Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

mt07 kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    akseki yolunda arkadaşımız virajdan çıktı kaza sonrası görüntüler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Çok geçmiş olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok geçmiş olsun, Allah korumuş.
    ancak Mt gibi bir motor ile viraj yapmaya çalışanın sonu eninde sonunda budur. MT binilecek motor değil.
    Grubunuzda viraj yapılacak adam gibi bir motosiklet, gördüğüm kadarı ile de bir tane sürücü de yok.
    dyavol-77 bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ancak Mt gibi bir motor ile viraj yapmaya çalışanın sonu eninde sonunda budur. MT binilecek motor değil.
    Grubunuzda viraj yapılacak adam gibi bir motosiklet, gördüğüm kadarı ile de bir tane sürücü de yok.
    hemen adamları analiz etmişsin askerlik arkadaşındı herhalde...

bu arada çok geçmiş olsun

Motosikleti
    Hornet 650
    Geçmiş olsun.

http://www.youtube.com/watch?v=82n21ldJMsk

Budamı gol değil?
    Fat!h33 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    kardeş seni parayla mı tuttular tüm paylaşımlarıma böyle cahilce salırıyorsun.
    söyle kaç para veriyolarsa iki katını verecem yeter ki saçmalamayı kes...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen adamları analiz etmişsin askerlik arkadaşındı herhalde...

bu arada çok geçmiş olsun
    ya sorma dostum cvp vermeyeyim diyorum da yine dayanamıyorum
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş seni parayla mı tuttular tüm paylaşımlarıma böyle cahilce salırıyorsun.
    söyle kaç para veriyolarsa iki katını verecem yeter ki saçmalamayı kes...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

ya sorma dostum cvp vermeyeyim diyorum da yine dayanamıyorum

Sen okulunda cuma günleri bayrak törenine katılırken, ben 125 cc ile, o zamanki adı İzmir Pınarbaşı pisti Olan pistte, balkanlardan gelen herifler ile dönüyordum. Yine sen evinde PS oynarken, ben Türkiye pist şampiyonasında yarışıyordum, Senin yaşından fazla motosiklet SAHİBİ, ayrıca senin tüm hayatın boyunca tüm araçlar ile yaptığın yolun daha fazlasını motosiklet ile yaptım ben. Yorum yazarken kim cahil kim değil, araştırmadan yazma, madara olursun böyle, senin gibiler yüzünden her mesajımda kendimi anlatmak zorunda kalıyorum ,sonra millet her mesajda niye tekrarlıyorsun bunları diye sarıyor bana.

Geçmiş olsun dedik, tecrübesizsiniz dedik, motorlarınız uygun değil dedik ders alın diye, kötümü ettik?
    Mengu16, dyavol-77, ilkeronat ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Sen okulunda cuma günleri bayrak törenine katılırken, ben 125 cc ile, o zamanki adı İzmir Pınarbaşı pisti Olan pistte, balkanlardan gelen herifler ile dönüyordum. Yine sen evinde PS oynarken, ben Türkiye pist şampiyonasında yarışıyordum, Senin yaşından fazla motosiklet SAHİBİ, ayrıca senin tüm hayatın boyunca tüm araçlar ile yaptığın yolun daha fazlasını motosiklet ile yaptım ben. Yorum yazarken kim cahil kim değil, araştırmadan yazma, madara olursun böyle, senin gibiler yüzünden her mesajımda kendimi anlatmak zorunda kalıyorum ,sonra millet her mesajda niye tekrarlıyorsun bunları diye sarıyor bana.

Geçmiş olsun dedik, tecrübesizsiniz dedik, motorlarınız uygun değil dedik ders alın diye, kötümü ettik?
    aslanım benimmmm valentino rossi olcakmışsın direkten dönmüşün.
    illa yorum yapacaksan GEÇMİŞ OLSUN DE geç.
    speed_dream bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslanım benimmmm valentino rossi olcakmışsın direkten dönmüşün.
    illa yorum yapacaksan GEÇMİŞ OLSUN DE geç.

Yaş kaç?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Geçmiş olsun. Kaza yapan arkadaşın durumu ile ilgili bilgi var mı? Umarım birşey olmadı, maddi hasar hiç mühim değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Birde kazanın olma anı yok o yüzden kaza analizi ve yorum yapan forum kullanıcıları neyi referans aldılar ve görüş bildirdiler ?

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Arkadaşlar bırakın tartışmayı birbirinize laf atmayı..

