Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kazaya Ramak Kala

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Bugün şerifali tarafında karşılaştığım olay hatalı benmiyim yoksa beyaz araç şöförümü kara veremedim fakat son anda gazı açıp sola yanaşmasaydım artçımla beraber asfaltın tadına bakacaktık.

https://youtu.be/EbAkpYwWQzM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Drift
    Adam seni gormemis galiba diger araba kapatmis acisini gecmis olsun

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Gecmis olsun.. suc sende degil tabiki ama kaza yaptiktan sonra bence onemi yok suc kimde..

Trafikde ben bir gun kural ihlallerini saymaya kalktim da hemen hemen tum tasitlar ceza yedi benden :D. Kisacasi herkes surekli hata yapio
    optimus125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı kivancern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun.. suc sende degil tabiki ama kaza yaptiktan sonra bence onemi yok suc kimde..

Trafikde ben bir gun kural ihlallerini saymaya kalktim da hemen hemen tum tasitlar ceza yedi benden :D. Kisacasi herkes surekli hata yapio

haklısınız hızım fazla diyeceğim fakat öyle bir durumda yok. hakikaten kaza geliyorum demiyor şak diye yapıştırıyor :D ne kadar dikkat etmeye çalışsakda bazı şeyleri maalesef engelliyemiyoruz.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun tekrar bende o taraflarda oturuyorum inanin ise giderken sayiyorum bazen isigi yayayi trafigi takan yok hele ki o hat boyu caddesi basli basina bir olay zaten gecmis olsun tekrar

Motosikleti
    Alıntı macremmm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun tekrar bende o taraflarda oturuyorum inanin ise giderken sayiyorum bazen isigi yayayi trafigi takan yok hele ki o hat boyu caddesi basli basina bir olay zaten gecmis olsun tekrar
    teşekkürler, minibüs caddesinden sonra 2. tehlikeli cadde olarak kara listeme yazıyorum. videoda tam belli olmuyor fakat hani derlerya nefesini ensende hisstemek aynen o his,dedim bu sefer patladık kaçış yok, şansımız yaver gitti de ucu ucuna geçtik

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı mertky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısınız hızım fazla diyeceğim fakat öyle bir durumda yok. hakikaten kaza geliyorum demiyor şak diye yapıştırıyor :D ne kadar dikkat etmeye çalışsakda bazı şeyleri maalesef engelliyemiyoruz.

Kesinlikle hocam bazen dikkatsizligimize gelio bu da normaldir yani.. sizin hicbir hataniz yok.. diyebilcegim tek sey biraz daha dikkatli olsaydiniz tehlike olusmazdi ama bu bir eksiklik deil

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Bugün şerifali tarafında karşılaştığım olay hatalı benmiyim yoksa beyaz araç şöförümü kara veremedim fakat son anda gazı açıp sola yanaşmasaydım artçımla beraber asfaltın tadına bakacaktık.

https://youtu.be/EbAkpYwWQzM
    Dostum sağdaki sığır çıkabilir tabelasına dikkat etmemişsin. Hata sende (:
    mertky bunu beğendi.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sağdaki sığır çıkabilir tabelasına dikkat etmemişsin. Hata sende (:

ah hocam ah nasılda göremedim ben onu :D

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    En basitinden araba sürücüsünün yerine kendini koyabilirsin. Mutlak surette sende motosikleti göremeyecektin.
    Sonuçta o da gaza abanıp çıkmamış, kontrollü bi şekilde çıkıyor.

Motosikleti
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En basitinden araba sürücüsünün yerine kendini koyabilirsin. Mutlak surette sende motosikleti göremeyecektin.
    Sonuçta o da gaza abanıp çıkmamış, kontrollü bi şekilde çıkıyor.
    hocam haklısınızda taksinin önüne geçtikten sonra sağa bakıp tekrar sola baksaydı beni rahatlıkla görebilirdi. şanssızlık ya taksi ikimizinde görüşünü engellemiş birde beyaz aracın yokuş yukarı çıkması aracın yüksek olmasına rağmen görünmemesine sebeb olmus

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    @mertky
    Öncelikle sana ve artçına geçmiş olsun. Trafik kuralları açısından olaya bakmak biraz zor. Çünkü karanlıkta anlaşılmıyor. Bir kavşak mı? Yoksa, tali yol-ana yol girişi mi? Biraz tedbirsiz davranmışsın. Kırmızı ışıkta haklı olarak durmayan ambulansla çarpışıp ölen motosiklet sürücüsünü akıldan çıkarmamak gerekiyor. Hata hepimiz yapıyoruz. Onu bir tarafa bırakalım. İnsaniyet açısından bakarsak otomobil sürücüsünde ondan hiç yok. Finaldeki mavi ekran yakışmış...

