Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sola sinyali verdi..Artık adam öldürebilir...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Kötü bir motor kazası...

http://www.liveleak.com/view?i=c79_1370888550
    FatihC bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    oof çok kötü bir kaza.

motor da hızlıydı sanki ama vurabilecek en güzel şekilde vurdu.. çok zarar almadı galiba..panikle daha da zarar alacağı şekilde de vurabilirdi.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Reyiz Adamda Suç var ama Motorcuda da var biraz, bayağı süratlü geliyor neredeyse 50,60 Metre vardı ve duramadı
    Direksiyon başında olsam görebilirmiydim bilmiyorum ama Dikkatlice baktım durdurdum Kawa Nın Farlarıda yanıyor yahu ben Geliyorum diyor resmen Motor
    Adamın görmemesi için Kör olması lazım yahu
    mete_han bunu beğendi.

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Sanırsam rus bunlar di mi abi? Geçen peş peşe montajlanmış 60 dk. ya yakın süren motosiklet kazası videosu izlemiştim. Ekserisi rusyadandı. Bu rusların kavşaklarda dönmeyi bilmedikleri kanaatine varmıştım.
    mete_han bunu beğendi.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakıyor ama görmüyor işte. Çünkü motosikletin varlığından bir haber. Eğer kendisi bisiklet dahi kullansaydı bu kaza büyük ihtimal yaşanmazdı. Acelesi yok gibi duruyor. Gayet sakin dönüyor. Biz 4+ teker sürücüleri için bir tehdit değiliz. Kaza olursa canı yanacak olan bizleriz. Aynı şekilde bisikletler de bizim için risk değil. Kaçınız bisikleti sallıyor trafikte? Bisiklet için de yaya bir tehdit değil. Büyük acıyı küçük olan çeker. Siz hiç kavşakta bir kamyon gelirken, o kamyona doğru hızlı gelen gördünüz mü? Eğer gördüyseniz o hızlı gelenin kafası yerinde değildir. Normal bir insan kamyondan korkar çünkü! Kültür dediğimiz zıkkım da bu. İnsanın diğer nesnelerin farkında olması ve ona göre hareket etmesi.
    Motorcu ayağa kalkar gibi oluyor, inşallah ölmemiştir.
    mete_han ve yunuserturk bunu beğendiler.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kazara denk gelmezsem izlemiyorum bu tür videoları çünkü motosiklet kullanırken aklıma geliyor. haliyle gereksiz sinir stres oluyoruz..
    serkanksk ve mete_han bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Öyle demeyin, ben bir kere U dönüşü yaparken karşıdan gelen koskoca kamyoneti görmedim, az daha altında kalıyordum. (Arabayla)
    mete_han bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Kavşak,ara sokak giriş çıkışları,yan yollar vs. buralara geldiğinizde hızınızı düşürmeniz gerekiyor.Suçlu aramaya gerek yok,kanunen haklı olsanızda öldükten sonra haklı olmanızın bi anlamı yok.Motosikletler daha dikkatli olmalıdır.Arada kaza videoları da izleyinki,onların yerine siz olmayın bidahakine.
    mete_han bunu beğendi.

okan kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyraide 200
    kötü bir durum. ikisindede hata var bence. motorlu olan,öyle bir yol için fazla süratliydi. öte yandan arbayı kullanan şahısada sormak lağzım.tamam sinyal verdin döneceksinde,karşıdan o hızla gelen motoru görmüyormusun.yavaşlarsın müsaitse dönersin.pat diye dalıyor sola
    .
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı okan kartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kötü bir durum. ikisindede hata var bence. motorlu olan,öyle bir yol için fazla süratliydi. öte yandan arbayı kullanan şahısada sormak lağzım.tamam sinyal verdin döneceksinde,karşıdan o hızla gelen motoru görmüyormusun.yavaşlarsın müsaitse dönersin.pat diye dalıyor sola
    .
    Benim hergün başıma geliyor.Adam dönerken suratıma baka baka dönüyor,hemde süratli olmamama rağmen.İçinden amaaan motosikletmiş deyip gaza basıyo heralde.Suçlu motosikletlidir herzaman.Hala öğrenememişmi kimse motosikletlere yol vermez.Haklı olsan da gene motosikletli p.çin biri kaza yapmış derler.Geneldede öyledir zaten motor aşırı süratlidir araba yola girer ve kaçınılmaz son.Bu kaçınılmaz sonun değişmesi için motosikletlinin bu tarz yerlerde hız yapma egosunu frenlemesi lazım,yoksa biri gelip böyle frenleyebilir.Dediğim gibi,yol nekeder seninde olsa,ne kadar haklıda olsan öldükten sonra bu haklılık bi işe yaramaz malesef.
    okan kartal ve mete_han bunu beğendiler.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Yok abi görünmüyor .Görmek istemeyen zaten görmezden geiyor ama motosikletler gerçekten görünmüyor.Dikkatli olma lazım...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bence motoru araba sanıp nasıl olsa beni görüyor deyip durabileceğimizi sanıyorlar...

