Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Depo kılıfı düşünen arkadaşlar için bugün Şirinevler otoseverden 30 tl'ye aldım. Yarın kısmetse resimlerini yüklerim.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Full face almayın derim,ha sürekli şehir içinde gezip sigara içicem çekirdek çitlicem derseniz orası ayrı =) kaskı ben siyah tonlarında aldım LS2 evil twin modeli lakin o sıra siyah honda motor almıştım ve daha sonra beyaz honda aldım ve artçıma da beyaz LS2 aldım. Yazın ışıklarda vizoru açıyorum artık bende refleks oldu kışın da ışıklarda durmaya yakın hemen vizoru açıyorum ve sıkıntı yaşamıyorum.
    Karadeniz - Giresun.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Kask sorularımı ayrıntılı şekilde cevaplayan herkese çok teşekkür ederim, sayenizde bilgi sahibi oldum epeyce. Aklınıza sonradan gelen diğer tecrübeleri vakit oldukca paylaşırsınız umarım...
    ZEMHERİ!

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Full face almayın derim,ha sürekli şehir içinde gezip sigara içicem çekirdek çitlicem derseniz orası ayrı =)
    Serkan şu iki cümle birbiriyle çelişiyor. Sanırım ''çeneden açılır almayın derim'' diyecektin? Cümlenin gidişi onu gösteriyor çünkü.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Bende gözlük var çeneden açılır kaskı gözlüğü çıkartmadan giyiyorum, full face öyle olur mu acaba?Benimde aklımda soru işaretleri var.kaskım eskimeye başladı
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende gözlük var çeneden açılır kaskı gözlüğü çıkartmadan giyiyorum, full face öyle olur mu acaba?Benimde aklımda soru işaretleri var.kaskım eskimeye başladı
    Bak bunu hiç düşünmemiştim Murat Tam kapalı kaskta önce kaskı takıp sonra gözlüğü takıyorlar sanırım
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    @ferdinannd'ın dediği gibi daha mantıklı. Birkaç kez ben de gözlükle kullandım. Daha önceki kaskım çeneden açılır olmasına rağmen gözlüğü çıkartmadn kaskı takamıyordum.
    Sırf bu gözlük-kask davasından gidip lens alacağım ama önce muayene olmam gerekiyor.
    Gözler 0,75 numero bozuk. Uzak mesafedeki ayrıntıları net göremiyorum. Misal tabelalardaki yazılar vs.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    selamlar arkadaşlar,bu konudaki tecrübemi paylaşmak isterim...

tam kapalı kasklarda gözlük kullanımı epey bi zor,benim gözlerde bozuk 2.25 miyop lens takıyorum 4 senedir arada gözlük kullanınca uğraştırıyo insanı..

tam kapalı kasklarda gözlüğü çıkarmadan takma şansı yok,bazı çeneden açılır kasklarda gözlük takılı iken çıkar tak sorun olmuyor...

sonuç olarak tam kapalı kask daha sağlıklı ama gözlük varsa çene açılır kaskıda denemeden almamak lazım...

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Beyler lens kesinlikle uzman doktorlar önermiyor.Siz benim için değerli arkadaşlarsınız sevdiğim insanlara kullandırmıyorum lens.Korneanın oksijen almasını engelleyip gözü kurutuyor.Birde geçen gün lens mantarı yüzünden biri gözünü kaybetti.kesin onun hijyensizliğidir de yinede tavsiye edilmiyor.

Biraz güvensem on yıldır gözlük kullanan ben koşarak alırım vallahi

Kız arkadaşıma bunu aldım harika bir kask birdahaki kaskım bu olacak muhtemelen.Kask macerasına LS2 ile başladık belki ondan güzel geliyordur.Ama sanırım en güzel kask buğu yapmayan alttan iyi kapatmalı ses yapmayan aerodinamikli kapalı bir kask.

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/s...izden-63025199
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Hadi ya...

