Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Neden Motosiklet?

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    geçen bu soruyu tam kendime yolda sordum...dedim neden 4 teker değilde 2 teker...kendimce listeledim sıraladım felan motosikletin en büyük yeri benim için bi hobi bir yaşam tarzım olmasıydı....tamda o sırada trafik olunca üstüne dedimki iyiki motosiklet iyi seyirler....

peki ya sizin için.... Neden Motosiklet ?

Aykut009, MetinK., Sepetçioğlu ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX S1000 GX
    Hocam benim için motosiklet 40 yaş sendromu... Hanım öyle diyor..

Şaka bir yana... Motosiklet benim için yanlız başıma yaptığım, kendimle olduğum çok az şeylerden birisi.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    İş saati bitsede motosikletim ile gezsem diye beklemek. Rahatlık özgürlük heyecan ilk aşk. Yazı beklemek gelince doyasıya gezmek .

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Onunla huzur buluyorum.
    Sadece bunun için.

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    güzelll...evet başka

Drejge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR esd
    Motosiklet özgürlük ve tutku benim icin

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    ....çünkü arabalar çok sıkıcı be Emirhan kardeş.

saygılarımla.
    EmirhanCoskun bunu beğendi.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Çünkü daha az tekerlek = daha fazla eğlence...
    Çünkü daha az kaporta = daha dikkatli sürüş...
    Çünkü daha az benzin = daha az kazıklanma..

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Çünkü motorumun üzerindeyken kendimi daha özgür ve daha mutlu hissediyorum, rüzgarı ve doğayı yakından hissetmek beni bir bütün olarak tamamlıyor..

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    İşe daha rahat gidip gelebilmek acil bi durumda trafik derdi olmadan gidebilmek minibüs otobüs ve metrobus gibi tıklım tıklım olan araçlar da ayakta gitmemek eşimle rahat bir yolculuk yapmak yeri geldiğinde sahile inip gezip tozmak ...
    "Hayatı yaşamak için MOTOSİKLET ".

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yamahanin zamlarindan sonra fikrim değişti biraz. Distribütör ileri zengin etmek için motosiklet diyesim geliyor. R25 icinde Salak yerine konmakta çabası.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bana göre motor öncelikle araç. Binmekten keyif aldığımı saklamayacağım ama öncelikle araç.

Ben işçi adamım ve ekonomik koşullarım gereği hep alt gelir seviyesine uygun muhitlerde oturmak zorunda kaldım. Emeğini satarak yaşayınca şöyle bir problemle karşı karşıya kalıyorsun. Oturduğun muhit fakir muhit olduğu için çok işsiz oluyor ve işgücünü ucuza satmak zorunda kalıyorsun. Örneğin Esenyurt'ta iş bulmanın zorluklarının yanı sıra en baba 900-1000 TL kazanabilecek iken Bakırköy Kadıköy veya Tuzla'da işgücümü daha fazla fiyata satma imkanı buluyorum.

Hepsini geçtim evden işe yürüme mesafesinde iş bulsam bile sabah işe akşam eve dolap beygirine dönüyorum. Ayrıca motorun kendisi ile bile iş bulma imkanım var. Örneğin cep telefonları Türkiye'ye ilk geldiğinde Topkapı'daki Şemistanın kuryesiydim ve parayı koyacak yer bulamıyordum.

Neyse tekrar başa dönersek fakir muhitteki evime 25-50-100 kilometre uzaklıkta emeğimi en az iki katına satabileceğim bir iş bulduğumda motorum olmasa bu sefer ömrümün çoğu yollarda geçiyor ve şu an çalıştığım işyeri uzaklığı 25 kilometrenin minübüs-metrobüs-minübüs mesaiye kalırsam taksi vs ile bana gidiş geliş masrafı günlük asgari 14 TL. Bunun yanı sıra sabah evden erken çıkıp en azından çekmece sahilinde bir çay içmek işin zevki. Yani beni dolap beygiri olmaktan kurtaran şey.

Bu arada beni süratli arabalardan kurtaracak bir motor can simidim. Motorum bu işe de yarıyor ve günlük masrafı 10 TL. Ayrıca trafiğe takılmadan evime ve çocuklarıma erken kavuşmamı da sağlıyor.

Onu bunu bilmem, emeğini satarak yaşayan insan için motor candır. Hele ekonomik bir motor canandır. Allah icad edenden getirenden satandan milyon kere razı olsun.

Saygılarımla.
    mubumu, hyanax100, Leonelle ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    park derdi yok trafikle pek alakan olmuyor yakıt desin uygun zevki ayrı daha ne olsun

Motosikleti
    F850 Gs
    Merhaba,

Motosiklet benim ilk aşkım,ilk sevdiceğim,ilk heyecanım,ilk kalp çarpıntımdır.Sevgilimdir,canımdır,ciğerimdir..
    Motosiklet çünkü,onun üzerinde ben,ben olabiliyorum.Motosiklet çünkü, motorun sağıyla soluyla,kıyısıyla köşesiyle ilgilenmek beni yegane mutlu eden tek şey..

Düşünüyorum da, şu küçümsenecek 23 yılımda, beni ne mutlu etti, öss sınavı mı ? lisede matematikten aldığım 85 puan mı , hazırlıktan finalden aldığım 96 puan mı düşünüyorum da,gelip geçici mutluluklar .. Şu an,düşünüyorum da hazırlık finalden 96 aldığımı öğrendiğimde,zıpladığımı.. Şu an içimde bir kıpırtı yok..Ama düşünüyorum da, motorumun zincirini ilk yağladığım anı , ya da plakamı elime aldığım ilk günü, motoruma dokunduğum o ilk anı, aman yarabbi, kalbimin atışı değişiyor. Resmen soluk alış verişlerim hızlanıyor, bundan büyük aşk mutluluk mu olur yahu !

Motosiklet,beni değil , ruhumu özgür kılıyor. Beni,ruhumun gittiği gezdiği dolaştığı yerlere götürüyor..Motor, heyecanıma , heyecan oluyor..
    Yağmur yağarken,gece 01.30da , tenha yollarda kaskımın vizörünü açıp, aheste aheste giderken yağmur zerreciklerini dilimle yakalamak ve "hmmm tuzluymuş" diyerek, keyfe gelmek , kahkahalar atmak şarkılar söylemek,dans etmenin keyfinde özgürleşiyorum. Biliyorum ki, hızım biraz yükselse, yağmur zerrecikleri suratıma vurdukca canımı yakacak ama ben , motorum ve ben yağmur zerrecikleriyle keyfe gelmeyi öğreniyorum..

Motorumu ilk kar yağarken,dışarıda bıraktığımda tekrar motorumun yanına geldiğimde o gördüğüm manzara, kar içindeki motorum ve ben ona yaklaşırken "çikindin,iyice çikin oldun, benim çikinim " demekten bile keyif duyuyorum..

Çikinim,çikinleşirken onunla beraber geçen her km, umarım sonsuza dek, nefesimi keser ve beni heyecanlandırır..

Benimki,bir aşk hikayesi
    Ucka bunu beğendi.

trafik, park, şekil, ucuz, yakıt, havayı temizliği + 2 teker = Mutluluk Yamaha YBR 125 Esd...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    japonlara hergün dua ediyorum. motosiklet olmasaydı arabaya biniyo olurduk bi düşünsenize o ızdırabı

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Zaman, para, zevk, özgürlük, macera vs..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    özgürlük..

okan kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyraide 200
    bir yerden bir yere gitmek için, arabaya binilir...
    oysa,
    motosiklete binmek için, bir yerden,bir yere gidilir...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)