Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin bu şartlar altında 3 litre yakman çok normal
    Oh be içim rahatladı.
    Yani birisi açık ve net dese ki; yok arkadaş senin motor çok yakıyor, o zaman çaresine bakmaya çalışacağım.
    Ya da; bahsettiğin şekilde yaktığın miktar normal, tamam deyip keyfime bakacağım.
    Ama şimdiye kadar ikisini de diyen olmadı.
    Şu başlıkta yakıt konusunu kaç kere gündeme getirdim kimse net bir şey söyleyemediydi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu fulledim o depo kapağının altındaki demir istinata kadar. yarısında artçılı yarısı kendim fakat hep gaz açtım hiçsakin kullanmadım çoğuda bayır sayılır şehir içi, 260 km daha yedeğe düşmedim ama yakındır.
    Yok daha çoook var

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oh be içim rahatladı.
    Yani birisi açık ve net dese ki; yok arkadaş senin motor çok yakıyor, o zaman çaresine bakmaya çalışacağım.
    Ya da; bahsettiğin şekilde yaktığın miktar normal, tamam deyip keyfime bakacağım.
    Ama şimdiye kadar ikisini de diyen olmadı.
    Şu başlıkta yakıt konusunu kaç kere gündeme getirdim kimse net bir şey söyleyemediydi.
    Bana bu şekilde kullanımına rağmen 0,3lt kadarcık fazla geliyordu reverse, oda benden ağırsındır muhtemelen ( 70kiloyum , rolanti devrin ve sürekli çok kısa mesafenden dolayı sanırım hakikaten olağan
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Büyük çoğunlukla iş-ev arası 3 km mesafede kullanmam diyorsun kontak açıp kapamak sürekli etkiler.

Devamlı topcase var diyorsun ağırlık + rüzgar direnci yapıyor etkiler ,

Az biraz devirli kullanmak etkiler,

Ev-iş arası olmadığı zamanlarda artçılı yolculuk etmek diyorsun kesin en az 150 kg ediyorsunuzdur 2 kişi bu da etkiler,

Lastiklerinin basıncını sürekli kontrol et çünkü o da etkiler .

Bana kalırsa yakıt konusunda çok sallayan var

Bu şartlar da ferdinin dediği gibi 2.7 olabilir 3 olabilir ama daha aşağı olamaz.

Bir de kontak açıp kapatmanın sürekli ne kadar etkilediğini şöyle anlatayım benim motorum 3 litre yakıyor sabit motoru ilk aldığımda ehliyet yoktu
    günde 3 4 kere motorla çıkıp 5 10km sürüp geri geliyordum 6 ay önce ilk 200 km de 50tl benzin yaktım düşün

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Sağolun arkadaşlar.
    Ben 82-85kg arasındayım devamlı değişiyor. Artçım ise 55kg kadar.
    Diğer sebeplerle birlikte tüketim normal ise gazlamaya devam.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Arkadaşlar yağ konusunda sorum olacak; mobil 10-30 sae yağ aldım fakat üzerindedizel motorlarınız içindir felan yazıyor bizim motorlara olur mu?
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Honda NC S
    Yok abi olmaz, benzinli motorlarınız içindir yazsa bile olmaz. "Motosiklet Yağı" yazması gerekiyor

Motosikleti
    Birde 10 -30 sae yağ da kıtlık var sanki yok.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    http://www.yenicarsim.com/castrol-power-1-enduro-4t-10w-40-motosiklet-yag/yaglama/id/605884/
    bu yağda karar kıldım nedeni bulunduğum yerin sıcaklık derecesi ve kitapçıkta bulunan yağ özellikleri.
    ZEMHERİ!

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Arkadaşlar meşhur egzozcu Halil usta sonunda CB125E icin bir tasarim yapmis ve cokta guzel olmus,1 yildir bekliyodum ha bugun ha yarin diye egzoz şart yoksa birak arabalari yayalar bile farketmiyor onume atliyorlar.. komple bogazdan orjinali hic bozmadan yeni bir egzoz yaptiricam inşallah. Servis bakimi ve muayene zamani da hemencecik söküp orj. Egzozu takicam Halil ustadan daha önce ninja 250r a egzoz aldim. Cok saglam isciligi var.bakalim CB de nasil duracak
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    @Serk21 merakla bekliyorum.
    Egzosu aldığında güzel bir video ile paylaşıp, yorumlarını ayrıntılı şekilde yazar mısın?
    Çok beleşçiyimdir.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    @Serk21 merakla bekliyorum.
    Egzosu aldığında güzel bir video ile paylaşıp, yorumlarını ayrıntılı şekilde yazar mısın?
    Çok beleşçiyimdir.
    Estafurullah hele bi yapilsin gelsin detayli olarak ne gibi farkliliklar olacak yazicam ve HD videosunu ekleyecegim ozellikle golcuk merkezde kaldirim.fobisi olan yayalar uzerindeki etkisini merak ediyorum
    reverse bunu beğendi.

