Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Rahatsız R 1 motoru ne yapmış yaaa..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Kim ne derse desin bu işler zevk işi adam yapmış hakkınıda vermiş.helal olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kardeş neye takılıyorsun???
    evet rahatsız dedim..nedenini belliki anlamamışsın..

Yüce abimin konu başlığında belirttiği '' rahatsız '' kelimesini,motor modeli diye düşünen arkadaşıma,espri ile motoru değil sahibini anlatmak istediğini yazdım..bu bukadar basittir...

emeğe saygı..ne emeği yahu?? emeğe saygı göstermesini biliriz ama makul seviyelerde...Go-kart türü bir tırışka araca R1 motorunu koyan akıllı bir adam gördünmü?? olsaydı firmalar orjinalini yapmayı bilmezlermiydi?? kontrolsüz olan gücü kabul etmiyorum ve rahatsız oluyorum..kullanmasını da gördük.iyimi olmuş yani??? bu tür araçların nasıl bir motora sahip olduğunu,(olması gerektiğini) bilenler çok iyi biliyor merak etme...

adam 16 silindir motosiklet yapmış binemiyor,diğeri kamyon kadar büyük bir motosiklet yapmış,asansörle çıkıyor,sadece belirli bir pist ortamında 300-500 metre için yaptığına saygı mı duymalıyım..hayır arap yağı bol bulursa süreceği yerleri söylerim en doğal hakkımdır...

ayrıca karşındakileri de yargılamadan önce ne olduğunu araştırsan iyi olur..senin mesleğin müzisyen ise müzikle ilgili sana danışır,amatörde olsam senin yanında yorum yapmamaya çalışırım..ama 20 yıldan fazladır motosiklet tepesinde olan ,binmediği makine kalmayamış olan,gözü kapalı motosiklet toplayan bir motorcuya,bu şekilde hitap edemezsin...

evet adam bişeyler yapmaya çalışmış..Go-kart diyelim...ama rahatsız biri olduğu için R1 motoru koymuş...

akıllı olsaydı,olması gereken kadar güç kadar üreten bir makina koyar ve aferin alırdı....

doğrular doğrudur,yanlışlar yanlış..
    ama unutmaki zevkler ve renkler tartışılmaz..kimse kimseyi , kendi beğendiği bir şeyi beğenmedi diye cahillikle,anlamazlıkla yada adına ne dersen de suçlayamaz yargılayamaz,zeytinyağı gibi üste çıkamaz...

müzikten de hoşlanırım ama Müslüm,Ferdi,Orhan v.b olanlardan ve müzik türlerinden nefret ederim..
    hadi bakalım..bir müzisyen olarak nele suçlayacaksın beni...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:58 ----------

?????????
    aynen seninde dediğin gibi konu nefes yetmezliğinden kapatmış durumdayım tamamen şu noktaya kilitlenmeni isterim(ne söylediğin kadar nasıl söylediğinde önemlidir) senin kurmuş olduğun cümleden dolayı bir çok arkadaşla diyolağa girmek zorunda kaldım tabiki burası paylaşım pilatformu olarak öğreneceğimiz şeyler muhakkak karşımıza çıkacaktır örneğin, ben doğru olarak bildiğim bir konu hakkında yanılıyor olabilirim bunu tabiki söyleyeceksiniz hiç bir şeyi, kabullenmeyen ,ben bilirim ayağına yatan biri değilim,
    ancak yazdığın yorumun sonuna noktadan sonra bir gülümseme koysaydın derdimki haaa tamam bu arkadaş şaka yapmış güler geçerdim hatta makarasına bende bir şey yazardım belki,

yani laf yine dediğime geliyor ne söylediğin kadar ,nasıl söylediğin konusu

müzikle alakalı seni neden eleştireyim ? konu bu değil istediğini dinlersin sen hepsini dinlersin , ben hepsini icra ederim önce sen bir kendini tanıt bana ki ne işle uğraşırsın ,ismin nedir kime hitab ediyorum bileyim, dostluğumuz artsın

ayrıca o gogartın uçuk bir tasarım olduğunu zaten belli bir şey, ama dikkat edersen (siyah atmaca ağabey şu kelimeleri sarfetmiş,

Gerçi fena bi alet olmuş ama motora yazık, bi de motorcu selamı veriyo kerata..)

