Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    tek hayalim sh 300 sahibi olmak. 10 bin lirayı veririm hiç düşünmeden. Scooter'a kebapçıda alıştım. Şimdi vitesli motor zoruma gidiyor debriyaj çek bırak, vites mites. Alttan sular şarıl şarıl.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S

http://www.youtube.com/watch?v=rDfmBJWXEus

Bu tuhaf CB 125 için adam 1.79lt / 100 km dedi ya

Avrupa ayağınamı bizimkilerin fabrika yakıt verileri yükseliyor acaba
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0zaman sanayiden çamurluğun ucunda sırıtmayacak esnek bi çamurluk bulucam,montaj içinde mecbur çamurluğu delicem zaten 25 tl fln çamurluk =) olmazsa yaz için yeni bir çamurluk alırım, yaz - kış dönüşümlü kullanırım
    Bir işe yaramaz. Çünkü ayaklarınıza gelen su çamurluğun altından kurtularak gelmiyor. Yerdeki su birikintisinden geçerken ön lastiğin yardığı, iki yana açılan sulardan geliyor.
    Yani aynı şu şekilde:

İstediğiniz gibi çamurluk koyun yine de faydası olmaz bu gibi durumlarda.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://a1212.hizliresim.com/14/5/glhzr.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=rDfmBJWXEus

Bu tuhaf CB 125 için adam 1.79lt / 100 km dedi ya

Avrupa ayağınamı bizimkilerin fabrika yakıt verileri yükseliyor acaba
    Bende bunu görmedim ama youtube deki videolarda o yuvarlak farlı Cb lerde motosiklet açma-kapama kırmızı düğme olunca acaba bunlar enjeksiyonlu mu ? diye merak ettim üstüne düşmedim.Ama enjeksiyon olursa daha az yakmaz mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek hayalim sh 300 sahibi olmak. 10 bin lirayı veririm hiç düşünmeden. Scooter'a kebapçıda alıştım. Şimdi vitesli motor zoruma gidiyor debriyaj çek bırak, vites mites. Alttan sular şarıl şarıl.
    X-max daha iyi olmaz mı?Daha güçsüz ama Barkın Bayoğlu incelerken çok yakıyor demişti sh için, üstelik bagaj farkı görünüm, ve göstergeler
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Honda pcx125
    scooter alırsam honda, naked alırsam bundan sonra yamaha alırım. Ps 150i kullanma şansım da olmuştu, bizim motorlarda zorlamayla 90ı nadir görürken, ps ile e5 te giderken bi baktım motor 100 le gidiyormuş. Yaw ne zaman 100 oldu dedim bu motor. Hem hiç belli etmiyor, konforlu motor. Bi anda 100e çıkıyor hiç anlamıyorsun. Müthiş motor ama virajlarda tamamen durmak gerekebiliyor. O yanı kötü birtek.

Motosikleti
    Honda NC S
    Mikuni sen ön dişli bulabildin mi ?

Benim bu aralar zincir değiştiresim var, Bursa yolundaki yağmur mevzuundan sonra hep aklımda ama dişli değiştirmezsem yazık olacak güzelim zincire. Dişliler bıçak gibi olmuş parmakla dokunduğumda, kireç taşından mı yapmışlar arkadaş ya

Şöyle bişey yerine, alttaki gibi bişey bulsam ne güzel olurdu ama biz sanırım bunu bile bulamıyoruz servis harici

Birde bizim gidon çapımız 22mm acaba, bileniniz varmı arkadaşlar ?
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda pcx125
    ön dişli bulamadım. Arka dişliyi küçülttüm, 80e kadar rahat. Ama motor yine 100ü geçemedi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön dişli bulamadım. Arka dişliyi küçülttüm, 80e kadar rahat. Ama motor yine 100ü geçemedi.
    Sende başka bi durum var Mikuni malesef Ben artçılı yanlışlıkla 110 ları görmüştüm Bursaya giderken, hatta uzun süre yüksek süratte gittim diye bi aksırma tıksırma olmuştu

Heee bu ara o mevzuya baktım kitapçıkta uzun süre yüksek hızda sürüş için CPR8EA 9 (NGK) buji kullanılmalı demiş. Yani benim yaşadığım yüksek ihtimalle bu durum, içim rahatladı bu konuda söylemeyi unutmuşum arkadaşlar

okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    ben tornacıda yaptırdım 17 dişli ön için çok güzel oldu motorda titreme yarı yarıya azaldı , koltuğa sünger takviyesi ile motoru satmaktan vazgeçtim şimdi rahat bir halde gidip geliyorum ,vites aralığı büyüdügünden motor vites istemiyor bağırma bitti , ama benim motor sanki çok yakıyor millet yok 10 krş yakıyor filan yazıyor ben çıldırıyorum benim ki 15 krş yakıyor ya bu 10 krş yakan arkadaşlar nasıl gidiyor bir bilgisi olan var mı ? ben bi de özellikle 60 km geçmedim yine 15 krş yaktı , bu 17 dişli ile ne yakacak daha hesaplamadım deponun bitmesini bekliyorum

Motosikleti
    Honda pcx125
    benim motorda 15 kuruş yakıyor. 20 tl benzine 140-150 km gidiyor. Bakım yapılırsa yakıt düşer.
    Dişli kaç paraya yapar tornacı?

Motosikleti
    Honda NC S
    Servisler ön dişliye 8TL / Arka dişliye 50 TL fiyat çekiyor orjinal dişliler için. Üzerindeki dişlilerle aynı ürünü alacaksam bu fiyat bence bu dişlilere fazla, ne diyosunuz ?

