Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

OGS Kaçakları, bir bakın isterseniz!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Köprü geçişlerinde alınan ücretlerin haksız olduğu görüşümü bir kenara bırakıyorum...

Adam plakasız geziyor, yada benzer mantıkta plakasını kapatmış... Derdi ne polis abilerimizin? Köprüden kaçak geçiyor olması. Çünkü talimat öyle, peşlerine düşülecek... Ulan adam plakasız diyorum, plakasız ya. Şaka gibi, plakasız geziyorsun ama köprüden geçince , ücreti ödemedin diye peşine düşüyorlar... Eee adam plakasız trafikte dolanıyor, sonuç ?? Köprüden kaçak geçtiği için ceza... Arkadaş plakasız(plakayı kapatmanın) gezmenin ne demek olduğuna değinmiyor bile, işi gücü köprü ücreti veya ceza...

Adam kasksız geçiyor, durduruyorlar; ceza yaz gönder... Plakayı kapatmış/sökmüş, durduruyorlar; ceza yaz gönder...
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yanınızdan geçen motorsiklet ücret öderken siz ödemiyorsanız, köprünüzü de alın gidin burdan. üçüncü köprüden de geçmeyin

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Yakaladiklarindan çok aha simdi bi araba çakacak ikisinide diye şekilden şekile girdik.
    Amcam da abaniyo abaniyoo ondan sonra tek el, yavaslayin. Keklik avladim yapiyor. O motorlada yakalayamasa zaten köprüden aşağı atlasın :D
    Aglanacak halimize gülüyoruz. Bence bu isin altinda gizli bir örgüt var. Biz dogar dogmaz saplak yerine parmak atiyorlar.
    Ondan sonra yillar geçsede Dogalgaz, Elektrik, Su, Benzin yapilan zamlar bizi bozmuyor. Ver çoskuyu kolonlara vur patlasin çal oynasin.
    Melemeye devam :(
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Irz dusmani sapik bademleride boyle gaz acarak yakalasalar ya.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim aile avukatlardan oluşuyo ve bu konuda açılmış yüzlerce dava olduğunu söylediler. Bazı kişilerin rant çabası uğruna verilmiş onlarca karar var ve hiç bir sonuca ulaşmıyor. Aklınızda olsun, başka birinin yanında bilmeden söylersiniz falan.
    Bu davalar hangi mahkemelerde acilmis soylermisin , ben dosyalari sahsen inceletecem.

Bogaz koprusunden gecen motosiklet sayisi aslinda o kadar dusukki. Oyle rant hesabi yapilacak cinsten degil.

Madem aile avukatlardan olusuyor, sunuda biliyorlardir. Karayollari ve kopru gecis ucret siniflandirmasi. Karayollarinin arac tiplemesine gore esas alinmistir.

Motosiklet ile 4 tekerlikli araci ayiran net bir kavram vardir. Bu dosyalar adam gibi incelenip , ona gore yasa sunulur ise. Bu is cozulur. Ben bazi doyalari gordum. Adam resmen kopru bedava olsun diye dava acmis.

Bogazin parasini cikardigini , ucretsiz olmasi gerektigini filan birakin arkadaslar. Avrupada ve Amerikada sayisiz ucretli gecis var.

Her seyi beles bekleme mantigina son verin artik. Abartisini istediginizden bu haklar verilmiyor. Once ucret odemeyi , vergi vermeyi ogrenelim. Ondan sonra bogaz kopurusunun bedava olup olamiyacagini tartisiriz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    geçen akşam bogaziçi köprüsünden geçmekteyim saat 23:15 civarı baktım trafik bekliyormu diye kenarda O saatte bile bekliyordu polis,tabi bende OGS takılı inceden geçtim polis'te tık yok sonra asıldım rampa yukarı gaza belki kaçıyor sanar takılır hesabı ama gelen giden yok,biliyorlar kimi yakalayacaklarını kaçak geçiş yapacak motorcu uzaktan belli ediyor kendisini.
    bende OGS var ama bende otobüs ile aynı ücreti ödemeye karşıyım yapalım taze taze eylem yiyelim cezaları
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Herkesin bir beklentisi var ancak fikrimce buraya yazmak, birşeyler belirtmek, somut bir çaba harcamamak, ceza yiyince sesini çıkartıp, kaçak geçince susmak bir şeye yaramıyor gördüğümüz üzre.
    Dava açılır, hukuk fakültesinden mezun olmuş birini değil, avukat olabilmiş birisi tutulur, takipçisi olunur.Başka türlü hır gür ile bir yere varıldıysa ona devam etmek daha mantıklı, ancak görüyoruz ki tepkiyi dile getirip sonra yaşantıya devam etmek bir işe yaramıyor...

Motosikletlerden araba ücreti alınmasının yanlış olduğunu düşünüyorum, doğru olsaydı tek tip geçiş ücreti olurdu, yayan geçenden de alınırdı.
    Motosikletler için geçiş ücretlerini düşürüp, günde 2 geçişten sonrasını ücretsiz yapmalılar diye düşünüyorum.
    Yani şimdi 4 TL yerine 2 TL yapıp, 1 tanesi gidiş 1 tanesi geliş olmak üzere toplamda gün içinde 4TL ödemiş olan birisine diğer geçişler ücretsiz olma. Belki aylık akbildeki gibi bir çalışma da olabilir. Aylık falanca geçiş hakkı verilip 1 kerelik belli bir miktar ücret alınması.
    Böylelikle Anadolu ve Avrupa yakaları arasında sıkça gidip gelen kişilere haksızlık yapılmamış ve kolaylık da sağlanmış olunur.
    Önerilerim bu kadardır

Bir de bu yunusların, motorize ekiplerin kullandıkları motorların modelleri neler, fena görünmüyor kalkışları. Yine de çok tehlikeli iş yaptıkları

Kaçağı durdurdu kasksıza birşey demedi...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motosikletler için ayrı kgs olmalı ve kgs okutucu cihaz sağda olmalı, sol elle debriyajı tutup sağ elle kgs'yi okutmamız için.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bu şekilde aracın biri tepeliyecek motorlu polisi...
    Durduk yere ne şehittir ne gazi olucak...
    Arabaların önüne atlıyor adamın da başını derde sokucak...