Durum o kadar vahim mi yani?
    Ben de aslında muayene olup, doktor tavsiyesi ile almayı düşünüyordum. Yani lens muayenesi denen bir şey varmış. Sanırım kişinin gözü uygun mu değil mi gibisinden bir muayeneymiş.
    Net olarak bilmiyorum ama galiba bir takınca 1 hafta filan çıkartılmayan lensler varmış. Belki onlar sıkıntılıdır? Günlük olarak takıp çıkartsak yine aynı riskler var mı?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Beyler lens kesinlikle uzman doktorlar önermiyor.Siz benim için değerli arkadaşlarsınız sevdiğim insanlara kullandırmıyorum lens.Korneanın oksijen almasını engelleyip gözü kurutuyor.Birde geçen gün lens mantarı yüzünden biri gözünü kaybetti.kesin onun hijyensizliğidir de yinede tavsiye edilmiyor.

Biraz güvensem on yıldır gözlük kullanan ben koşarak alırım vallahi

Kız arkadaşıma bunu aldım harika bir kask birdahaki kaskım bu olacak muhtemelen.Kask macerasına LS2 ile başladık belki ondan güzel geliyordur.Ama sanırım en güzel kask buğu yapmayan alttan iyi kapatmalı ses yapmayan aerodinamikli kapalı bir kask.

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/s...izden-63025199
    Ben lens çok kullandım hatta gözümden çıkarmadan 6-7 gün kullanıyorum. Kaliteli bir lens kullanınca ne göz kuruyor ne oksijensiz kalıyor. Lensi takıp çıkarırken ellerimin temizliğine çok dikkat ederim, musluğu bile tutmam ellerimi yıkadıktan sonra ya aç kapa musluk olacak yada kollarımla tutar kaparım musluğu o yüzden hiç mikrop kapmadı gözüm ama kişiden kişiye fark ediyor daha hassas kişiler var.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Hadi ya...

Ben de aslında muayene olup, doktor tavsiyesi ile almayı düşünüyordum. Yani lens muayenesi denen bir şey varmış. Sanırım kişinin gözü uygun mu değil mi gibisinden bir muayeneymiş.
    Net olarak bilmiyorum ama galiba bir takınca 1 hafta filan çıkartılmayan lensler varmış. Belki onlar sıkıntılıdır? Günlük olarak takıp çıkartsak yine aynı riskler var mı?

3 ay çıkmayanıda var.

Ben lens çok kullandım hatta gözümden çıkarmadan 6-7 gün kullanıyorum. Kaliteli bir lens kullanınca ne göz kuruyor ne oksijensiz kalıyor. Lensi takıp çıkarırken ellerimin temizliğine çok dikkat ederim, musluğu bile tutmam ellerimi yıkadıktan sonra ya aç kapa musluk olacak yada kollarımla tutar kaparım musluğu o yüzden hiç mikrop kapmadı gözüm ama kişiden kişiye fark ediyor daha hassas kişiler var.

Doğrudur, zaten en baba lenslerin ömrü bile max 6 ay.Şimdi lens takan kişiler lazer ameliyat olmak istediğinde bir müddet gözlğk kullanımı zorunludur.Bunun sebebi gözün kurumuş olması.Lensten lense ve kişiden kişiye farkeder ama gözlük candır.her ne kadar güneş gözlüğü, yenen yumruk, kapalı kask gibi sıkıntıları olsada candır gözlük.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Gözüme bir kask kestirdim bakar mısınız rica etsem bu ikisi aynı mıdır?

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/caberg-trip

http://www.feyizoglu.com/Trip-Caberg...k_44242.html#1

Veya başka sitede satılık var mıdır?

