Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler şu İzmirli SkyStar arkadaşımızın CB si diilmi ya, zaten satmamışmıydı CB sini

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Bu arada benim CB' ye yarın görücü var, niyetlide gibi, bizim kafamızda biri, en ince detayına kadar titizlikle üzerine düşülmüş, takılması gerekenler üzerinde olabildiğince kalitelisinden zaten olsun, ben günlük sıfır fiyatına hiç koşuşturmadan full alıp bineyim mantalitesinde

Bakalım hayırlısı neyse o Gerçi olacak diye bişey yok ama düşündüğümdende erkenmi ayrılıcaz ne :/ Öyle bi koku geliyor burnuma...

2. elini sevdiğim Hondasına birsürüde potansiyel var, piyasasının bu hale geldiğinden hiç haberim yoktu, bukadarını bende beklemiyordum desem yalan olmiycak

Yarın detayları yazarım, uzaktan baktı gitti olur belkide Zaten daha 1 gün oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı notdream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bu motorun 2.el satışı nasıl, tutuluyor mu ve hemen satılabiliyor mu?

Öğrenme ve geçiş için şimdi almak ve ilkbaharda satmayı düşünüyorum. Neler söylersiniz bunun için?
    Heh şimdi cevaplayabilirim sorunu

Abi şimdi ben bi gün önce ilan açtım,

Bi günde +500 küsur kişi ilanı inceledi,

Birkaç kişiden gayet olumlu mesajlar geldi,

Potansiyel alıcı tanıdık eş dostta var gibiydi ama onları saymıyorum, onlar ilk günden beri potansiyeldi potansiyel kalacak

Otoparkın haritada yerini belirttim, görüp bakmaya gidenler olmuş, görevliler telefonunuzu bilmiyorduk falan filan dediler, neyse sağlık olsun, kaçıranlar kızmasın

Bana gelen mesajlardan bana en inandırıcı gelene geri dönüş yaptım, anlaştık prensipte ve şuan satışı verdim, olay bitti :D

Üstelik sahibindene telefon numaramı bile yazmadım sen düşün :D

Böyle bir dönemde bile satışı 1 GÜN, eminim İlkbaharda daha da kolay olur
    __________________________________________________ ______
    Bu arada benim artık bembeyaz bir Honda CB' m yok beyler

Satılırken bile sorunsuzluğunu konuşturdu veled ya, CB Fan sayfası yapın biriniz ilk üyeniz benim
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Potansiyel alıcı tanıdık eş dostta var gibiydi ama onları saymıyorum, onlar ilk günden beri potansiyeldi potansiyel kalacak

Otoparkın haritada yerini belirttim, görüp bakmaya gidenler olmuş, görevliler telefonunuzu bilmiyorduk falan filan dediler, neyse sağlık olsun, kaçıranlar kızmasın

Bana gelen mesajlardan bana en inandırıcı gelene geri dönüş yaptım, anlaştık prensipte ve şuan satışı verdim, olay bitti :D

Satılırken bile sorunsuzluğunu konuşturdu veled ya, CB Fan sayfası yapın biriniz ilk üyeniz benim
    Hadi hayirli olsun herzaman soylemisimdir honda almak ceyrek altin almak gibidir diye kimi zaman karaborsa olur bazen ani yukselisler gosterir..uzun vadede en iyi yatirim aracidir ve honda camura dusse yine honda dir suan 3 bin tl param var ve muhtemel olarak 3500 e cb ye alici bulabilirim yani 6500 tl.. uzerine 3 bine kadar da kredi cekebilirim ama yinede satmiyorum CB yi sanirim 6 bin nakitim olana kadar da satmam inş.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hayirli olsun herzaman soylemisimdir honda almak ceyrek altin almak gibidir diye kimi zaman karaborsa olur bazen ani yukselisler gosterir..uzun vadede en iyi yatirim aracidir ve honda camura dusse yine honda dir suan 3 bin tl param var ve muhtemel olarak 3500 e cb ye alici bulabilirim yani 6500 tl.. uzerine 3 bine kadar da kredi cekebilirim ama yinede satmiyorum CB yi sanirim 6 bin nakitim olana kadar da satmam inş.
    Aynen öyle Serkan, şimdi gelsin bana biri Honda' nın şu şu parçaları çinlininkinden 50/100... lira pahalı desin, benim için boşş yani Alet değerini hiçbirzaman yitirmiyor ki, hatta efendi gibi kullandıkça değerleniyor bile

