Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Aniden motorcunun önüne kıran otomobil sürücüsü!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tr_select bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Vuracak sandım ama.. frenler ve motosiklet kullanıcısının kullanımı harikaymış...
    İmportant bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Motosiklet kullanmak budur, süren kişinin en az 50.000 kilometre tecrübesi var heralde. Öyle bir panik freni bize eğitim veren hocaların çoğu bile yapamayabilir. Tabiki asfalt şartları, öndeki aracın farketim biraz gaza yüklenmesi ve şans gibi faktörler çok etkili burda.

Sabrından dolayı kendisini tebrik ederim, ben olsam o arabadaki insana ölüme yakın bi deneyim yaşatırdım ki, ödeşmiş olalım. Hak geçmesin.
    İmportant ve ogzcngdk bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    İşte bunun için hız sınırları var diye bir klişe yapacam ama 300 km hızla yaklaşan ufak bir aracın aynada algılanamaması gayet normal bir şey, gördüyse bile öyle bir hızla geldiğini algılayamamıştır.
    hasanfuat bunu beğendi.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    konu ile alakasız ama videoları link olarak değilde arkadaş gibi direk nasıl ekliyoruz?

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Evet... Kesinlikle, refleksleri ve ileri görüşü çok gelişmiş bir geri zekalıymış...
    Hatta daha fazla da şanslı...

Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabrından dolayı kendisini tebrik ederim, ben olsam o arabadaki insana ölüme yakın bi deneyim yaşatırdım ki, ödeşmiş olalım. Hak geçmesin.
    Bence arabanın sürücüsü inip onu yapmaya hak sahibiydi, daha çok... Bir kez daha demek istedim...
    MotorKafa bunu beğendi.
    Motosikleti; biraz da, geri gitmeyen bir yoldaş olduğu için seviyorum. Hep ileri; ama, hep ileri gidiyor... Geçmişle hesabınız kalmamışsa, tam size göre motosiklet.
    Size göre de; daha keşfedilecek, yaşanacak çok şey varsa, haydi atlayın motosikletinize...

Motosikleti
    kanuni GT170
    helal olsun demek düşer bize.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili kardeşim ,

Ben aniden direksyon kıran bir araç göremiyorum. Gördüğüm şey nizami sollama yapan bir otomobil.

Ha birde 300 km ye yakın bir hızla yol alan motosiklet sürücüsü var. SS kullandığı ve çok hızlı olduğu için yol kendisinin zannediyor ama maalesef yanılıyor.

Sevgilerimle
    UNdocab, banno1957, DALGIC_800 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    video daha önce yayınlanmıştı
    iki şerit bir yolda adam 250 km/s üzeri hızla seyrediyor.bu hızla gelen bir motosikleti hiçbir aracın algılaması mümkün değil.
    gerçekten şanslı imiş hızlı arkadaş

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim ,

Ben aniden direksyon kıran bir araç göremiyorum. Gördüğüm şey nizami sollama yapan bir otomobil.

Ha birde 300 km ye yakın bir hızla yol alan motosiklet sürücüsü var. SS kullandığı ve çok hızlı olduğu için yol kendisinin zannediyor ama maalesef yanılıyor.

Sevgilerimle
    Sevgili Okan bey,

Racing kullanıcılarını eleştirmek gözlerinizi karartıyor anlaşılan.

Trafik kuralları gereği sollamaya çıkmadan önce araç sinyal vermeli ve aynasından çıkacağı şeridi kontrol edip öyle çıkmalıdır.Videoda ap açık bellidirki araç ne aynasını kontrol ediyor nede sinyal veriyor,üstüne üstlük gereksiz yere sert bir manevrayla şeride geçiyor.

Motosiklet kullanıcısı hızlı, o konuda diyecek birşey yok...fakat hırsızın hiçmi suçu yok?

Selamlar
    tr_select, eren1903 ve akrep84 bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Okan bey,

Racing kullanıcılarını eleştirmek gözlerinizi karartıyor anlaşılan.

Trafik kuralları gereği sollamaya çıkmadan önce araç sinyal vermeli ve aynasından çıkacağı şeridi kontrol edip öyle çıkmalıdır.Videoda ap açık bellidirki araç ne aynasını kontrol ediyor nede sinyal veriyor,üstüne üstlük gereksiz yere sert bir manevrayla şeride geçiyor.

Motosiklet kullanıcısı hızlı, o konuda diyecek birşey yok...fakat hırsızın hiçmi suçu yok?

Selamlar
    Burada bana göre hırsız SS sürücüsü ve bolca da suçu var...

Daha iki gün önce İzmirde olanlar bile bakış açınızı değiştiremiyor değilmi...

Hız uğruna çiğneyip geçemeyeceğiniz kural yok ben bunu görüyorum...
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Hırsız suçunu biliyor, korna bile öttürmüyor Kaza olsa sebebi malesef motosikletli olacaktı.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Video göremiyorum maalesef

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Araç sürücü ile konuştum, "aynaya baktım, motor geldiğini gördüm ve aniden motorun önüne kırdım" dedi.

Konuyu açan kişi ile muhattap olmak istemiyorum çünkü birden fazla kez apaçiliğin önünde giden hareketlerine, yorumlarına ve trafkteki diğer taşıtlara zarar verdiğine şahit oldum.

