Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bir Motor Düşünün...

Motovento
    REKLAM ALANI
    valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Züürt tesellisinin okunu çıkarma bu olsa gerek.
    Aslında demek istediğim şeydi gerçekte olacak bir kazaya emsal gösterilemez. 193 km ile giderken yere çakılmış çelik bir duvara çarpma olasılığınız nedir sevgili acayüp bey ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

190 la gidden yaklaşık 1 bucuk tonluk bir araç o anda duvara ne kadar agırlık yapar veya güç uygular düşünemiyorum. Arabanın dandikliği değilde biraz da duvarın sağlamlığı

Motosikleti
    henüz yok
    o duvara tank çarpsa yine bişey olmaz merak etmeyin o duvarın bi okadarda yerin altında var rahat orada 2ton belki daha fazla agırlık var yoksa normal bi duvar olsa duvar artıklarını evde pul biber diye kullanırlardı

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüksek hızda motosiklet ile yaptığınız bir kazada çarptığınız yerin çelik duvardan hiçbir farkı olmayacaktır.

Öte yandan örnek kazada çelik duvara gerek yok , bir kamyon da aynı işi görecektir.
    Kendinizi kandırmak sadece zarar getirir.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videoda ortaya çıkan G kuvveti 40 olarak söyleniyor. 40 G'yi tahayyül edin bakalım

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı valvole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O hızda giden bi araç betonarme duvarı deler geçer. Bu tarz bi duvarı da heryerde bulamazsınız. Bulsanız da o an 193 ile gidiyor olmassınız muhtemelen. Ne olurmuş gördük ama burası doğru. Videoyu baya önce izlemiştim.
    Uçaksavar oldu mübarek....
    O betonu delip geçmesi için 190 ın en az 4-5 kat daha fazla hızına ihtiyaç var...
    Betonun cinsi ve kalınlığı, yapının dinamiği de buna eklenmeli....

Kısaca o hızda amele sümüğü gibi yapışması kaçınılmaz....

Bir de o yola çakılan çelikler yok demişsin....
    Var..
    Hem de o kadar çok ki....
    Çelik bariyerlerin baş babalarına çarpan araba ya da kamyon görmedinmi hiç?...
    Resmen sarılıyor kamyon veya araba çelik barlara...
    Babasına öyle sarılmamıştır ama ne hikmetse oluyor işte...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoda ortaya çıkan G kuvveti 40 olarak söyleniyor. 40 G'yi tahayyül edin bakalım
    tahayyül ediyorum...insan oğlunu maksimum 9 g ivmelenme kuvvetine dayanabilmektedir. g: gravity (yer çekimi), benim ağırlığım 90 kg, yani 1 g kuvvet bana 90 kglık bir baskı uyguluyor. o araçta ben olsaydım 40 x 90kg= 3600 kglık bir kuvvete maruz kalacaktım....ettim

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    savaş uçakları bile en fazl 11g ye dayanıyor. 40g ne demek yahu. Bütün kan beyninde toplanır
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    focus zip şaka bir yana özellikle race tarzı motosiklet kullanan arkadaşlar bu konuda çok daha titiz davranamalı diye düşünüyorum

40g değil, 400g diyor. Ayrıca bu ivmeye maruz kalma süresi de önemli. Motosiklet kaskları bile 300g ivmeye göre test ediliyor ama 250g üzeri 2 milisaniyeden fazla sürerse testi geçemez.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahayyül ediyorum...insan oğlunu maksimum 9 g ivmelenme kuvvetine dayanabilmektedir. g: gravity (yer çekimi), benim ağırlığım 90 kg, yani 1 g kuvvet bana 90 kglık bir baskı uyguluyor. o araçta ben olsaydım 40 x 90kg= 3600 kglık bir kuvvete maruz kalacaktım....ettim
    Adamsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40g değil, 400g diyor. Ayrıca bu ivmeye maruz kalma süresi de önemli. Motosiklet kaskları bile 300g ivmeye göre test ediliyor ama 250g üzeri 2 milisaniyeden fazla sürerse testi geçemez.
    Baba 400 g ise hiç konuşmayalım Kasapta bile et döverken ne hale geliyor. di mi ama

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Araba nerde ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı valvole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında demek istediğim şeydi gerçekte olacak bir kazaya emsal gösterilemez. 193 km ile giderken yere çakılmış çelik bir duvara çarpma olasılığınız nedir sevgili acayüp bey ?
    Bir önceki yorumuma bakarsan , yolda değil sabit bir duvar , sana doğru 200 km hızla gelen bir duvara bile rastlama olasılığı senin hafife aldığından bikaç yüz kat daha fazladır.
    Ayrıca 70 km nin üzerinde çarptığın herşey çelik bir duvar dır zaten.

