Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En son full depo 541 km sonra stop etmişti. Ortalama hız 75'ti...
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son full depo 541 km sonra stop etmişti. Ortalama hız 75'ti...
    yedek dahil mi bu 541 km ye ?

Evet dahil.
    60'ı geçmeseydim, 600 km'ye yaklaşabilirdim.
    ferdinandd bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Honda NC S
    Evet dahil.
    60'ı geçmeseydim, 600 km'ye yaklaşabilirdim.
    Evet muhtemelen 600 km gibi bişey olurdu, 55 liraya depo ağzına kadar dolmuştu, ortalama hız 75' le bile 10 liraya 100 km yapmışsın, bence muhteşem benim göstergeye göre 350 km de yolda kalıp yedege geçmem lazım,

60-70 km de öyle gitsem 420-450 km gibi bitecek durumu var, ilk depom daha acaba ondan mı, ben hakkaten inanmıyorum 540 km yi ortalama hız 45-50 ile görebileceğimi gerçi çok fazla trafikte takılıyorum 1. 2. viteslerde

yeri geliyor 1-1.5 saat geçiyo durmaksızın

___ Bana kullanım kılavuzu vermediler, motorumun ön maşalarında o sarı yuvarlak reflektörler de yoktu, arkadaşın fotoğraflarındaki anahtar takımı da mı birlikte geliyor yoksa

Motosikleti
    CB125E Beyaz
    ___ Bana kullanım kılavuzu vermediler, motorumun ön maşalarında o sarı yuvarlak reflektörler de yoktu, arkadaşın fotoğraflarındaki anahtar takımı da mı birlikte geliyor yoksa

motorun evrak bölümünde olması gerekiyor klavuzun.Tamir kiti vermeleri gerek, eğer bakmadıysan sol taraf korumanın arkasında bu kit icin bir göz varmış.kitapcikda öyle yaziyor.Ben açip bakmadim ama orda olabilir.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    benim benzin bu ara çok yanınıyor,bir önceki sayfadaki jigle kapalı konumda değil mi? aşağı çekincede birşey fark etmiyor acaba onda mı sorun var?

birde koltuk çok fena ya :( döt felci oldum istanbul trafiğine dalınca :( bu benzin musluğunun ucu yukarıyı gösterince ana depoda sağ yanı gösterince kapalı,aşağıyı gösterince yedekte değil mi?
    Karadeniz - Giresun.

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet muhtemelen 600 km gibi bişey olurdu, 55 liraya depo ağzına kadar dolmuştu, ortalama hız 75' le bile 10 liraya 100 km yapmışsın, bence muhteşem benim göstergeye göre 350 km de yolda kalıp yedege geçmem lazım,

60-70 km de öyle gitsem 420-450 km gibi bitecek durumu var, ilk depom daha acaba ondan mı, ben hakkaten inanmıyorum 540 km yi ortalama hız 45-50 ile görebileceğimi gerçi çok fazla trafikte takılıyorum 1. 2. viteslerde

yeri geliyor 1-1.5 saat geçiyo durmaksızın

Arkadaşın da tarif ettiği gibi, avandalık motorun sol tarafında anahtarla açılan bir kapak var onu çekerek açtığında hava filtresinin altında göreceksin. Eğer orada da yoksa, aldığın yer bunu vermek zorunda, peşini bırakma.

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim benzin bu ara çok yanınıyor,bir önceki sayfadaki jigle kapalı konumda değil mi? aşağı çekincede birşey fark etmiyor acaba onda mı sorun var?

birde koltuk çok fena ya :( döt felci oldum istanbul trafiğine dalınca :( bu benzin musluğunun ucu yukarıyı gösterince ana depoda sağ yanı gösterince kapalı,aşağıyı gösterince yedekte değil mi?
    Evet musluğun konumları o şekilde.

Sele konusu için de şunu söyleyebilirim, apartmandan bir arkadaşım daha CB125 aldı. Denemek için üzerine oturduğumda selesi çok sert geldi. 8000'e yanaşmış motorumun selesi epey yumuşamış ve rahatlaşmış ona göre.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    haklısın İnzell, benim koltukta ufaktan rahatlaşmaya başladı,120 kiloluk kuzenimle 50 km kadar yol yapınca sanırım koltuk saldı kendini =) birazdan 2 kişi 70 km lik bi yola çıkıcam bakalım nekadar rahatsız edecek =)

Bu arada o tornavida uçlarını kullanmak için sap koymamışlar?elimle mi açıcam vidaları? =)
    Karadeniz - Giresun.

