Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaya'ya Çarpmaktan Kıl Payı Kurtulmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,
    Bu haftada arşiviminden bu videoyu sizlerle paylaşmak istedim, hep beraber hatalar yanlışlıklari beraber tespit edelim hem bizim için hem de yeni başlayan ve başlamayı dusunen arkadaşlar için yararlı olacaktır.
    İyi Seyirler.

https://youtu.be/--pTxOBKnRs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Drift
    Teyzeyle beraber gidiciymissiniz iyi bisey olmamis gecmis olsun egzoz hayat kurtarir

ulassscannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Korkmamak elde mi ? Motorumu aldığım ilk gün tek şerit gidiş geliş yolda önümdeki araç çok ani durdu ve karşı şeridi boş görünce frenleyerek patlamadan sola geçtim, ben duran arabanın yanına gelip durmaya çalışırken ani frenin sebebini gördüm. İki şeridin tam ortasında gözünde yakın gözlüğü telefonu bir metre uzakta tutarak mesaj okumaya çalışan, bir saniye önce ölümden döndüğünden habersiz bir teyze... Motorun devrini alalı daha olmuş 20-25 km. Ben şok ben iptal. Kenara çekip bir yarım saat oturmuştum

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Konsantrasyon eksikliği görüşünüzü etkilemiş. Yayanın farkına geç varınca da, yayanın reaksiyonu sayesinde kazadan dönülmüş. Geçmiş olsun.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meraba,youtube dada takipcinizim,oraya yazicaktim ama vazgectim,madem burda gordum yaziyim ozaman. Acikcasi cidden kil payi kurtulmussunuz,ama defalarca izlememe ragmen en ufak bi refleks bile goremedim,haklisiniz bu tarz durumlarda reaksiyon vermek zor olabilir,ama hayatta kalmak icin buna mecburuz sanirim,hic yoktan bi kontra yada iyi bi fren yapilmasi gerekti diye dusunuyorum,beni yanlis anlamanizi istemem,saygilar kazasiz belasiz
    fatih545 bunu beğendi.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Bu yıl temmuz ayında İstanbul/Kağıthane/Nurtepe Mahallesinde 3 yaşında bir çocuğa çarptım. Caddede 60 km hızla giderken arabaların arasından koşarak çıkan ve görmeme hiç mi hiç fırsat olmadan direk olarak 3 yaşındaki çocuğa çarpmamla çocuk havalandı duramadım bu sırada birde havadayken çarptım çocuk yine fırladı ileri doğru. Olayın Nasıl olduğunu halen tam hatırlamıyorum. O kadar garip birşey ki oturuyorsun yere hareket edemiyorsun. Çocuğun ailesi ise piyasada yok. Ne anası ne babası piyasada yok 3 yaşındaki çocuk caddede koşuyor. Herkes dövmeye üstüme geliyor saldırıyorlar. Oysa ki ne suçum var benim. Sokaktan geçen arabanın biri çocuğu alıp hastaneye götürdü. Babasını kahvelerde arıyorlar annesi ise ortalıkta yok bu kez. Bu durumda benim suçum olduğunu düşünmüyorum. Sadece ailenin suçu var. Evde 3 yaşındaki çocuğu tek bırakırsan Tabiki dışarı kaçar. Bi an eskilere döndüm ve oturup ağladım

