Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen honda servisine gittiğine emın mısın ?

Yağ değiştirmeden ne biçim bir bakım yapıldı senın motora ?

Tüm periyodik bakımlar ücretlidir. Yağ-filtre buji ne değişirse parça parası + el emeği parası alınır.

SEn subap ayarı yaptırmışsın zaten sadece subap ayarı için 20 lira alırlar :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cb125 E
    ARKADASLAR MOTOR 'U ALDIM
    [IMG][/IMG] PAZARTESI PLAKA...

Motosikleti
    honda cb125 E
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

arkadaslar 1. resımdekı o sol tarafdakı serıt assagıdamı olması gerekıyor yukarda mı motor u alırken adam hava sartlarına gore degıstır dedıde unuttum o kısmı acıklarmısınız

2. resımdekı sorum o ısaretledıgım yer motorun yag gosterge yerı mı ? onu acınca neye dıkkat etmelıyım teknıgı ne onuda acıklarmısnız

3.resımde sorum yok bu motorun dıger yan tarafı bu kısımda bılmem gereken bırsey varmı ?

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    birinci resimdeki jikle yukarıda durucak giderken çalıştırırken bu konuma getirip marşa bas motor ısındıktan sonra komple yukarı it yoksa böle gidersen karbüratörü benzine boğar motoruda boğar gitmez yağ göstergesi yok yağ çubuğunu çıkar orta sehpadaken motor temiz bezle sil tekrar yerine tak çevirip sonra çıkar kademesi gösteriyor tırnak tırnak çubukta en son tırnakta olucak yağ 18000 de aldım 9000 km yaptım sorunsuz 19 nisandan bu yana yağını 1500 maksimum 2000 km de değiştir sıkıntısız bin keyifli kazasız belasız sürüşler hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

[IMG][/IMG]

cc yükseltmek için satıyorum arkadaşlar bilginize !!!
    1. FYM MASAİ 250 CC CHOPER 2. HONDA CBF 150 CC COMMUTER
    3. ASYA GY 200 CC ENDURO 4. HONDA CB 125 E YİNE COMMUTER ve commuterin kralı son MCX 162 CC

Motosikleti
    honda cb125 E
    Çalıştırırken bu sekıl bırqz ısındıktan sonra yukarıya kaldırmam lazım oyle mı

Motosikleti
    MCX 162 CC
    bu da sahibinden deki ilan linkim http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-orjinal-temizlikte-full-ekstrali-full-bakimli-149848978/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

evet bu konumdaken sürme şimdiki konuma çalıştırmadan önce getir sonra marşa bas motor ısındıktan sonra ileri it sana doğru çekiliken jigle açık çünki ileri doğru it ve dewam et ...
    3. ASYA GY 200 CC ENDURO 4. HONDA CB 125 E YİNE COMMUTER ve commuterin kralı son MCX 162 CC

Motosikleti
    honda cb125 E
    Pekı ne işe yarıyor bu :-D

Motosikleti
    MCX 162 CC
    arkadaşım jikle ne demek die yaz google söler sana iyi geceler .....

Alıntı 0rkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pekı ne işe yarıyor bu :-D
    Birader yanlış anlama ama bu kadar bilgisiz olman pek mümkün değil, bence sen bizimli kafa bulmaya çalışıyorsun.

Motosikleti
    honda cb125 E
    yok cıddı bılmıyorum google anlasılan dılde acıklamasını cıkartmıyor hanı sız sımdı kullanıp tecrubelı oldugunuz ıcın en acıklıyıcı sızın yapabılecegınızı dusunuyorum

yok cıddı bılmıyorum google anlasılan dılde acıklamasını cıkartmıyor hanı sız sımdı kullanıp tecrubelı oldugunuz ıcın en acıklıyıcı sızın yapabılecegınızı dusunuyorum
    Kaç yaşındasın ?

Motosikleti
    honda cb125 E
    Ne alaka? Cevaplamıyacaksan cevaplama

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar yaşla ne ilgisi var?

0rkut jigle motora zengin karışım yaktırıp kolay çalışmasını sağlıyor. Genelde soğuk havalarda motoru ilk çalıştırmada zorlanırsın. İşte jigle burada kullanılıyor. Marşa basmadan önce fotoğraftaki konuma getirip elinle o şekilde tut (normalde bir yayın onu kısmen geri çekmesi gerekiyor), daha sonra marşa basıp motoru çalıştırdıktan sonra 15 saniye say ve o kolu çabuk bir hareketle geri it. Motor devrinin düştüğünü duyacaksın. Sağlıklı çalışıyor ise tamamdır. Isınması için 1-2 dakika kadar daha bekledikten sonra hareket edebilirsin.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Yanlış hatırlamıyorsam kullanım kılavuzunda yaz kış çalıştırırken jigle kullanmamız gerektiği yazıyordu dikkatinize...

