Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

aptal tır şöförü,yine kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Bu işten artık sıkıldım her hafta büyük bir kaza artık kaldırımda yürürken bile arkama baka baka gidiyorum dengesizler arabayla bir viraja giriyorlar %90 nı acemi Ehliyetini alalı en fazla 5 sene olmustur arabayı bir kaçırsalar Allah muhafaza adamı öldürürler
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyo gt250r cooming soon...
    böle adaletin de böle insanlığında böle ülkenin de allah belasını wersin şerefsiz hayvan herif... daha da küfür etcem de ban yicem gerek yok
    2 T-K-R SAYGI

Motosikleti
    şimdiLik Yok !
    Ne adamlar var yaw Yazık yaw motor surmekten sogutuyorlar adamı hazıranda alıcam scooter ınsan guvenemıyor bole trafık canavarlarına !

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Poliste cok hızlı gidiyomus direk girdi tıra...
    Gecmis olsun ne dielim walla cok kötü
    :cat: Kendi Kader Taininde Her İnsan Bir Kumarbaz :cat:
    :bounce: [COLOR="Red"]DRFİRARİ:[/COLOR][COLOR="DarkGreen"]SINAVA KALEMSİZ GİREN COCUK[/COLOR]

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı DrFirari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Poliste cok hızlı gidiyomus direk girdi tıra...
    Gecmis olsun ne dielim walla cok kötü
    Aslında yavaş ta gitse direkt olarak girecekmiş tıra çünkü neredeyse motor kapının oradayken cart diye kamyon dönmüş olarak görünüyor

Hatta dikkat ederseniz, arkadan gelen arabada zor bela yan yaparak vs.vs. zor bela durabilmiş ki o da motorun arkadasından geldiği halde, yani mesafesi daha çokken.

Bütün bunların dışında, ilgili videoya yorum yapan bir vatandaşın yorumu çok garibime gitti Sanırım kendisi o kamyonun şoförü veya ahbabı. Aynen şöyle yazılmış

Tir soforu hakli... Tir soforunde video kayitlarina gore bir suc unsuru yok. . Arabayi cekmeside hakli. . Kamerada motor hatali gozukuyor. . Trafik kurallarina gore sofor sinyalini yakarak donusunu gerceklestiriyor. . Arabadan inmemesi kotuye yorumlanamaz. . Dogal olarak sok hali yasamis olabilir. . Arabanin iceri girmeside gayet dogal cun arac ne yuklu bilmiyorum fakat aracin arka kismi yolda ve ikinci kaza daha cok felaket ile sonuclanabilir. . Motorsiklet soforu daha dikkatli olsa bence bu sonuclar dogmaz
    Şimdi vatandaşın yazdıklarını videoya göre ben değerlendireyim.

1. Benim videodan gördüğüm, kamyonun dönüş yapmaya başlamadan değil, çarpmadan sonra sinyallerini yaktığıdır. Yani, otomatik giriş kapısı açılmadan önce bir sinyal işareti göremiyorum.

2. Trafik kullarına göre sinyal yakmış olması, dönüş yapmasını haklı çıkarmaz. O zaman ben de yakayım sinyallarimi döneyim kafama göre sağa sola bakmadan Döbüş yapanın, her zaman yolu kontrol etmesi ona göre dönüşünü tamamlaması veya tamamlaması gerekiyor ki burada kontrol falan filan yok, adam resmen yolda gelirken hiç durmadan dönüş yapmış ki, motor sürücüsünün de fabrika kapısını kapalı görmesi dolayısıyla kamyonun oraya gireceğini tahmin etmesi de çok zor.

Dikkat ederseniz, fabrikanın otomatik kapısı dönüş yapmaya başladıktan sonra açılıyor.

3. Şoförün inmemesi ve aracı çekmesi ile ilgili olan kısma hiç değinmiyorum zaten. Adam kamyonu çekse bile arkada bekleyen araçlar sanki çekilecek yoldan

4. Motorsiklet sürücüsünün olabilecek yegane hatası bence, belki bulunduğu yola göre biraz hızlı gidiyor olması olabilir. Tabi videodan tam olarak anlayamıyoruz bunu.

Onun haricinde görebildiğim kadarıyla ikinci hatası da, trafiğe çıkmış bir mandanın "gelişigüzel" dönüş yaptığı bir yerde oradan kazara geçiyor olmak Motorla, arkadan gelen arabanın sırasını değiştirisek muhtemelen motor yerine araba çarpmış olurdu.

Kendisine acil şifalar diliyoruz.

Not: Benzer bir mandalık örneği bir kere de benim başıma gelmişti (2 sene kadar oluyor). Yağışlı havada, bomboş yolda ben giderken, kırmızıda bekleyen araç durdu durdu durdu ben tam geçecekken kırmızıda geçmeye çalıştı ve üstüne üstlük yolun ortasında paralel olarak durdu (Karşı şerit doluydu direkt giremedi). Benim fren yapacak payım olmadığından (zaten yer kaygan) o an biraz da şansla aracın önünden banketle araç arasındaki motorun zor bela geçebileceği bir noktadan geçtim.

Durup motoru döndürene kadar adam vınnnn turizm

O sinirle yakalasam herhalde arabasını bir tarafına monte ederdim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    +18
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    çok acı bir olay burası tamam.
    ama motorlu kardeşimiz de burada daha dikkatli olmalı değil miydi ?
    Kamyoncuya küfür ediyoruz tamam. sorumsuzca atlamış yola. bırakın serbest kalmasını cezasını fazlasıyla çekmeli ama birazda gerçekçi yaklaşmak lazım.

siz de aynı kavşağa o hızla giriyormusunuz. hemde karşınızda sola sinyal veren bir tır varken

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok acı bir olay burası tamam.
    ama motorlu kardeşimiz de burada daha dikkatli olmalı değil miydi ?
    Kamyoncuya küfür ediyoruz tamam. sorumsuzca atlamış yola. bırakın serbest kalmasını cezasını fazlasıyla çekmeli ama birazda gerçekçi yaklaşmak lazım.

siz de aynı kavşağa o hızla giriyormusunuz. hemde karşınızda sola sinyal veren bir tır varken
    1. Fabrika girişleri kavşak değildir

2. Sinyali ver dön diye bir şey olmaz, sinyal de versen karşı şerite girip bir kazaya sebebiyet veriyorsan suç sendedir. Yukardaki durum için sinyal arkadan gelen araca yavaşla dönmek için yavaşlayacağım ve duracağım demektir. Karşı şeritten gelen araca dur artık sinyal verdim yolun benim demek değildir, karşı şerite şerit müsait olmadıkça giremezsiniz.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Monero qm250
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :(
    ya uyarı koysaydınız keşke:(

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Hata kimde, ne olsaydı bu kaza olmazdı tartışması bir yana...

Dibinde kaza yapan biri var kardeşim. Üzerinden TIR la geçip gitmek te ne oluyor.

Adalette "bir daha yapabilirsin kardeşim, hadi git" der gibi salmış çayıra.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)