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yıl temmuz ayında İstanbul/Kağıthane/Nurtepe Mahallesinde 3 yaşında bir çocuğa çarptım. Caddede 60 km hızla giderken arabaların arasından koşarak çıkan ve görmeme hiç mi hiç fırsat olmadan direk olarak 3 yaşındaki çocuğa çarpmamla çocuk havalandı duramadım bu sırada birde havadayken çarptım çocuk yine fırladı ileri doğru. Olayın Nasıl olduğunu halen tam hatırlamıyorum. O kadar garip birşey ki oturuyorsun yere hareket edemiyorsun. Çocuğun ailesi ise piyasada yok. Ne anası ne babası piyasada yok 3 yaşındaki çocuk caddede koşuyor. Herkes dövmeye üstüme geliyor saldırıyorlar. Oysa ki ne suçum var benim. Sokaktan geçen arabanın biri çocuğu alıp hastaneye götürdü. Babasını kahvelerde arıyorlar annesi ise ortalıkta yok bu kez. Bu durumda benim suçum olduğunu düşünmüyorum. Sadece ailenin suçu var. Evde 3 yaşındaki çocuğu tek bırakırsan Tabiki dışarı kaçar. Bi an eskilere döndüm ve oturup ağladım
    Gecmis olsun,cok zor bi durum atlatmissiniz,ozellikle bu yastaki cocuklar dogal olarak biseylerin farkinda olamiyolar,ve pat diye kendini yola atiyolar,sizin yapacak biseyiniz yokmus,ama o anki psikoloji bambaskadir.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Allah razı olsun hocam. Çok şükür atlattık gibi. Artık sıçrayarak rüyalarım bölünmüyor. Ama hatırladıkça paramparça oluyorum. Allah korusun bir daha bu durumu yaşayacağıma ölsem daha iyi. Tekeriniz düz bassın, selametle.
    Sti bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Bence ortadaki tek durum ablanın panik yapıp saçmalaması. Videonun sahibi arkadaş zaten yavaş gidiyor.
    Bu yaya benim üstüme koşar diye düşünmek ön görüden ziyade paranoyaklık olur sanırım.
    Motosikletli Kaplumbağa...

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Bu yıl temmuz ayında İstanbul/Kağıthane/Nurtepe Mahallesinde 3 yaşında bir çocuğa çarptım. Caddede 60 km hızla giderken arabaların arasından koşarak çıkan...
    Merhabalar,
    Öncelikle geçmiş olsun. Çocuğun durumu ile ilgili son durum nedir?
    Bende Nurtepede oturuyorum. Eger Sokullu caddesinde 60km hız yaptıysanız, bence çok. Daha yavaş olmalıydınız. Gerçi yavaş olsaydınız, en fazla daha yavaş çarpardınız. O durumda sürücünün yapacak bir şeyi yok. Benzeri durumda, yayanın refleksi ile kurtardım bende. Yaklaşık 1 mt önümden, kamyon arkasından yola atladı ve durdu. Hiçbirşey yapamadım bende. Ve eğer tahmin ettiğim yerde kaza olduysa, o bölgede sahipsiz çocuk çok olur. Ama çarpınca da sahibi çok olur. Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Evet hocam Sokullu caddesinde oldu. Yol bomboştu ne olduğunu anlamadım. Çocuğa şükürler olsun birşey olmadı. Şikayetçi olmaları durumunda esirgeme yurduna alacakları söylendi ailesine sanırsam. Şikayetçi olmadılar. Çocuğu ziyaret etmek için babasını aradığımda küfür ederek telefonu kapatmıştı.

Allah razı olsun hocam. Çok şükür atlattık gibi. Artık sıçrayarak rüyalarım bölünmüyor. Ama hatırladıkça paramparça oluyorum. Allah korusun bir daha bu durumu yaşayacağıma ölsem daha iyi. Tekeriniz düz bassın, selametle.
    Hocam çok geçmiş olsun, ben bile şu olaydan sonra kendime hemen gelemedim :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ortadaki tek durum ablanın panik yapıp saçmalaması. Videonun sahibi arkadaş zaten yavaş gidiyor.
    Bu yaya benim üstüme koşar diye düşünmek ön görüden ziyade paranoyaklık olur sanırım.
    Evet hocam fakat orda yol vermem gerekirdi gibi sanki ama bilemiyorum her zaman ki gibi beni görüp yavaşlaması için bipp yaptım fakat benim ustume doğru koşmaya başladı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba,youtube dada takipcinizim,oraya yazicaktim ama vazgectim,madem burda gordum yaziyim ozaman. Acikcasi cidden kil payi kurtulmussunuz,ama defalarca izlememe ragmen en ufak bi refleks bile goremedim,haklisiniz bu tarz durumlarda reaksiyon vermek zor olabilir,ama hayatta kalmak icin buna mecburuz sanirim,hic yoktan bi kontra yada iyi bi fren yapilmasi gerekti diye dusunuyorum,beni yanlis anlamanizi istemem,saygilar kazasiz belasiz
    Hocam aslında orada refleks tepki vermedigime memnunum yoksa ablaya carpmasam bile panikle yere dusup suruklenebilirdim. Gerce o andan sonra kas kastı kesilmistim yani bir arabaya çarpmakla bir insana çarpmak farklı şeyler bu beni baya etkiledi. Tepki refleks göstermemek her zaman ise yarar mi bilemem fakat onunla ilgili de bir videom var yakında

