Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Aniden motorcunun önüne kıran otomobil sürücüsü!

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık yanlış olmuş bence.

Doğrusu "Bir otomobil sürücüsünün aniden önüne kırabileceğini öngöremeyen motosiklet sürücüsü" olmalı

Otomobil sürücüsü %100 veya 8/8 veya 88/88 suçlu olsa ne farkeder ki. Kırılan kol, bacak, kafa her durumda motosiklet sürücüsünün olacak. Bunu yazmaktan parmaklarımda, söylemekten dilimde tüy bitti ama bir daha deneyeyim. Arkadaşlar, başımıza gelebilecek her türlü kazada suçlu olan sadece ve sadece biziz. Önünüzdeki/arkanızdaki/yanınızdaki arabanın, kaldırımdaki yayanın saçma sapan bir hareket yapabileceğini öngörmüyorsanız hata sadece ve sadece sizdedir.

Bu düşüncedeki ironiyi anlayamayan ve hala "yaw hocam olur mu, adam resmen sinyal vermeden motorun önüne kırdı" falan gibi şeyler yazacaksanız bi susun yaaa allah aşkına

Trafikte, kimse bizi görmüyormuş veya görseler bile bize düşmanlarmış ruh haliyle sürmemizin uygun olacağını değerlendiriyorum...
    Katılıyorum.
    Her yıl mezarlıklar binlerce haklı insanla doluyor .
    Haklı olarak öleceğime haksız olarak yaşamayı tercih edenlerdenim.
    O yüzden bırakın haklı olsunlar. Siz kazasız belasız ilerleyinde.
    Dün adamın birisi motorculara kızıyor kendince. "ne işin var senin şeridin solunda niye önümden gidiyorsun , geçsene sağdan gitsene "
    Dikkatinizi çekerim sol şeritte değil , şeridin ortasıda gidilmesine kızıyor man kafa. Aynı şerit içinde yanından geçecek yani.
    Kimlerle aynı trafiği kullandığınızı unuttuğunuz anda başınız büyük derde girebilir.

Herşeyi göze almış ölümden korksa motora binmeyecek tipleri , hüngür hüngür ağlarken çook gördüm. Onlarda şanslı olup hayatta kalanlar. Bu merete delikanlılık sökmez arkadaşlar. Aklınızı başınıza alın.
    O bin cc gümbür gümbür 3 sn de 100 yapan milletin ağzının suyu akarak baktığı ve havanızdan gtünüzün tavana vurduğu motordan ayrıldığınız anda , yolda sürüklenirken dünyanın en aciz insanı siz oluyorsunuz birden. Ve o haşmetle o acizlik arasında sadece 1 sn fark edebiiyor. Bir saniye sonra film kopabiliyor. O yüzden yok çekemiyorlar , yok yapamıyorlar kıskanıyorlar , boş işler bunlar. bu ağızlardan kurtulmanızı öneririm.
    UNdocab ve abeciMotoru bunu beğendiler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu anda piyasada satılan 600 cc ve üzerindeki bütün motosikletler anormal şekilde hızlanıyor. Mesela Okan abinin kullandığı canavarın 200 e gelmesi çok çabuk gerçekleşiyor. Dolayısıyla racing, enduro vs diye kategorize etmek doğru değil. İnsanın ruhunda varsa günümüz endurolarıyla da aynı şekilde gidebilir. Fark edilmeye gelecek olursak, o süratte yaklaşan bir motosikleti ya çok dikkatli olanlar ya da motosiklet süren araba sürücüleri fark edebilir. Aynaya baktığı zaman motosikletin de trafikte var olduğunu bilmesi gerekir. Ayrıca sol dikiz aynasıyla beraber orta aynayı da kullanırsak gelenin hızını daha iyi tahmin edebiliriz. Bizim karşımızdakini embesil olarak görüp öyle sürmemiz lazım. Videodaki arkadaş çok güvenmiş sürücülere.

Okan abi ayrıca bir sorum olacak. Çok uzun yıllar racing kullandığınızı yazmıştınız. Şimdi aşağılıyorsunuz(tencere vs) Bunca geçirdiğiniz zaman için pişman mısınız? Açıkçası NC 700'den sonra 600 cc supersport istiyorum. Ama capanord 1200 de kafamı kurcalıyor. Bana yol gösterin

akrep84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR Hyosung GT250R & Honda CBR125R
    Arkadaşlar herkes 300km/h ile giderse adam nasıl görsün motoru falan diyor da araba çıktığı anda motorun kadranında benim gördüğüm sürat frenlemeye başlarken 224km/h den aşağı düşüyor, ben mi yanlış görüyorum? Günümüzde bir çok aracın otoban tarzı yollarda bu süratlerde gittiğini düşünürsek ve de sollamaya çıkan aracın en az 120km/h ile seyrettiğini düşünürsek çok da abartılı ve farkedilmeyecek bir sürat değil kanımca.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gazcı=suçlu