O yazdığın yazının "muhtemel olarak 3500 e CB' ye alici bulabilirim..." şu kısmından "muhtemel" i kaldır Rahatlıkla bulursun, hatta seni bulurlar

Yalnız insan anahtarı verene kadar hala kabullenemiyor ama gözünün önünde anahtarı verip uzaklaşıyor ya alan arkadaş, işte ozaman insanın içi bi tuhaf oluyor
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Aynen öyle Serkan, şimdi gelsin bana biri Honda' nın şu şu parçaları çinlininkinden 50/100... lira pahalı desin, benim için boşş yani Alet değerini hiçbirzaman yitirmiyor ki, hatta efendi gibi kullandıkça değerleniyor bile

O yazdığın yazının "muhtemel olarak 3500 e CB' ye alici bulabilirim..." şu kısmından "muhtemel" i kaldır Rahatlıkla bulursun, hatta seni bulurlar

Yalnız insan anahtarı verene kadar hala kabullenemiyor ama gözünün önünde anahtarı verip uzaklaşıyor ya alan arkadaş, işte ozaman insanın içi bi tuhaf oluyor
    Ferdinand hayırlı olsun öncelikle!!! 250r alcaksın sanırım-sıfır mı-2.el mi olcak?
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferdinand hayırlı olsun öncelikle!!! 250r alcaksın sanırım-sıfır mı-2.el mi olcak?
    Geçiş motosikletinin 2. el olmasında bi sakınca görmüyorum abi ben CB' yi de 2. el gönül rahatlığıyla alabilirdim ama hem ilk motosikletimdi (motosikletin m si hakkında hiçbir fikrim yoktu )

hem hiç satmamak 2. motosiklet olarak kullanmayı mantıklı bulduğumdan 0 almıştım Hiç alışamazsamda zararına verip bu işe hiç girmem diyordum. Öyle bi seçenek ilk günlerde direk yok oldu zaten

Forumdan bi arkadaşımızdan edindim bile bir adet CBR, şimdilik birbirimizi tanıyoruz yavaştan

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390

O ani bilirim daha once asya schooterimda,jinlunda, gt250r da(bunda evlat acisi gibiydi) kotu hissettim. Satarken cok sevindigim bi 2008 ninja zx6 oldu xD onu da alan adam 2 ay sonra arayip bana geri satmak istedi ))

altugkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3-5 dk rolanatide ısınmasını bekleyin. Tahsinsin dediği gibi rolanti devri iyice düşüktür, %100 bu yüzdendir

Birde birçokyerde okurken karşlaştım, rodaj dönemi bile dolmamış yeni motorun gaz verdiğinizde stop etmesi başlada olağandır diye, yani hiç sorun değil
    teşekkür ederim cevaplarınız için, rolantiyi biraz artırdım stop etmeler azaldı diyebilirim.

Motosikleti
    Honda NC S
    Arkadaşlar, CB' mi alan abimiz park ediyor ve berbere giriyor...

Dışardan "KÜÜÜT" diye bir ses, kamyonet geri geri yanaşırken utanmasa komple altına almak için gazlamaya devam edecekti bağırdım çağırdım diyor :/ (kör noktada kalmış CB :/ )

Tartışma bitti, içim cız ede ede kaldırdım motosikleti, koruma demiri ve çanta harici, elcik korumalar bile yere dokumamış deyince çok sevindim

Yalnız yan ayaklığı büküp yatıracak kadar kastırmış kamyonet, tıklayıp düşürmemiş yani

Bugün servis ve yedek parça yarım gün çalışıyor dolayısıyla soramıyorum

Ayak düzeltilsede, gelir üstüne eşin dostun oturur park halindeyken, bükülmüş bikere, ne olacağı belli olmaz, bayağa bi yük taşıyor, bence değiştirmek daha sağlıklı dedim kendisine (yanlışmıyım, hala güvenilir mi sizce )

Sattık unuttuk olmasın, karakterimize ters Hem ben kendi sahibinden daha çok seviyorum yavruyu

Bu boyutta bir kazada bile bişey olmadığını sürekli okudukça gördükçe, her eve lazım bir motosiklet sınıfı arkadaş bu, kim ne derse desin

