Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Siz Olsaydınız Bu Adama Ne Yapardınız ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silidirin sesi burda işe yarıyor işte. Millet görmese de sesi duyunca bir toparlıyor kendini.
    Aynen üstad ama yeni başlayanlar icin 4 silindir ölüm fermanını imzalamak olur, arkadasimda Ferik egzoz lu XJ6 var beraber (genelde ben yetişmeye calisirim) gezerken araçlar resmen yol veriyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı B-veritas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bence yine yaniliyorsun, hemen sagindaki seridi ve 1 metre arkandaki araci goremiyorsan ya korsundur ya da aynaya bakmamissindir. Simdi indim aracimdan kisaca dene ve gor
    tamam bak şöyle yapacağım eğer uygun görürsen..Reşat Arbaş var Amerika da..Donald Duck..

http://www.kitapyurdu.com/kitap/motosiklet-teorisi/84627.html

Motosiklet Teorisi kitabının yazarı...tanırsın muhtemelen...onu bilirkişi sıfatıyla konuya davet edeceğim yada mesaj atacağım gelecek cevabı burada başlayacağım..ne dersin...ben kör noktadasın diyorum sen değilim diyorsun...kendisinin otorite olarak vereceği cevaba eyvallah edermisin...belkide ben hatalıyımdır yani o da olabilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

ya da istersen Şakir Şenkalaycıya sorayım ondan cevap alıp yine buraya koyayım...kimi istersen

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam bak şöyle yapacağım eğer uygun görürsen..Reşat Arbaş var Amerika da..Donald Duck..

http://www.kitapyurdu.com/kitap/moto...isi/84627.html

Motosiklet Teorisi kitabının yazarı...tanırsın muhtemelen...onu bilirkişi sıfatıyla konuya davet edeceğim yada mesaj atacağım gelecek cevabı burada başlayacağım..ne dersin...ben kör noktadasın diyorum sen değilim diyorsun...kendisinin otorite olarak vereceği cevaba eyvallah edermisin...belkide ben hatalıyımdır yani o da olabilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

ya da istersen Şakir Şenkalaycıya sorayım ondan cevap alıp yine buraya koyayım...kimi istersen
    Hiç fark etmez, dediğim gibi arabaya binip sağ aynaya bak yanındaki şeridi ve 1 metre arkandaki herhangi birşeyi görüp göremediğini bana soylemen de yeterli Göz var nizam var sonuçta

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Yeni nesil araçların aynası arka noktayı tam görüyor
    Bu 4 tekerlilerin bizleri farketmesi için havalı korna şart basacaksın havalı kornaya ki feleği şaşsın
    Bazıları ise bile bile önüne kırıyor

Kör noktadasın ucuz yırtmışsın.

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Kör noktada kalmışsın ve çok büyük bir tehlike atlatmamışsın. Arkasına takılıp gitmeler, gaz açmalar gereksiz yere büyütmüşsün. Bence bu kadar gergin sürme keyfine bak. Başınızdaki kameraya bu kadar önem vermeyin

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silidirin sesi burda işe yarıyor işte. Millet görmese de sesi duyunca bir toparlıyor kendini.
    seni gören toparlar tabi. motosiklet en güvenli taşıttır ve iyi kontra yapabildiğim halde ben bile korkuyorum bi gün denk geliriz diye
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    R25
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seni gören toparlar tabi. motosiklet en güvenli taşıttır ve iyi kontra yapabildiğim halde ben bile korkuyorum bi gün denk geliriz diye
    Goren toparlarmi !!
    Bugun bi kac kere yasadim uskudarda bu olayi. Trafikte gidiyorum bi tanesi yanindan geçemeyeceğim kadar ortalamis şeridi adama selektor yaptim ondeki arac ilerlemesine ragmem adam ağırdan aliyor ben gecemeyeyim diye
    Ama bazen nadirde olsa gorur gormez yol veriyolar

Alıntı B-veritas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bence yine yaniliyorsun, hemen sagindaki seridi ve 1 metre arkandaki araci goremiyorsan ya korsundur ya da aynaya bakmamissindir. Simdi indim aracimdan kisaca dene ve gor
    Her aracin aynasi ayni acida gostermiyor. Dis bukey ayna olmasa kor nokta cogaliyo mesela bizimkinde yani kor mor ayip oluyo biraaader. Bi sikinti varsa cekerim el frenini

