Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Osman___ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 440da yedeğe düşüyorum genelde ben 100 kiloyum artçımda en az 70 var.. Motorun maşallahı var. Ses olmayışına gelince motorda çift korna var sanırım seside oldukça tatmin edici (:..
    motoru geçen hafta aldım ve 70tl'ye fulledim, şuan bi çentik benzin gitti 240 km yol yapmışım.
    bu orana göre 4 çentik sonunda 960 km yol yapmam gerekiyor :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Klavuzu kontrol ettim fakat hız göstergesi ile ilgili pek bir detay yok. Sadece ön tekerin sökümünü anlatırken bahsi geçiyor o da yeterli değil. Moto sohbete de konuyu açarım. Gürcistan da olduğum için maalesef servis yok evet.

WD40 ile pası söküp, zinciri temizledikten sonra castrol ile yağlarım zinciri. Wax, aslında Türkçe'de vaks, binevi mum benzeri türevi demek. Biraz okudum bir çok kullanan var başarılı bir yağ derler.

Cevaplar için teşekkür ederim ferdinandd. yine yorumları olan varsa sevinirim.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    arkadaşlar ön cam takanınız oldu mu? tavsiye rica ediyorum...

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı _zeus_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Klavuzu kontrol ettim fakat hız göstergesi ile ilgili pek bir detay yok. Sadece ön tekerin sökümünü anlatırken bahsi geçiyor o da yeterli değil. Moto sohbete de konuyu açarım. Gürcistan da olduğum için maalesef servis yok evet.

WD40 ile pası söküp, zinciri temizledikten sonra castrol ile yağlarım zinciri. Wax, aslında Türkçe'de vaks, binevi mum benzeri türevi demek. Biraz okudum bir çok kullanan var başarılı bir yağ derler.

Cevaplar için teşekkür ederim ferdinandd. yine yorumları olan varsa sevinirim.
    @ferdinandd bir kez yazmış bir de ben yazayım:
    WD-40 ile zincire bir işlem yapmayın. Yok ben önce wd-40 sürerim, sonra gazyağı gibi bir madde ile temizler sonra da yağlarım diyorsaız bilmem.
    Ona da ne gerek var? Hem gaz yağı wd-40'ı söker mi bilmiyorum. Gazyağı bulamıyorsanız çözüm zincir temizleme spreyleri.

@serk21:
    Egzos... Egzos... Egzos... (nokta işaretlerini şakşakşak şeklinde el çırpma efekti ile doldurun)

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    İki adet de benim çekimlerden gelsin konu renklensin ;)

reverse bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Ohh hayat sana güzel

Abi senin bu objektif nekadar keskin böyle ya, bu taraftan bile arkadaki anahtarı yedekte unuttuğunu görebiliyorum Emeğe saygı, güzel fotoğraflar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ön cam takanınız oldu mu? tavsiye rica ediyorum...
    Abi şu üstteki en sırıtmayanı ve gayet makul bi fiyatı var ( 25 Lira civarı), fena da durmuyor

Bunun haricinde diğer ön cam kullanan arkadaşlar genellikle başka modellere ait olan tur camlarını alıp uyarlamışlar. Bende içime acaip sinen bişey bulamadığımdan askıda o fikir hatta bu gidişle yatacak o iş

Mesela şu NC ' nin bağlantı aparatı uyarlanırsa gideri var

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Arkadaslar egzoz konusuna aciklama getiriyorum dun sabah Halil abiyle konustum ve malesef egzoz taktiran vatandasin ara boru olcusu aldirmaya vakti yokmus aldirmadan gitmis :( halil abi ilk gordugu cb den olcu alacak onu bekliyoruz :(
    reverse bunu beğendi.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    ekimde honda'ya orjinal cam geliyormuş,servis söyledi...

altugkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar bende geçen ay cb 125e aldım şuan 800km civarında genel olarak memnunum fakat bir sorum olacak sizlere motoru gün içinde değil sadece akşamları kullanıyorum, akşam çalıştırırken sorun olmuyor ama hareket edeceğim sırada stop ediyor, motor ısınmasından kaynaklanan bir durum ama ilk 5 dk içinde en az 4-5 kere stop ediyor hatta yolda sürerkende stop ediyor 1000km bakımına girince göstereceğim ama şuan için bu durum normal midir?

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı altugkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende geçen ay cb 125e aldım şuan 800km civarında genel olarak memnunum fakat bir sorum olacak sizlere motoru gün içinde değil sadece akşamları kullanıyorum, akşam çalıştırırken sorun olmuyor ama hareket edeceğim sırada stop ediyor, motor ısınmasından kaynaklanan bir durum ama ilk 5 dk içinde en az 4-5 kere stop ediyor hatta yolda sürerkende stop ediyor 1000km bakımına girince göstereceğim ama şuan için bu durum normal midir?
    rolantini çok az artır arkadaşım. sağda karburatörün üstünde ayar vidası var. düz tornavida ile ayarlayabilirsin.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı altugkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-5 dk rolanatide ısınmasını bekleyin. Tahsinsin dediği gibi rolanti devri iyice düşüktür, %100 bu yüzdendir

