Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Az once motoru ciftkurtlar servisine biraktim ilgilenen arkadas yaklasik 90papel masrafi olacagini soyledi. Zaten sadece 47tl iscilik masrafi. 35tl castrol yag. Motora subap ayari da yapilacak ama arkadasin dedigine gore motor hava sogutmali oldugundan isininca o cikicikicikiciki sesi tekrar yapacak. Yalniz tek hatirlatmayi/sormayi unuttugum sey motora ne kadar yag konulacagiydi. Sanirim ferdinand burada yaptirmstin bakimi ustalar 800ml konulmasi gerektigini biliyorlar degil mi?

Imla hatalarim icin ozur dilerim telefondan yaziyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Evet biliyorlar, getirdiğim litrelik yağ ambalajını geri verdiklerinde 200ml yağ vardı içinde, yani 800ml koymuşlar

Herşeye rağmen bi kontrol edersin çubuktan, olduda yeni eleman falan aldılarsa gibisinden.

Butun commuterlerde var ki ona benzer bi çık çık saat sesinin devirlicesi gibi bişey. Ama tork hissiyatı değişiyor, ara hızlanmalar epey farkediyor ve benim çok sevdiğim bi mevzu olan yakıt

90 papellik ne yapılıyomuş ki ya, neye göre fiyata bu denli zam yapmışlar Eğer hakikaten 90 TL fatura kesilirse sana zahmet bi sorarmısın 55-60 tan 90 a ne sebeple gelinmiş ~%50 zam

Fatura 55-60 lardaysa kurcalama bence mevzuyu
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    yahu schooterlarda bile beyin var beyinsiz motor olur mu :D jawalarda yok beyin =) bakın bu çin malı schooterların beyni
    http://denizmotortr.com/u-cdi_blok_1...eyin-3972.html

aslında bukadar pahalı değil 4 lira olması lazım =)

Bu arada son hız ben ibremde 120 yi gördüm ama yanımda gelen arkadaşımın ninjası 125 i geçmiş =)
    Karadeniz - Giresun.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    cb kardeşliği hepinize merhabalar...

İşlerimin yoğunluğundan foruma uzun süredir bakamıyordum km ler ne alemde bakalım...
    Motorum şu anda 6900 km de cb ile alakalı sorunum yok memnunum diyebilirim.Sadece Ucuz yakıt almamdan dolayı 1 2 defa sıkıntı yaşadım o da şu şekilde.Anayolda hızlanıyorum 80 90 100 km hız aralıklarında motosiklet silkeleme yapıyordu ve hızlanmayı kesiyordu.Çok zorlanıyormuşcasına bir ses çıkarıyordu.Bu sebeplerden dolayı yine eski benzin aldığım bornova metronun oradaki bp den almaya devam ettim sorun çözüldü.Daha da bilmediğim yerden benzin almam...

Ayrıca aralık ayında askere gidiyorum.Ama cb mi askerlik nedeniyle satmıyorum
    Babama vericem o sürsün 6 ay sefasını...

Tabii askere gitmeden 8000 bakımını yaptırmayı düşünüyorum çünkü ben askere gidinceye kadar 7500 km leri bulurum.
    8000 bakımı yaptıran arkadaşlar ne kadar tuttuğunu söylerse sevinirim ?
    Şeytan İcadı

Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb kardeşliği hepinize merhabalar...

İşlerimin yoğunluğundan foruma uzun süredir bakamıyordum km ler ne alemde bakalım...
    Motorum şu anda 6900 km de cb ile alakalı sorunum yok memnunum diyebilirim.Sadece Ucuz yakıt almamdan dolayı 1 2 defa sıkıntı yaşadım o da şu şekilde.Anayolda hızlanıyorum 80 90 100 km hız aralıklarında motosiklet silkeleme yapıyordu ve hızlanmayı kesiyordu.Çok zorlanıyormuşcasına bir ses çıkarıyordu.Bu sebeplerden dolayı yine eski benzin aldığım bornova metronun oradaki bp den almaya devam ettim sorun çözüldü.Daha da bilmediğim yerden benzin almam...

Ayrıca aralık ayında askere gidiyorum.Ama cb mi askerlik nedeniyle satmıyorum
    Babama vericem o sürsün 6 ay sefasını...

Tabii askere gitmeden 8000 bakımını yaptırmayı düşünüyorum çünkü ben askere gidinceye kadar 7500 km leri bulurum.
    8000 bakımı yaptıran arkadaşlar ne kadar tuttuğunu söylerse sevinirim ?
    km.ler düşük bizde, sen iyi geziyorsun ben penzini motoru aldığım günden beri aynı yerden alıyorum benzin ya da çekiş sorunu yaşamadım hiç. araba ile de aynı şeyi yapar benzincimi değişmem. petrol ofisinden şaşmıyorum. satılacak motor değil tabi iyi yapıyorsun 6 ay göz açıp kapayıncaya kadar geçiyo zaten, tecrübeyle sabit 313. kısa dönemlere selam

