Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler Honda Fuara katılıyormuş ve 4 yeni modeli geliyor Türkiye' ye. Bunlardan biri bize rakip ve yanlış hatırlamıyorsam geçenlerde bi videoda paylaştığım yakıt sarfiyatı 1.7lt/100km lerde olan alet

http://c1302.hizliresim.com/16/f/k23hq.jpg
    http://c1302.hizliresim.com/16/f/k23j1.jpg

Bana tipsiz geldi, ince uzun gibi bişey ama bizim CB lerde bile 1.72 leri görebiliyorsak bunda 1lt ile mi yol alınacak
    Birde insallah bu kampanalı tel jantlı gelmez

İllaki yanda tepinmem lazım diyenler kına yakabilir kickstart koymuşlar Ben bi tek yönünü beğendim o da egzozu kısa
    Onu bilmem de hondaTR'den 100cc altı vergisiz motor bekliyorum, isterse tipsiz olsun sorun değil. Resmen devlete çalışıyolar. Wave100'ü Today50'yi kaldırdılar en küçük motorları 108cc dalga geçer gibi. Madem 100 cc'yi aştın yapsana en azından bi 125'lik 108cc nedir ya Vergi az falan demeyin az da değil hem yıllık 100 lira. yazlıkta motoruna 2-3 ay binen adam niye bide vergi ödesin hem zaten zorunlu sigorta fiyatları el yakıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bilmem de hondaTR'den 100cc altı vergisiz motor bekliyorum, isterse tipsiz olsun sorun değil. Resmen devlete çalışıyolar. Wave100'ü Today50'yi kaldırdılar en küçük motorları 108cc dalga geçer gibi. Madem 100 cc'yi aştın yapsana en azından bi 125'lik 108cc nedir ya Vergi az falan demeyin az da değil hem yıllık 100 lira. yazlıkta motoruna 2-3 ay binen adam niye bide vergi ödesin hem zaten zorunlu sigorta fiyatları el yakıyor.
    Evette Mengu bu alet hakikaten az yakıyorsa aynı cc deki muadillerine 1lt yakın fark atıyor demektir 3-4 depoda ödüyorsun zaten vergiyi sırf bunu aldığın için geriside sana kar kalır.
    Bendede pintilik yoktur ama iş akaryakıta gelince nedense bişey oluyor bana Herşeye rağmen haklısın 100cc, kurcalanarak sorunsuz büyütülebilen motor tipi getirse kral olur
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evette Mengu bu alet hakikaten az yakıyorsa aynı cc deki muadillerine 1lt yakın fark atıyor demektir 3-4 depoda ödüyorsun zaten vergiyi sırf bunu aldığın için geriside sana kar kalır.
    Bendede pintilik yoktur ama iş akaryakıta gelince nedense bişey oluyor bana Herşeye rağmen haklısın 100cc, kurcalanarak sorunsuz büyütülebilen motor tipi getirse kral olur
    Yıl olmuş 2013 hala kampana

Alıntı Carl Gustav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kampana 1942 devam

Slmlr
    Brkn
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ ferdinandd
    Hangi modellerin geleceği belli mi?
    CBR600RR, CRF250L, CB125 Ace, WING-go bunlar yenilermiş. Diğer 19 modelde bildiklerimizmiş (bunlardan biri ATV)

http://www.motosiklet.net/forum/son-haberler/112538-hondadan-2013-motosiklet-fuari-cikarmasi.html
    Dr.MZÇ bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Az yakıyosa az da yavaş gitmesi lazım aletin. Bizim çinliler de sizin hondadan çok farklı yakmıyor doğrusu. Hem 1.72 litreyi kim görmüş rodajdan sonra 2.5 litrenin altına düşebilen olmadı burda.

Motosikleti
    Honda NC S
    1.72 litreyi kim görmüş rodajdan sonra 2.5 litrenin altına düşebilen olmadı burda.
    Ben O rekorumdu tabide rodaj sonrası şu son kara kış depom harici o civarlarda gezindi hep yakıt. 2.5lt görebilen oldumu asıl o muallakta Mengu, varsada tek tük heralde bi sebebi vardır

"Alırsan Honda pantolonda gider Donda" Abi bu çok iyimiş ya dieride bombaydı admin rtüğünemi takıldı o

Motosikleti
    Ben O rekorumdu tabide rodaj sonrası şu son kara kış depom harici o civarlarda gezindi hep yakıt. 2.5lt görebilen oldumu asıl o muallakta Mengu, varsada tek tük heralde bi sebebi vardır