mesut38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb 125 e
    Ben dün tripmetre 470km'de iken benzin fulledim. 434km'de yedeğe düştü. Geri kalan km'lerin sonlarını ha bitti, ha bitecek diye gittim.
    bence 880km filan hayal ürünü. Hadi rüzgarsız havada 1 kerede rampa çıkmadan, topcase'siz, yüksüz, bir de hafif biriyseniz olsun olsun 500-550km.

depoyu fulledim. 475 km de yedeğe düştü. tekrar fulledim 11.7 lt benzin aldı. ortalama 12 kuruş yakmış.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar meşhur egzozcu Halil usta CB125E icin bir tasarim yapmis, cokta guzel olmus. Komple bogazdan orjinali bozmadan yeni bir egzoz yaptiricam.

Bir yapilsin, detayli olarak yazicam ve HD videosunu ekleyecegim özellikle gölcuk merkezde kaldirim fobisi olan yayalar uzerindeki etkisini merak ediyorum
    Serkan ne oldu bizim egzoz işi, çok pis merak ettim
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan ne oldu bizim egzoz işi, çok pis merak ettim
    12-8 calisiyorum simdi uyandim :( yarin isten geldigimde unutmazsam aricam bakalim

Osman___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E
    Bende 440da yedeğe düşüyorum genelde ben 100 kiloyum artçımda en az 70 var.. Motorun maşallahı var. Ses olmayışına gelince motorda çift korna var sanırım seside oldukça tatmin edici (:..

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Osman___ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 440da yedeğe düşüyorum genelde ben 100 kiloyum artçımda en az 70 var.. Motorun maşallahı var. Ses olmayışına gelince motorda çift korna var sanırım seside oldukça tatmin edici (:..
    Surekli kornaya basmaktan biktim zaten,birde gölcük denen yerin insani bir baska..yoldan daha genis sagli sollu kaldirim olmasina ragmen hepsi yolun ortasinda yuruyorlar,korna calarsan kufur etmissin gibi tepki veriyorlar ve cogu zaman cekilmiyorlar heleki onunde yolun ortasinda damacana gibi yuruyen bir kadinsa korna calinca "Aalllah bilaniğ virsinn!!" Diye böğurme ihtimali cok yuksek birde artio korna tuşu içeri göçecek.. hem belki acik egzoz performansi da arttirir 0.05 beygir kadar )

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Performansi arttirir, 0.05 beygir kadar )

Bu toplu yeminli uygulamaya ben İnegöl' de denk gelmiştim. Bunlar stadyum gibi biyerde toplanmış, demişler ki yoldan geniş kaldırımlara tövbe, TÖVBEEEEE

sadece yoldan yürüycez, YOLDAAAANN, kornaydı araçtı falan diye pes etmek yok, YOOKKK... sonra çıkmışlar yola. Ya nasıl deli olmuştum anlatamam.

Abartısız oralı olan yok, hani bip diyorsun adam dönüp bakmıyor bile, biraz uzunca caluyorsun, geçsene kardeşim kaldırımdan, gepgeniş kaldırım işte dercesine bi bakış atıyor hiç bozmadan devam.
    Ya yok öyle biyer, ben daha görmedim, ilçede su yok bütün ilçe kordon boyuna yürüyüşe çıkmış

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu toplu yeminli uygulamaya ben İnegöl' de denk gelmiştim. Bunlar stadyum gibi biyerde toplanmış, demişler ki yoldan geniş kaldırımlara tövbe, TÖVBEEEEE

sadece yoldan yürüycez, YOLDAAAANN, kornaydı araçtı falan diye pes etmek yok, YOOKKK... sonra çıkmışlar yola. Ya nasıl deli olmuştum anlatamam.

