Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun Yol Tavsiyeleriniz Var Mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Oztan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba,

Öncelikle aranıza yeni katıldım, herkese saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

Kısaca daha önceki tecrübelerimi aktarmak isterim. Yamaha MT25 ile yaklaşık 10.000 km ve Honda CRF 250 Rally ile 20.000 km geçmişim var. İki motorla da 150-200 km'lik mesafeler sürüyordum. Şuan ise yeni bir motor alma niyetindeyim fakat...

Benim genel sürüşlerim en az 150 km oluyor. Şehir içinde pek işim yok. Genel olarak otoyolda seyir halindeyim. Yine aynı şekilde 150-200 kilometrelik mesafeleri gidebileceğim ve yılda takriben 5 defa 1500 kilometre yol yapacağım bir motosiklet arıyorum.

Yakıt tüketimiyle ilgili bir sıkıntım yok. Benim için önemli olan artçılı ve yüklü bir şekilde beni titreşime boğmadan, gerektiğinde 150 km/h hızlara çıkarak sollama yapmama müsaade edecek, genel seyir hızlarım 120 km/h olacak bir motosiklet bakıyorum.

Malumunuz olduğu üzere şu an bir çok marka taksit ve indirim fırsatları sunuyor ve bunlardan yararlanmak istiyorum.

Yaklaşık 1 haftadır araştırma yapıyorum ama bir türlü sonuca ulaşamadım. Sizin değerli fikir ve önerilerinize ihtiyacım var.

Çinli-Hintliye bulaşıp Bajaj Dominar D400, Royal Enfield Himalayan, Benelli TRK502x vb. gibi motosikletler mi almak;
    Japondan devam edip Honda Forza 250, Honda ADV 350, Suzuki Burgman 400, Yamaha XMAX 250 vb. gibi motosikler mi almak?
    (Japonda Adventure fiyatlarına yaklaşılmıyor, o yüzden maxi scooterları saydım.)

Sizin önereceğiniz marka, model motosikletleri de incelemek isterim.

Yalnız dediğim gibi amacım kampanyalardan faydalanmak. O yüzden 2. el almayı düşünmüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Oztan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Öncelikle aranıza yeni katıldım, herkese saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

Kısaca daha önceki tecrübelerimi aktarmak isterim. Yamaha MT25 ile yaklaşık 10.000 km ve Honda CRF 250 Rally ile 20.000 km geçmişim var. İki motorla da 150-200 km'lik mesafeler sürüyordum. Şuan ise yeni bir motor alma niyetindeyim fakat...

Benim genel sürüşlerim en az 150 km oluyor. Şehir içinde pek işim yok. Genel olarak otoyolda seyir halindeyim. Yine aynı şekilde 150-200 kilometrelik mesafeleri gidebileceğim ve yılda takriben 5 defa 1500 kilometre yol yapacağım bir motosiklet arıyorum.

Yakıt tüketimiyle ilgili bir sıkıntım yok. Benim için önemli olan artçılı ve yüklü bir şekilde beni titreşime boğmadan, gerektiğinde 150 km/h hızlara çıkarak sollama yapmama müsaade edecek, genel seyir hızlarım 120 km/h olacak bir motosiklet bakıyorum.

Malumunuz olduğu üzere şu an bir çok marka taksit ve indirim fırsatları sunuyor ve bunlardan yararlanmak istiyorum.

Yaklaşık 1 haftadır araştırma yapıyorum ama bir türlü sonuca ulaşamadım. Sizin değerli fikir ve önerilerinize ihtiyacım var.

Çinli-Hintliye bulaşıp Bajaj Dominar D400, Royal Enfield Himalayan, Benelli TRK502x vb. gibi motosikletler mi almak;
    Japondan devam edip Honda Forza 250, Honda ADV 350, Suzuki Burgman 400, Yamaha XMAX 250 vb. gibi motosikler mi almak?
    (Japonda Adventure fiyatlarına yaklaşılmıyor, o yüzden maxi scooterları saydım.)

Sizin önereceğiniz marka, model motosikletleri de incelemek isterim.

Yalnız dediğim gibi amacım kampanyalardan faydalanmak. O yüzden 2. el almayı düşünmüyorum.
    bütçen nedir ona göre tavsiyede bulunayım
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Bütçe konusunu atlamışım.

Bütçem 250.000 - 350.000 TL arasında gidip gelebilir.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    250 cc scooterlarla artçılı şekilde çok rahat 150 km/s hızlara çıkamazsın hocam. daha yüksek cc bakmalısın.
    espresso ve Alman_ bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700

350 bin civarı çok rahat nc750 alırsın 2020-21
    350 bine kadar çok rahat tracer 700 alırsın
    üstelik bunları full aksesuarlı alırsın
    bütçeni 50-60 bin aşarsan 2016-2017 tracer 900 düz alırsın 40-50 binde tadından yenmez
    artçı ile süreceğim o rahat etsin diyorsan bunlar
    artçı ile 150 km ye de çıkarım arada diyorsan 900 ler
    hatta şöyle triumphların 800 lüklerine bile bakabilirsin
    dundanbiri bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Dediğiniz marka, modeller konusunda haklısınız fakat amacım taksit imkanından faydalanmak. Tek seferde o paraları vermemek için sıfır motor düşünüyorum.