_ Özetle, ederinin çok bişey olacağını sanmıyorum, yan ayaklığı değiştiren varmı hiç aramızda, tahmini ederi nedir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Nihayet keşke olsa dediğim şeylerden birine daha denk geldim

Bunu inceltip jant şeridi olarak kullanabiliriz heralde

Hem varlığı belli olmaz, belli olsada en azından sırıtmaz... Görünürlük adına zaten desteklediğim bişeydi Diğerlerinin cıvcıvlı olmasını sevmiyordum sadece

Motosikleti
    henüz yok

kaça verdiniz acaba CB nizi?

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı ottiismp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaça verdiniz acaba CB nizi?
    Abi ben 4.250 TL' ye verdim. Pazarlık niyetine girmiş abimiz fakat motosikleti görünce, tanışıp anlattığımda hiç pazarlığın "P" si dönmedi sağolsun

Yan ayaklığı değiştiren varmı hiç aramızda, tahmini ederi nedir ?
    Kendim sordum kendim cevaplayayım

Yeni motosiklet alınca başa gelen herşey ister istemez fena üzer insanı hepimiz biliriz

Empati kurup, sattık ama unutmadık uleynn diyerek, hemen servisten yan ağak siparişi geçip, ufak bi jest, abimize götürüp hediye ettim

CB' yi birdaha andım, çünkü yan ayağın ederi 15 TL. Umarım birdaha CB gibi bir motosiklete binmek nasip olur diye iç geçirdim

__ Bu arada CBR sahipleri alınmasın,

CB yüksek devirlerde titriyor diyenlerdim, yüksek devirlerde CBR250' nin hissiyatından sonra tüm sözlerimi yutuyorum, Honda CB' de titreşim yokmuş oysa ki bilginize!

He bu bile hiç rahatsız etmiyor tabi ama CB deki belli belirsizdi, CB yi anlatamamışken, bunun rahatsız etmediğini anlatmam sanırım iyice güç olacak

Bu yüzden yorumsuz dipnot olsun kafalarda, sürpriz olmasın düşünen arkadaşlara
    ...

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Abi ben 4.250 TL' ye verdim. Pazarlık niyetine girmiş abimiz fakat motosikleti görünce, tanışıp anlattığımda hiç pazarlığın "P" si dönmedi sağolsun
    Kendim sordum kendim cevaplayayım
    Yeni motosiklet alınca başa gelen herşey ister istemez fena üzer insanı hepimiz biliriz
    Empati kurup, sattık ama unutmadık uleynn diyerek, hemen servisten yan ağak siparişi geçip, ufak bi jest, abimize götürüp hediye ettim
    CB' yi birdaha andım, çünkü yan ayağın ederi 15 TL. Umarım birdaha CB gibi bir motosiklete binmek nasip olur diye iç geçirdim
    __ Bu arada CBR sahipleri alınmasın,
    CB yüksek devirlerde titriyor diyenlerdim, yüksek devirlerde CBR250' nin hissiyatından sonra tüm sözlerimi yutuyorum, Honda CB' de titreşim yokmuş oysa ki bilginize!
    He bu bile hiç rahatsız etmiyor tabi ama CB deki belli belirsizdi, CB yi anlatamamışken, bunun rahatsız etmediğini anlatmam sanırım iyice güç olacak
    Bu yüzden yorumsuz dipnot olsun kafalarda, sürpriz olmasın düşünen arkadaşlara
    ...
    honda cb'lerin sıfır fiyatı şuan 3.900 civarı siz nasıl sattınız o fiyata fotoğrafı varsa görmek isteriz.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda cb'lerin sıfır fiyatı şuan 3.900 civarı, fotoğrafı varsa görmek isteriz.
    Abi bildiğimiz cilli gibi CB işte, uçan kaçan bi numarası yok yani, herşey tadında güzel cinsinden

Abi ofişsten ulaşabildiklerim bukadar Zaten izinsiz paylaşmak hiç etik değil

Motosikleti
    kız gibi maşallah o fiyata gitmesi beyaz üretimin artık yapılmıyor olmasından mı kaynaklı merak ettim şahsen siyah cb kullanıyorum bu yüzden, ama siyah da güzel!
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Honda NC S
    kız gibi maşallah o fiyata gitmesi beyaz üretimin artık yapılmıyor olmasından mı kaynaklı merak ettim şahsen siyah cb kullanıyorum bu yüzden, ama siyah da güzel!
    ( Beyaz yokmuymuş artık, ben neapıcam abi ilerde )

Yok abi fiyat olayı biraz kişisel sanırım. Ben forumda talip olduğum arkadaşların motosikletlerine 1 yıl için o anki fiyatından %10 indirim istedim, herkesin gözünde çok büyüdü.

