Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

EralpT Bey rodaj konusundaki bilgiler süper oldu...

Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim debriyajım gayet yumuşak, ben alır almaz şırınga ignesini telden içeri sokup motor yagı ile 2-3 cc yağ bastım pamuk gibi oldu.. Bir de telin ömrü uzadı tabi.. Kesinlikle tavsiye ederim.. Zaten yakınsın istersen bi ara buluşup yapabiliriz, hem karşılaştırmış oluruz motorları da..
    Sıfır motosiklet için yapılması faydalı olan ''yukarıda verdiğiniz şırınga ile yağ basmak benzeri '' baş ka işlemler var mı acaba??? Bilgilerinizle bilgilenmek süper ...teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Eralp abi bilgiler için teşekkürler. Keşke Anadolu yakasında olsaydım dedim bir an.
    Rodaj konusuyla ilgili genel anlamda benim kullanım tarzımın da yeteri kadar doğru olduğunu gördüm. Tek sorun olabilecek nokta, motor freni yaparken motoru biraz bağırtmamdı. Artık ona da dikkat edeceğim. Zaten daha 55km civarı yol yaptım motorla.

Bu arada çalıştığım yerdeki tecrübeli motorcu bir arkadaşla rölanti devrini biraz arttırdık motorun. Acaba diyorum, rampada kalkış yaparken işimizi daha kolaylaştırmış olur mu bu işlem? Nedense birden böyle bir düşünce belirdi kafamda?

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Az da olsa fark eder tabi rampa kalkisinda ama çok artirmasa idiniz yani yarım tur falan en fazla yetecektir..sesinden rahat çalıştığı kendini belli eder zaten.

Motosikleti
    Honda cb125e
    İstanbulda kac cb'cı var bulusma yapmaya erken mı ????
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı sonhayat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EralpT Bey rodaj konusundaki bilgiler süper oldu...

Sıfır motosiklet için yapılması faydalı olan ''yukarıda verdiğiniz şırınga ile yağ basmak benzeri '' baş ka işlemler var mı acaba??? Bilgilerinizle bilgilenmek süper ...teşekkürler..
    ankara baydardan alırsan motoru oranın ustası sen hiçbirsey söylemeden gaz telini de debriyaj telini de zinciri de beşik milini de arka teker, ön teker milini de ilk bakımda yağlayacak kendinde göreceksin..
    sonhayat bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda kac cb'cı var bulusma yapmaya erken mı ????
    Tahminim bi 12-13 kişi çıkar gibi geliyor.. Yapalım mı bi organizasyon?

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğlenceli olur sanki.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Uygun zaman ve yer mevzuunu ayarlamali.. Hafta içi akşam uygun olur mu acaba?

Motosikleti
    Honda cb125e
    Bana uyar sonucta aksam hava guzel olduktan sonra herturlu gelırım tek problemım konvoy gıdersek benden uzak durun daha o kadar usta degılım ve 60km hızı gecmeyın yeter :D ayrıca suan ıcın anadolu yakasında hemen hemen heryere gelebılırım daha karsıya gecmedım koprudekı ruzgar benı dusunduruyor...

Bana da uyar. İçerenköy'de garajımız var oraya da geçebiliriz.
    www.motorumla.net

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    iyi günler arkadaşlar yeni bir motor alıcamda ybr düşünüyordum ancak fiyat bakımından biraz sıkıntı olucak gibi bana sonucta ögrenciyim cb 125 antalyada hiç görmedim daha acaba nasıl tavsiye eder msiniz? hiç rodajını bitiren biri varmı ? nasıl acaba? ybr ile arasındaki farklar neler rica etsem bilgi verir msiniz

Rodajı bitirdim, ama YBR ile kıyaslayamam. Neyini merak ediyorsun evlat?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    sonucta piyasada :D yeni bi mootor ? konfor hız parca bunun igibi şeyleri sürüşü nasıl rahat mı ? tavsiye edileiblir mi ? bunun igib şeyleri

Motosikleti
    Honda cb125e
    Yok sakın almayın elınızde patlar 15km sonra motor ortadan ıkıye ayrılır he bıde devır saatıde yok mazallah nasıl gıdıceksınız gunlerdır oyle boyle dedıkınsanlar ınanmadı hala kafadan sallamasyon bıldıklerını okudu belkı boyle yazarsam ınanırlar soledıklerıme...

@gk070 sana ozelden yzdım.

Hızı benim için komik, sırf yavaş gideyim diye aldım birazda. Kısaca bekleneni veriyor diyeyim.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızı benim için komik, sırf yavaş gideyim diye aldım birazda. Kısaca bekleneni veriyor diyeyim.
    Ama sunu eklemelıym belkı 650den sonra normaldırde benm gıbı ılk motoru olana 70le gıtmek ucmak gbı gelıyor (arabada 200+km hızları gordukten) sonra garip cidden

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    :-) tmm bakıcam yazdıklarınada hız benim için sorun degil ustam motorun üstünde ciddi bi şekilde yüksek hızlarada gittim öyle ucmak gibi gelmiyor bana belki sana öyle gleiyordur kararsız kaldım işte sonucta siz biniyorsunuz motora gidip görmeyen bi adama sormaktansa almış süren birine sormak daha mantıklı dimi bayiye telefon actım sacma sacma bişeyelr anlatıyor bana onun için burada sordum ve forumun hepsini okudum :-) sonucta herkez bişey diyor kafasına göre adam mtooru görmeden yorum yapıyor ? sen olsan ne yapablirsinki benim druummda

Araba hızıyla motor hızı kıyaslanamaz zaten. Hatta SS motorla naked motor hızı bile kıyaslanmamalı rüzgarı hissetme açısından.

Aynen dediğin gibi başlangıçta bir güzel uçarsın, tadını çıkar.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    inzell acaba rodajın bitmiş hiç son hızı merak edip bastın mı acaba? kaç gördügünü söyler msin

Yokuş aşağı 105 gördüm. 110'da görürdü. Mesele hız değil zaten o hıza ne kadar sürede çıktığı önemlidir her zaman. 60-70'e kadar güzelce hızlanıyor sanırım. (125 cc bir makine için)
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 27 kullanıcı var. (0 üye ve 27 misafir)