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda piyasada satılan 600 cc ve üzerindeki bütün motosikletler anormal şekilde hızlanıyor. Mesela Okan abinin kullandığı canavarın 200 e gelmesi çok çabuk gerçekleşiyor. Dolayısıyla racing, enduro vs diye kategorize etmek doğru değil. İnsanın ruhunda varsa günümüz endurolarıyla da aynı şekilde gidebilir. Fark edilmeye gelecek olursak, o süratte yaklaşan bir motosikleti ya çok dikkatli olanlar ya da motosiklet süren araba sürücüleri fark edebilir. Aynaya baktığı zaman motosikletin de trafikte var olduğunu bilmesi gerekir. Ayrıca sol dikiz aynasıyla beraber orta aynayı da kullanırsak gelenin hızını daha iyi tahmin edebiliriz. Bizim karşımızdakini embesil olarak görüp öyle sürmemiz lazım. Videodaki arkadaş çok güvenmiş sürücülere.

Okan abi ayrıca bir sorum olacak. Çok uzun yıllar racing kullandığınızı yazmıştınız. Şimdi aşağılıyorsunuz(tencere vs) Bunca geçirdiğiniz zaman için pişman mısınız? Açıkçası NC 700'den sonra 600 cc supersport istiyorum. Ama capanord 1200 de kafamı kurcalıyor. Bana yol gösterin
    Sevgili Reşit,

Yeri geldiğinde bütün motorları aşağılarım hepsi bir avuç civatadan başka birşey değildir. Aslolan o motoru kullanan insan evladı olmalıdır ama bazılarımız (ve maalesef çoğunlukla SS sürücüleri) seleye oturduklarında kendilerini Olimpos tanrılarından biri olarak görmeye başlıyorlar ve diğer motor sürücülerine aşağılık birer mahlukatmış gibi davranmaktan çekinmiyorlar. Yıllarca Sport Touring , SS ve çok sağlam naked lar kullandım hepsinden farklı tadlar aldım , üstünlükleri olduğu gibi herbirinin ayrı ayrı hendikapları vardı , sözün özü "mükemmel motor" diye birşey yoktur . Mükemmel İnsan olmak vardır.

Sevgilerimle

Önemli Not: Evladım niye benim motoru açık ediyorsunki , bazı Zeus lar otoyoldan , biz aşağılık tebaa nın kullandığı ara yollara indiğinde karşılaşacakları sürprizi açık ettin :p :p :p
    Reşit bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı akrep84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkes 300km/h ile giderse adam nasıl görsün motoru falan diyor da araba çıktığı anda motorun kadranında benim gördüğüm sürat frenlemeye başlarken 224km/h den aşağı düşüyor, ben mi yanlış görüyorum? Günümüzde bir çok aracın otoban tarzı yollarda bu süratlerde gittiğini düşünürsek ve de sollamaya çıkan aracın en az 120km/h ile seyrettiğini düşünürsek çok da abartılı ve farkedilmeyecek bir sürat değil kanımca.
    225 km ile giden motor aynadan arabaya göre daha zor algınlanır ve hızı hakkıında fikir sahibi olmakda zordur.

ayrıca videodaki eski 600'lük bile 120 km den 225 e 8-10 sn de ulaşıyor ve bunu oyun gibi her istediğinde yapıyor

2000-3000 cc bir aracın dahi 120 den 225 e çıkması en az 25-30 sn. Yani bir arabayla bunu yapmak habire yavaşlayıp yavaşlayıp 220-230 lara çıkmak çok olası değil.

Sürücülerin fabrika ayarlarında doğal reflekslerinde bu tarz durumlar yok, Adam motoru görmedi gibi ama gördüyse bile 230 km ile geldiğini hayal edemedi

Hızı 180-190 olsaydı biz duruma kaza oluyordu yorumunu bile yapamayacaktık çünkü en az 30 metre fren mesafesi kazanacaktı

-TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    Motorcunun refleksi iyiymiş ama bence eğitimi yetersiz, apaçık ortada işte ileride olabileceklerle alakalı yapması gereken tarama yı yapmıyor, yada tarama yapabileceği hızın üzerinde sürüyor bu yüzden bence eğitimsiz. Ha arabada hata olabilir yada olmayabilir , bizi ilgilendiren kısmı motor olmalı

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    O hızlarda bir motosiklet araca çarpsa sanıyorum sadece motosiklet sürücüsünün kolu kafası kırılmazdı yani sözkonusu olan sadece kendi hayatımız değil.. bu bir..
    Bu hızlara çıkılmasının savunulacak hiçbir tarafı yok bu iki..