Ne kadar saçma uygulama varsa bizde arkadaş...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    R25
    yav tartışmaya gerek yok dünyada kaç tane kıtayı birbirine bağlayan köprü var..
    herşeye katlarca vergi almayı bilen benzini 5 lira yapan devlet köprünün parasını da ordan alsın bi zahmet giriş çıkışta utanmadan para istemenin anlamı yok . bu konuda yapılacak şeyi de söyleyeyim yarın motorlara geçiş 10 lira olur otomobillere 5 lira .. tıpış tıpış da veririz .. çünkü biz halkız

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    arkadaşlar pis ceza yedim hayatımı kaydırdılar bu sene neymiş arkadaki adamın kaskı yokmuş neymiş ara sokakda ters yöne girmişim mersinde elden bişey gelmez 365 tl ödemessen seneye 665 tl bukadar ceza yazıyorlar wergi alıyorlar bide kuryeci günlük 30 tl alan adama çöküyorlar yazık

150 lik motosikletler yakaladıkları.Dişleri kesiyor tabi Bi 600 rr veya 1000 rr olsada yakalasalar

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    bence motosıklet gecıs fıyatlarını ındırmelerı lazım.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Alıntı motodriftt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar pis ceza yedim hayatımı kaydırdılar bu sene neymiş arkadaki adamın kaskı yokmuş neymiş ara sokakda ters yöne girmişim mersinde elden bişey gelmez 365 tl ödemessen seneye 665 tl bukadar ceza yazıyorlar wergi alıyorlar bide kuryeci günlük 30 tl alan adama çöküyorlar yazık
    ceza yemen normal değilmi sence kask her ikinizdede olması gerekiyor birde ters yöne girmişsin burada yaptığın normal gibi yazman çok acayip az bile yemişsin
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Bulmuşlar 150 cc leri yakalarlar
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletleri bu konuda haksız görmeniz bence çok saçma. Motosikletçilere dayatılan faiş fiyatları bana ödetemezler. Herkesin kendi vicadanıdır karışmam ama köprü özel bir mülk olduğu için devletten hiç bir şey kaçırmıyo sayılırız. Köprünün kendi parasını çıkarması, köprüden alınan bütün ücretlerin haksız olması, köprünün özelleştirilmesi ve kullanım ömrünün bitmiş olması gibi konuları hiç açmıyoruz bile.

Neden haksız diye üzerime atlayanlar olcak biliyorum hemen açıklayalım.
    Köprüde ilk kurlduğunda gişe olma nedeni köprünün kendi parasını çıkartıp devlete maliyetsiz olarak kalması ve bu şekilde sürmesi için gişe vardı. Kendi parasının bikaç katını çıkardı şuanda ve devlet ülkemizde bize ücretsiz olarak bu hizmeti sağlamak ile yükümlü. Söz konusu olan şey köprü ve bizim anadoludan avrupaya geçmemiz için tek yol. Devlet içerisindeki bir şehirin içerisinde, şehirin başka bir kısmına geçmek için ücret alınması mantıksız bir olay. Sen köprüden geçmek zorundasın, devlet sana bu hizmeti ücretsiz vermek zorunda, bu yüzden o köprü bizim vergilerimizle yapıldı ve bizim verdiğimiz vergiler ile onarılacak. Deniyor ki " sen bu köprüden geçmek zorundaysan, bu aprayı vermek zorundasın, vermiyosan S$#>½ git başka biyerden geçmeyi dene bak bakalım geçebiliyomusun, geçerkende 2 tekerlekli olup yer kaplamaman umrumuzda değil, arabalar ile aynı ücreti ödersin." CANIM OLDU HE HE TABİ KESİN ÖDERİM.

Saygılar iyi forumlar (foruma az giriyorum lütfen parçalamayın beni ben yokken)

(kişisel görüştür, "kişiseldir")
    hayy ağzına yüreğine sağlık.ayrıca motorlu taşıtlar vergisi diye saçma bir vergi var ve bunun karşılığı ne???hadi çöp vergisi vb... diyolar tamam çöpler alınıyor hizmet var.ama mtv yi alıyolar hani hizmet???madem benden faiş bir vergi alıyosun bana köprüde otoban'da bedava olacak...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Muktedirs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mr 150 vulture
    Polisin yakalama sahnesi süpermiş
    Seyirci Kalma, Rüzgara Karşı Seyir Et..
    İyidin Evlat, Gerçekten İyidin... Ama Ben Olduğum Sürece Hep İkinci En İyi Olacaksınn.

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polis amca nasıl yakalıyor ama

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletler için ayrı kgs olmalı ve kgs okutucu cihaz sağda olmalı, sol elle debriyajı tutup sağ elle kgs'yi okutmamız için.
    var zaten adamlar ayırım yapmış ama bilen yok son zamanlar ip tal edilmediyse sanırım 6, sınıf olacaktı
    http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/S...ollar/KGS.aspx

ama (size söylemiyorum yanlış anlamyın)bundan haberdar olan cok az ondan sonrada arabayla aynı geçişi ödüyoruz bu adilmi vs deniliyor.bu arada ben bile 1.sınıf yanı araba için olanlardan kullanıyorum.
    sanırım indirimde %20
    http://www.gencmekan.com/ekonomi-dov...-nelerdir.html

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)