"Alırsan Honda pantolonda gider Donda" Abi bu çok iyimiş ya dieride bombaydı admin rtüğünemi takıldı o
    Yok ya adminin bişey dediği yok burda zaten ne tartışmalar dönüyor siyaset yasak olmasına rağmen bilirsin Bana bu imza daha komik geldi Devamlı tam gaz gidince kaç litre yakıyor bu alet ? benim 150'lik motorum uzun yolda 3 litre falan yakıyo çoğunu da tam gaz gidiyorum.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ferdinandd kılfıı Cb için yapmışlar hatlarından belli ama üst tarafı biraz daha uzun olsaymış tam oturacamış.Bir Honda amblemide çok farkederdi açıkçası.

Ama eve giderken kanım ısındı bir güzel geldi,

Dr. Elcik koruma linkimi bulamadım ama bu sanırım

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...14833934/detay

Camı Honda'dan aldım Beact camı diye fatura kestiler ama ben Ökkeş kardeşimizinkinden alın derim.Arka sayfalarda görebilirsiniz.

Şimdi benim bir dedim vardı.Pazara veya markete alışverişe gidince topcase yetmiyordu.En ucuz yan çanta 120 tl gördüm bende Aydın'a sınava gidince bildiğimiz beygirime heybe aldım.

Şansıma sadece bir yerde bulabildim oda renk cümbüşü

Madem elimiz kılıfla kirlendi bunuda uğraşalım dedim denemek adına.

Böylede egsoza değdi.Ammada büyük almışım la

Birde üstten çırt çırt ile bağlayım dedim oda böyle oldu:

Aşkın Abi bi git Allahın adına elleme göremiyoz egsoza değcek mi diye Böyle değmiyor.Amma sinyaller tehlikede.

Bi 100 cc kamana çıkartsınlar mondial classic tarzında ben ona binim iyisimi Cam heybe felan derken beni anca o paklar, Cb nin tüm karizmasını dağıttım.
    Heybeyi kullanmasam bile koltuk kılıfım olacak.Bu arada kendisi 15 tL dikimini beğendiğim için aldım.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Honda NC S
    Murat çevirmeye girersen ruhsatta renk BEYAZ yazdığı için ceza yersin artık kaçınılmaz

Bodrum için orjinal, espirili bi fikir bu heybe işide başına bela açmasın abi altında desteği yok sonuçta, zamanla sökülür dikişler janta lastiğe sarılır falan Allah korusun

Birde depo kılıfı 2.3. fotolarda falan güzel görünüyor. Öncekileri istemeyerekmi çektin naptıysan artık kötü detayları gözüme gözüme giriyordu
    Murat 48/30 bunu beğendi.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Murat çevirmeye girersen ruhsatta renk BEYAZ yazdığı için ceza yersin artık kaçınılmaz

Bodrum için orjinal, espirili bi fikir bu heybe işide başına bela açmasın abi altında desteği yok sonuçta, zamanla sökülür dikişler janta lastiğe sarılır falan Allah korusun

Birde depo kılıfı 2.3. fotolarda falan güzel görünüyor. Öncekileri istemeyerekmi çektin naptıysan artık kötü detayları gözüme gözüme giriyordu
    Abi şimdi sağlam birşey çift dikiş.Hani su yemezse sağlam olacak gibi.Birde ön alt köşesini arka ayak peginin oradaki deliğe çırt çırt ile bağladıkmıydın tamamdır

Zaten sadece pazara veya markete gideceğim gün koyacağım.Rengi gri felan olsa çok iyi olacaktı veya kırmızı çizgiler felan olsa amma kalmamış başka renk.Bende Aydın'a bir daha gidene kadar beklemek istemedim, zar zor buldum saten.Ön ızgaralar sırıttı depo kılıfı ile ne yapmak lazım acaba.Birde ön ızgaraların bir vidasını çıarttım diğerinin başını yedim nasıl sıkmışsa eşşek herifler şarjlı matkapla açamadık.

O değilde az önce ofisten çok ağır eleştiri aldım.Çıkart olum şunu dediler, rengi ile bayanların kalbini kazanırım dedim onlarda su koyuverdi

Topic biraz hareketlendi iyi oldu yahu
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti

Uzun yolda tam gaz gidince bu cb kaç litre yakıyor diye sormuştum benim soru kaynamasın ferdi

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    13 litreye benim motor tam gaz 440 km felan rahat gider

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Dip gaz dediysem 90 a sabitleyince.100 den sonra fark belli ediyor.

