Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sene 1971 - Yer: ABD - Konu: Motosiklet Güvenliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engin hoca güzel paylaşım olmuş. adamlar seneler önce söylemiş ama bizim araç sürücüleri hayla ögrenememiş. motorlarda araçlar gibi park yerine sahiptir. güzel söz.
    O kadar güzel söz varki..
    Resmen eksiği yok fazlası var bir film kaydetmişler..Yav hala şaşırıyorum 38 yıl önce dahi çözülmüş/bilinmiş işler hala memleketimizden bu denli uzakta..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    insanlarda mewrak var,ögrenme ve gelişmeye meyilli, kişiler,uygulamayı da çabuk yapıyorlar böyle olunca sanki bizden çok iyi düşünüyorlar gibi geliyor insana,bizim millet yeni bir şey ögrenmeyi fazla sevmiyor,uygulamasını hiç sevmiyor.hele yasak yapma dersen alerji var maşallah hemen tam tersini yapar,ama zamanla heralde alısacaklardır kanımca,öyle olmasını isterim gönülden.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Mesela bu el işaretlerini yapan insan varmıdır şu camiada?
    Dönüşlerdeki sinyalle birlikte verilen işaretlerden bahsediyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    o yıllarda henüz SS'ler icat olmamıştı sanırım. baksanıza 3 ana tip motor varmış.

1) yol motorları
    2) cros motorlar
    3) kros ve yol karışımı motorlar...

ilginç...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela bu el işaretlerini yapan insan varmıdır şu camiada?
    Dönüşlerdeki sinyalle birlikte verilen işaretlerden bahsediyorum..
    engın öncelıkle teşekkürler eski olmasına ve bızım bıldıklerımıze rahmen yınede seyredılmesı gereken bır video idi evet bazen el işareti verebılıyor insan fark edıyorsun sınyalını önceden verıyorsun ama hala arkandaki arabanın görmemek için senın daha cok arkana sokulduğunu fark edıyorsun ve el işaretıne baş vuruyorsun gecen taksı durdu yolcu bındı ve sola cıkıyor bende sağa gırmelıyım yanındayım ısrarla görmüyor elimi kaldırdım öylelıkle durdu ve ben sağa gırdım sanıyelık olay beklese zaten kaybedeceği bir sanıye neyse böyle vıdeoları aslında tv de halkın seyrettiği bır saatte reiting kaygısı olmadan seyrettırmek lazım ama nerde değilmi

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bence oldukça güzel proğram ama kategorisine bakın; "komedi" yazıyor. motosikletin ne kadar ciddiye alındığının göstergesidir bu!!!
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Güzel bir paylaşım.teşekkürler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    süper bir paylaşım saol engin

sürüşü kusrlarında bırakın böyle paylaşımları hiç bişe gözterip ilgilenmiyorlar belki faydası olur diye
    sürüyormusun tamam
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    bugün bile böyle eğitici video bulmak zor, bazı nesne ve kurallar eskimiş gibi
    gözükse de genel anlamda günümüz şartlarında bile güncelliğini koruyor diye düşünüyorum. Çok güzel bir paylaşım, eline, emeğine sağlık...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Oncelikle bir konuda kucuk bir hatirlatmam olacak. Bu motosiklet guvenligi konusunda yapilmis bir video, evet bu dogru ama USA her eyaletinde kask halen zorunlu degil. Amerikadaki tum eyaletler kaski zorunlu tutmuyor. Bazi eyaletler sadece bakanlik onayli motosiklet montu giymeyi zorunlu kiliyor. Fakat kask takmak zorunda degilsiniz. Mesala Illinois, Iowa, ve New Hampshire kesinlikle zorunlu degil. 23 tane eyalette ortalama 20 yasina kadar zorunlu. Sonra serbest ve sadece 20 eyalet zorunlu kask kullanimini yasasinda resmi olarak kabul etmis. Yil 2009 amerikalilarda o kadar bilincli degil bence. Her yurt disinda yasayan bizden daha bilincli diye bir sey yok. Bizim kanunda acik ve net zorunlu. Fark uyugulama ve anlama zorlugumuz var bunun sebebide malesef cehalet. Agac yasken egilir ve okullara cok is dusuyor aslinda. Disardaki hayatta her zaman Malazgirt savasinin tarihine veya kose acilarin hesaplamasina ihtiyac duymuyorsunuz fakat trafik kurallarina daha okulun kapisindan ciktiginiz anda ihtiyaciniz var.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    harika paylaşım teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle bir konuda kucuk bir hatirlatmam olacak. Bu motosiklet guvenligi konusunda yapilmis bir video, evet bu dogru ama USA her eyaletinde kask halen zorunlu degil. Amerikadaki tum eyaletler kaski zorunlu tutmuyor. Bazi eyaletler sadece bakanlik onayli motosiklet montu giymeyi zorunlu kiliyor. Fakat kask takmak zorunda degilsiniz. Mesala Illinois, Iowa, ve New Hampshire kesinlikle zorunlu degil. 23 tane eyalette ortalama 20 yasina kadar zorunlu. Sonra serbest ve sadece 20 eyalet zorunlu kask kullanimini yasasinda resmi olarak kabul etmis. Yil 2009 amerikalilarda o kadar bilincli degil bence. Her yurt disinda yasayan bizden daha bilincli diye bir sey yok. Bizim kanunda acik ve net zorunlu. Fark uyugulama ve anlama zorlugumuz var bunun sebebide malesef cehalet. Agac yasken egilir ve okullara cok is dusuyor aslinda. Disardaki hayatta her zaman Malazgirt savasinin tarihine veya kose acilarin hesaplamasina ihtiyac duymuyorsunuz fakat trafik kurallarina daha okulun kapisindan ciktiginiz anda ihtiyaciniz var.
    Bu güzel bilgiler için teşekkürler.Önerilerinde kesinlikle haklısın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler