Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Caddebostan Ve Mükemmel Trafiği

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Survivalsyk ve beycank bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bağdat Caddesi'nde motosiklet kullanmak hiçbir zaman keyif verici olmadı, olmayacak. Haftasonu arabalarıyla yarışıp trafiği katleden apaçiler, haftaiçi özellikle mesai başlangıç ve bitiş saatlerindeki sürekli dur kalk yaptıran yoğunluk. Bunlara bir de hiç bir kuralı takmadan yolcu peşinde koşan dolmuş ve taksiler eklenince durum hepten rezalet oluyor. Mecbur kalmadıkça kullanmamak lazım.

Bu arada dipnot olsun; ironinin güzelliğine bakın ki Riva'dan sonra motosikletlilere karşı Anadolu Yakası'nda hem de bu yoğunluğa rağmen en bilinçli yerlerden biri de Bağdat Caddesi. Ama sonradan görme zenginlerin kullandığı lüks araçların ve dolmuş, taksi gibi ticari araçların yine de pek saygısı yok motosikletlilere her zamanki gibi.
    computeus bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Caddebostan değil Bağdat caddesi olacaktı herhalde...

Bu arada şansın umarım daha çoook uzun süre yaver gider zira yavaş akan trafikte gidilebilecek en tehlikeli yerden(trafiğin en sağından) oldukça hızlı(trafiğe göre) gidiyorsun. Her an, bir taksi ya da dolmuşun müşteri almak/indirmek için sağa dalması veya herhangi bir aracın kapısının açılması işten bile değil (Park etmek için yanaşanları saymıyorum bile)...

Umarım bu olasılıkları acı bir tecrübe yaşamadan değerlendirirsin.

Kazasız sürüşler...
    MotorKafa, Sj's, krd ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    şans değil tecrübe çoğu...Allah kimseye göstermesin ;)

K4NuNi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Bende hiç sevmiyorum Bağdat caddesi trafiğini. Sırf bu sebepten dolayı sahil yolundan gidiş, Bostancı'dan E-5'e çıkış yapıp öyle dönüyorum eve. 1-2 kez bağdat caddesinden denedim ama yarı yolda motoru park edip dolmuşa binesim geldi :D
    mehmetenis bunu beğendi.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    iyidik yav neden bitti

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı K4NuNi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende hiç sevmiyorum Bağdat caddesi trafiğini. Sırf bu sebepten dolayı sahil yolundan gidiş, Bostancı'dan E-5'e çıkış yapıp öyle dönüyorum eve. 1-2 kez bağdat caddesinden denedim ama yarı yolda motoru park edip dolmuşa binesim geldi :D
    İşyerim Tuzla'da evim Kızıltoprak'ta olduğundan mecbur kalıyordum taa ki tren yoluna paralel giden ara sokakları keşfedene kadar. Tavsiye ederim. Bostancı'ya kadar sahilyolundan trafiğin yoğun olmasına vızır vızır gelip sonrasında kilitli kalmak insana çok koyuyor.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şanslı günündeymişin birgün kapılarını açarlar. o hızla..
    MotorKafa, Sj's, muzoooo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Çok bilinçsiz kullanıyorsun hocam.

Bundan bir kaç ay önce havanın güneşli olduğu bir günde kız arkadaşımla beraber bağdat caddesinden kadıköy'e doğru ilerliyorduk.
    Trafik yoğunluğundan sıkılarak en sağdaki bisiklet yolundan ilerlemeye başladım motorla.
    Hızım 20-30 arası. Durağın olmadığı bir yerde sağ şeritte trafikten dolayı dolmuş durmuş.
    Hem yavaş olmama rağmen hem de durak olmamasına rağmen uyarmak için kornayı bir kere biplettim dolmuşun yanına gelmeden.
    Tam dolmuşun ön kapısına gelmiştim ki kapı çat diye açıldı.
    Kapıya yarım metre kala yaptığım frenin bir işe yaramayacığını bildiğim için, aynı zamanda olabildiğince sağa geçmeye çalıştım ama yetmedi tabi.
    Sol koruma demirini çarptım kapıya. Vites pedalı ve sağ ayak pegim yamuldu. Yani motorda bir şey yoktu.
    Ancak o kadar düşük hızla çarpmama rağmen, kız arkadaşımın vizörü açık olduğu için motorun aynası gözünün kenarına çarptı. Gözüne de girebilirdi.
    O kadarcık hızla arkadan öne nasıl geldi deme. Belli olmuyor o an ne olacağı.
    Kapının açılmasının sebebi ise, önde oturan kulaklıklı ergen.
    Şoför dur inme demesine rağmen, bunda kulaklık takılı olduğu için duymuyor ve birden açıyor kapıyı.
    Kafasını gözünü kıracağımı anladığı için, ben kız arkadaşımla ilgilenirken topuklamış şerefsiz. Şoför ve çevredekiler yardımcı oldu bize de.

Yani diyeceğim o ki; sen ne kadar dikkatli olursan ol, burada kapı açılmaz, sağa kıran olmaz dersen de bir anda dünya tersine dönebilir.
    Hele ki, o hızla ve o trafikte.

Videoyu sadece izlemiştim dinlememiştim.
    Dinleyince farkettim arkanda kız arkadaşın var sanırım.

Kendine yada motora bir şey olması koymaz belki ama, onun başına bir şey gelirse vicdan azabından uyuyamazsın geceleri.
    Ben sırf bu korkudan motoru satıp araba almayı bile düşünüyorum zaman zaman. Sonra vazgeçiyorum tabi orası ayrı mesele
    Ertugyigit, Sj's, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kameranın açısı, bizim göremediğimiz bir sürü durum var. Adam yolu okuyor, belki de sizden daha iyi okuyor. Neden hemen taşlama moduna geçiyorsunuz ki? Ayrıca uçarak da gitmiyor, fesat milletiz fesat.
    EmirhanCoskun bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sağdan çok hızlı gidiyorsun. Minibüs yolcu indirebilir, birisi kapıyı açabilir, araçların arasından bir yaya fırlayabilir , kebapçı scooteri önüne atlayabilir.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kameranın açısı, bizim göremediğimiz bir sürü durum var. Adam yolu okuyor, belki de sizden daha iyi okuyor. Neden hemen taşlama moduna geçiyorsunuz ki? Ayrıca uçarak da gitmiyor, fesat milletiz fesat.
    12 senedir motosiklet surerim boyle yol okuma gormedim Ben de sayko surerim ama bu yol okuma falan degil tecrube de degil. Sans bu kardesimizinki. Dikkatli olmazsa o sans illa ki bir yerde patlar.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 senedir motosiklet surerim boyle yol okuma gormedim Ben de sayko surerim ama bu yol okuma falan degil tecrube de degil. Sans bu kardesimizinki. Dikkatli olmazsa o sans illa ki bir yerde patlar.
    Haco "abuk subuk hareketler" videonda bundan daha sakat gidiyorsun. Dikkatini çekerim. Geberip gideceğiz bu sürüşle de, çaktırma
    Sj's bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    arkadaşlar hepinize ilginiz ve alakanız yorumlarınız için teşekkür ederim...

öncelikle şunu belirtmek isterimki gelişi güzel motosiklet kullanmıyorum ben işi ŞANSA bırakmıyorum bunda bi hem fikir olalım ondan sonra yorumlayalım..o akan trafikte ben maymun gibi düm düz motosikletin üzerine oturup motosiklet kullanmıyorum taksinin içi boşmu dolumu,etrafta taksiciye el eden varmı,taksi arayan varmı,dolmuşa binicek olan yolcu vs vs bunların hepsiniz süzerek ve takip ederek yapıyorum yolu okuyup hızlıca davranıp geçiyorum belki benden 1 mili saniye sonra araba kapı açtı ama ben yolu okuyup o anda ordan geçiyorum hızım o trafik için gayet normal o anda önüme atlıyıcak her hangibi bir araba( videodada var öyle bir sahne araba çıkıyor karşıma ) gayet temkinliyim merak etmeyin gelişi güzel motosiklet kullanmıyorum tarzım bu..yol okuma veya her ne derseniz artık..... Allah kimseye kaza yaşatmasın göstermesinde
    mehmetenis bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haco "abuk subuk hareketler" videonda bundan daha sakat gidiyorsun. Dikkatini çekerim. Geberip gideceğiz bu sürüşle de, çaktırma
    naalakasi var :p

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Aga 2.33'te o kapının açılmayacağını ne sen, ne de bir başkası garanti edemez.
    Ve o kapı açılsa sinek gibi yapışırsın, bunu da hepimiz biliyoruz.

Derdim kötü kullanıyorsun falan demek değil, yanlış anlama. Ama bilinçsiz kullanıyorsun.
    Bilinçten kastımı da artık anlamışsındır diye düşünüyorum

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Hocam trafiği yanlış okuyorsun bence, trafiği okusan 8 DAYS 2.33 2.40 arasi o hızla gitmezsin sağdan gitme vs demiycem elbet trafiği okuyarak gidiyosun seziyorsun vs ama videonu izleyip ders çıkarmanda önemlidir

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    yorumlarınız ilginiz ve alakanız için tekrar tekrar teşekkür ederim..

ayrıca 2.23 de hangi kapı ? hareket halinde olan bi arabadan atlamaya çalışan bir adam felan kast etmiyorsunuzdur sanırsam..

her neyse elbetteki videolarımdan ders çıkarıyorum biraz daha hızlı olmam gerektiğini anladım bu videoda..... yavaş kalmışım....

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emirhancoskun, bağdat caddesini tanımadığın belli gidişinden. O trafikte, hemde sağdan sağdan saçma sapan hızlı gitmek her an yazı tura atmaktır. Tecrübeyle, yolu okumak ile alakası yok gidişinin.

Birde video caddebostana gelmeden 1km kadar önce bitiyor.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Ohh önüne almışın Öncü Kuvvet skutırı ordan güzle yürümüşsün...

ama 2.30...3.40 ani hızlanmalarda önüne bir dengesiz yaya atlarsa gerisini sen düşün...yaralamalı kazaya karıştım başıma gelmeyen kalmadı...acilde hasta yakınlarımı saldırmadımı...aleyhime kamu davası mı açılmadı daha neler neler kabus gibiydi...Bağdat Caddesinin şakası yok ve adam orta şeritten bi anda trafiği sıkıcı bulup en sağdan üst caddelere çıkmak isteyebiliyor aniden...

yada bu goproda hızlımı sanıyoruz belki normalde herşey daha farklıdır...
    EmirhanCoskun ve fazil bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)