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Model olarak benziyor Murat ama feyizoğlundaki sadece vizörü.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Evet birdaha bakınca öyleymiş.Hiç satan site yok sanırım yerli.Güzel kaskmış amma

Motosikleti
    CB650F
    Full face gözlüğünü kırar geçen 5 TL ye yaptırdım gözlüğü oradan biliyorum eğer gözlüğü çıkartınca önümü göremiyorum diyorsanız bence lens takın ama lens in de sakat yanları çok bence en iyisi gözlüksüz kullanmak eğer 20 metre önünü göre biliyorsan ne polis nede ehliyet alırken problem çıkar

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Full face gözlüğünü kırar geçen 5 TL ye yaptırdım gözlüğü oradan biliyorum eğer gözlüğü çıkartınca önümü göremiyorum diyorsanız bence lens takın ama lens in de sakat yanları çok bence en iyisi gözlüksüz kullanmak eğer 20 metre önünü göre biliyorsan ne polis nede ehliyet alırken problem çıkar
    Benim gözlüğüm üstüne 3 defa oturunca bile hafif yamulmayacak derecede birşey

Gözlüksüz kullanmak nasıl bir tavsiyedir hocam ihtahara teşebbüs gibi Deneyerek almak en garantilisi

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Bende gözlük kullanıyorum. Kaskı takarken ''ilk önce kask, sonra vizörden gözlük yrleştiriliyor'' Kaskı çıkarırken ''ilk önce gözlük çıkarılıyor'' sonra ''kask çıkarılıyor''. Sadece ilk 5-10 gün sırayı karıştırıyorsunuz daha sonra hiç problem olmuyor.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan şu iki cümle birbiriyle çelişiyor. Sanırım ''çeneden açılır almayın derim'' diyecektin? Cümlenin gidişi onu gösteriyor çünkü.
    evet =) beyin devrelerim kısa devre yaptı yine =)
    Karadeniz - Giresun.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 1.000 km bakım için pendik honda bayii güngör motora gittim ve bakımı yaptırdım yağ değişti castrol 10-40 ve 1 lt tamamı boşaldı (buda ayrı bir hikaye 800ml olması lazım derken) genel kontrol falan bir şey dikkatimi çekti kontrol için

sıkacakları vidayı sıkarken anahtarla vida arasına poşet plastik sokup sıkyıor sonrada analadımki vida başlarına zarar vermemek için böyle yapıyorlar üşenmeden hepsindede aynı yöntemi kullandı hoşuma gitti keratalar işi öğrenmişler

http://f1302.hizliresim.com/16/f/k2frp.jpg

işim bitti faturayı ödedim çıkarkende fuar biletlerimi almayı ihmal etmedim hemde hafta sonu olandan 2 ad.

http://b1302.hizliresim.com/16/f/k2g2t.jpg
    Fuar biletlerinde hafta sonu hafta içi diye ayrım mı var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 1.000 km bakım için pendik honda bayii güngör motora gittim ve bakımı yaptırdım yağ değişti castrol 10-40 ve 1 lt tamamı boşaldı (buda ayrı bir hikaye 800ml olması lazım derken) genel kontrol falan bir şey dikkatimi çekti kontrol için

sıkacakları vidayı sıkarken anahtarla vida arasına poşet plastik sokup sıkyıor sonrada analadımki vida başlarına zarar vermemek için böyle yapıyorlar üşenmeden hepsindede aynı yöntemi kullandı hoşuma gitti keratalar işi öğrenmişler

http://f1302.hizliresim.com/16/f/k2frp.jpg

işim bitti faturayı ödedim çıkarkende fuar biletlerimi almayı ihmal etmedim hemde hafta sonu olandan 2 ad.

http://b1302.hizliresim.com/16/f/k2g2t.jpg
    Hadi ya...

Ortaokuldan beri gözlük kullanıyorum, yaşım 46 ve yaklaşık 6 senedirde lens kullanıyorum. Ben lens kullanmaktan çok memmunum ve herkese tavsiye ederim. Tabi lens kullanmada göz yapısı çok önemli her gözde aynı sonuç olmuyor. Bazıları kullanamıyor veya problemler yaşıyor vs.... Bence gözlük kullanan herkes mutlaka lensi denemeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Hadi ya...

Bu arada bazen 2 hafta hiç çıkarmadan kullandığım oluyor, ama normalde de en fazla haftada bir çıkarıyorum

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    turuncu zeminli fuar bileti hafta içi kırmızı zeminli olan hafta sonu bilginize
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)