Motosikleti
    Honda NC S
    Uzun yolda tam gaz gidince bu cb kaç litre yakıyor diye sormuştum benim soru kaynamasın ferdi
    Mengu ben 1.72 yi artçılı %50 şehir içi (pek hız yapmak mümkün değil "hız dediğim TAM GAZ" ), %50 de artçılı, yüklü çantalı, şehirlerarası 70-80-90 larda giderek yaptım.

Arkadaşlarla aradaki farkı arıyorum hep acaba ben mi yanlış bişey yapıyorum diye, çoğunluk gazı sert açıyor ben yumuş yumuş hızlanıyorum ama süratler aynı , çoğunluk düşük viteste devirli kullanıyor ben yüksek viteste düşük devir...

Bu tür farklar var. Bu yüzden bi depoda denedim şehir içi 5. vitesi bile nadir gördüm, devirli devirli kendi çapımda yardırdım , nerdeyse full artçılı, o depoda bile 2lt yakabildim.

Burda çok yakıyor diyen arkadaşların bi çoğunun sorunu kazıkçı benzinlik seçimi çıktı mesela. Bir iki arkadaş var bu sorunu çözemeyen onlarda servise göstereceklerdi sonra geri dönüş yapmadılar halen, bende merak ediyorum

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ferdi bende senin gibi gazı köklemiyorum zaten kökleyince şahlanmıyor.Kıyamıyorumda, birde burada bir PO keşfettim baya güzel gidiyor motor.Benim biraz daha fazla yakmamdati tek sebep kasislerden hiç direk geçmem, dururcasına 1 e takarak geçerim e evle aramda da 5 kasis var.Günde 2 defa çift yön gidip geliyorum.İlk göz nurum kıyamıyorum hiç çukur kasis gördümmü dururum.Ani gaz açma ve ani gaz kesme yapmıyorum ben zaten şeklini görende Hacı gibi sürdüğümü hemen anlıyor

Birgün satarsam Hacı dan diye satıcam.O eski Kinetic ilanları gibi

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Beyler Honda Fuara katılıyormuş ve 4 yeni modeli geliyor Türkiye' ye. Bunlardan biri bize rakip ve yanlış hatırlamıyorsam geçenlerde bi videoda paylaştığım yakıt sarfiyatı 1.7lt/100km lerde olan alet

http://c1302.hizliresim.com/16/f/k23hq.jpg
    http://c1302.hizliresim.com/16/f/k23j1.jpg

Bana tipsiz geldi, ince uzun gibi bişey ama bizim CB lerde bile 1.72 leri görebiliyorsak bunda 1lt ile mi yol alınacak
    Birde insallah bu kampanalı tel jantlı gelmez bize Gerçi bizim CB lerin kampanalıları singapura falan satılmıştı

İllaki yanda tepinmem lazım diyenler kına yakabilir kickstart koymuşlar Ben bi tek şeyi beğendim o da egzozu kısa
    o ney laaa? Acb mi yazıyo onda? tel cant ve kampana? Zaten malzemedende çalmışlar gibi. Kaskabak görünüyor. Silindiride çok uzun. Muhtemelen sıkıştırma oranı fazla. Kıpraşım varmı kıraşım? Gene vakumlu karbüratörmü acep? Bu soruların cevabı aaazzz sonra

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu soruların cevabı aaazzz sonra
    Abi bu son cümle harbi komik oldu Bize direk bu haliyle gelmeyebilir abi şunun şurasında ne kaldı gelince görücez

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Abi bu son cümle harbi komik oldu Bize direk bu haliyle gelmeyebilir abi şunun şurasında ne kaldı gelince görücez
    belki gelirse çelik cant, ön disk olarak getirirler. Haa bide kesin devir saati yoktur bunda. Devir saati özürlü honda

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çeneden açılır kask ile kapalı kask hakkında ne fark var, hangisini önerirsiniz. yeni sezona kaskla başlayacağım, kask hakkında bilgim yok. LS2 nasıldır fiyatları uygun geldi

Kesinlikle full face kask al, çeneden açılanların güvenliği tartışılır.
    karapara bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki gelirse çelik cant, ön disk olarak getirirler. Haa bide kesin devir saati yoktur bunda. Devir saati özürlü honda
    Bak o konuda haklısın, devir saati %99 olmaz

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Abi yolda giderken önüne bakması gereken kişi ne yapsın devir saatini arabada bile var ama bakmıyoruz.Olsa değişik olurdu ama yokluğu belli değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 39 kullanıcı var. (0 üye ve 39 misafir)