burada kerata kelimesi okuyana bir çok şey anlatıyor neden onun söylediği bana batmadıda seninki battı acaba, yaptığın açıklamayı en başından bana şimdiki yazdığın şekilde,yapsaydın, yorumunu yazarken, bende üstüme alınmazdım doğrumudur?

olabilir bende yanlış algılamış olabilir ve kızmışta olabilirim önemli olan bir yanlışlık varsa düzeltilmesidir yoksa beni eleştirsende ,eleştirmesende bir yerlerim eksilmez,

adam arıza bir adamdır(gogartı yapan) ama zahmet edip videosunu çekmiş ve öyle yada böyle herkez izlemiş araba kötüdür yada iyidir sonuçta bir emek varmı ortada ? arabayı kendi yapmamış bile olsa videosunu çekmek için zaman harcamış bu bile emektir, ince düşünüp öyle yorumlamak gerek ,

özet olarak yaptığın bu yorumuna harfiyen katılıyor ve onaylıyorum ama senin suçun ,yazdığın yorumu herkezin okuduğunu düşünmeden kendince kuralsız yazmandır sende bu konuya dikkat edersen kimse yanlış anlayıp üzerine alınıp,sürtüşmeye,polemiğe girmez saygılar sunarım....esen kal...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    konuya ilk mesajıda ben yazmış ve onu geçerim diye espri yapmışım...

sonundaki kahkaha ile rahatsızın sonundaki ok! () işareti birbirini tamamlıyor...dikkat ettiysen şunu () yada şunu () koymamışım değilmi???

ama farkedilmemiş demekki...
    önemli değil,sağlık olsun....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Biz gezilerde Kocaeli'nden çok geçiyoruz İrfan. Müsait olursan sana çay içmeye uğramak isteriz. Sametagir'de inşallah yanımızda olur. Muhabbet ederiz, vaktin uygun olursa geziye de katılırsın inşallah.
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuya ilk mesajıda ben yazmış ve onu geçerim diye espri yapmışım...

sonundaki kahkaha ile rahatsızın sonundaki ok! () işareti birbirini tamamlıyor...dikkat ettiysen şunu () yada şunu () koymamışım değilmi???

ama farkedilmemiş demekki...
    önemli değil,sağlık olsun....
    - ÖZET-
    evet bu gibi anlaşmazlıklar genelde yazma yolu ile yapıldığında yanlış anlaşılmalara neden olunduğu gün gibi gerçektir ve umut etiğim gibi bende yazma hatalarından kaynaklanan yanlış anlama sonucu ,olayı benimsemiş ve durumun buraya kadar gelmesine sebep olmasına neden olmuş bulunmaktayım,

Sadece şunun bilinmesini isterim amacım kimseyi ne küçümsemek,ne kötülemek nede rencide dip polomiğe girmek hatta tartışmak değildir tartışma olacaksa ,belirli ahlak ve kurallar çerçevesinde yapılması taraftarıyım,kötü davranmak düşman kazanmak,kalp kırmak çok kolaydır bir kelimeye bakar, seninde , bu tarz düşünceler içerisinde olduğunu anlamış ve onaylamış bulunmaktayım , ama hala ismini bağışlamamışsın bir önceki yorumumda ismini sormamdaki amaç iyi niyetimden dolayı tanışmak istememden ötürüdür,

zaten hayatın her aşamasında dostlar arasında, karı koca arasında bile tartışma yaşanır önemli olan kişilerin birbirini anlayıp orta yolu bulmalarıdır.

yazdığım yorumlarımın çoğunda şu kelimeyi özellikle kullanırım (sürçü lisan ettiysem affola) istemeden yorumlarımdan dolayı ,yanlış anlaşılmalara neden olup insanları gereksiz konulara sürüklediysem bundan dolayı önce senden sonra tüm üyelerden özür dilerim ,

saygı ve sevgilerimle...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:24 ----------

Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz gezilerde Kocaeli'nden çok geçiyoruz İrfan. Müsait olursan sana çay içmeye uğramak isteriz. Sametagir'de inşallah yanımızda olur. Muhabbet ederiz, vaktin uygun olursa geziye de katılırsın inşallah.
    sevgili siyahatmaca ağbeyim (ağabey diyorum) avatarında benden büyük gösteriyorsun ben böyle yetiştim, bundan onur duyarım inşallah vaktimde müsait olurda hep birlikte bu konuyu yüz yüze tartışır güleriz zannederim başlangıçtan beri kendimi ifade edemedim , genelde detaycı kişiliğimden dolayı ,bu benim hayatımın her köşesinde mevcuttur, herşeyi ince eler üzerinde düşünür ,kafaya takar öyle yaparım buda benim huyum işte ,huyum kurusun

inşallah zaten yazda yaklaşıyor havalar düzeliyor hepinizi beklerim abi dostlarım için her zaman acı bir fincan kahvem mevcuttur..

saygılarımı sunarım esen kal...