Tornavidaların sap kısmında bir uç var, diğer aletlerde de o uçlara göre yuvalar var. Öyle birbirlerine sokuşturarak bir şeyler yapacaksın işte.
    www.motorumla.net

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    türkçe kullanım klavuzunu garanti belgesi ile birlikte bayi veriyor.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Motor alacaklara duyurulur

Tam 4 kez şehirlerarası yolculuk yaptım. Motor şuan yaklaşık 2000 km de. Titreşim konusunda her kafadan bir ses çıkıyor. Bunun sebebi ise motorunu yeni alanların titreşim yok demesi uzun yolculuklara çıkanların ise titreşimle tanışmasından kaynaklanmakta olduğunu düşünüyorum. Daha önce titreşimin rahatsız etmediğini söylemiştim ancak titreşim artık artmaya başladı sanki. Uzun yolculuklarda elimde ve ayağımda uyuşmalar başladı.

Titreşim, tam olarak hız 70 i geçince başlıyor. Daha öncede dediğim gibi motosiklet aslında şehiriçi motoru. Yılda 1 den fazla uzun yolculuklara çıkacaksanız tavsiye etmem. Zaten 125 lik motorla uzun yol çok mantıklı olmuyor motor 70 km ve üstü rahatsızlık vermeye başlıyor çünkü deviri artıyor. Devir arttığı içinde hem yakıta biniyor hem titriyor

Şehirlerarası yolda, ben yokuşta 60-70 le gitmeye çalışırken 4 tane büyük hacimli motor yanımdan jet gibi geçince, keşke şunlardan alsaydımda benzinine katlansaydım demedim desem yalan olur. Çünkü motorla uzun yola keyif almak için çıkıyorsunuz aksi olmaz çünkü ulaşım için otobüse binmek daha ucuz. Keyif için çıktığınız yolu rahat bir şekilde gitmek istersiniz yoksa o yoldan keyif alamazsınız işkenceye dönüşür. Yolda anladım ki yolculuktan keyif alanlar yanımdan jet gibi geçen 4 tane büyük hacimli motordu :(

Sonuç olarak söyleyebilirim ki garajda yer olsa şehiriçinde CB 125 e binerim , uzun yolculuklar için ise büyük hacimli bir motor alırdım bunu net olarak söyleyebilirim.
    abana1903, Garip ve Bozzli bunu beğendiler.

Garajımda koca koca motorlar dururken (Hyosung GT650 Comet/Suzuki VZ 800 Intruder M800) CB125 ile uzun yollara çıktım. (birisi 3200 km'lik idi) İnanılmaz keyif aldım. Bence uzun yol, tamamen beklentiye bağlı.
    www.motorumla.net

FıRLaMaIbO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 150
    Güzel makine alacaklara hayırlı olsun şimdide

I3luee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    İki sefer denedim ikisinde de 430-440 kilometrede yedeğe alıyorum depoyu normalmidir?
    motorcu dediğin zeki çevik ve ahlaklı olmalı

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bozzlii hayırlı olsun motorun,detaylı fotoğraflar çekmişsin güzel olmuş

motoru 4.100 tl taksitle mi aldınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Alıntı hayabusa06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tam 4 kez şehirlerarası yolculuk yaptım. Motor şuan yaklaşık 2000 km de. Titreşim konusunda her kafadan bir ses çıkıyor. Bunun sebebi ise motorunu yeni alanların titreşim yok demesi uzun yolculuklara çıkanların ise titreşimle tanışmasından kaynaklanmakta olduğunu düşünüyorum. Daha önce titreşimin rahatsız etmediğini söylemiştim ancak titreşim artık artmaya başladı sanki. Uzun yolculuklarda elimde ve ayağımda uyuşmalar başladı.

Titreşim, tam olarak hız 70 i geçince başlıyor. Daha öncede dediğim gibi motosiklet aslında şehiriçi motoru. Yılda 1 den fazla uzun yolculuklara çıkacaksanız tavsiye etmem. Zaten 125 lik motorla uzun yol çok mantıklı olmuyor motor 70 km ve üstü rahatsızlık vermeye başlıyor çünkü deviri artıyor. Devir arttığı içinde hem yakıta biniyor hem titriyor

Şehirlerarası yolda, ben yokuşta 60-70 le gitmeye çalışırken 4 tane büyük hacimli motor yanımdan jet gibi geçince, keşke şunlardan alsaydımda benzinine katlansaydım demedim desem yalan olur. Çünkü motorla uzun yola keyif almak için çıkıyorsunuz aksi olmaz çünkü ulaşım için otobüse binmek daha ucuz. Keyif için çıktığınız yolu rahat bir şekilde gitmek istersiniz yoksa o yoldan keyif alamazsınız işkenceye dönüşür. Yolda anladım ki yolculuktan keyif alanlar yanımdan jet gibi geçen 4 tane büyük hacimli motordu :(