Bende şöyle bir hesap yaparak kendimce, ilan açtım.

Bugün bu donanımda Honda CB :

* 3.920TL : Honda CB

* 290 TL : Michelin Pilot Lastikler ( Ön/Arka Lastik takım, çelik siboplar, montaj, balans)

(Lastikler 2000 km yapmadı, orjinal lastiklere göre tek kelime ile bambaşka!)

* 70 TL : Aluminyum SM tipi elcik koruma montaj dahil

( süs için değil, soğukta eldivene çarpan rüzgarı kessin, trafikte kapısını açan birine çarpsam parmaklarımı korusun diye taktım )

* 60 TL : Koruma Demiri (Honda bayiinden, kalın...)

* 520 TL : Givi E-45 Topcase + Monokey Tabla ( 2 kask, 1mont, dizlik takım, 0.5lt su, eldivenler, ufak bir çanta sığıyor ve çok sağlam)

* 50 TL : 2. Yarıyıl Vergisi

* Plaka+ Ruhsat... ...

5000 TL üzerinde ancak binebileceğiniz donanımda bir Honda CB. Pazarlık payım yoktur, sadece bi yıl için, siz talep dahi etmeden %20 fiyat kırıp veriyorum zaten.

İstemediğiniz parçayı bildiriniz, söküp fiyattan düşerim sorun değil... Mesaj atınız, ben size dönerim... gibisinden bi ilandı.

_ Bende 2. el alacak olsam, aldığım arkadaşın o anki sıfır fiyatından bi yıl için %20 fiyat kırması beni tatmin ederdi, gönül rahatlığıyla alırdım diyerek böyle bir karar almıştım.

Son derece adil düşünmüş olucam ki 1 günde gitti zaten

20.000 liralık bir motosiklete, bir yıl gözü gibi bakıp, sonrada 16.000 e verseler düşünmeden bende atlarım yani

Motosikleti
    ( Beyaz yokmuymuş artık, ben neapıcam abi ilerde )

* 290 TL : Michelin Pilot Lastikler ( Ön/Arka Lastik takım, çelik siboplar, montaj, balans)

(Lastikler 2000 km yapmadı, orjinal lastiklere göre tek kelime ile bambaşka!)
    evet artık beyaz honda gelmiyormuş, elde kalanlar varsa alabilirsin.
    doğru diyosun ben de ilk iş olarak aynı michelin lastiklerden başlayarak masraf yapmaya başlıcam hayırlısı olsun.

Motosikleti
    Honda NC S
    evet artık beyaz honda gelmiyormuş, elde kalanlar varsa alabilirsin.
    doğru diyosun ben de ilk iş olarak aynı michelin lastiklerden başlayarak masraf yapmaya başlıcam hayırlısı olsun.
    Yağışlar başlayana kadar rahatlıkla kullanabilirsin standartları, kötü değiller yani bence Şu hava koşullarında hiç acelesi yok derim ben

Motosiklete standartlarla alışıp, onlara göre limitlerini belirlersen... Michelinlerin etkisi çok daha tatlı gelecek, motosikletin güveni, kontrolü, dengesi, yolda süzülüşü falan da öyle

Motosikleti
    Yağışlar başlayana kadar rahatlıkla kullanabilirsin standartları, kötü değiller yani bence Şu hava koşullarında hiç acelesi yok derim ben