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Adam F1 pilotu olacakmış, olamamış da içinde ukte kaılmış gibi sanki
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Benim memleketimde hiçbir zaman böyle temiz, yeşil ve huzurlu yollar, böyle bilinçli ve saygılı sürücüler olmayacak...Hiç bir zaman trafiğe çıktığımda dişlerimi sıkmadan rahat rahat motor kullanamayacağım... Hep motor kullanmanın zevkine varmak için trafiğin az olduğu köy yollarına gazlayacağım ne acı... değil kendimiz başarmayı, başaranları taklit etmeyi bile başaramıyoruz...
    Enduro forever :cat:
    Bir gün 4 teker istersem 1 Motor daha alırım...:bounce:

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    09:59 da selamlaştığı eleman tek tekerle geliyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

orbues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom DL 650
    Siteye yeni girdim. Baktım hemen bir tartışma ortamı...

Bence adam harbi RAHATSIZ... İrfan'ın yaptıklarını da gördüm.. Bence o da RAHATSIZ. Bir Endüstri Mühendisi olarak ben bu kişilerin yaptıklarını yapacak bir kabiliyet ve azim göremiyorum kendimde. Buradaki RAHATSIZ kelimesi aşağılayıcı olarak değil aksine yükseltici bir anlam kazanıyor bence..(Hani gıpta edilen bir şey yapar birisi ve ona"DELİSİN SENN" denir ya onun gibi birşey)

Ortaya çıkan makinenin işlevselliğ ile ilgili yorum yapamıyacağım. Uygundur ya da değildir. Burada benim için önemli olan; kendisi ilgili bir amaca gönül veren ve bu amacın yerine getirilmesinde emek -zaman-para harcayarak hedefine ulaşan bir ÇABA'dır. Tüm prototipler ilk zamanda SAÇMA'dır. Ama bugün kullanılan en iyi cihaz ve makinelerin kaynağı işte bu ŞAÇMA'lıklar ve RAHATSIZ insanlardır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı orbues adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bence adam harbi RAHATSIZ... İrfan'ın yaptıklarını da gördüm.. Bence o da RAHATSIZ. Bir Endüstri Mühendisi olarak ben bu kişilerin yaptıklarını yapacak bir kabiliyet ve azim göremiyorum kendimde. Buradaki RAHATSIZ kelimesi aşağılayıcı olarak değil aksine yükseltici bir anlam kazanıyor bence..(Hani gıpta edilen bir şey yapar birisi ve ona"DELİSİN SENN" denir ya onun gibi birşey)

Ortaya çıkan makinenin işlevselliğ ile ilgili yorum yapamıyacağım. Uygundur ya da değildir. Burada benim için önemli olan; kendisi ilgili bir amaca gönül veren ve bu amacın yerine getirilmesinde emek -zaman-para harcayarak hedefine ulaşan bir ÇABA'dır. Tüm prototipler ilk zamanda SAÇMA'dır. Ama bugün kullanılan en iyi cihaz ve makinelerin kaynağı işte bu ŞAÇMA'lıklar ve RAHATSIZ insanlardır.
    katılıyorum,
    o aracı sürebileceğim bir yol olsa aynısından ben de yapmak isterdim,
    vites de çok kullanışlı olmamış ayrıca.57 chevrolet'mdeki vitesi hatırlattı bana.