Araç sürücüsü olsam bu motor sürücüsünü ilk fırsatta yakalar ağzını burnunu dağıtmaya çalışırdım.
    Arda_Karaca bunu beğendi.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    böyle çok video var araç sürücüsünün yaptığı tam hayvanlık

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Neyin savunuculuğunu yapııyorsunuz abi ?
    Sinyal vermemiş. Sinyal verse ne olacak ?
    300'le gittiğini varsaysak saniyede 100m ye yakın yol alıyor.
    1sn içinde aracın sinyali sadece 1 kez yanacak, bu herifte 300le giderken, güneşli havada o sinyalin yandığını farkedip tehlike yaşamayacak bir hıza düşecek öyle mi ?
    Yada, araba sürücüsünün şerit değiştirirken aynasına bakıp, 100 metre uzağındaki motorun 300le geldiğini farkedip sollamaya çıkmamasını mı bekliyorsunuz ?
    spidrexxx, numangokce ve DALGIC_800 bunu beğendiler.

spidrexxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero 2009
    Şu "vay be helal olsun ne sürücüymüş ama" diyenleri anlamakta zorlanıyorum. Hız kestiğinde görebildim ben km göstergesini, ilk gördüğüm sayı 220 civarındaydı yani motor en az 220'nin üstünde bir hızla gidiyordu. Arabanın şoförü aynasını kontrol etmemiş, sinyal vermemiş vs. Onun kaportası var senin kaportan kendinsin. Boşuna kendilerini yırtmıyor eğitmenler eğitimlerde "daima savunmacı kullanın" diye. Otobanda dilediği gibi at koşturabileceğini sanan bu tayfadan iki teker veya dört teker olsun nefret ediyorum. Uzun yolda iki kere kaza yaptırıyordu bana bu tarz motorcular. İkisinde de nizami bir şekilde aynama baktım sinyalimi de verdim sollama yaparken; birinde motoru hiç görmedim diğerindeyse küçük bir noktaydı yani geçebileceğim bir mesafedeydi (tabii 250 civarında hız yaptığını tahmin edemedim benim hatam). İki olayda da 15-20 cm uzağımdan beni geçtiler. 15-20 cm!!! Yaşamla ölüm arasındaki mesafe bu kadar işte. Adrenalin istiyorsanız havaalanı falan kiralayın orada istiyorsanız ses hızını aşın. Ama diğer insanların olduğu yollarda kurallara uyacaksınız. İki kere iki dört arkadaşım...
    sardokar bunu beğendi.
    Born to live, live to ride...

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle şunu belirteyim ki motosiklet görülemeyecek kadar uzakta değildi siyah aracın sürücüsü sollamaya başladığında aynasına baksa motosikletin yaklaşmakta olduğunu görebilirdi , bununla beraber iki şeritli bir yolda 200 km/s gibi süratler resmen ölümle dans etmektir ve bu tip kazalarda hiç bir 4 teker sürücüsünün hatası 2 teker sürücüsünün hatasını örtemez. Hız yapacaksanız ya kaymakk gibi 8 şeritli almanya otobanlarına gidin ya da piste gidin kardeşim hız sınırının 120 olduğu kıytırık ülkem yollarında ne kendinizin ne de başkasının canını tehlikeye atma lüksünüz yok.
    Burada SS kullanıcılarına bir sorum olacak, motor sürücüsü önündeki aracın yolu kapatmaya başladığını görünce fren yapmayıp kendini en sola atıp aracın solundan geçmeyi deneyebilir miydi? Böyle birşey mümkün mü?

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Ben şu araba sürücüleri motosikletlere düşman onları öldürmek için ellerinden geleni yapıyorlar paranoyasını bir türlü anlamıyorum. Tabi ki bu başlığın amacı bu olayı tartışmak değil çok belli ama 3 senedir skuter kullanıyorum bir sefer kendi hatamdan (eldiveni mi düzeltirken dikkatim dağıldı önümde giden arkadaşımın fren yaptığını görmedim) ani fren leme zorunda kaldım ki ön tekerlek kitlenmesine rağmen düşmemeyi başardım. ancak 14 senelik otombil kullanıcıyım kullandığım koca koca otomobilleri görmeyip otobanda en sol şeride 80 le çıkanlar yüzünden bir çok kez çok ani frenleme yaptım yolla kafa gösteren taksiciler yüzünden frenle karışık manevralar yaptım vs vs vs
    Anlatmak istediğim şu motosikletleri adamdan saymıyorlar önümüze kırıyorlar üstümüze sürüyorlar geyiğinden kurtulun adam koskoca otomobili kamyon vs görmüyor atıyor kendini ki aynaya baksa bile senin ne kadar sürede gelebileceğini hesaplamıyor.
    İşte bu yüzden derim ki bu iş motosiklet işi değil eğitim işidir. Ve düşün sen yolda giderken aralardan geçerken hiç bir aracın önüne kırdın mı? hedefin önündeki aracısağlamak veya sollamak iken diğer şeritteki araca ne kadar yaklaştın. Bunun cevabını kendimize verelim sonra insanların insanlığından bahsedelim ki önce çuvaldız kendimizde olsun, Hayatta kalmak istiyorsak tabi ki

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Görüşüm suç daha çok motosikletlinin, o hızlara çıkıyorsan şahsen kendi adıma böyle şeyleri göze alırım (özelikle hemen sağımdaki şeritte araçlar varsa ve/veya sadece 2 şeritli bir yolda gidiyorsam), aracın farkedememiş olması normal. Kimse bu tarz yollarda arkasından 250km/s hızla bir motosiklet gelebilir kaygısıyla araç sürmek zorunda değildir.
    spidrexxx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)