Ama gel gelelim yine de araç sürücüsü bana çok da sütten çıkmış ak kaşık gibi gözükmedi;
    Neden diyeceksiniz önündeki aracın tam dibine girmiş, öncelikle bir takip mesafesi olması gerekirdi sağlıklı bir sollama yapabilmesi için,
    bu yüzden sollamaya son anda karar verdiğini düşünüyorum, ve sollama şeklide zaten sollama yapmaktan ziyade ışıklara yanaşırken yapılan ani şerit değişiklikleri gibi olmuş,
    ve önündeki araçla mesafesi çok az olduğu için, (hızlarını da gözönünde bulundurursak_önündeki aracın arkasına yapışmış olduğu için ve ekstra dikkat göstermesi gerektiği için; aynaları çok da sağlıklı kontrol ettiğini düşünmüyorum)

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O hızlarda bir motosiklet araca çarpsa sanıyorum sadece motosiklet sürücüsünün kolu kafası kırılmazdı yani sözkonusu olan sadece kendi hayatımız değil.. bu bir..
    Bu hızlara çıkılmasının savunulacak hiçbir tarafı yok bu iki..

Ama gel gelelim yine de araç sürücüsü bana çok da sütten çıkmış ak kaşık gibi gözükmedi;
    Neden diyeceksiniz önündeki aracın tam dibine girmiş, öncelikle bir takip mesafesi olması gerekirdi sağlıklı bir sollama yapabilmesi için,
    bu yüzden sollamaya son anda karar verdiğini düşünüyorum, ve sollama şeklide zaten sollama yapmaktan ziyade ışıklara yanaşırken yapılan ani şerit değişiklikleri gibi olmuş,
    ve önündeki araçla mesafesi çok az olduğu için, (hızlarını da gözönünde bulundurursak_önündeki aracın arkasına yapışmış olduğu için ve ekstra dikkat göstermesi gerektiği için; aynaları çok da sağlıklı kontrol ettiğini düşünmüyorum)
    İlk kısım için diyeceğim şeyi, ilk mesajımda dedim aslında. Misal olarak arka koltukta oturmakta olan çocuğunuzu bu kaza sonrası kaybettiğinizi hayal edin. Sanırım anlatmak istediğim şey belli.

Diğer yazdıkların için sevgili kalimerozlem şunu söyleyebilirim ki, trafikte hatalı sürücüden daha çok ne var ? Hem kendi hayatını hem de başkalarınkini bu tarz ufak hatalar yüzünden başka sürücüleri eleştirerek geri getiremeyiz. Belki acemi bir sürücü, belki daldı, belki araba kullanma konusunda çok iyi değil. Ama kimsenin hayatını mahvedecek şekilde araç kullanma niyetinde değil.

Motor sürücüsü ile alev topu gibi gidiyor trafikte. Deve de kulak yani, bu videoda araç sürücüsünü eleştirmeye 10 sayfa sonra bile sıra gelmemesi gerek(ki benim sayfalarım 40'a msj'lık )
    hasanfuat bunu beğendi.
    #sürenadam

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Herkes'in fikir özgürlüğünün olduğu bi ülkede keşke herkes sadece bilgisi olan konulara yorum yapsa içgüdüleriyle konuşmasa ülkem o zaman güzel bi yer olabilirdi !
    wolrath bunu beğendi.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu ile alakasız ama videoları link olarak değilde arkadaş gibi direk nasıl ekliyoruz?
    Mesaj yazdığın yerin üstünde gülücüğün sağ tarafında eklemeler var bak. Dünya olanla tıklanabilir link, ağaç olanla fotoğraf linki, film şeridi olanla da bu şekilde video eklersin.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ve tanrı egoyu yarattı...

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    adam king yaa...

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    arkadaşlar !....
    lütfen biraz mantıklı olalım. türkiyede 300 km hız yapılacak yol varda bizmi yapmadık. tamam hızı seviyor olabilirsiniz. almanya a1 deki gibi kaymak bi yol bulup (görmedim ama sanırım 5 6 şerit tir) 300 e cıkabılırsın onada tamam. ama video da yol 2 şeritli. arkadaş 250+ km de gidiyor. bunu bırakın araç sürücüsünün onde motor olarak siz olsanız sizin bile fark etmeniz cok zordur. cünkü sizin yanınızdan 5 ila 10 saniye arasında geçmiş olacaktır. 100 km hızla gitseniz bile size karşı saatte 150+ km gibi bir fark yaratacaktırkı buda 200 m için hiçbişeydir. ve biraz mantıklı olursak kendımız dahil kimse 2 saniyeden fazla aynada vakit harcamaz.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)