Abartısız oralı olan yok, hani bip diyorsun adam dönüp bakmıyor bile, biraz uzunca caluyorsun, geçsene kardeşim kaldırımdan, gepgeniş kaldırım işte dercesine bi bakış atıyor hiç bozmadan devam.
    Ya yok öyle biyer, ben daha görmedim, bütün ilçe kordon boyu
    Var işte gölcük var gelde gör evlere şenlik golcukte metre kareye 3 adet doğan&şahin düşüyor,bunlarin hepsi su borusu gibi egzozlarla ferrayiyi bastiran sese sahip onlari duyunca cekiliyorlar

Birde gecenlerde acelem var yolda yuruyen yayalarin arasinda slalom yapiyorum derken 2 tane ergenus ciki onume gececek yer bulamadim korna caldim,dondu goz ucuyla bakti sonra istifini bozmadan ayni sekil devam etti.. bende kan beynime sicrayinca gaz verip hizlanip sonra arka tekeri kitledim "iiiiiyyyk" sesiyle aralarina daldim aynalari carptrdim denyolara kol bacak ne varsa dokundurdum sonra önlerinde yavasladim (kufretcekler mi diye) ama gıklari cikmadi devam ettim ) böyle acayip bir yer iste

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Merhaba Arkadaşlar,

Honda Cb 125 sahibiyim bende, 4000 km'de motosikletim. Bir kaç sorum olacak bilgilendirirseniz sevinirim.

1) Motosikletimin hız göstergesi ve dolayısı ile km sayacı şuanda çalışmıyor. Elektriksel anlamda gösterge panelinde problem yok. Vitesleri, sinyali vs görebiliyorum fakat ibre 0'da ve hareket etmiyor. Ön tekere sol taraftan bağlı olan ölçümü yaptığını düşündüğüm kabloyu çıkardım baktım, tekerleğe bağlı olduğu yerde bir diş var ve dönüyor ama dişin bağlı olduğu bir tel vs hiç bir şey yok. Kablonun içi boş şuanda ki kanımca bir bağlantı olmalıydı. Sizce ne yapabilirim ?

2) Motosikletin zincirini yağlamam gerekiyor, pas sökücü olarak WD-40 aldım, zincir yağı olarak ne öneriyorsunuz, Castrol Chain Wax iyi midir ?

3) 4000 km'de yağ değişimi yapmamız gerekiyordu. Artık İstanbul'da değilim. Gürcistan'da yaşıyorum 10W-30 yağ kolay bulunmuyor, 10-40 alsam problem olur mu ? Yağ değişimini kendim yapacağım, bir tavsiyeniz uyarınız var mıdır ?

Özellikle ilk sorum hakkınca acil cevaba ihtiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim.

Sevgiler.

Motosikleti
    Honda NC S
    _ Hiç bilgim olmayan bi mevzu ama hemen her motosiklette aynıdır heralde bu km okuyucu, sanırım manyetik karşılığı göbek tasının içinde falan oluyor. Yani yıllar öncenin bisiklet km okuyucuları mantığı gibi olabilir Bizimkinden tam eminde değilim evde olsam kılavuza bi bakardım bende merak ettim şimdi Forumda moto sohbette ortaya sorsan direk fotoğraflı açıklamalı anlatanlar bile çıkabilir Tavsiyemdir Sanırım servis yok yakınlarında

_ WD-40 zincir işini pek iyi yapmaz, zaten kendiside yağlı gibi olduğundan su geçirmeyecek şekilde sıktığın yeri kapladığından zincir yağından önce sıkılması bence çok doğru değil YouTube da videolarda elektronik aletlere sıkıp suya atıyorlar alet halen çalışıyor, yani bi şekilde kaplıyor sıkıldığı yeri.

Gazyağı gibi uçucu bişeyle temizlersen mis gibi olur, hem daha zahmetsiz sökülür kir pas Yağ önemli değil, hemen hepsi olur, aralarındaki farklar birisi çok çabuksıvılaşır zincirden akar, birisi orta kıvam heryere sıçrar, birisi fazla yapışkan üstüne toz kir biriktirir falan filan Würth te bunların hiçbirisini yaşamazsın, geriye kalanların biçoğu birbirine yakın bütçene uyanı al geç

_ Castrol Chain Wax hakkında bi fikrim yok, ama eğer yağ ise işini görür. WAX ne demek acaba

_ Motosiklet yağı olduğu sürece ve miktarını asla 800ml' den fazla koymadığın sürece, 10W-40 alsan problem olmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)