Motosikleti

sevgili arkadaşım öncelikle tartışma olarak algıladığın durum yanlış anlaşılma sonucundan kaynaklanan bir durumdan ibarettir ki insanların belirli kurallar içerisinde tartışması ,iştişehere edip konuşmaları normaldir tartışma olarak algılanmasını istemem ben fikirlerimi sunmaya çalıştım herkez buna katılacak diye bir kural yoktur

normalde gerçek yaşamımda pekte akıllı biri olduğumu söylemezler helede şu araba yapma mevzusundan sonra buna hepten kanaat getirmiş bulunuyorlar ve anlatmaya çalıştığın tarz söylemlere alıştım sonuçta biliyorum ki söyleyenler tatlı bir hisle kalplerinden fenalık geçmeden söylenen kelimeler

güzel düşüncelerinden ve yorumundan dolayı teşekkür ediyorum eksik olma ,her defasında fırsat buldukça söylüyorum bu işte peofesyonel değilim ,ama ömrüm ,zamanım ve maddi gücüm yettikçe bu işin arkasını bırakacağımı sanmıyorum bu bir hastalık gibi sarmış durumda

son olarakta araç elbette mükemmel bir araç değil hatta benim de şurasını keşke şöyle yapsaydık dediğim yanlar oluyor ve halen şu an üzerinde çalışıyorum ve sürekli en güzel nasıl olur bunun hesapları içerisindeyim ,bir yandan biniyor ,diğer yandan boş kaldığımda uğraşıyorum sonuçta bu iş hobim benim...

bundan sonraki projem de bu işlerin üstadı bir insan olarak sen ve senin gibi bu işin ilmini almış sevgili arkadaşları tanımaktan onur duyarım ... hem karada ,hem baraj ve göl sularında yol alabileceğim bir araç yapmayı düşünüyorum , ve bunu kötüde olsa yapacağım, çünkü benim en büyük kafamı rahatlatan iş bu başkası değil...

olacakmı olduğu kadar ama suda yüzebilecek,ve aracımdan inmeden karadan aynen devam edebileceğim bir araç ,bu hayal değil elin avrupalısı bunu yapıyor açıkçası onlar yapıyorsa bunu bizde yaparız

inşallah bir gün bahsettiğim araç hakkında da tartışmayı allah bizlere nasip eder sağlıcakla...

Motosikleti
    Suzuki V Strom DL 650
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşım öncelikle tartışma olarak algıladığın durum yanlış anlaşılma sonucundan kaynaklanan bir durumdan ibarettir ki insanların belirli kurallar içerisinde tartışması ,iştişehere edip konuşmaları normaldir tartışma olarak algılanmasını istemem ben fikirlerimi sunmaya çalıştım herkez buna katılacak diye bir kural yoktur

normalde gerçek yaşamımda pekte akıllı biri olduğumu söylemezler helede şu araba yapma mevzusundan sonra buna hepten kanaat getirmiş bulunuyorlar ve anlatmaya çalıştığın tarz söylemlere alıştım sonuçta biliyorum ki söyleyenler tatlı bir hisle kalplerinden fenalık geçmeden söylenen kelimeler

güzel düşüncelerinden ve yorumundan dolayı teşekkür ediyorum eksik olma ,her defasında fırsat buldukça söylüyorum bu işte peofesyonel değilim ,ama ömrüm ,zamanım ve maddi gücüm yettikçe bu işin arkasını bırakacağımı sanmıyorum bu bir hastalık gibi sarmış durumda

son olarakta araç elbette mükemmel bir araç değil hatta benim de şurasını keşke şöyle yapsaydık dediğim yanlar oluyor ve halen şu an üzerinde çalışıyorum ve sürekli en güzel nasıl olur bunun hesapları içerisindeyim ,bir yandan biniyor ,diğer yandan boş kaldığımda uğraşıyorum sonuçta bu iş hobim benim...

bundan sonraki projem de bu işlerin üstadı bir insan olarak sen ve senin gibi bu işin ilmini almış sevgili arkadaşları tanımaktan onur duyarım ... hem karada ,hem baraj ve göl sularında yol alabileceğim bir araç yapmayı düşünüyorum , ve bunu kötüde olsa yapacağım, çünkü benim en büyük kafamı rahatlatan iş bu başkası değil...