Çok geçmiş olsun, son kazası olsun inşallah.
    Kullanmayı bilmedikten sonra motor = risk,kaza,tehlike vs..
    speed_dream bunu beğendi.

rider de bişey yoksa bişey olmaz tadı tuzu bunlar

eli olan yorum yapar neden ti ye alıyorsunuz siz

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Arkadasa gecmis olsun...
    ama videoyu ceken kisi de 2.bir kazaya davetiye cikarmak uzere... o sekilde motor park mi edilir...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçmiş olsun umarım arkadaşa pek bişey olmamıştır
    ama mt nin canına tükürmüş kasko yoksa vay haline !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rider de bişey yoksa bişey olmaz tadı tuzu bunlar

eli olan yorum yapar neden ti ye alıyorsunuz siz
    Rider ne ola ki? Türkçeye çevirsene Bu nasıl bir özentidir?

Ayrıca ti ye almanın anlamı farklıdır, Kale almak denir ona..

Cg' ci misin?
    MotorKafa, CAYLAKAHMET ve Sokollu bunu beğendiler.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt 7 ve viraj dışına uçan motosiklet sürücüleri, haftada bir youtube'a düşüyor zaten, video bayağı, klişe dolu. puanım 3/10
    Shamy bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z

valla birisi yorum yapmış lafı azımdan almış madem okadar nirvanaya yaklaştın moto gp ye gidip yarışaydın.
    ben neden madara olayım ki yaptığın yorumların saçmalığına bakarsan zeka yaşını çok net gösteriyorsun
    yaptığım paylaşımlara saldırma yöntemine bakılırsa ilkokul talebesi gibi duruyorsun
    yani sen de az bayrak törenine katılmamışsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Kaza yapan arkadaşın durumu ile ilgili bilgi var mı? Umarım birşey olmadı, maddi hasar hiç mühim değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Birde kazanın olma anı yok o yüzden kaza analizi ve yorum yapan forum kullanıcıları neyi referans aldılar ve görüş bildirdiler ?
    sağol kardeşim çok şükür arkadaşta birşey yok
    kaza analizi yapan ultra süper tecrübe padrosa-marc marquez-rossi ve lorenzo'nun hocası shamy beyefendi var
    diyecek birşey yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasa gecmis olsun...
    ama videoyu ceken kisi de 2.bir kazaya davetiye cikarmak uzere... o sekilde motor park mi edilir...
    bak böyle eleştiri gelsin canımı yesin.
    evet haklısınız ama dikkat ettiyseniz arkadaş uyarıldı ilk başta arkadaşımıza birşey oldu endişesiyle ne yaptığımızın farkında değiliz zaten...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun umarım arkadaşa pek bişey olmamıştır
    ama mt nin canına tükürmüş kasko yoksa vay haline !
    kasko yok malesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt 7 ve viraj dışına uçan motosiklet sürücüleri, haftada bir youtube'a düşüyor zaten, video bayağı, klişe dolu. puanım 3/10
    merdo puan derdimin olduğunu da nereden çıkardın onu anlamadım.
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Benim de bu tip kibir içeren yorum yapan arkadaşlara insanlık puanım 3/10.
    Geçmiş olsun. Allah tekrarını yaşatmasın. Sizlere bir şey olmaması sevindirici. Motorda bir şekilde yaptırılacak. Bu vesile ile herkes daha dikkatli sürer bundan sonra umarım.

senin gibiler yüzünden her mesajımda kendimi anlatmak zorunda kalıyorum ,sonra millet her mesajda niye tekrarlıyorsun bunları diye sarıyor bana.
    Nereden araştırsın adam? Nicke tıklayınca gelen şu görüntü:

Burada kim olduğunuza dair bir açıklama yok. Nereden bilsin yazan kimdir , nedir? Temel Britannica'da adınız mı geçiyor? Wikipedia'da motosiklet yazınca Shamy abimizden de bahsetmeden olmaz mı diyor? Yazarsınız oraya bir açıklama kim olduğunuzu, böylece her mesajda tekrarlamaktan kurtulursunuz. Ben de merak etmiştim bu saygısız, saldırgan üslupla yazan kişi kimdir diye zamanında ama ulaşamamıştım ilgili bilgilere. Hatalı sollayışım: Vİdeo diye bir başlık açmıştım. Kendi olduğum yerden ilerisinin önceden göründüğü bir sollamada, arkadaki arkadaş ise tehlikeye girdiğimi söylemişti. Sonra görüntüleri üst üste bindirip iki sürücü birbirine ne kadar yakın da olsa görüşlerin ne kadar farklı olabileceğini görmüştük. Bu sollama enstantanesini de forumda paylaşmıştım. Ben sollarken güvenli gelmişti, sizce nasıl diye sormuştum. BAzı arkadaşlar sadece arkadaki kameraya göre karar vermiş bazıları ise önceki kameranın görüntüsüyle aslında hayli ilerinin göründüğünü fark edip sıkıntı yok demişlerdi. Oysa Shamy nickli yazarın cevabı neydi?