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    http://www.youtube.com/watch?v=CLt-meGecbI

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    goruntuden anladıpım kadarıyla motorcu hızlı ve aracı gormemış Frene bıraz geç basıyor ve duramıyor. Zaten uygun hızda olsa donen arac da onu gorecek.

Kyonari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sarışın Honda CBR600F
    ya dostlar motor çok hızlı şehir içi yollarda okadar hızlı gitmek hiç mantıklı değil bence. Ama birde bu araç sürücüleri dönüşleri niye 3,5 saatte alıyor kamyon mu bu anlamıyorum dön git. Okadar beklemese motor çarpmayabilirdi ama motorcunun da ön görüp yavaş gitmesi gerekiyordu. Kişisel görüşüm katılan olur veya olmaz.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O hızın ne gereği var şimdi o yolda.

Olan kemiklere ve motora oldu işte.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı gokayugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırsam rus bunlar di mi abi? Geçen peş peşe montajlanmış 60 dk. ya yakın süren motosiklet kazası videosu izlemiştim. Ekserisi rusyadandı. Bu rusların kavşaklarda dönmeyi bilmedikleri kanaatine varmıştım.
    videolar genelde Rusya menşeili çünkü arabaların belki hepsinde bu kameralardan var (sanıyorum takmak ya zorunlu ya da sigorta için bir şart).

yani kaza videoları Rusya'dan çünkü kötü kullanıyorlar değil, kaza videloarı Rusya'dan çünkü nerdeyse hepsi kayıt altına alınıyor.

burda onlardan kötüdür kavşak bilgimiz, ışık bile olsa çok tedbirli olmakta fayda var zira benim gözlemim motosiklet kazalarının belki yarısı belki daha da fazlası kavşak işinden (kesişen yollarda motosikletin hızı veya arabanın körlüğünden dolayı) oluyor.

Motosikleti
    Seyhan 125+(CBR 250 R)->Kawasaki Z800
    Otomobilin önünde başka bir araç var dikkat ederseniz. Motosiklet sürücüsü kör noktada kalıyor. Çünkü motosiklet sürücüsünün hızı bayağı var. Nerden baksanız 100 km/s'ten fazla. 100 km/s hızla giden bir araç saniyede ~28 metre yol alır. Olay iki üç saniyede gerçekleşiyor. Kaza yapan otomobil sürücüsü dönüşe başlayıp önündeki aracın görüş engelinden kurtulduğu anda motosiklet sürücüsünü fark edemedi demek ki. Fark ettiyse bile dönüşü tamamlamaya çalıştı ama o iki-üç saniyede motosikletli hızlı olduğu için otomobile yetişti. Ki motosikletlinin hızının daha fazla olduğunu düşünüyorum. Adam frenleyerek gelmesine rağmen duramadı. Hızı 110 km/s olan bir araç 100 metreyi ~3 saniyede kat eder. Otomobil sürücüsü kör bölgeden çıkıp adamı gördüğü andan sonra, geçmeye ya da durmaya karar verene kadar motosikletli yanına kavuşuyor zaten.

Otomobil sürücüsü suçsuz demiyorum. Bal gibi suçlu. Ancak bizim motosikletli de suçlu. Şehir içinde o kadar hızlı gidilmez. Hele en az Türkiye trafiği kadar vahşi ve kuralsız bir trafik olan Rusya trafiğinde hiç gidilmez. Yazık olmuş.

motorcu hızlıydı bunu fark edemelimi ? araba süren kişi yani 1 dkk daha beklese ne olacaktı ki ?

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    İzlediğim kazaların yüzde doksanında bu sorun var.Hız şehir içlerinde bu kadar hız normal değil.Sen sıkışmış bir yolda ardaşık hareket eden bir trafikte sadece kendi şeridini değil karşı şeridi de hesaplamalısın arkadaş.En az 20 km\hz daha az olsaydı durdurabilirdi belki.Makinalar kuvvetli durmuyorlar.Allahtan kalktı sonradan.Bence kesinlikle araba suçlu.Fakat ondan daha suçlu olan motorcu arkadaş çok hızlı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)