Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi olurdu vallahi

İmzanızda satıldı yazıyor, daha önce Cb sahibi miydiniz?
    evet sahibiydim sattığımada pişmanım.

Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengü16 nickli arkadaşın 2 adet çinli motoru var. 2sini de dağlara vurdu ve hiçbirşey olmadı hala da kullanıyor. Yani bu olay cb125 in çinli olmadığını kanıtlayamaz
    aslında yazacak çok şey var amaçinlidir değildir tartışmasına girmek istemiyorum.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Egzozun oradaki açıklığı arttırmak lazım aslında Mikuni, havalar soğukta olsa motorun direk rüzgar yemesi başka bişey
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Hocam peki motor nasıl nefes alıyor?Gözüme çok çirkinde gelmedi, beğendim
    Motorun nefes alma meselesine gelince önden direk hava alamaz, alttan giren hava karterdeki yağı soğutur, motor bloğunada yukarıdan nispeten hava geliyor. Hava soğutmalı bir motor için herhangi bir zararının olduğunu düşünenler fikirlerini paylaşmalı derim

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ben anlamam ama böyle birşey olursa, su size gelmez diye düşünüyorum.

CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Bizim istanbulun çamuru bitmez, heryer şantiye. Özenip emek harcıyor motorunu yada arabanı yıkıyorsun yarım saat sonra daha beter oluyor. Böyle sonradan eklenen şeylere karşıyım ama inanın burada İstanbulda kışın motor kullanıcam diyorsanız ya böyle birşey yapmalısnız yada yağışlı havalarda motorunuzu varsa garaja kaldırmalısınız.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlar xenon taktırıcam, taktıran varmı daha önce?
    Tavsiyeniz varmı?
    fiyatı 50 lira. İŞçilik tahmini ne tutar? Bunların beyinleri biraz büyük olurmuş. Bir tanıdık usta 120 ye küçük beyinli xenon takma dahil istedi. Başka nerede taktırabilirim? (avrupa yakası)
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Diz örtüsü aynı işi görüyor ama böyle birşeyi tercih ederim hem çok daha ekonomik ve pratik bir çözüm olur.Mikunu'nun koruma demiri sanırım benimkinden daha dik açıda.
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://images.gittigidiyor.com/5493/...54930697_0.jpg
    arkadaşlar xenon taktırıcam, taktıran varmı daha önce?
    Tavsiyeniz varmı?
    fiyatı 50 lira. İŞçilik tahmini ne tutar? Bunların beyinleri biraz büyük olurmuş. Bir tanıdık usta 120 ye küçük beyinli xenon takma dahil istedi. Başka nerede taktırabilirim? (avrupa yakası)
    http://www.camgoz.com.tr/asp/product/2644/MOTO-HID-XENON-UZUN-KISA

Şundan tak. Küçük beyin yüksek kalite. Takmaya gelince: Kendin takabilirsin, olmadı bi ustaya git taksın. 20 den fazla verme takmak için.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Elcik koruma için bilinen tüm faydalardan farklı bir + sını keşfettim.

Eğer topcase de artçının kaskı varsa ve yerin kalmamışsa, ekmek poşeti gidonda eline dolanıp durur.Basit olsada tehlikeli bir durumdur

Uploaded with ImageShack.us

Halbuki aynı ekmeği elcik korumalı bir aynaya asarsanız elinizle temas etmez.Üstelik garanti ediyoruz fırından çıkan sıcacık ekmeği buz gibi yersiniz

Merak etmeyin şakir marka elcik koruma ile artık güvendesiniz

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.camgoz.com.tr/asp/product/2644/MOTO-HID-XENON-UZUN-KISA

Şundan tak. Küçük beyin yüksek kalite. Takmaya gelince: Kendin takabilirsin, olmadı bi ustaya git taksın. 20 den fazla verme takmak için.
    Dostum sen bu ürünü kullandım mı? Site nedir kimdir , senin tanıdığın mıdır?
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Siteye ben kefilim 125 liralık mal aldım ilk alışverişimde, hiç eksik veya yanlış parça çıkmadı kargomdan.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben İzmir'deyim. Kendi motoruma ordan almıştım xenon u. Yaklaşık 6 aydır da kullanıyorum hiçbir sorunu yok. Far ise çok kuvvetli takmadan önce önümü görmüyordum gece ıssız yerlerde
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Hocam peki motor nasıl nefes alıyor?Gözüme çok çirkinde gelmedi, beğendim
    castrol yağ idare ediyor. 10 50 yağ koydum. Motor şimdi daha hararetli ama ayaklarıma vurduğu için ayaklarım sıcacık kalıyor müthiş.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Arkadaşalar ben motosikleti hergün kullanıyorum.Güzergahım şantiye yolu üzerinde malum sürekli kirleniyor motor.

Zincir koruma kapağı hakkında ne düşünüyorsunuz?Bu kirliliği en azından zincir için azaltabilir mi?Zincir ve dişlilerin ömrünü uzatabilir mi?Daha az yağ harcamamıza olanak sağlar mı?Hangi kapak bizim motora uyar? deneyen, gören, bilen var mı?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1479.html

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arkadaşalar ben motosikleti hergün kullanıyorum.Güzergahım şantiye yolu üzerinde malum sürekli kirleniyor motor.

Zincir koruma kapağı hakkında ne düşünüyorsunuz?Bu kirliliği en azından zincir için azaltabilir mi?Zincir ve dişlilerin ömrünü uzatabilir mi?Daha az yağ harcamamıza olanak sağlar mı?Hangi kapak bizim motora uyar? deneyen, gören, bilen var mı?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1479.html
    Zincir ıslanıyosa yağ görevi görür dert etmeyin ;)

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Arkadaşlar motoruna egzoz takmak isteyen yada takan var mı? şöyle silindirden itibaren komple bi egzoz yaptırayım diyorum ama yaptıracak yer bulamadım henüz. 4 ay önce serkan mişille konuştum yapıcaz edicez dedi hikaye oldu.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ben egsozu çok beğeniyorum.Belki bende dış kapağa kaplama yaptırırım.Şimdilik zincir kapağında kaldım ben.

okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    bugün gözüm birşeye takıldı arkadaşlar ön fren hidrolik kısmındaki yağ motor dururken full giderken bir anda yok oluyor . sizinde böyle oluyor mu ?? hiç olmamıştı . baktık kaçak filan yok . benim arkadaşın garanti fren balatan bittiğinden hidrolikteki bütün yağ balatayı itmek için çekiyor ondan azalıyor dedi 3800 km de balata biter mi kardeşim ??

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı okkesh79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün gözüm birşeye takıldı arkadaşlar ön fren hidrolik kısmındaki yağ motor dururken full giderken bir anda yok oluyor . sizinde böyle oluyor mu ?? hiç olmamıştı . baktık kaçak filan yok . benim arkadaşın garanti fren balatan bittiğinden hidrolikteki bütün yağ balatayı itmek için çekiyor ondan azalıyor dedi 3800 km de balata biter mi kardeşim ??
    3800 de daha kimsenin bitmedi.Ama arkadaşlarımızdan biri bu konuda bir ustanın videosunu paylaşmıştı eski sayfalarda.Orada sıvı azalırsa balata bitmiş demektir diyor.Arkadaşınında söylediği gibi.Acaba kesin bitiyormu, hani çok dolu oluncada yokmuş gibi oluyor ya?Bu km çok anormal kaçar.

okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    bak bu çalışmadan önce
    http://e1301.hizliresim.com/15/r/j87mh.jpg
    bu da çalıştıktan sonra
    http://e1301.hizliresim.com/15/r/j87py.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)