Sana tecrubeli diyorlar ya,o zaman tecrubesizleri dusunmek dahi isyemiyorum.
    Yaw şimdi bu tanımadığı adamı gömerken sen diye hitap eden adam kimdir diye merak ediyor insan. Ama bilgi yok.

Üslup hocam, üslup. Söylediğin gerçekte doğru olur, yanlış olur onlar dert değil, güzel bir üslupla söylemek lazım. Bak mesela ilk egzersiz olarak şu mesajınızı ele alalım.

"Mt gibi bir motor ile viraj yapmaya çalışanın sonu eninde sonunda budur. MT binilecek motor değil."

BUnun yerine "MT07, virajlarda limitlerine çok çabuk ulaşan bir motor. Şu şu nedenle tehlikeli olabiliyor. Bunun farkında olup limitleri dahilinde tempo yapmak akıllıca olabilir." derseniz kırıcı olmazsınız. MT binilecek motor değil sözü hani okuduğunu anlama testlerinde akışı bozan cümleyi bulunuz soruları vardır ya, onun gibi. Ne alakası var? Adam kaza yapmış, paylaşmış. MT binilecek motor değil, diye cevap almayı hak ediyor mu sizce? O cümlenin yeri bambaşka bir metin. MT07'yi test ettim başlıklı bir yazının son cümlesi olabilir.

"Grubunuzda viraj yapılacak adam gibi bir motor [yok]."

Diğer motorların ne ilgisi var? Kaza yapmış bir sürücüyü görünce aklınıza bu adamın gezdiği motorcuların kullandığı motorlara bir bakayım diye mi geliyor? MT07 kazasına mesaj olarak MT07 binlecek motor değil, hatta sizin grubun motorlarının hiç biri para etmez demek neden? BU cümleye dair bir öneri getiremiyorum zira bundan hiç bahsetmemek gerek.

"Grubunuzda viraj yapılacak adam gibi bir tane sürücü de yok."

Şöyle denebilir: "Virajlarda motosikletin limiti olduğu gibi sürücünün de limitleri vardır ve çoğu zaman motorun limitinden önce biter. Kendi sürüş becerilerimizin üzerine çıkıp kendimizi çok zorlarsak da limitlerimizin sonuna gelip kaza yaşayabiliriz. O konuya da dikkat etmemiz lazım." Aranızda adam gibi viraj yapabilecek adam da yok, diyerek kırıcı olmaktan öte hiç bir fayda elde edilemez. Bir kaza videosuna "Zaten senin motorun binilecek motor değil, hatta sizin grubun motosikletleri de dandik, düzgün motorlarınız olsa bile, zaten siz de onları sürebilecek adamlar değilsiniz." diye yazınca insanlar tabii size "sarar". Ondan sonra kendinizi anlatmaya zorlanırsınız, zira genelde bu üslup troll üslubu.

Belki de gerçekten trolldür bu hesap, yani aslında düşünmediği şeyleri, gerçek olmayan yalanları yazıp insanların ciddiye alarak cevap yazmasıyla eğlenen biridir. Ben de boşu boşuna ciddiye almış cevap yazmışımdır, bilemiyorum.
    speed_dream, Turker11 ve Salurbey bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    Alıntı osariyer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de bu tip kibir içeren yorum yapan arkadaşlara insanlık puanım 3/10.
    Geçmiş olsun. Allah tekrarını yaşatmasın. Sizlere bir şey olmaması sevindirici. Motorda bir şekilde yaptırılacak. Bu vesile ile herkes daha dikkatli sürer bundan sonra umarım.
    iyi dilekleriniz için çok sağolun .benim de videoyu paylaşma amacım ders alma niteliğinde olsun diyeydi ama bizim insanımız ne zaman bunu anlayıp birşeyler üreten kişilere oturduğu yerden boş boş eleştiri yapmaktan vazgeçecek bilemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereden araştırsın adam? Nicke tıklayınca gelen şu görüntü:

http://i64.tinypic.com/2rw12tt.jpg

Burada kim olduğunuza dair bir açıklama yok. Nereden bilsin yazan kimdir , nedir? Temel Britannica'da adınız mı geçiyor? Wikipedia'da motosiklet yazınca Shamy abimizden de bahsetmeden olmaz mı diyor? Yazarsınız oraya bir açıklama kim olduğunuzu, böylece her mesajda tekrarlamaktan kurtulursunuz. Ben de merak etmiştim bu saygısız, saldırgan üslupla yazan kişi kimdir diye zamanında ama ulaşamamıştım ilgili bilgilere. Hatalı sollayışım: Vİdeo diye bir başlık açmıştım. Kendi olduğum yerden ilerisinin önceden göründüğü bir sollamada, arkadaki arkadaş ise tehlikeye girdiğimi söylemişti. Sonra görüntüleri üst üste bindirip iki sürücü birbirine ne kadar yakın da olsa görüşlerin ne kadar farklı olabileceğini görmüştük. Bu sollama enstantanesini de forumda paylaşmıştım. Ben sollarken güvenli gelmişti, sizce nasıl diye sormuştum. BAzı arkadaşlar sadece arkadaki kameraya göre karar vermiş bazıları ise önceki kameranın görüntüsüyle aslında hayli ilerinin göründüğünü fark edip sıkıntı yok demişlerdi. Oysa Shamy nickli yazarın cevabı neydi?