Motosikleti
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mertky
    Öncelikle sana ve artçına geçmiş olsun. Trafik kuralları açısından olaya bakmak biraz zor. Çünkü karanlıkta anlaşılmıyor. Bir kavşak mı? Yoksa, tali yol-ana yol girişi mi? Biraz tedbirsiz davranmışsın. Kırmızı ışıkta haklı olarak durmayan ambulansla çarpışıp ölen motosiklet sürücüsünü akıldan çıkarmamak gerekiyor. Hata hepimiz yapıyoruz. Onu bir tarafa bırakalım. İnsaniyet açısından bakarsak otomobil sürücüsünde ondan hiç yok. Finaldeki mavi ekran yakışmış...
    Teşekkürler, beyaz aracın çıktığı yer bir ara sokak benim bulunduğum yer ise ana cadde her halükarda geçiş üstünlüğü benim ondan eminim ancak bizim dikkatsiz ve tedbirsiz sürücülerimiz tam olarak trafik kurallarını bilmiyorlar taksinin arkasında bir aracın olup olmadığını bilmeden gaza basmak nasıl bir zekadır anlamıyorum orası kamyon ve tırların oldukça yoğun olduğu bir yer benim yerimde bir tır olsaydı onuda görmeyebilirmiydi acaba (!) düşünmeden edemiyor insan tabi görünürlük açısında ufacık bir noktayız biz ancak trafik kuralları adına dönüp bir bakmalıydı yanlışım varsa düzeltin lütfen

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Teşekkürler, beyaz aracın çıktığı yer bir ara sokak benim bulunduğum yer ise ana cadde her halükarda geçiş üstünlüğü benim ondan eminim ancak bizim dikkatsiz ve tedbirsiz sürücülerimiz tam olarak trafik kurallarını bilmiyorlar taksinin arkasında bir aracın olup olmadığını bilmeden gaza basmak nasıl bir zekadır anlamıyorum orası kamyon ve tırların oldukça yoğun olduğu bir yer benim yerimde bir tır olsaydı onuda görmeyebilirmiydi acaba (!) düşünmeden edemiyor insan tabi görünürlük açısında ufacık bir noktayız biz ancak trafik kuralları adına dönüp bir bakmalıydı yanlışım varsa düzeltin lütfen
    O sığırın seni görmeme şansı yok.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

optimus125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arayışta
    Tüm Forum Ahalisine Merhaba,
    Merhaba merty kardeşim, geçmiş olsun. " TR de gündüz zaten tehlikeli olan motor kullanmak, gece; afrika bozkırlarında yabani hayvanların saldırsından kaçmak gibi birşey zaten "
    Adamlar gündüz görmedikleri 2 tekeri, gece hiç görmüyorlar..Ayrıca artçı varken 2defa düşünmek lazım..
    kazasız güvenli sürüşler,
    Syg
    YBR - 9000km
    Motosiklet hata kabul etmeyen bir tutkudur...

Motosikleti
    Yamaha R25
    Memlekette sığır çok geçmiş olsun

Motosikleti
    Teşekkürler gece sürüşünde aydınlatmaya çok önem vermek gerekiyor şansa iki gün önce motorun sisfarından biri yamulmuştu düzeltmek için ikisinide sökmüştüm belki farlar olsa farkedebilirdi beni. bu olaydan sonra topcase de ışık bağlamayı düşünüyorum gece sürüşünde görünürlük için önerileriniz varsa tavsiyelere açığım

Hocam öncelikle geçmiş olsun, bence beyaz arabada suçlu sizde suçlusunuz çünkü biraz daha tedbirli olmaniz gerekiyordu.
    Araba da kullanıyorum bariz bir şekilde araba frene basmamis bile belki de tlf vs bir şeyiyle oynuyordu. Şucunuza gelirsek, taksi sinyalini vermis döneceği için yavaşlıyor belki bir sokak var belkide birşey yolunu engelliyor gece olduğu için görmüyoruz, taksi acinizi kapattığı halde gece olması nedeniyle de aracı veya başka bir tehlike olabileceğini görüp yavaslamaniz gerekiyordu. En büyük yapılan hata öndeki araç kavşakta veya sokak girişinde yavaşladığı halde bizim yanindan geçmeye çalışmamız bunu bende yapiyorum. Adam birşey var ki yavaşlıyor ya da frene basıyor, umarım tüm arkadaşlarım çok daha dikkatli oluruz yaşayalım ki daha çok uzun seneler motosiklet kullanalım. Saygılarımla

Motosikleti
    Alıntı B-veritas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle geçmiş olsun, bence beyaz arabada suçlu sizde suçlusunuz çünkü biraz daha tedbirli olmaniz gerekiyordu.
    Araba da kullanıyorum bariz bir şekilde araba frene basmamis bile belki de tlf vs bir şeyiyle oynuyordu. Şucunuza gelirsek, taksi sinyalini vermis döneceği için yavaşlıyor belki bir sokak var belkide birşey yolunu engelliyor gece olduğu için görmüyoruz, taksi acinizi kapattığı halde gece olması nedeniyle de aracı veya başka bir tehlike olabileceğini görüp yavaslamaniz gerekiyordu. En büyük yapılan hata öndeki araç kavşakta veya sokak girişinde yavaşladığı halde bizim yanindan geçmeye çalışmamız bunu bende yapiyorum. Adam birşey var ki yavaşlıyor ya da frene basıyor, umarım tüm arkadaşlarım çok daha dikkatli oluruz yaşayalım ki daha çok uzun seneler motosiklet kullanalım. Saygılarımla

Teşekkürler, taksinin yavasladığı yerde sokak olduğunu biliyordum fakat o saatte oradan kontrolsüz bir şekilde fırlayacağını tahmin etmiyordum taksinin yavasladığınıda farkettim ama sokağa döneceği için frenlediğini düşünerek ve sokaktan çıkan bir araç yada far göremediğim için durma ihtiyacı hissetmedim ama yinede içgüdüsel olarak biraz yavasladım şans yanımızdaydı yere yapışmadık çok dikkatli olmak gerekiyor hayat riske atılacak kadar ucuz değil biran gaza gelmek hayatımıza mal olabiliyor ama o gazında önüne nasıl geçeceğiz hiçbir fikrim yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)