Sonuç olarak söyleyebilirim ki garajda yer olsa şehiriçinde CB 125 e binerim , uzun yolculuklar için ise büyük hacimli bir motor alırdım bunu net olarak söyleyebilirim.
    bu söylediğiniz şeyi cbf'le çok kez yaşadım evet ufak motorla uzun yol yorar motor hiç titremese yine yorar,bu olay inzelin dediği gibi beklentiye bağlı.cb için söylüyorum şehir için çok pratik uzun yol ise ben sakaryaya cbfle çok kez gittim evet cbften daha çok yorar bu ama güç hız ortalama aynıdır bunları karıştırmamak lazım..

titreşim konusu geçen sayfada da yazdım şehir içi rahatsız etmez ama sürekli 90-100 gitmek yorar...

Alıntı I3luee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki sefer denedim ikisinde de 430-440 kilometrede yedeğe alıyorum depoyu normalmidir?
    Ortalama hızın ne kadar, artçılı mısın, ağır mısın?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    CB125E Beyaz
    Teşekkürler. Burdaki japon motor yarısına taksit yapıyor. Ben biraz fazla verdim ama sabırsız olduğum için. Alanya da ki bayii de 1000 tl. peşin 3000 tl kredi 4000 tl ye veriyorlar,anahtar teslim. Peşinat artarsa biraz daha indirim yaparız da dedi alanyada ki bayii.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı hayabusa06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Otomobilimle bile 60 km max hızlarda 1000 lerce km lik yollara çıktım, kişini bekletisine göre değişir bencede inzell e katılıyorum.

Uzun yolculuklarda, açayım gazı, yol bitsin, aksın hemen zaman, orada olayım bitsin bu eziyet diye düşünen yapıya sahip olsaydık haklı olabilirdin ama CB sahipleri geze geze gitmek tabirine uygun davranıyordur şehir dışı yolculuklarda,
    zaten çoğu yolda CB ile bile yasal olmayacak yaptığın sürat !!!

Taksim - Kadıköy arası 15 km ve 1.5 - 2 TL yakıt harcarsın 15 dk da kadıköy de olursun, otobüs 3.5 TL 1-1.5 saat arasında orda olursun. Ulaşım aracı olarak düşünsek bile motosiklet hertürlü avantajlı. Ki motosikleti dünyada ulaşım aracı olarak kullanan sayısı
    çok fazla olsa da motosiklet, spor - hobi - eğlence aracı olarak geçer, amaçları farklı olsa da biçok konuda ulaşım araçlarından çok öndedir. Honda CB yi yeni başlayan kullanıcılar ve şehir içi kullanımı hedefleyerek tasarlamış ve üretmiş.
    Bunun bilincinde olarak almakta fayda var. Yani şahsen yeni başlayan olarak fazla güçlü geliyor bana , şehir içi içinse çok kıvrak ve muhteşem seri ( hızlı demiyorum seri !) Hedeflediği motosikleti kusursuzca üretmiş ve bize sunmuş!

Bunları bilerek aldık diye uzun yola gitmiyormuyuz tabiki gidiyoruz, demek istediğim ah keşke diyecek, şikayet edecek, kendi tatlı canımızı üzecek şeyler değil uzun yolda eksileri. BMW 1200 alamadık diye evde mi oturalım

Keyfini çıkar arkadaşım güzel bi motorun var, emin ol biçok kişinin hayalidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Bu arada Kerosen ( gaz yağının işlenmişi ve temizlenmişi ) arıyorum Tuzlada, Gebzede falan var Avrupa yakasında yokmu bu kerosen ?? Kullanan, nereden temin edilir bilen varsa çok sevinirim
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Tornavidaların sap kısmında bir uç var, diğer aletlerde de o uçlara göre yuvalar var. Öyle birbirlerine sokuşturarak bir şeyler yapacaksın işte.
    yandık desene =) artık en olmadı bi sap uydurcaz ona =)
    Karadeniz - Giresun.

I3luee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Ortalama hızın ne kadar, artçılı mısın, ağır mısın?
    Genelde tek ama bazen artçılı bide 90 kilo kadar varım normalmi bu kiloyla bide ön teker de bir sorun var sanırım balatalar sıkıyor havadayken döndürüyorum tekeri fren sıkıyor gibi ayarlatmam lazımmı acaba ?
    motorcu dediğin zeki çevik ve ahlaklı olmalı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)