Bu videoda 200 km hızla giden yok fakat sonuç ortada.
    http://www.youtube.com/watch?v=behCwdck45w
    Umarım anlatablimişimdir.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki yorumuma bakarsan , yolda değil sabit bir duvar , sana doğru 200 km hızla gelen bir duvara bile rastlama olasılığı senin hafife aldığından bikaç yüz kat daha fazladır.
    Ayrıca 70 km nin üzerinde çarptığın herşey çelik bir duvar dır zaten.

Bu videoda 200 km hızla giden yok fakat sonuç ortada.
    http://www.youtube.com/watch?v=behCwdck45w
    Umarım anlatablimişimdir.
    anlatamadın biraderim...fizik hocası kesildin başımıza..yok basınc yok kuvvet nedir tahsilin senin...arabana bir tekme koysam seyrantepe keçi deresine uçarsın malum kişiyle birlikte...sana doğru gelen duvar olurum koçummm o dandik arabanla bizim muhit civarlarında görmeyim seni taammı...arabana depik atarım polomla ezerim seni...yürrrü taş arabasıı
    salcano_7946 bunu beğendi.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    dönen tekme eksik klamış meto.
    mete_han bunu beğendi.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dönen tekme eksik klamış meto.
    dostum mobilde olduğumdan pek yazamıyorum eve pc ye bırakıyorum genelde mesajlarımı...

bu acayüp nikli kişi bizim semte dadandı resmen...kıçıkırık bi matoru var gelmiş bize şekil yapıyor ..hayır mahlemin çocukları arıza...zopayı yiyip madara olacak...bana olan hürmetden ses etmiyorlar..ama müslüman mahlesinde capır ile gezilmez...apaçiler uyuz olur böyle beyaz türk tipli beybi feys kılıklılara bilirsin...40 a merdiven dayamış adam kaveye gider maça gider orda küfreder göbeğini kaşır dimi..bu eleman bandana takmış artiz artiz bizim seyrantepede dolanıyor..kendi ikameti Yeniköydeki mezarlığın dibinde gecekondu çocuğu...banada gelmiyor bi fırıldak çeviriyor seyrantepede ona bi atarımı yapayım dedim..aduket atayım dedim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    adukettt iyi düşünmussun hakkaten.gölgeleringücü adına.....
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Böyle olmaz,denk gelmez,etmez demeyin kendinizi kandırmayın. Biraz netten araştırın neler göreceksiniz. vakti olmayanlar için örnek link vereyim, daha beterleri vardı ama kan içerdiği için koyamadım

http://mizah.milliyet.com.tr/Komik-Foto-Resim-feci-kaza-yurdum-insani-Bak_FotoDetay_5057.htm

http://fotogaleri.haberler.com/sanliurfa-da-feci-kaza-5-olu/

http://www.haberler.com/patnos-ta-feci-kaza-3786524-haberi/

http://fotogaleri.bugun.com.tr/gemlik-te-feci-kaza-fotogaleri-203836

İnsan güce gaz pedalında yada elcikte sahip olunca ister istemez basıyor bir şekilde. 125 lik motorum var hiç değilse bir nebze hız denen illetten uzağım, arabada 1.4 =))
    Karadeniz - Giresun.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum mobilde olduğumdan pek yazamıyorum eve pc ye bırakıyorum genelde mesajlarımı...

bu acayüp nikli kişi bizim semte dadandı resmen...kıçıkırık bi matoru var gelmiş bize şekil yapıyor ..hayır mahlemin çocukları arıza...zopayı yiyip madara olacak...bana olan hürmetden ses etmiyorlar..ama müslüman mahlesinde capır ile gezilmez...apaçiler uyuz olur böyle beyaz türk tipli beybi feys kılıklılara bilirsin...40 a merdiven dayamış adam kaveye gider maça gider orda küfreder göbeğini kaşır dimi..bu eleman bandana takmış artiz artiz bizim seyrantepede dolanıyor..kendi ikameti Yeniköydeki mezarlığın dibinde gecekondu çocuğu...banada gelmiyor bi fırıldak çeviriyor seyrantepede ona bi atarımı yapayım dedim..aduket atayım dedim...
    Önce para biriktirde kontür al , pis fukir. Aramıyorsun bari en azından çağrı atarsın. Acırıda ararım belki kontürsüz !

Eceli gelen kedi gibi gelmiş yöneticinin konusunu sabote edip benide buna alet ediyorsun.
    Bikaç ay gagdırmadılarki biraz kafa dinleyelim forumda. Zamanın gelmiş senin , yer sin cezayı sonrasında süt dökmüş panda mod on vaziyette gelirsin. ( buda sana taygır aparkat olsun )

Konuya katkın yoksa dolanma buralarda. Seyrantepe apaçisi seni. ( fena gaza geldim bi süre seyrantepeden geçmesem iyi olucak galba : )
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Tüm kaza testleri 60km/h ile çarpışmada hayat kurtarmak için yapılır.Bunun üstü çarpışmalar ölüm demektir. Motorlarda ise bu sınır 30-40 km/h dir. Korumalara falan fazla güvenmeyin, tek kurtuluş yolu çarpışmamaktır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)