Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

( - ) kaç dereceye kadar motosiklet kullanırsınız ? ( Videolu )

Motovento
    REKLAM ALANI
    paketci03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 125ESD
    İşim gereği 1sene eveli -28 dereceye kadar mororsiklet surdum kaşlarim dondu ama sivil hayatta asla binmem soğukta motora :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Arkadaşlar kullanılan ekipman ve motorun tipi soğuktan korunmakta önemlidir.

Özellikle scooter ve Touring motorlar rüzgar konusunda daha koruyucu oldukları için soğuk havalarda avantajlıdır. Yine rüzgar geçirmeyen ekipman , termal içlikler , termal çoraplar soğukta rahat etmenizi sağlayacaktır.

Sevgilerimle

paketci03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 125ESD
    Pardon -18 dicektim :D

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Önümüz kış konuyu hortlatayım edim :D ne gibi hazırlıklar yapılıyor acemi olarak ve 11. ayda Antalyadan İstanbula gitmek isteyen biri olarak. ( 2 günde geze geze
    mehmetenis bunu beğendi.

ytczm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zevkine bütün kış boyunca Kars'ta motora bindim. Str 250im vardı. Saatlerce sürmedim ama hemen her gün 8-10km yapardım,herkes deli gözüyle bakıyordu tabi ortalama eksi 25-35 arasıydı sıcaklık. Havadan ziyade buz pisti olan yolda dengede kalabilmek zorluyordu bu biraz havada şarjör değiştirmeye benzedi ama cidden öyle
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Ben geçen kış istanbulda hep kullandım belkide hevesim olduğu içindir,
    Kanatimce lastiklerin iyi olması gerek çünkü kışın hava 10 derecenin altına düştüğü zamanlarda normal hamurlu lastikler sertleşme yapmaktadır,bu yüzden araçlarda kışın kış lastiği takılması öneriliyor.
    Motorlarda ise marka olan ve bilinen lastikler iş görecektir diye düşünüyorum.

Ben geçen kış frenleme veya kavrama gibi sıkıntı yaşamadım bunu da michelin pilot power borçluyum,
    Bir daha lastik alırsam yine michelin tercih ederim hatta pilot road 4 seçerim.

Kıyafet konusunda ise sıkı giyinmek gerçekten çok önemli,
    Normal bir sıcaklık dahi olsa kışın motorda telefisi olmayan veya çok zor atlatılabilen hastalıklara yakalanabilirsiniz.(Zatüre,Koah vb..)

Benim kışlık montum ixs marka napoli model,hem günlük kullanım hemde motorsiklet kullanımı içinde çeşitli korumaları mevcut.
    Diz ve ayak koruması da muhakkak atlanılmaması gereken konuların başında geliyor.
    Çünkü uzun vadede dizlerimizde ve oynar eklemlerimizde kireçlenme gibi sorunlarla karşılaşabiliriz.

Yağmur çamur için ise bot üstü tozluklar güzel iş görüyor dize kadar geliyor bildiğim kadarı ile.ben geçen sene almadım ama bu kış kesinlikle almayı planlıyorum.hem su geçirmiyor hemde kıyafetlerinizi yağmur çamur gibi hoş olmayan şeylerden koruyor.

Eldivenler bu saydıklarım arasında önemli bir yere sahip çünkü ellerimiz ve parmaklarımız ıslanıp üşür ise uzun vadede ellerimizde ve parmaklarımızda kireçlenme his kaybı gibi sorunlar oluşabilir.
    Benim motorumda elcik koruma mevcut ayrıca da kuryeci arkadaşların kullandığı gidonun sağına soluna takılan el rüzgarlığından almıştım bu gerçekten çok faydasını gördüm.Yada Kışlık korumalı eldivenlerden edinmek gerekiyor.

Bunların haricinde kaskımızın vizorü buhar yapmaması için pin lock tarzı veya buhar yapmayan kasklardan temin etmek gerekecek.veya çeşitli alternatifler mevcut(sprey gibi)

Bu kadar yazdığımın sonunda üstünüzün başınızın çamur olmasını engelleyecek bir şey aklıma gelmiyor onu da siz fikir verin.(Yanımda devamlı ıslak mendilim vardı ger gittiğim yerde 15 dk monttaki pantalondaki çamuru temizlerdim)

dogru ekipman ile 0 derecede sorunsuz kullaniliyor. motosiklet zaten tehlikeli, fantazi yapmanin anlami yok. -1 dereceyi gordugum zaman metrobus veya taksi akar.

Motosikleti
    mondial 151RS
    Mondial 151RS ile Ankara kırıkkale kara yolunda gece 02:00 sıralarında eyüp sabri kolonyası tabelasında -20 de 100km yol yaptım

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Kütahyada -22 ye kadar gördüm geçen kış kar olmadığı sürece idare ediliyo bi şekilde. montun içine extra bir hırka yada kazak bide şu polar buf tipinde şeyler var bere oluyo aynı zamanda onlar çok iyi hamam gibi oluyo boyun kısmı :D Eldivenin altına da en incelerinden parmaksız bi eldiven buldum çift eldiven güzel oldu :D

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    - 30 yazıyor. Biz - 5 oldumu arabayı mahalleden çıkaramıyoruz Çıkarsak sokamıyoruz.
    Bir kere karda motora bindim 100 mt yokuşun 90 mt sini geri geri inmiştim . Oda son oldu

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    yağış veya don olmadığı sürece insanın yaşayabileceği her hava koşulunda sürerim aga. Hiç te zor değil. ama yazın bile yağmurda sürmekten nefret ediyorum.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşalr 2 ay önce ss aldım yazın iyide izmirde kışın sizce nasıl bi sorun olabilir. Ben çok etkilemez diyorum hı etkilemez dimi ? :D :D D:

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    İstanbul'da 7-8 derecenin altında binmem. Akşamdan falan don yaptıysa da binmem.Onun harici yaz-kış, yağmur-çamur binerim.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Dip -22 derecede günlerce kullandım.
    O sıcaklıkta kapalı yerde de olsa çalıştırmak mesele.
    Gaz teli havadaki rutubetten donup takılıyor, o fena.. Arka tambur frense o da tel kilitlenebilir.. Kilometre saati 140'ı devirdi, oysa yola yeni çıkmıştım, 15 kmH filan bile yoktu hız.
    Reduktör ıslanmış, 10 km sonra kilometre telini de dolayıp dağıldı.
    Bu sıcaklıklarda kırmızı ışıkta arabaların yanında beklerken YANINIZDA SOBA YANIYOR sanıyorsunuz,
    şiddetle tavsiye edilmez. İnince direk sobanın yanına gitmelisiniz, kaloriferli evde hayatta kendinize gelemezsiniz..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)