Birde birçokyerde okurken karşlaştım, rodaj dönemi bile dolmamış yeni motorun gaz verdiğinizde stop etmesi başlada olağandır diye, yani hiç sorun değil
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    ilk çentik uzun gider- sonra hızla aşağı düşer...........
    ben fullediğimde( tripmetre yi sıfırlayıp)
    540 km'de reserve'ye geçmişti(uzun yolda ist-izm) tek tabanca- 5'nci vites sabit 80-85 km hızla........ort.yakıt: 100 km'de 2.1 lt
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Ey ahali, egzozum tamamlanmis ve nasipse bugun kargoya veriliyor komple ara borulu,silindirden itibaren siyah (orjinali gibi) daha sonra krom tri oval tüp. Ayrica susturucu aparati var istedigim zaman sessiz modda kullanabilcem insallah. Bakalim bakalim kutudan ne cikacak merakla bekliyorum. Bir yandan 12-8 vardiyasi bir yandan 8-8 calisip pert olmak bir yandan da egzoz kovalamak ) cok yorgunum
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ey ahali, egzozum tamamlanmis ve nasipse bugun kargoya veriliyor komple ara borulu,silindirden itibaren siyah (orjinali gibi) daha sonra krom tri oval tüp. Ayrica susturucu aparati var istedigim zaman sessiz modda kullanabilcem insallah. Bakalim bakalim kutudan ne cikacak merakla bekliyorum. Bir yandan 12-8 vardiyasi bir yandan 8-8 calisip pert olmak bir yandan da egzoz kovalamak ) cok yorgunum
    Hadi hayırlısı bakalım Triovali el ile nasıl yapmış o usta ya, merakla bekliyoruz Serkan. İş mevzusundada seni bukadar çalıştıranlar utansın
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hayırlısı bakalım Triovali el ile nasıl yapmış o usta ya, merakla bekliyoruz Serkan. İş mevzusundada seni bukadar çalıştıranlar utansın

Yapim videolarini izlemistim cok degisik calismalari var r1 den fazere cub tan schooter'a antika vosvostan buyggye kadar ozel yapim egzoz yapiyor.

İş mevzusuna gelince, az bişey duyarli olun kar lastigi almayin :p gina geldi kar lastigi yapmaktan )

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az bişey duyarli olun kar lastigi almayin, gına geldi kar lastigi yapmaktan )
    Bundan sonra dağa çıkarken şarampole yuvarlanırım ama yine de almam, Tövbeeee

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Bence gereksiz(bendede beyazı var).......tek silindir-küçuk hacim(cc) boşuna masraf uğraş-zaman kaybı.....
    Paranızı biriktirip büyük cc'de 2250 cc üstü sonuç verir(performans-ses+görüntü)..........
    Diğer motorum 2011 hornet 600' e ARROW dark line aluminium attım ses harika.
    Bence bunlarla yorulmayın....Ses MASEY_FERGUSON gibi çıkar, insanlar arkanızdan ''selam'' söyler....
    Hiç gerek yok. Orijinal kalsın
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence gereksiz(bendede beyazı var).......tek silindir-küçuk hacim(cc) boşuna masraf uğraş-zaman kaybı.....
    Paranızı biriktirip büyük cc'de 2250 cc üstü sonuç verir(performans-ses+görüntü)..........
    Diğer motorum 2011 hornet 600' e ARROW dark line aluminium attım ses harika.
    Bence bunlarla yorulmayın....Ses MASEY_FERGUSON gibi çıkar, insanlar arkanızdan ''selam'' söyler....
    Hiç gerek yok. Orijinal kalsın
    korkmayin amacimiz twobrothers sesi almak degil nasil ses cikacagini da az cok biliyoruz. Amac fark edilmek.. hani kampanyalar oluyor "motosikletlileri fark edin" stickerleri yapistiriyoruz ya saga sola? Heh iste ondan. Cb okadar sessiz ki adam uzerine kirdiginda bisey diyosun standart cevabi yapistiriyolar "e napayim duymadim ki,ufaciksin girmedim ki"
    Yani gormedim duymadim olayinin en azindan duymadim kismini halletme derdimiz. Bu arada kendimi bildim bileli gunduz far yakarim,bu da ayni amaca hizmet ediyor.

Veee siz 4 silindirler ile milletin kafasini bilmemne yapinca sıkınti olmuyor da biz findik motorlarimiza egzoz takinca mi selam soyluyorlar? Ozaman ben onlarin taaaaa en uzaktan yakina cumle cemaatine selam soyluyorum

Bu arada apaci egzozu degil ha yanlis anlamayin,rahatsiz etmeyecek tonda sanki hyosunglarin tiger egzozlari gibi dusujun az daha sessizi. Ayrica susturucu aparati var 2 dakikada sessiz oluyor.

Ferdinand anlayisin icin tesekkur ederim xD herkes sen gibi olsa biz lastik işcileri bayram edecek, bayramda da mesaiye kalmayacak

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence gereksiz(bendede beyazı var).......tek silindir-küçuk hacim(cc) boşuna masraf uğraş-zaman kaybı...Hiç gerek yok. Orijinal kalsın
    Azzzcık fark var yine, hiç yok değil he güzel bi sesmi orası göreceli ama daha sesli olduğu kesin ( özellikle desibel öldürücüsüz )

Bende gök gürültülü Pancar sesi seviyorum mesela Devirsiz Yamaha MT-03 gibi sesler. Sizin deyiminizle tek silindir-büyük hacim(cc)

Öyle bir ses yoksa motosikletimde silindirmiş, cc miş gerisi haz vermiyor tamamen sessiz olması tercihim hatta Arkadaşta zaten hazdan çok farkedilirlik amaçlı takacak

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Benimde sessiz cok hosums gidiyor ama cok tehlike yaratiyor. sabahin korunde apartmanin icinde marsa basip motoru isitmanin kefyi bambaska )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)