Yaw şimdi bu tanımadığı adamı gömerken sen diye hitap eden adam kimdir diye merak ediyor insan. Ama bilgi yok.

Üslup hocam, üslup. Söylediğin gerçekte doğru olur, yanlış olur onlar dert değil, güzel bir üslupla söylemek lazım. Bak mesela ilk egzersiz olarak şu mesajınızı ele alalım.

"Mt gibi bir motor ile viraj yapmaya çalışanın sonu eninde sonunda budur. MT binilecek motor değil."

BUnun yerine "MT07, virajlarda limitlerine çok çabuk ulaşan bir motor. Şu şu nedenle tehlikeli olabiliyor. Bunun farkında olup limitleri dahilinde tempo yapmak akıllıca olabilir." derseniz kırıcı olmazsınız. MT binilecek motor değil sözü hani okuduğunu anlama testlerinde akışı bozan cümleyi bulunuz soruları vardır ya, onun gibi. Ne alakası var? Adam kaza yapmış, paylaşmış. MT binilecek motor değil, diye cevap almayı hak ediyor mu sizce? O cümlenin yeri bambaşka bir metin. MT07'yi test ettim başlıklı bir yazının son cümlesi olabilir.

"Grubunuzda viraj yapılacak adam gibi bir motor [yok]."

Diğer motorların ne ilgisi var? Kaza yapmış bir sürücüyü görünce aklınıza bu adamın gezdiği motorcuların kullandığı motorlara bir bakayım diye mi geliyor? MT07 kazasına mesaj olarak MT07 binlecek motor değil, hatta sizin grubun motorlarının hiç biri para etmez demek neden? BU cümleye dair bir öneri getiremiyorum zira bundan hiç bahsetmemek gerek.

"Grubunuzda viraj yapılacak adam gibi bir tane sürücü de yok."

Şöyle denebilir: "Virajlarda motosikletin limiti olduğu gibi sürücünün de limitleri vardır ve çoğu zaman motorun limitinden önce biter. Kendi sürüş becerilerimizin üzerine çıkıp kendimizi çok zorlarsak da limitlerimizin sonuna gelip kaza yaşayabiliriz. O konuya da dikkat etmemiz lazım." Aranızda adam gibi viraj yapabilecek adam da yok, diyerek kırıcı olmaktan öte hiç bir fayda elde edilemez. Bir kaza videosuna "Zaten senin motorun binilecek motor değil, hatta sizin grubun motosikletleri de dandik, düzgün motorlarınız olsa bile, zaten siz de onları sürebilecek adamlar değilsiniz." diye yazınca insanlar tabii size "sarar". Ondan sonra kendinizi anlatmaya zorlanırsınız, zira genelde bu üslup troll üslubu.

Belki de gerçekten trolldür bu hesap, yani aslında düşünmediği şeyleri, gerçek olmayan yalanları yazıp insanların ciddiye alarak cevap yazmasıyla eğlenen biridir. Ben de boşu boşuna ciddiye almış cevap yazmışımdır, bilemiyorum.
    valla zaferce eli öpülecek adamsın ben de bu şahıs sadece bana mı saldırıyor diye düşünmeye başlamıştım.
    hatta ciddiye alıp profiline bakmamıştım bile.ama sen bu şekilde yaptığın iyi olmuş millete sataşmayı bıraksın da kendine bi baksın .zaten profil fotosunu görüce sabah sabah kahkaha attım
    shamy efendi bak seni şimdi çok iyi tanıyorum. profilinden anladığım kadarıyla oyun salonlarında motosiklet yarış oyunu oynarken kendini pistte dünya pilotlarıyla yarış yaptığını sanan şizofrenin birisin galiba Allah acil şifa versin
    zaferce böylelerine 1 defa cvp veriyorum daha da ciddiye almıyorum zira klavye kahramanı bunlar ...gerçek hayatta hiçbir çalışmaları yok ama çalışan birşeyler ortaya koymaya gayret eden insanları oturdukları yerden eleştirmeye aşşalamaya çalışıyorlar...
    sonra ben ''siz daha iyisini ya da doğrusunu yapın yayınlayın ben de öğreneyim dediğimde de uzun bir sessizlik

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)