Görenlerde değiştir abi şu zinciri dişliyi diyor daha 5-6000 km de olmama rağmen, 5-10 liralık dişliler bile binlerce km giderken bu paraya aynı ürün alınırmı ki

Tornacı ön dişliye nekadar istedi? Birde bilgisayar ortamındamı hazırlanıyor çizimi, nasıl ilerledi süreç Muhtemelen orjinalinden daha iyi bi sonuç çıktı

Motosikleti
    benim motor 3200 km her bakımınıda zamanında yaptırdım ama 15 krş altını göremedim , gören arkadaşlar nasıl yaptığını anlatırsa sevinirim tornacıya 80 tl yalvar yakar yaptıra bildim bence değer mi derseniz değer , 1 haftada teslim etti . 4 gündür biniyorum, CB 125 i satmaktan vazgeçtim o ayak titremesi önde kalmadı arkadaki kişi içinde yarı yarıya azaldı

Motosikleti
    Honda pcx125
    tornacılar öyledir. Parçacılarda 7.5 lira ön dişli.

Motosikleti
    öğlede ,onun girişine uygun 17 dişli hiçbir yerde bulamadım , sorduğum yerler arkayı küçültüyor başkaları sende öğle dene dedi , ben gittim yaptırdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

ben 15 dişli ile 115 düz yolda yokuş aşağıya 118 gördüm iki kişi daha 17 dişli ile denemedim hız yapmayı rüzgarların biraz daha hafiflemesini bekliyorum

Motosikleti
    Honda pcx125
    galiba benim motorun gôstegesi bozuk. Mümkün değil 100ü geçirtemiyorum.

Motosikleti
    Honda NC S
    Abi gayet güzel yapılmış gibi, muhtemelen metalin yoğunluğu orjinalinden daha iyidir, aşınma ömrü bakımından da fark vardır ama yinede fiyat tabi işçilikle birlikte Renthal fiyatlarına ulaşmış.

Renthalde 428 için dişli olsa sipariş geçicemde oda yok malesef. Bir kez alayım 20-30.000 km düşünmiyeyim istiyorum, zırt pırt zincir geriyorum malum istanbul trafiği

Yakıt mevzusu 3lt / 100 km denk geliyor sanırım yaklaşık, benim bu 12-13-15kr hesaplarında kafam çok karışıyor Yani 3lt ise çok fazla tabi ama sebebi nedir onu hakikaten çözebilmiş değiliz.

Şimdiye kadar en büyük fark benzin istasyonundan kaynaklandı arkadaşlarında tecrubeleriyle. Bende bikaç istasyon denedim menzili en uzun olan kabataştaki PO dan alıyorum o günden beri.

Ben ana depo ile 500km altına rodaj hariç hiç düşmedim, %80-90 artçılı kullanıyorum, istanbul şehir içi zaten %95, ama bu yakıt farkı sebebini hakikaten bilmiyorum
    Subap ayarı sonrası bi gaza tepkiler güzelleşti devride arttırdım yine aynı hatta düşüş var desem yeridir.
    Şimdi havalar soğuyor, jikle, ısıt et, hava filitresi gittikçe tıkanıyordur, buji ömrü ne alemde onuda bilmiyorum falan derken biraz daha artar gibi geliyor ama çok farketmez heralde.
    Acaba nekadar agresif kullansamda buradaki arkadaşlar kadar gaz açamıyormuyum kendimden şüphe etmeye başladım

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba nekadar agresif kullansamda buradaki arkadaşlar kadar gaz açamıyormuyum kendimden şüphe etmeye başladım
    BEnim şöyle bir tahminim var.Şimdi karbüratörde gaz kelebeği var motor dersinden hatırladığım, e motosiklet 600 değil sonuçta bastınmı yokuşta dahi fırlasın.Örneğin kurye gibi mesleklerle yokuşu çıkmaya çaışırken veya ani hızlanmaya çalışırken gaz kolunu köklemesi ile benzin kelebeğinden yakıt akar ama hepsini yakamaz gibi bir durum olur mu?Ben mesela 20 de 2. vites 30 da 3., 40 da dördüncü 50 den sonra 5 e takıyorum düz zemin olmak şartı ile.Anlayacağınız hacı gibi gidiyorum son hızımda trafikte sıkışıp basmam gerekirse 80, yoksa 70.Bende az yakıyorum, o yüzden bu anlattığım durum bu konuda etkili olur mu?
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    hiç dikkat ettiniz mi ??? km saatinin 1--2--3--4--5 rakamlar var bu rakamlar uyarak vites değiştirseniz ( tabii titreşimden dolayı ayakta küçük çaplı sarsıntıya dayanabilirseniz ) yüksek hızı görme imkanınız daha yüksek

Motosikleti
    Honda NC S
    Evette oralar redline seviyeleri ben o rakamlara o viteslerde hiç ulaşmıyorum mesela, agresif kullanıyorum dediğimde bile sadece daha seri değiştiriyorum vitesleri fakat o redline rakamlarına ulaşmıyorum buda bi etken olabilir tabi

Ben peg de titreşimden rahatsızda olmuyorum, ancak freni debriyajı bırakıp ayağımı arkaya çektiğimde topuğumun kavradığı alanda o illet yüksek devirlerde hissediliyor hakikaten,

dikkat etmedim ama sanırım artçı peginin, egzozun falan bağlı olduğu o tuhaf döküm parçayı kavrıyorum topuğumla.

__ Bir sorumda o-ring zinciri standart dişli kalınlığında kullanabiliyoruz değil mi? Yani, biri 4mm iken o-ring zincirin takılacağı dişli 6 mm olması gerekmiyor heralde et kalınlığı olarak?

Motosikleti
    ben sadece 5 rakamında gelmeden 5. vitese takıyorum 115 son gördüm , yokuş aşağı 118 gördüm daha ilerisi zaten imkansız gibi bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)