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    araç sağa yöneldiğinde kapı hizasında değil 2m kadar daha sağındasın, yani aynaya bakmış ve seni görmemiş olması yüksek ihtimal. Ona göre kör noktadasın. Onu geçmeye zaten niyetin yoktu o yüzden bir tehlike görmedim burda. Dikkat edersen sol şerit tıkanınca sadece o araç değil diğer araçlar da sağa doğru toplu olarak bir yanaşma var.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Kör noktalara dikkat arkadaşlar en büyük tehlike budur
    Ya biraz gaz açıp ilerleyin yada biraz frenleyip kör noktadan çıkın

Motosikleti
    Hyosung GV250 EFI
    birazda abartıyorsunuz yahu gayet yavaş gidiyorken azcık frenle toparlıyorsun. ya geçip gidiceksin yada yol vericeksin bu durumlarda hak hukuktan bahsetmiyorum sonuçta arabaları ne yapacağı belli olmayan bir dana sürüsüne benzetmekte fayda var. hızlarını biliyorsun ama sağa sola gidişlerine emin olmadan sürüceksin. bu iş böyle maalesef

Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araç sağa yöneldiğinde kapı hizasında değil 2m kadar daha sağındasın, yani aynaya bakmış ve seni görmemiş olması yüksek ihtimal. Ona göre kör noktadasın. Onu geçmeye zaten niyetin yoktu o yüzden bir tehlike görmedim burda. Dikkat edersen sol şerit tıkanınca sadece o araç değil diğer araçlar da sağa doğru toplu olarak bir yanaşma var.
    Merhaba, yorumunuz için teşekkürler. Orada aslında araçların hamlelerini bitirmesini bekliyordum o yüzden yavaştan alıyordum. Burada söylemek istediğim yanı araç elbette şerit değiştirecek gormeyedebilir fakat sinyal vermeden etmeden uçarak şerit değiştirmesi pek hoş karşılanacak birşey değil, sonuçta hatalar insanlara mahsus ama sen kasıtlı bu hareketleri yaparsan haliyle birinin canına bile bile kast etmiş olursun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

Alıntı mkarahasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birazda abartıyorsunuz yahu gayet yavaş gidiyorken azcık frenle toparlıyorsun. ya geçip gidiceksin yada yol vericeksin bu durumlarda hak hukuktan bahsetmiyorum sonuçta arabaları ne yapacağı belli olmayan bir dana sürüsüne benzetmekte fayda var. hızlarını biliyorsun ama sağa sola gidişlerine emin olmadan sürüceksin. bu iş böyle maalesef
    Merhaba, yorumunuz için teşekkürler.
    Burada belirtmek istediğim şey insanlar tabii ki hata yapar gormeyedebilir olabilir ama herşeyin bir usulü var, sen sinyal vermeden uçarak bir seride giriyorsun yanı burada bilinçli yapılan bir hata söz konusu orada ben olabilirdim bana carpabilirdi veya başkasına carpabilirdi bu kaza değil kasten adam oldurmeye teşebbüs ha bunu yapmissin ha silahla birini vurmussun. Aradaki farkı anlamak lazım, trafikte bolca olan birşey ama bu kadarina ben ilk defa şahit oldum. 2 metre öne geçsen ne olur geçmesen ne olur, kocaman araç surdugune gore trafikte kalmayı da göze alacaksın, 2 metre için kimse kimsenin canına kast edemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Alıntı anotherbrick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kör noktada kalmışsın ve çok büyük bir tehlike atlatmamışsın. Arkasına takılıp gitmeler, gaz açmalar gereksiz yere büyütmüşsün. Bence bu kadar gergin sürme keyfine bak. Başınızdaki kameraya bu kadar önem vermeyin
    Hocam kimsenin arkasına takilmam zaten surus tarzim buna el vermez, yanı insan girmeye bilir etmeyebilir seride sinyal vermeden aniden uçarak gidiyorsun burda benim canima kast ediyorsun demektir. Kaza olur olacaktır da ama bile bile benim canima kast ederse sinirlenirim tabii ki bu en doğal duygu olsa gerek. Kamera hataları cekmek için önemsediğim ise kendi canim.
    Kanalimdan diğer videolarima göz atarak surus şeklime bakabilirsiniz, saygılarımla.
    www.youtube.com/ciftsilindir

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Reşat Arbaşdan sana selam ve fırça var...

şaka bir yana benimle aynı görüşte kendisi...aynen kopyalayıp yapıştırıyorum buraya...doğru bildiğin çok yanlışların var...bu tarz motor sürmeyi bırakmalısın...

