Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mikuni sana o ybr 140 yapıor diyen adam atmış
    bu forumda en kıral ybr ben de oda düzde 125 yapıyor orj yalan dolan yatma kalkma yok
    rampa aşşağıya ise kesiciye giriyor benden demesi
    ybr titreşimsiz sağlamdır ama 130 bile yapmaz hele yeni kasa olanlar 110 nu geçmez
    ama lastikler dublex
    kefilim fatihe. Düzde rahat bi şekilde 120 ile gidebilen gördüğüm en iyi kaçan ybr fatihte hemde orjinal haliyle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bizim jantlar nasıl tubeless lastiğe uygun değil anlamadım. CBF'te ne jant varsa bizde de o yok mu? CBF'e de mi uyumlu değil tubeless?
    Ben geçen haziran ayından beri tubeless michelin lastik kullanıyorum hiç sorun yaşamadım?
    Üstelik bir kez arka lastiğe koca bir vida saplandı köküne kadar.
    Bunun farkına bile varmadım. Ertesi gün inik lastiği görünce kontrol ettim vidayı gördüm. Hava basıp, lastikçiye kadar motoru sürdüm o haliyle.
    Mantar yama yapıp gönderdiler. Hala da o haliyle kullanıyorum, no problem.
    Bu nasıl uyumsuz jant?

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri yağlamak sıkıntı oluyo diye cb yi sattı adam ya cub alsa onda da zincir var.
    zincir işini hallettim. Kaliteli zincir ve ipone zincir yağı sayesinde 1 aydır aynı ayarda duruyor.
    Orjinal zincir berbat. Hergün gevşiyor. Sürekli bakım gerekiyor. 4000 km de bitiyor.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu orjinal zinciri her gun gevseyenler acaba gergileri dogru geriyor mu ? Benim 7 bin km'de 150'lik cinli motorumun orjinal zincirini 2 kere gerdim su ana kadar. Gevseyen zincir degil gergiler olabilir. Cunku her gun uzayan zincir 1 ayda kopar.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu orjinal zinciri her gun gevseyenler acaba gergileri dogru geriyor mu ? Benim 7 bin km'de 150'lik cinli motorumun orjinal zincirini 2 kere gerdim su ana kadar. Gevseyen zincir degil gergiler olabilir. Cunku her gun uzayan zincir 1 ayda kopar.
    benim motor 8400 km ye geliyor ama bugüne kadar 1 kere gerdim zinciri onuda çok gerekli diye değil tam olması gerektiği gibi olsun diye yani çok titiz olduğum için.riallideki 7.50 tl lik zincir yağını kullanıyorum. hep gergin gezerim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Dağılın beyler!! Alet gerginn :D :D :D
    reverse bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    pakette veya kuryede çalışan motorun zinciri ve günlük laylaylom kullanılan motorun zinciri aynı uzamaz.
    ben motoru yüklü ve aşırı durkalklı kullandığımdan orjinal zinciri 4-5 günde uzuyodu.
    sinirlenip rialliden çekoslovak malı zincir getirttim.
    şimdi 3 haftada anca uzuyor. daha bor tık anca uzamıştır.
    bu gidişle bu aldığım çekoslovak zincir 30.000 km gider. ama orjinali bize 4000km anca gider.
    devamlı durkalk yapana riallideki çekoslovak zincir tavsiye ederim. bakla aldırılması şart yanlız..
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dağılın beyler!! Alet gerginn :D
    O ney la O lastikler ambalajında okadar temiz değil Normalde titizliğime sayıp söven arkadaşlarım var...Sen ne yapıyosun abi CB ne,işin sırrı ne

Sadece yıkayınca böyle olmuyor, geçiştirmeye çalışma Serkan, sırrı ver sırrı
    Murat 48/30 bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda pcx125
    çok şükür motoru 2400 e sattım. İki saat içinde sıfır spacy aldım. 5000 lira 12 taksit koruma demirleri çanta demirş yan ayak dahil. Şu an 30 km deyim. İlk izlenimlerimi yazacam şu an motorla paket atıyorum. Plaka yok.

Motosikleti
    Honda NC S
    "0" alman daha iyi olmuş Mikuni, diğeri bana çok riskli gelmişti, CB yi mum ışığıyla arayacaktın gibi hissetmiştim... "0" almakla iyi yapmışsın

CB yi aşırı uygun fiyata vermişsin, demin bi arkadaş 6/7 yıllık 125cc commutera 3. lira vereceğinden bahsediyordu ana sayfada, şok oldum

İnsallah beklentilerini fazlasıyla karşılar Spacy, hiç sorun yaşamazsın
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ney la O lastikler ambalajında okadar temiz değil Normalde titizliğime sayıp söven arkadaşlarım var...Sen ne yapıyosun abi CB ne,işin sırrı ne

Badem yağını tek geçerim hocam

Motosikleti
    Honda pcx125
    motor mükemmel. Tam benim tarzım. Yarım saat yağmurda kullandım. Ayakkabılarım kupkuru. Vites derdi yok. Konforlu bir motor. Yakıt tüketimi çok düşük.

