeli olabilecek bir uğraşa vakit ayıran adamların hatrı sayılır bir kesimi "ben 145 gördüm sen kaç gördün?" muhabbetinden öteye gitmezken.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bi video çok iyi noktalara değilmiş üstadın eline sağlık
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    xl650v honda transalp
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

Tespitlerin gayet doğru ve yerinde. Eğitimli veya eğitmen olmak bazı trafik kurallarını hiçe saymanı gerektirmez . Ancak buradaki hataları bütün eğitim camiasına maletmemek lazım bu bir tek kişinin sürüşüdür hepsi böyle kullanmıyorlar.

Sevgiler
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Fakat son cümlem yanlış anlaşıldı yada ben tam anlatamadım sanırım, son cümleme dikkat edersek "bu video" diye belirterek sadece bu videodaki motosiklet kullanan iki arkadaşı işaret ederek genelleme yapmamaya çalışmıştım.
    Şüphesiz ki ülkemizde işini layıkıyla yapan birçok motosiklet eğitmenimiz var ve olacaktır. Zaten işini dosdoğru kurallara uygun ve olması gerektiği gibi yapan eğitmenlere, bırakın genelleme yapmayı en ufak laf söylemenin de haddim olmadığını düşünürüyorum ki ülkemizde en çok ihtiyacımız olan şeyin eğitim olduğunu düşünürsek.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Ben henüz motosiklet kullanıcısı ADAY ADAYIYIM. (Henüz motosikletim bile yok) .Ancak bu tarz videolar gerçekten bana faydalı oluyor zira videonun anafikri eğitimde amaçlanmış.Motosiklet kullanırken en önemli şeylerden birisi galiba eğitim videosu incelerken bile anafikrin yanındaki öğelere dikkat ederek (sinyal yok,hız limitini geçmiş vs..) göstermeye çalıştığımız eleştirilsel bakışdaki keskinliği ve dikkati kendi sürüşümüze yansıtmak heralde. Bir videoda ben ekleyeyim.
    http://www.youtube.com/watch?v=xhGFy...HGOnPSNfxPP4FQ

Motosikleti
    xl650v honda transalp
    Alıntı o da olur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle belirtmek isterim ki bu videoyla, çekenle, sürenle, bu sürücünün eğitim verdiği kurumla hiç bir akrabalık veya duygusal bağım yoktur. canı isterse berbat sürsün pek umurumda değil. eğitimci reklamı yapmak gibi bir kaygım yok. isterseniz "eğitim dünyanın en gereksiz işidir" deyin, isterseniz "o eğitmen iyi değil, ben iyiyim" deyin. veya bu "eğitimcilerin alayı fıs, hepsi boş beleş adamlar" deyin bence sakıncası yok. ama benim gördüğümü söyleyesim var. "vay efendim paylaştığı videoyu körükörüne savunuyor" denmesin diye önceden açıklamak ihtiyacı duydum. bu kadar yanlış anlaşılacağından korkuyorum da neden mi yazdım? detaylara takılan bir adamım. görüş açıklamaya bayılıyorum. e vaktim de var yazdım. (oha arkadaş açıklama paragrafı esas yazacağımdan uzun tuttu).

yol veren araçların sadece kendi şeritlerinde birazcık sağa yanaştıkları görüşüne katılmıyorum. (göz var izan var) adamlar baya baya araçlarının sadece %10'u motosikletin ilerlediği şeritte kalacak şekilde sağa yanaşıyor. motosiklet de bu araçları "sollarken" soldaki şeride minimal düzeyde [ucundan acık diye netleştireyim ifadeyi] geçiyor. dolayısıyla "bu adam trafik kurallarını hiçe sayıyor, peh bi de eğitmen olacak!" kadar abartılacak bir mesele olmadığını düşünüyorum. açıkçası düzgün araç kullanan otomobil sürücüleri bile bu durumlarda öncedeki aracı geçer, geçmeli de.

sinyal olayında haklısınız. enteresan biçimde sinyaller yok sanki. ben bu videoyu 40 kere izlesem farketmezdim. güzel tespit.

bir diğer ilginç olay yol veren araçlar. bütün forumda motorcular kırılıyor "araba sürücüleri bizi görmüyor, üstümüze kırıyor, hayvan bunlar, yolumuzu kesiyor, cahil bunlara bunlara ehliyet verenin ta sülalesinin ehliyetini elinden almalı" diyerek. bu yol hangi yol, hangi memleketin, hangi ülkenin hangi paralel evrenin yolu da motora yol veriyorlar!?! şaşırdım.