Scooterler ile uzun yolculuklar çok konforlu olmaz yada min. 17/17 jantlara sahip bir scooter bulman gerekir. (honda integra gibi)
    Yük + artçı ile stabil 120 gidecek, istediğinde de 150'ye çıkacak motor min. 400-500cc olmalı.
    Titreşim istemiyorsan çift silindir yada daha fazla silindirli olmalı.

Yazdığın motorlar arasında istediklerini yapabilecek Benelli var.

John Gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800 GS (2024) / Piaggio Medley 150 S

KTM 250 ADV modelinde 205.000 TL, 390 ADV'de ise 273.000 TL idi en son. Bayiler ile bir görüşmenizi tavsiye ederim. 390 ADV güzel ve sıkı bir motordur.
    yayan1 bunu beğendi.

Alıntı sodurlu88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooterler ile uzun yolculuklar çok konforlu olmaz yada min. 17/17 jantlara sahip bir scooter bulman gerekir. (honda integra gibi)
    Yük + artçı ile stabil 120 gidecek, istediğinde de 150'ye çıkacak motor min. 400-500cc olmalı.
    Titreşim istemiyorsan çift silindir yada daha fazla silindirli olmalı.

Yazdığın motorlar arasında istediklerini yapabilecek Benelli var.
    benelliyi inceleyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Alıntı John Gotti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM 250 ADV modelinde 205.000 TL, 390 ADV'de ise 273.000 TL idi en son. Bayiler ile bir görüşmenizi tavsiye ederim. 390 ADV güzel ve sıkı bir motordur.
    bayileri aradım, stoklar tükenmiş.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Sevgili Oztan, iki kisi ve bir miktar seyahat bagaji ve vs,ile 150 km lere cikacaksin otoyolda gideceksin,du süratte, hem fren,hem hakimiyet,hem yolunfiziki durumunu degerlendirip saglikli durmaya gayret göstereceksin,60 yillik motorcu bir abin olrak sana tavsiyem al sifir bir 250 lik forza veya X Max,benim tercihim Forza olurdu,güvenli ve emniyetli bir devamli seyir sürati olarak 120 km/h en ideal ve saglikli bir hizdir,Otobüs,Kamyon, vb. araclari sollaman mi gerekiyor adi gecen bu her iki Motorda seni üzmez bundan emin ol,unutmaki motosikletin kaportasi bizim vücudumuzdur, güzel kardesim.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Şefin tafsiyesi.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    kesinlikle tarif ettiğin motosiklet 502x, rüzgar koruması çok iyi, 130km de az titreşimli olması ama ondan sonra çok titrer 130 konforlu hızı. 3 çanta artçı da dahil aksesuarlı fiyatıyla uyguna gelir. 70k sorunsuz kullanan insanlar var. ama benim tavsiyem V-Strom olurdu parayla alabileceğin en yeni model ve en az kmli olan muhtemelen benelliden çok daha mutlu edecektir. ki satarsam v-strom almayı düşünüyorum.

502x in whatsapp grubu; https://chat.whatsapp.com/GxLqVv1pkmrLGJMhLtUytz
    radarına girerse buda ki şikayetleri ve görüşleri değerlendirebilirsin

Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Oztan, iki kisi ve bir miktar seyahat bagaji ve vs,ile 150 km lere cikacaksin otoyolda gideceksin,du süratte, hem fren,hem hakimiyet,hem yolunfiziki durumunu degerlendirip saglikli durmaya gayret göstereceksin,60 yillik motorcu bir abin olrak sana tavsiyem al sifir bir 250 lik forza veya X Max,benim tercihim Forza olurdu,güvenli ve emniyetli bir devamli seyir sürati olarak 120 km/h en ideal ve saglikli bir hizdir,Otobüs,Kamyon, vb. araclari sollaman mi gerekiyor adi gecen bu her iki Motorda seni üzmez bundan emin ol,unutmaki motosikletin kaportasi bizim vücudumuzdur, güzel kardesim.
    Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Forza 250yi radarıma aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:54 ----------

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yürüyerek 8 ülke gezdim artık at üstünde gezmek niyetim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle tarif ettiğin motosiklet 502x, rüzgar koruması çok iyi, 130km de az titreşimli olması ama ondan sonra çok titrer 130 konforlu hızı. 3 çanta artçı da dahil aksesuarlı fiyatıyla uyguna gelir. 70k sorunsuz kullanan insanlar var. ama benim tavsiyem V-Strom olurdu parayla alabileceğin en yeni model ve en az kmli olan muhtemelen benelliden çok daha mutlu edecektir. ki satarsam v-strom almayı düşünüyorum.

502x in whatsapp grubu; https://chat.whatsapp.com/GxLqVv1pkmrLGJMhLtUytz
    radarına girerse buda ki şikayetleri ve görüşleri değerlendirebilirsin
    502x için niyetlendim, tedirginliklerim vardı, biraz daha araştırayım o halde. Gruba da bakayım muhakkak yardımcı olacaktır. Çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)