Motosiklete standartlarla alışıp, onlara göre limitlerini belirlersen... Michelinlerin etkisi çok daha tatlı gelecek, motosikletin güveni, kontrolü, dengesi, yolda süzülüşü falan da öyle
    yol durumu şuan iyi de tutuş nerdeyse sıfır uzun yol da yaptım her virajda tedirginim dönerken, düz yolda dahi düşük hızda giderken frene biraz fazla basınca kıç atıyor hemen. 15'le gidiyorum yol vermek için sağ yapıp az gaz verdim mesela arka 45 derece döndü hemen. kenda marka lastikle olcak gibi değil yani.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    9 günlük tatilimin sonuna geldim. Yarın işbaşı.
    Yine Çınarcık/Yalova'daki yazlıktaydım. Sağolsun CB gitmem demiyor.
    Yine gidiş dönüş Eskihisar-Topçular feribotunu kullandım.
    Gidişte CBF1000 kullanıcısı bir abimize denk geldim, Karadeniz turu yapmış, istikameti Ayvalık'tı yanlış hatırlamıyorsam. Adı motosikletinde kan grubuyla birlikte yazıyordu ama unuttum malesef.

Tatilimin ortasında Çınarcıktan, Yalı'ya mini bir gezi düzenledik kız arkadaşım ile birlikte.
    Rota şöyle:

Yol motosikletle gezmek için mükemmel denebilir.
    Yalı'da bir plaj bulup orada denize girip güneşlendikten sonra geri döndük.
    Gidiş-dönüş karışık birkaç fotoğraf da ekleyelim de konu hareketlensin:

Bugün İstanbul'a dönüş yolunda henüz Yalova'dan, Topçular istikametine giderken de arkamdan kopmuş gelen bir motosiklet farkettim.
    600 veya 1000'lik bir SS, üzerinde de şort-tişört takılan gençler vardı. Kafada kask yok tabi.
    Beni birkaç metre geçtikten sonra kafasını çevirip, elleriyle kaskı işaret ederek başparmağıyla ''OK'' işareti yaptı ve ağzından okuduğum kadarıyla ''süpersin'' dedi, ben de korna ile selamlayıp, baş selamımı da verdim ve vızzz... Gözden kayboldu.
    Arkadaş ben böyle süpersem sen neden kasksız geziyorsun?!...
    Herneyse...

@ferdinandd; gelelim sana.

Şimdi teker teker sökül bakalım, 125'lik commuterden sonra cbr250 nasıl bir his verdi?
    Hızlanma, gaza tepki, ivmelenme (hepsi aynı şey mi oldu :D), duruşu vs. vs. nasıl?
    250'lik bir motor bana yeter moduna soktu mu mesela seni?
    Zapdetmesi kolay mı?
    Ben kimle konuştuysam, 125'likten sonra 250'lik birkaç hafta sonra yine aynısı gibi gelir, direkt büyük cc'ye geç dediler.
    Senden motorun performansını (cb ile de kıyaslayarak) şimdi ve bundan birkaç ay sonra da değerlendirmeni rica edeceğim.
    Kışın da kullanacak mısın motoru?

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ferdinandd; gelelim sana.

Şimdi teker teker sökül bakalım, 125'lik commuterden sonra cbr250 nasıl bir his verdi?
    Hızlanma, gaza tepki, ivmelenme (hepsi aynı şey mi oldu :D), duruşu vs. vs. nasıl?
    250'lik bir motor bana yeter moduna soktu mu mesela seni?
    Zapdetmesi kolay mı?
    Ben kimle konuştuysam, 125'likten sonra 250'lik birkaç hafta sonra yine aynısı gibi gelir, direkt büyük cc'ye geç dediler.
    Senden motorun performansını (cb ile de kıyaslayarak) şimdi ve bundan birkaç ay sonra da değerlendirmeni rica edeceğim.
    Kışın da kullanacak mısın motoru?
    Hahayyt bee girişe bak Dur sorduğun sırada tek tek gideyim harbiden Kaynatmadan gezi de bomba olmuş

Önce unutmayayım diye en büyük farkı söyliyeyim " TRAFİKTE FARKEDİLİRLİK"

( Araçların nerdeyse hepsi yol veriyor. Bunu milletimden utanarak söylüyorum CB' nin nesi eksikti ??? )

_ Şimdi reverse 125cc commuterden sonra bikere hemen hemen herşeyi X2 ye katlıyorsun, durumu böyle düşünebiliriz.