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Evet doğru, kitapçıkta 10 ile 35 derece arası sıcaklıklarda jigle kullanılması önerilmiş. 35 derece üzeri jigle kullanmayın demiş.
    Ben yazın sıcak havalarda genelde jigle kullanmıyorum. Ama motorun ilk çalışmada stop ettiği de oluyor.

Motosikleti
    honda cb125 E
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaşla ne ilgisi var?

0rkut jigle motora zengin karışım yaktırıp kolay çalışmasını sağlıyor. Genelde soğuk havalarda motoru ilk çalıştırmada zorlanırsın. İşte jigle burada kullanılıyor. Marşa basmadan önce fotoğraftaki konuma getirip elinle o şekilde tut (normalde bir yayın onu kısmen geri çekmesi gerekiyor), daha sonra marşa basıp motoru çalıştırdıktan sonra 15 saniye say ve o kolu çabuk bir hareketle geri it. Motor devrinin düştüğünü duyacaksın. Sağlıklı çalışıyor ise tamamdır. Isınması için 1-2 dakika kadar daha bekledikten sonra hareket edebilirsin.
    Anlamadım kı adamın yapacagız bu işte adam yas soruyor neyse kardesim cok güzel acıklamıssın cok ıyı anladım tesekkur ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

Bu arada bugun benzini fulledim 15 lt benzin alıyor ve tam 75 tl tutuyor bilginize

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Bu arada bugun benzini fulledim 15 lt benzin alıyor ve tam 75 tl tutuyor bilginize

N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    Anlamadım kı adamın yapacagız bu işte adam yas soruyor neyse kardesim cok güzel acıklamıssın cok ıyı anladım tesekkur ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

kardeş sen tam dolduramamışsındır benim motorun depoda benzin olduğu halde ben deponun tam 85 tl aldığını biliyorum sen ne 75 tl sinden bahsediyorsun ben bu motorun deposundan açakçası birşey anlamadım deponun üst tarafta delikler var kapağın hemen altında benzin oradan bayaabi gidiyor ama nereye bilmiyorum ( bu cb nin deposunun tam olarak kaç L olduğunu bilen varmı)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen honda servisine gittiğine emın mısın ?

Yağ değiştirmeden ne biçim bir bakım yapıldı senın motora ?

Tüm periyodik bakımlar ücretlidir. Yağ-filtre buji ne değişirse parça parası + el emeği parası alınır.

SEn subap ayarı yaptırmışsın zaten sadece subap ayarı için 20 lira alırlar :D
    kardeş ben motorun bakımını yaptırmadan 200 km önce yağını kendim alıp serviste beraber değiştirdik
    sen filtre demişsin tahminim hava filtresinden bahsediyorsun bakımı yaparken oranın vidalarını söktük ancak filtrenin kapağını açamadık yani servis parça marça değiştirmedi sadece subab ayarı yaptı işi bitince borcum nedir dedim varsa 10 lira ver dedi

Motosikleti
    honca cb125 e
    yqavuzhyan kardeş senin motorun markası nedir??

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    CB125E'nin deposu 13 litre arkadaşlar. Sizin benzini alış şekliniz yanlış.
    Pompayı depo boğazındaki o demir kısma kadar sokup, tetik atana kadar doldurtmanız gerekiyor. Bu şekilde yapılırsa, tamamen boş olan depoya 13 litre benzin giriyor.
    Zaten o noktadan sonra doldurduğunuz benzini sanki motor içiyor. Siz dolduruyorsunuz, 3-5 saniye sonra o azalıyor bunu birkaç kez yaptığınızda her seferinde o kısımdaki benzinin azaldığını görebilirsiniz. Tabi en nihayetinde o kısım da doluyor.
    Ama o noktadan sonra benzin nereye gidiyor onu ben de bilmiyorum.
    Ben her seferinde dediğim gibi tetik atana kadar doldurtuyorum. Böylece yakıt hesaplaması da doğru yapılabiliyor.
    Ben tetik atana kadar doldurup fulledim diyorum, adam bu noktadan sonra bir 3 litre daha dolduruyor motoruna o da fulledim diyor. Sonra çıkıp bana bir depoyla 450km gittim diyor.

Motosikleti
    honca cb125 e
    ben genelde fulledğim zaman tamamen dolduruyorum 80 85 tl civarı alıyor senin dediğin şekilde denemedim ama bilgi için sağol sen 1 depoyle en fazla kaç km gittin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)