Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kazaya Ramak Kala

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    bi anda hiç hesabta yokken recebin yerine girmeye karar vermek...ayna kontrol yok sinyal yok bodoslama geliyor bmw li arkadaş..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    videoyu biraz daha erken kırpsan iyi olurmuş. sağda karbuzcu kavuncu recebin yeri varsa hızıda sabit tutucaksak orta şeritten gitmek lazım. geçmiş olsun
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    arabalar bizi görmüyor,zaten bilinçli araç kullanıcısıda az dolayısı ile pat diye sağa kıranlar,sinyal vermeden makas atanlar hep olacak.Biz motor kullanmaktan çok trafiği iyi okuyabilir isek kazalardan hep uzak kalırız,buda tecrübeden daha çok eğitim alarak kazanılabilcek bir şey.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Arabanın da biraz kör noktasında kalıyorsun, kör noktalara çok dikkat etmek gerekli.Tamamen suçsuz değilsin bence, motosikletler için kurallar geçerli değil, saygı beklemek ise bizim hatamız, bu durumla neden karşılaştığımızı oturup değerlendirmemiz lazım, neden önlem alamadık bunu düşünmek lazım.Kaza olduktan sonra kimin haklı olduğu önemli olmuyor, ne kadar zarar aldığımız önemli oluyor.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun,cidden iyi kurtarmissiniz,egzozda var motorunuzda duymadimi,bilerekmi yapti anlamadimda,hic ustune bile alinmadigina gore kasti bisey oldugunu sanmiyorum

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Aslında bi parça haklısınız, yani bodoslama dalamaz hiç kimse hiç bir yere, ama bizler öngörülü olmak zorundayız, hemde her daim.

1- Sağa girmeyecekseniz, sağ şeritti olmanız bu tip durumlara her zaman mahal verecektir. Sağdan gidecekseniz, Optimum kontrollü olmalısınız ki sizde cok yüksek hızda değildiniz, bu avantajınıza olmuş.
    2- Hızınız yüksek olmadığı için sizin rahat bir şekilde sağa doğru kayıp sakin bir şekilde durmanıza olanak tanıdı.
    3- Adam sağa dönüşünü 50 metre önceden belli etmiş, (Sinyal vermemiş,kafasını sokmuş)Sizin hızınız Risk teşkil edecek sürat olsaydı, sol kontra verip, aracın soluna atabilirdiniz kendinizi...

Kazasız olması sevindirici. Bunları göz önünde bulundurarak tecrübeye tecrübe katması dileği ile.. Geçmiş olsun.

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    arkadaşlar yorumlarınız için öncelikle teşekkür ediyorum hepinize ben sağdan gitmiyordum ama bilginize videoyu geç kesmiş olmamdan dolayı belli olmuyor videoda otobandan ayrılıp şehir içine girdiğim aşama tam...

sol köşeye bakıcak olursanız araba geliyor..

sağ şeridi mecbur kalmadıkca kullanmam zaten...

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Çok geçmiş olsun.. Çok benzeri bir şekilde 2 yıl kadar önce kaza yaptım.. Birkaç fark vardı, 2 sol şeridimden aniden sağa girmeye çalıştı sinyal vs.. yok.. Ben bi sağ şeride geçeceğini düşündüm adam akan trafikte 2 şerit değiştirip bir de sağa girecekmiş öngöremedim =)) o daha ani kırdı ayrıca sağa giriş çok daha dardı yani daha da fazla yavaşladı.. Pozisyon aynı ama.. Çok geçmiş olsun.. Hızınız yüksek olsa ciddi sıkıntılar çıkabilirmiş..
    EmirhanCoskun bunu beğendi.
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Geçmiş olsun.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    beat-cbf150-apache-cbf150-NC700-XMAX-DJANGO-ACTIVA

Motosikleti
    honda pcx
    Geçmiş olsun , ucuz atlatmışsınız. benim olayım sağdan gitme diyen arkadaşlara. Ya arkadaşlar güçlü motorumuz olursa illa soldan hızlı bir şekilde mi

gideceğiz. Ondan sonra bi kaza esnasında 'biz rahmetliye demiştik cc yükseltme , rahmetlide sollardı vs '' olayına giriş yapıyorsunuz. Geçenlerde bir

konu daha açılmıştı. Arkadaş orta şeritten gittiği için de polis fırça atmış en sağdan git diye bazı arkadaşlar da sağı boşken motosiklet

sürücüsünün orta şeritten gitmesini eleştirmişti. Unutmadan söyleyim motosiklet sürücüsü trafiği engellemiyor , sollamak isteyen sonuçta yine

sollayabilir çünkü sol şeridi kapatmamış.

Gelelim asıl konumuza , motosiklete suç bulan arkadaşlar bana bi söyleyebilirler mi , otomobil veya motor kullanırken sağa yada sola dönecekleri

zaman , orta şeritten direk sağa direksiyonu veya gidonu kırıyorlar mı, yoksa döneceği yere yaklaşırken sinyal verip seridini değiştirip (döneceği

yöne en yakın şerite geçip ) dönüşünü tamamlıyor mu ?

Yada bana arkadaşlar bir söylesin, motosikletler sağ şeridi kullanmasın, sol şeridi de kullanmasın, orta şeritten hiç gitmesin, emniyet şeridini

kullanmasın , eee bu motosiklet uçsun o zaman oylemi ?

Benim bildiğim trafik kuralları evrensel bilmiyorum sizin bildikleriniz nasıl, dünyanın neresine giderseniz gidin aynı kurallar geçerli.
    ,
    Motosiklet sürücüsü kendine nasıl kurallar koymalı bunu da bir açıklayın lütfen !

Birde bu motosiklet denen zımbırtıyı sadece yurdum insanı kullanmıyor, bize has ürettikleri de bir şey değil. Madem size motosiklet görünmüyor ,

elin avrupalısı, amerikalısı vs nasıl görüyor, onlar 4 gözle mi bakıyor ?

Son olarak şunu söyleyim arkadaşlar, motosiklette veya otomobil kullanrken sinyal vermeye ve trafik kurallarına uymaya, birinin önüne kırmamaya ve

dönüşü kaçırsam dahi o yolu tekrar dolanmaya son derece riayet ederim. Lütfen salak sürücülerin ne yapacağını öngörerek taşıt kullanın.

Allah böyle aptal , dengesiz, şerefsiz ....... sürücülerle denk getirmesin

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok geçmiş olsun hocam ucuz atlatmışsın, hep tetikte olmak lazım trafikte hep...

hakan nkd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e- pulsar 200
    Geçmiş olsun. O cadde çok tehlikeli. 100 metre gerisindeki kavşakta neredeyse her gün kaza oluyor.

İstediğiniz yerden gidin ama şunu aklınızdan çıkarmayın SİZ GÖRÜNMEZ ADAMSINIZ ona göre sürün.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bizim yol hakkımıza saygı yok,
    Trafikte görse bile görmemiş gibi davranıyor millet.
    Bunlar dövmekle sövmekle bitmez.
    Göründüğünüz halde görünmediğinizin,
    Geçiş hakkı sizde olduğu halde, her an hakkınıza tecavüz edilebileceğini,
    Araç yerine konulmadığınızı UNUTMADAN MOTOR SÜRÜN..

Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    honda pcx
    Zengim olursam her yanı zırhla kaplı bir kamyon alıp bende görmemiş gibi yapcam bu otomobil süren i.neleri.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)