bir grup adam -cinsiyetçi ifade için kadınlardan özür dilerim. bir grup insan diye düzelteyim- yolda kazadan uzak kalarak araç (otomobil motosiklet farketmez) kullanmanın bir yolu olabileceğini düşünüyor, buna dair bir sistem geliştiriyor (bizim memlekettekiler de bu sistemleri türkçe anlatıyor) anlatıyor, uyguluyor ve bence sürüşleri daha güvenli de yapıyor. forumda görüyorum eleman aşağılar biçimde soruyor "e birden önüne fırlayan yayaya çözümü var mı?" e var. adam ileri bakıyor, önceden plan yapmaya çabalıyor. kaza yapma olasılığını düşürüyor. bu bence güzel ve değerli bir şey. peşinden koşmaya değecek bir amaç. hele hele türkiye'de motosilet gibi tehlikeli olabilecek bir uğraşa vakit ayıran adamların hatrı sayılır bir kesimi "ben 145 gördüm sen kaç gördün?" muhabbetinden öteye gitmezken.
    Sevgili O da olur,

Yazımı tekrar dikkatlice okursan (bir önceki mesajımda da tekrar belirttim) herhangi bir genelleme yapmadığımı, eğitimin ve eğitimcilerin tamamı yada bu videodaki arkadaşlar hakkında "gereksiz" yada "boş beleş" adamlar gibi bir ifadeler kullanmadığımı anlarsın. Nasıl böyle bir anlam çıkardığını anlamış değilim. Aksine senin söylediğin gibi bu işi ben daha iyi biliyorum da demedim fakat trafikte araç kullandığım için trafik kurallarınıda çok iyi bilmem gerektiğinin farkındayım.

Ayrıca siz gayet doğru bir iş yapıp insanlar faydalansın diye bir eğitim videosu yayınlamışsınız, bu kanuda zaten size bir söz söylemedim. Neden bukadar kendinizi savunmaya geçtiniz anlam veremedim. Sonuçta videoyu siz çekmemişsiniz.

Fakat şunuda belirmek isterim; trafik kurallarına uymadan sollama yapan ve üstüne üstelik SİNYAL VERMEYEN bir sürücünün benim gözümde sizin belirtiğiniz "ben 145 gördüm, sen kaç gördün" diyen yada "motosikletinin aynalarını söken" apaçi diye tabir edilen kişilerden farkları yoktur, sonuçta herikiside trafik kurallarını ihlal etmektedir ve olmadık yerde kazaya sebebiyet verebilirler. Heleki bu insanlar eğitimci ise durum daha vahimdir.
    Unutulmamalıdır ki çoğu arkadaşımız bu tarz eğitim videolarını izleyerek sürüşlerini geliştirmeye çalışmaktadır, dolayısıla bu videoları çeken ve üzerine de advanced riding yazan kişilerin çok daha dikkatli olmaları gerekir. Sonuçta örnek teşkil ediyorlar.
    Ne güzel söylemiş eskiler; "İmam osurursa cemaat sıçar".

İmam osurursa cemaat sıçar
    merhabalar,

yazdıklarımı karşımda siz varmışsınız veya sizin söylediklerinize cevap olarak yazmamıştım. yazdıklarımın bazıları sizin yazdıklarınızla ilgili bazıları da genel olarak forumda okuduğum yazarlar/kullanıcılarla ilgili. dolayısıyla açıkça ifade etmek isterim ki sizi yargılamadım. savunmaya geçme ise yanlış anlaşılmaktan korkmamla ilgili, kendimi daha net anlatma çabasından ibaret. üslup olarak kavgacı bir üslup olarak anlaşılmasını da istemem.

şimdi sizinle iligli söylemek istediğim bir iki şey var. nedense bu forumda insanlar karşıdaki okuma yazma bilmiyormuş gibi "yazdıklarımı iyice okursan anlarsın" minvalinden sözler ediyor; bence çok kırıcı ve çoğu zaman haksız. ben yazdıklarınızı okuduğumu ve anlayabildiğimi düşünüyorum. okumam yazmam var. ancak ben yazdıklarımda sizin ne söylediğinize dair bir yargıda bulunmadım. siz 145 görüyormuşsunuz diyerek sizi işaret etmedim. bence siz de dahil bu forumdaki pek çok insan karşıdakine "yazdıklarımı iyi oku" demeden önce karşıdakinin yazdığını veya neyi yazmadığını daha dikkatli okuyup ondan sonra okuduğunu anlama teknikleri tavsiyesi vermeli. özet biçiminde tekrar edeyim: sizi yargılamamıştım (zaten neden böyle bir konumda olayım ki, haddime de değil işim de değil).

ikinci tespitim ise forumda genel olarak gözlemlemediğim, size has bir husus. genel olarak karşıdan gelen uyarıcının ana mesajını kaçırıp başka bir noktaya takımak sıkıntılı bir iletişim biçimidir. örneğin videonun ana mesajı "eğitim iyidir, bu da bir eğitim örneğidir, çobanın yanında soldan git, araba gelirken araya balon koy, viraja girerken dışardan gir" gibi meseleler. siz sağa yanaşıp yol veren aracı geçerken "sinyal vermedi! düz çizgiyi 15 cm geçti! trafik kurallarını hiçe saydı! aha imam osurdu. hoca soruyu çözemediiii!! çanak çömlek patladı!" modundasınız. aynı düşünce ve iletişim örüntüsünü benim yukarıdaki mesajıma verdiğiniz cevapta da görüyoruz. içeriğin ana mesajı yine es geçilmiş. ana mesajı yazayım tekrar: otomobiller iyice sağa yanaşıyor. dolayısıyla o videoda yapılan iş osurmak değil.