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Alıntı vsvr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konsantrasyon eksikliği görüşünüzü etkilemiş. Yayanın farkına geç varınca da, yayanın reaksiyonu sayesinde kazadan dönülmüş. Geçmiş olsun.
    Hocam yanı kaç kişi bir yayanın üzerine koyacağını on gorupte hareket edebilir bilemiyorum fakat orada yaya'ya yol vermem gerekirdi diye dusunuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Alıntı ulassscannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korkmamak elde mi ? Motorumu aldığım ilk gün tek şerit gidiş geliş yolda önümdeki araç çok ani durdu ve karşı şeridi boş görünce frenleyerek patlamadan sola geçtim, ben duran arabanın yanına gelip durmaya çalışırken ani frenin sebebini gördüm. İki şeridin tam ortasında gözünde yakın gözlüğü telefonu bir metre uzakta tutarak mesaj okumaya çalışan, bir saniye önce ölümden döndüğünden habersiz bir teyze... Motorun devrini alalı daha olmuş 20-25 km. Ben şok ben iptal. Kenara çekip bir yarım saat oturmuştum
    Hocam ya 1-2 saat o yaya'ya çarptığımı dusunup sonrasında neler olacağını hayal etmeye çalıştım, vicdan azabı çok kötü bir olay :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Alıntı AhmetCan1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teyzeyle beraber gidiciymissiniz iyi bisey olmamis gecmis olsun egzoz hayat kurtarir
    Evet trafikte biraz sesli olmak oldukça ise yarıyor ama tek silindir fiti fiti bir motosiklete çok hoş olmuyor

Bu motorun önüne koşma refleksinin nedenini açıklayan bir makale var mı? Yaya olarak hayatım da böyle bir şey hiç yaşamadım. Genel de böyle durumlar da yayanın yürüdüğü tarafa değil de, arkasına doğru ilerlemek gerektiğini okumuştum.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun önüne koşma refleksinin nedenini açıklayan bir makale var mı? Yaya olarak hayatım da böyle bir şey hiç yaşamadım. Genel de böyle durumlar da yayanın yürüdüğü tarafa değil de, arkasına doğru ilerlemek gerektiğini okumuştum.
    Aynı refleks kedilerde var.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Dolu kafa, kadıncağız fark etmiyor, ve son anda algılıyor, ayrıca konuyu açan arkadaşın kontra tekniği hk. fikri yok sanki.. Geçmiş olsun çok.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı vsvr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yayanın reaksiyonu kazaya yakınlaştırmış desek daha doğru olur. Kadın hızlıca karşıya geçeyim derken neredeyse motorun önüne atlıyordu.

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolu kafa, kadıncağız fark etmiyor, ve son anda algılıyor, ayrıca konuyu açan arkadaşın kontra tekniği hk. fikri yok sanki.. Geçmiş olsun çok.
    Normalde soguk kanli biriyimdir ve bu olayda soguk kanlilik degilde daha cok biraz adrenalin patlamasi birazda şokun etkisiyle kala kaldim. Belkide birseyler yapmaya calissaydim ya bayana carpicaktim ya da dusucektim, cogu zaman ise yarayabilir fakat dedigin gibi kontra vs olabilir. Kanalimdaki diger videolara goz atabilir ve surus teknigim hakkinda bilgi edinebilirsin.

www.youtube.com/ciftsilindir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)