olacakmı olduğu kadar ama suda yüzebilecek,ve aracımdan inmeden karadan aynen devam edebileceğim bir araç ,bu hayal değil elin avrupalısı bunu yapıyor açıkçası onlar yapıyorsa bunu bizde yaparız

inşallah bir gün bahsettiğim araç hakkında da tartışmayı allah bizlere nasip eder sağlıcakla...
    Kısaca benim gözümde RAHATSIZ olduğunu kabul ettin sanırım İnşallah sizin oralara yolum düştüğünde bir çayını için o SAÇMA makineni kullanma imkanım olur. Sen inandığın yoldan sapma. Gem vuran çok olur. Kimse için değil kendin için birşeyler yapıyor ve bundan haz alıyorsan ne mutlu sana. Çalışmalarının devamını dilerim.
    YAŞ 35 YOLUN YARISI DEDİLER. BENDE KALAN YOLU MOTOSİKLET İLE GİTMEYE KARAR VERDİM.
    Keeway Superlight 150 - (2006) / Kawasaki ER-5 - (2005) / Suzuki V Strom DL650 - (2007)

ozzyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco grand dink 250
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdaki İkinci Aynı İlan Bu
    Fakat Güzel Olmuş
    *
    hocam naaptın oturttunmu motoru gılera sasesının uzerıne?

Motosikleti
    Kısaca benim gözümde RAHATSIZ olduğunu kabul ettin sanırım İnşallah sizin oralara yolum düştüğünde bir çayını için o SAÇMA makineni kullanma imkanım olur. Sen inandığın yoldan sapma. Gem vuran çok olur. Kimse için değil kendin için birşeyler yapıyor ve bundan haz alıyorsan ne mutlu sana. Çalışmalarının devamını dilerim.
    bu işlere gönül vermiş bir insan olarak zaten maddi bir beklentim yok saçma bir alet fakat bana vermiş olduğu zevki ancak ,yine benim gibi saçma bir alet yapan arkadaşım anlayabilir ,

heleki cadede, doğada gezerken bir takım insanlar gördüklerinde neyle karşı karşıya olduklarının şaşkınlığını yaşarken, aracı kullanmanın verdiği zevki ne parayla nede başka fabrikasyon bir araç kullanarak alamazsınız ancak böyle saçma bir alet yaptığınızda benim aldığım zevki anlayabilirsiniz ki, bu zevkin en büyüğüde bir şeyleri başarabilmiş olmanın mutluluğudur ve buda gerçekten azim ve inanmakla oluyor gerisi boşş..

bir gecenin geç saatinde turşu gibi eve gelip ,rüyamda konuşarak,eşimden resmen lokma takımını uzatmasını istemişim , sabah uyandığımda bana söylüyor ,sen diyor dün gece ne lokmasından bahsediyordun,benden lokma takımı istiyordun başka bir şey söylemiyorum bu konuyla ilgili

yorumun için teşekkür ederim her zaman beklerim başım üstüne...

Hertürlü, yaratıcı fikir ve üretime saygı duymak lazım.
    Paylaşım için teşekkür, beğeniyle izledim..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Suzuki V Strom DL 650
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu işlere gönül vermiş bir insan olarak zaten maddi bir beklentim yok saçma bir alet fakat bana vermiş olduğu zevki ancak ,yine benim gibi saçma bir alet yapan arkadaşım anlayabilir ,

heleki cadede, doğada gezerken bir takım insanlar gördüklerinde neyle karşı karşıya olduklarının şaşkınlığını yaşarken, aracı kullanmanın verdiği zevki ne parayla nede başka fabrikasyon bir araç kullanarak alamazsınız ancak böyle saçma bir alet yaptığınızda benim aldığım zevki anlayabilirsiniz ki, bu zevkin en büyüğüde bir şeyleri başarabilmiş olmanın mutluluğudur ve buda gerçekten azim ve inanmakla oluyor gerisi boşş..

Bir gecenin geç saatinde turşu gibi eve gelip ,rüyamda konuşarak,eşimden resmen lokma takımını uzatmasını istemişim , sabah uyandığımda bana söylüyor ,sen diyor dün gece ne lokmasından bahsediyordun,benden lokma takımı istiyordun başka bir şey söylemiyorum bu konuyla ilgili

yorumun için teşekkür ederim her zaman beklerim başım üstüne...
    budur işte... Hayatı doldurmak demek bu.. Gerisini boşver. Rahat ol. Bu amaçla yaptığın sürece, arkandan alkışlayanın çok olacaktır. En kötü ihtimalle ben alkışlıyor olacağım.
    YAŞ 35 YOLUN YARISI DEDİLER. BENDE KALAN YOLU MOTOSİKLET İLE GİTMEYE KARAR VERDİM.
    Keeway Superlight 150 - (2006) / Kawasaki ER-5 - (2005) / Suzuki V Strom DL650 - (2007)

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)