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor mükemmel. Tam benim tarzım. Yarım saat yağmurda kullandım. Ayakkabılarım kupkuru. Vites derdi yok. Konforlu bir motor. Yakıt tüketimi çok düşük.
    Umarım satacağın zaman alıcı sana 2 tane cb e +200 tl verir ))
    Şaka bir yanada bu spacy nin 5000 tl olması biraz pahalı değil mi ? hayırlı olsun bu arada

Motosikleti
    Honda pcx125
    cb varken hergün pişman olacağıma biir kere zararla satıp bir kere pişman olurum. Bu motor spacy bir harika. Size de tavsiye ederim satıp kurtulun.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    [QUOTE=Mikuni;2979637]cb varken hergün pişman olacağıma biir kere zararla satıp bir kere pişman olurum. Bu motor spacy bir harika. Size de tavsiye ederim satıp kurtulun.[/
    cb den memnun olmayanlar satsın demi memnun olanlar kullansın

Motosikleti
    Honda NC S
    Spacy bir harika. Size de tavsiye ederim satıp kurtulun.
    Scooter başlangıç için en önerilen sınıf olsa da ben Spacy ile ilk virajı dönemem Mikuni Kaç kez denedim her seferinde yere yapışmanın eşiğinden döndüm.

Bununla öğrenin motosikleti diyorlar ama bana göre aşırı tecrube istiyor yada benim yıldızım pek barışık değil, scootera hiç yeteneğim yok.

Yeteneğim olsa bir süre PCX konforu denerdim kesin Bir süre diyorum, çünkü vitesin keyfi de bambaşka, vazgeçemem

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eğer şu resme dikkatli bakarsan anlarsın :p :p
    ferdinandd bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Hayırlı olsun mikuni.. kaza bela vermesin rabbim
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Honda pcx125
    eyvallah kardeşim. sağolasın.. ybr alacaktım, babam bile benden daha honda fanatiği, kardeşime de geçen ay civic aldı. hem kardeşim hem ben aynı fikirdeyiz: honda ya binen artık başka bir markaya alışamıyor.. eski motordan 2000 lira kazandım, 15 bin km toplamında 520 lira masraf ettim. 2400 e de sattım, zararım yok. siz şu an 3400 e bile satsanız yine zarardasınız, çünkü motoru çalıştırmadınız. mantığınız buraya kadar. halbuki şöyle düşünün, kiralamış olsaydınız günlüğü en az 30 tl. her iki taraftan dengeleniyor yani.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    eyvallah kardeşim. sağolasın.. ybr alacaktım, babam bile benden daha honda fanatiği, kardeşime de geçen ay civic aldı. hem kardeşim hem ben aynı fikirdeyiz: honda ya binen artık başka bir markaya alışamıyor.. eski motordan 2000 lira kazandım, 15 bin km toplamında 520 lira masraf ettim. 2400 e de sattım, zararım yok. siz şu an 3400 e bile satsanız yine zarardasınız, çünkü motoru çalıştırmadınız. mantığınız buraya kadar. halbuki şöyle düşünün, kiralamış olsaydınız günlüğü en az 30 tl. her iki taraftan dengeleniyor yani.
    ben motoru 8 bin km den fazladır sürekli kullanıyorum,öyle ki arabayla asla yapamayacağım şeyler yapıyorum. ben motoru bugün 3 bine satsam yine zarar etmem, 30 bin km olduğunda benzin döküp yaksam yine zarar etmem bindiğime sayarım =) sonuçta dedğin gibi bir gün kiralasan kocaelide 50 liraya bulamazsın. etrafımda var çinli schooter da olsa kiralamak isteyip bulamayan bir çok kişi. sonuçta bu trabzon burma bilezik değil 3 e alıp bir sene sonra 5 e satalım.
    mücahit_89 bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    pazar şerifleriniz hayırlı olsun dostlar
    dün motoruma yaklaşık iki ay sonra tekrar bindim
    yağmur altında biraz romantizm yaptık.
    gerçi 4 gün önce motorun akü başlarını takıp biraz çalıştırmıştım
    ama keratanın beni üzmeden mızmızlık yapmadan
    yola çıkması sevindirdi beni.
    Yalnız yağmurda gerçekten fena kayıyormuş.
    trafik dışında bir kaç kez arka frenle kontrol ettim
    paten yapıyormuş gibi oldum
    haydi tekeriniz düz bassın.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)