_ İvmelenme sanki X2 dende fazla gibi CB' ye oranlarsak ! ( sonuçta ekonomi amaçlı A-B noktası motosikleti değil )

_ Durma mesafe olarak CB ile aynı gibi geliyor bana fakat fark dururkenki güvende ortaya çıkıyor, çok dengeli duruşu var

( sanırım ön amortisörlerin sert ve kısa olmasından yığılma olmuyor, tekerlekler yere nispeten geniş basıyor ve çift disk Nissin kaliperler falan... Durma güven verici diyeyim sen anla )

_ 250cc yeter modu şöyle, benim zaten aradığım çok bişey yoktu aslında, uzun yol ve yüklü iken dik yokuşlarda biraz daha ben varım desin istiyordum CB' yi ( hiç alanı değil ama istiyordum işte )

Şimdi bunda o sorun ortadan kalktı, yokuşta CB vites düşür mesajı veriyordu, gazı açıyordum, vites düşürseneeee diye bağırıyordu Bu da tam tersi, gazı açsana diye bağırıyor O konuda tatmin oldum.

Uzun yolda da öyle, CB ile hız limitlerinde girerdim mesela sola, sellektörde sağa atarken kendimi çok tehlike yaşardım, bunda sol şeritten pek çıkmıyorum, sellektör falan sıkıştırıldığımda biraz daha gaz açıyorum olay çözülüyor.

He ben böyle kullanan biride değilim biliyorsun zaten, CB' de aradığım şey bunların başıma geldiğinde olabilirliğini bilmekti Yani fıstık gibi işini yapan yavrudan 40 yılın başı biraz fazla bişey beklemek diyebiliriz, sorun bendim yani

Yeter moduna sokmak diilde sanki şöyle bişey, mesela CB "ben bu sınıfın söz sahibiyim, atla şehir içinde coşş" gibiydi ya, CBR250 "dur baba ben seni öyle bir hazırliycam ki yukarı, birazcık sabret" modunda.

Yani kendi bile kabullenmiş son motosiklet olamiycağını Ayyynen bu his hatta Şunu diyebilirim, 500-600 geçilirmi CB den sonra, bi şekilde geçilebilir

Ama CB, işi gereği 600 lüğe hazırlamıyor kullanıcısını, bence bu çok önemli !!!

_ CBR zaptedmesi kolay, aldığım gibi 300mt sonra köprüye girdim Gidonda herşey yerli yerinde zaten hiç sorun yok, oturma pozisyonu CB kadar rahat kesinlikle değil, ama yatmıyorsunda yani, uzun yola gidilebilir.

Ş içi kıvraklığı falan pek sorun değil ama CB yi arattığı noktalar oluyor. Bikere sabit kafa bi motosiklet, sen dönüyorsun durmuş trafikte, kafa aynalar falan sağa sola çarpıyor dönmediğinden

Başta lastiğin döndüğünü görmemek çok tedirgin etti ama alışılıyor. Yinede sabit kafa bir motosiklet istemem ilerde ( Bunuda olurda alışıp unutursam diye not ettim bi köşeye )

_250cc nin aynısı gibi gelme hissi bi süre sonra olabilir, bence bu her yükselmede olur zaten ama ben ikisini kıyaslayamıyorum bile, CB keşke hep dursaydı bende, CBR da bana öğreteceğini öğretip bi yukarı taşısaydı beni

CB şehiriçi konforu olarak, tek kişi kullanımda 10 üzerinden 10 du abi şimdi Çift kişidede çok dik yokuşlardan puan kırardım sadece

_ Kışın kullanmayı kesinlikle düşünüyorum, geçen kışın sonlarına geldi amatör yollarla kışlık ekipmanı geçiştiremeyeceğimi anlamak ve edinmiştim zaten, sonra soğuk falan demeden kullanmıştım sürekli Bu sene daha da bi hazırım

Özetle keşke almasaydım demiyorum, gözü yukarı dikmek için benim karakterime uygun bi davranış araya 250cc sokmam

Diğer türlü hep bi tedirginlik, eziklik (kendini eksik hissetme...) en korktuğumda "ben olmuşum abi" hissi yaşayabilirdim çok çok eminim

Üst cc leri düşündükçe, "zaten sürat sevmiyorum, heryere 2. viteste mi gidicem" düşüncesi de bi yandan hala var içimde O gün gelince canım çeker heralde, şuan aklıma bile getirtmiyor CBR250

İlkokulda özet çıkarmaktan kaçarsam anca bukadar kısa olabiliyor abi malesef
    reverse bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)