Bugün
    Reşat Arbaş
    18:56
    Reşat Arbaş

"Motosiklet otomobilin kor noktasinda. Kasti bir "okuzluk" oldugunu sanmiyorum. Ayrica otomobil gittikce hizlaniyor ve motorun onunu aciyor, onu sikistirmiyor (sanirim son anda farkedip gazliyor ki motor zor durumda kalmasin diye bile olabilir). Benim basima gelse hic ustunde durmam dogrusu, evet hos degil ama buyutulecek bir durum yok ortada.

Sonucta ders olarak otomobil surucusunun soyle bir hatasi var, serit degistirirken sinyal vermek ve basini cevirmek suretiyle (sadece ayna kontrolu degil) kor nokta kontrolu yapmak lazim.

Ayrica videonun en basinda motor surucusu cok tehlikeli bir sey yapmak uzereydi. Bariyerle beyaz station wagon aracin arasina girmeye niyetlenmisti gibi geliyor bana. Sorun aslinda orda basliyor.

Sert fren yapiyor, sonra vites degistirirken filan arayi cok aciyor, trafige gore yavas gitmeye basliyor, onunde buyuk bir bosluk birakiyor. Turkiye trafiginde bunu hic bir arac surucusu affetmez. Birisi illaki orayi doldurmaya kalkar. Sonra bu arac onune cikinca tekrar gazlayip ona yetisiyor, el kol isareti filan sonra da deli gibi devam ediyor.

Ha, bu arada o araci sollama ani cok tehlikeli ve cok hatali. Solundaki aracin onunu kesiyor, o noktada da serit bitiyor zaten. Onundeki arac biraz yavaslasa makasta sikisirdi. Siyah otomobile de arkadan carpiyordu az kaldi... .."

kendisinin feysbuk adresi...

https://www.facebook.com/resat10022

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Aracın makas atacağı önceden belli, sonraki sinirle slalom tehlikeli, siyah fren yapsa çarpma kaçınılmaz.
    Ben mi yaşlandım yoksa 15 yılda 15.000 kere yaşayınca mı böyle oluyor insan bilemedim.
    Bu bir eleştri değil kardeşim yanlış anlama, az da olsa belki farklı bir bakış açısı oluşturur düşüncesiyle yazdım

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu kadar sakin küfür edenini de ilk defa görüyorum :D

Çok uzun süre kör noktada kalmışsın, hatta hızını sabit tutsan dahi o kör noktadan çıkabilirmişsin fakat arabayla hızlanıp arabayla yavaşlamışsın. Ki arabanın önünde araba olmasına rağmen hızlanması da sağa veya sola atlayacağının habercisi.
    Bu tür durumlarda ya araba sürücü ile aynı hizasına gelmek ya da arabanın aynaları tarafından görülecek şekilde arkada kalmak gerek.
    Ben olsam mı ne yapardım. Kornaya biraz daha uzun basardım

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütün mesele karikatürdeki gibi "incelik" ve "ipnelik" arasında gidip geliyor. Biz incelik bekliyoruz ama karşıdaki "i..e" olunca, yapacak pek bir şey kalmıyor.

A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Dostum,
    Ben hatalı olmadigimi zaten söylemiyorum, hala dedigimin arkasindayim olduğum acı kor nokta değil. Gündüz aracimla sana sağ aynanın nereleri göreceğini fotoğrafla göstereceğim, he araç kullanan hangi arkadaşıma gostersem oranın kor nokta olmadığını söylüyorlar. Ayrıca arkadaş araç sürücüsü gazliyor motosiklet zor durumda kalmasın diye adam zaten uçarak giriyor seride orada gaza basmaya devam etmesi normal zaten dusunceli bir okuz olsa oyle serit degistirmez. Videoyu yanı videoların paylasilmasindaki temel amaç başkalarını da bilgilendirmek o yüzden ben etkili olduğunu dusunuyorum, bir not daha ekleyeyim bu sorunun cevabını veren kişinin biraz facebook sayfasına baktım siyasi vs düşünce gorusleri tamamen benimle zıt gözüküyor bu nedenle kendisini de çok fazla tanımadığımdan itibar edemeyeceğim he öğüt ya da ders verme amaçlı bir cevap verseydi basım ustune birşeyler alirdim. Teşekkürler zahmetine için hocam