genel olarak, bu açıkladığım düşünce içerik örütüsünde bulunan insanlar her yeni mesajda tartışacak yeni ve esas konuyla alakası olmayan bir başka konu bulurlar. o yüzden bu şekilde düşünen, yazan insanlarla görüş alış verişi çoğu zaman nahoş bir tecrübe olur. bu yüzden sizinle yazışmayı uzatmamaya kararlıyım. size kazasız belasız iyi sürüşler, hayırlı sağlıklı günler dilerim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben videonun tamamini seyredemedim su an dikkatle izleyecek vaktim yok ama makin arkadasin isaret ettigi dakikalara söyle bir baktim.
    Orada sinyal vermeyi gerektirecek bir durum yok.
    Fakat baska birsey var.
    Onu bir kez daha izleyip sonra detaylandirmak isterim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Gayet güzel bir sürüş videosu
    Zaten sevgili Uğur,Sürücü eğitmenliğini geçmiş ve eğitmen eğitmenliği yapmaktadır.Yani bu alanda alınabilece tüm eğitici sertifikalarına sahip bir kişidir.
    Sinyal konusunda şahsi fikrim ve kullanma tarzım;sollamalarda gerekmedikçe sinyal kullanmam(motosiklet çabuk ivmelenen bir alet olduğu için)
    Sinyali dönüşlerde ve tırmanma şeridi sollamalarında kullanırım genelde.Niye tırmanma şeridinde diyecek olursanız,yukarıdan gelen araçların sizin sollama yaptığınızı anlayabilmesi içindir.Zira virajlı tırmanma şeritlerinde sollama yaparken karşıdan gelen araç sizin solladınız aracın neresinde olduğunuzu kestiremez ve aniden sizin şeridinize çıkabilir.

Sollama konusunda;Eğer yeterli yer ve görüş varsa sollama yaparım(sollama yasağı olsa dahi).Zira sollama yasağı tabelaları genelde dört teker araçların yoldaki hal ve hareketleri içindir.Videodaki hatalı sollama denilen sollamaların bir kısmıda kendi şeritleri içinde yapılan sollamalardır.
    Yukarıdaki fikirlerim tamamen şahsi fikrim ve kullanım şeklimdir.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    08:48 ve 09:35. sollamaları aşağıdadır.

Ben büyük trafik ihlalini pek göremedim. Uğur Hoca'nın paylaştığı bu video fırsat bulup da birebir eğitime katılamayan sürücü dostlarımız için büyük bir hizmet. OMM nin RoadCraft eğitimine katıldığımda burada uygulanan sürüş biçimlerinin tamamen aynısını uygulama fırsatım olmuştu. Aralarda aldığımız notlarda da buradan çok farklı notlar aldığımı hatırlamıyorum. KAtılamayan dostlar için büyük fırsat. Tamamını tekrar tekrar izleyip sürüşünüzü videodaki şekilde düzeltmenizi tavsiye ederim.
    Gökhan YAŞDAL

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Uğur Bey hiç karşılık beklemeden bilgilendirici bir çalışma yapmış: Güzel.
    makın aklına takılanları ve gözlemlerini paylaşmış ve bir çok kişinin göremediğini yakalamış: Daha da güzel.

Uğur Bey ve diğer hocalar hep "Farkında olarak sürün!" der, makın farkında olarak izlemiş Tabii ki hatalar olabilir, doğaldır fakat burada esas mesele kendinizi güven altına alarak sürüş yapmak için dikkat edilecek noktaları anlatmak. Bu yönüyle Uğur Bey ya da başkası faydalı olsun diye paylaşmışsa desteklenmelidir. Bir insanın video çekip, üzerine düzenleyip, fazladan da alt yazı koyarak sırf bilgi artsın diye yaptığı işi destekliyorum.

Çizgiler konusu ise tartışmaya açık. Uzun yol sürüşlerimde bir çok kez fark ettim ki sollama başlangıç ve bitiş işaretlemeleri doğru değil. Hatta bazen tehlikeli olup da sollama izni verilen noktalar bile var. Şahsen görüşümün hızıma onay verdiği noktalarda çizgileri belirleyici bulmuyorum. Ha derseniz ki yani kural ihlali normal midir? Değildir fakat aslolan çizgi izin verse de vermese de bakışın önceliğidir diyorum (kişisel fikrimdir).

İmam ve cemaat türü yaklaşımları da hoş bulmadığımı belirtmeliyim. Bana bir şey öğretmeye çalışan birine toplum içersinde : "Ama sen de şurayı yanlış yaptın?" demek o iyi niyete uygun düşmez. Doğrudan mesaj atar ve bilgilendiririm. Cevap vermez ise buraya: "Videoda eksik olan sinyal verme işini aman ihmal etmeyelim!" derim. Sanırım bizlere yakışanı da budur.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)