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili B- veritas, motosiklet sürücüsü çok net olarak kör noktadas ve üstelik olmaması gereken yerde adeta araç üzerine kırsın diye beklemekte. Aracın sağa geçişi gayet seri şekilde. Bunun iki sebebi olabilir birinci ihtimal, motosikleti kör noktada olduğu için görememiş ve boşluğa geçiş yapmıştır, ikinci ve zayıf ihtimal motosikleti görüyordur ve bekleme yapmasından dolayı yol verdiğini düşünmüştür. Bu olayda kimin haklı olduğundan çok eğer kaza olsaydı kimin daha çok zarar göreceği önemlidir. Motosiklet sürücüsü kendisini korumamış ve riskli alanda bekleme yapmış. Kaldı ki araç doğru ivmelenme ile ileri sağa doğru çıkış yaparak göremediği riskleri de devre dışı bırakmaya çalışmıştır, direk sağa geçiş yapmış olsaydı kurtulması bu kadar kolay olamayacaktı. Şimdi denilebilirki yukarıda yazanları birçok kişi yazdı ve cevapladınız, bunda yenilik nerede?? . Benim profesyonel işim bu hatalarınızı söylemek. Siyasi görüşlerimiz uyarmı bilmem ama ( ne alakası var ise ) Görüşlerime değer verir ve sürüşünüzü buna göre düzenlerseniz kazaçlı çıkan yine siz olursunuz. Sevgilerimle.

Okan Sinan OCAN

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili B- veritas, motosiklet sürücüsü çok net olarak kör noktadas ve üstelik olmaması gereken yerde adeta araç üzerine kırsın diye beklemekte. Aracın sağa geçişi gayet seri şekilde. Bunun iki sebebi olabilir birinci ihtimal, motosikleti kör noktada olduğu için görememiş ve boşluğa geçiş yapmıştır, ikinci ve zayıf ihtimal motosikleti görüyordur ve bekleme yapmasından dolayı yol verdiğini düşünmüştür. Bu olayda kimin haklı olduğundan çok eğer kaza olsaydı kimin daha çok zarar göreceği önemlidir. Motosiklet sürücüsü kendisini korumamış ve riskli alanda bekleme yapmış. Kaldı ki araç doğru ivmelenme ile ileri sağa doğru çıkış yaparak göremediği riskleri de devre dışı bırakmaya çalışmıştır, direk sağa geçiş yapmış olsaydı kurtulması bu kadar kolay olamayacaktı. Şimdi denilebilirki yukarıda yazanları birçok kişi yazdı ve cevapladınız, bunda yenilik nerede?? . Benim profesyonel işim bu hatalarınızı söylemek. Siyasi görüşlerimiz uyarmı bilmem ama ( ne alakası var ise ) Görüşlerime değer verir ve sürüşünüzü buna göre düzenlerseniz kazaçlı çıkan yine siz olursunuz. Sevgilerimle.

Okan Sinan OCAN
    Hocam değerli yorumunuz için teşekkürler, fakat olan her kazada motosiklet suçludur felsefesini benimseyen biriyimdir. Orada yavaşlamamın temel sebebi ise sag seridin bitmesi nedeniyle önümdeki araçların hamlelerini tamamlamalarını beklemekti yanı o anda yavaşlamanın daha doğru olduğunu düşündüm akabinde önüme sinyal vermeden uçarak giren arabanın insan gibi girebileceğini hissettigim icin pozisyonumu korumanin daha iyi olacagini düşündüm. Hata yapmış olabilirim tabii ki insaniz sonuçta araç kullanan arkadasta hata yapabilir bunlar dogal fakat kaza ve adam öldürmeye çalışmak farklı şeyler, şimdi sen kocaman araba kullaniyorsun 2 metre öne geçsen ne olacak gecmesen ne olacak sonra sinyal verip paşa gibi seride girmek varken uçarak giriyorsun yani bu hareketi bilinçli kasten yapıyorsun dolasıyla beni öldürmek isteyen bir insana sakin kalıpta yoluma devam edebilecek yapıda bir insan değilim ki bunu kimse kabullenemez. Çokça basıma geldi sinyal verip paşa gibi şerit değiştirmeye çalışıp gormeyen etmeyen yanı olabilir fakat buradaki durum farklı aslında videoyu paylasmamin temel sebebi motosiklet kullanıcılarının yollarda nelere maruz kalabileceklerini göstermek ve azda olsa dikkatli olabilmelerini sağlamak. Siyasi gorus meselesine gelince yaptığı paylaşımlar ve dusunce şekli bana ters geldiği için ve kendisini tanimamam nedeniyle söyledikleri şeylerde bana çok mantıklı gelmedi yanı ben bir cok egitim almis biri olarak kisaca söylemek istediğim sey bir öğretmen taraf olsa bile öğrencilerine tarafsız olan kişidir, sonuçta siyaseti düşüncelerini çok yansitmak istiyorsan öğretmen değil siyasetçi olman gerekir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)