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    4000 bakımından geldim. Öncelikle ödediğim miktarı yazayım. Tam 80 papel (ama fatura 82,5tl idi).
    Bana dediğine göre işçilik zamlanmış. Bu sistemden böyle, ona yapacak birşey yok dedi. KDV dahil 47tl.
    35tl de castrol yağa aldı. Sanırım piyasada daha ucuz?!...
    Şimdi hesapladım da, bana 47 işçilik ve 35 yağ demişti ama sadece bunlar bile 82tl tutuyor. Demek ki yağ daha ucuz.
    Çünkü yağ contası ve bir de patlamış park lambası ampülü değişti. Gerçi bunlar 50kuruş-1tl'lik şeyler.
    Onun haricinde subap ayarı yapıldı. Şimdilik o cıkıcıkıcıkı ses yok gibi.
    Debriyajı ayarlamışlar ama alışkın olduğum gibi değil. Oldukça yukarda kavrıyor.
    Arka freni ayarlamışlar o da alıştığım gibi değil. Az dokununca bile etki gösteriyor, bu haliyle arka tekeri kitlemek çok kolay. Sanırım arkadaki somundan bunu gevşeteceğim.
    Asıl konu; motora 1lt yağ koymuşlar. ''Abi zaten bir dahaki bakıma kadar nerden baksan 200ml yağ eksiltir dedi. Ben şimdi 800ml koysam bir dahaki bakıma kadar yağın çok azalır bu haliyle sıkıntı olmaz dedi.'' Ama külahıma anlat. Ben şırıngayla çekeceğim biraz yağ.

Motoru teslim alıp 8-10km yol geldim motorun tepkileri çok hoşuma gitti. Kendine gelmiş adeta. Vites geçişleri süper.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 bakımından geldim. Öncelikle ödediğim miktarı yazayım. Tam 80 papel (ama fatura 82,5tl idi).
    Bana dediğine göre işçilik zamlanmış. Bu sistemden böyle, ona yapacak birşey yok dedi. KDV dahil 47tl.
    35tl de castrol yağa aldı. Sanırım piyasada daha ucuz?!...
    Şimdi hesapladım da, bana 47 işçilik ve 35 yağ demişti ama sadece bunlar bile 82tl tutuyor. Demek ki yağ daha ucuz.
    Çünkü yağ contası ve bir de patlamış park lambası ampülü değişti. Gerçi bunlar 50kuruş-1tl'lik şeyler.
    Onun haricinde subap ayarı yapıldı. Şimdilik o cıkıcıkıcıkı ses yok gibi.
    Debriyajı ayarlamışlar ama alışkın olduğum gibi değil. Oldukça yukarda kavrıyor.
    Arka freni ayarlamışlar o da alıştığım gibi değil. Az dokununca bile etki gösteriyor, bu haliyle arka tekeri kitlemek çok kolay. Sanırım arkadaki somundan bunu gevşeteceğim.
    Asıl konu; motora 1lt yağ koymuşlar. ''Abi zaten bir dahaki bakıma kadar nerden baksan 200ml yağ eksiltir dedi. Ben şimdi 800ml koysam bir dahaki bakıma kadar yağın çok azalır bu haliyle sıkıntı olmaz dedi.'' Ama külahıma anlat. Ben şırıngayla çekeceğim biraz yağ.

Motoru teslim alıp 8-10km yol geldim motorun tepkileri çok hoşuma gitti. Kendine gelmiş adeta. Vites geçişleri süper.
    daha 3 gün önce cbfe 4.000 bakm yaptırdım 65 tl bu işciliğe nezaman zam gelmiş,gelmişsede çok olmuş ya servise gitmicem bidaha

bakımı ümraniye doğu batı motorda yaptırsaydınız keşke,gerçekten motora göre bakım yapıyolar cbye farklı cbfe farklı mesela anes cbnin 4binde sibop ayarı olması gerektiğini bilmiyor ama d&b motor bize fabrikanın dediği bu diyo...bu castrol yağ dışarda 25 tl...

kesinlikle 1 litre yağ ile gezmeyin motora hertürlü zarar ve motor boğuluyomuş gibi gidiyo 1 litre yağ ile

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    15TL kazık mı yedik şimdi? Evet yedik galiba. Ben anlamıyorum yani bu tutarsızlık nedir? Honda servisi x yerde ne kadar ise, y yerde de o kadar olmalı. Neden herkes tutturabildiğini öpüyor?
    Başımın gözümün sadakası olsun eğer ortada haksız yere alınan 1 kuruş fazla varsa.
    Herneyse 15papel büyük para değil. Ama daha şu yağ konusu bile bir standarta oturmadı. Baksanıza aynı yerde ferdinand'ın motoruna 800ml yağ konuluyor ve bunun bilincinde oluyorlar. Benim motoruma ise 1lt yağ konuluyor ve öyle bir konuşuyor ki sanki 50 senedir cb125e'lere 1lt yağ koyuyorlar.
    Yazıklar olsun başka da bir şey demiyorum. Şırıngayla çekerim bir miktar yağ taş atıp kolum yorulmaz. Sinirlenmemin sebebi tutarsızlık. Lan oğlum işte kılavuzda 0.8l yazmış*. Adam gibi iş yapsanıza. Ama yok. Bizim dahi ustalar yaptığı işe kendi yorumunu katacak illa ki!

*: Orijinal ingilizce kullanma kılavuzunda 0.8ℓ yazıyor. Litre sembolü, bazen ''L'' ile bazen de ''l'' (küçük L harfi) ile ifade ediliyor. Küçük L ile ifade edildiğinde, büyük ''ı'' harfi ile karıştırılmaması için sembol olarak ''ℓ'' kullanılıyor(Kaynak). İşte sorun da burada başlıyor. O ingilizce kılavuzu Türkçe'ye çeviren deha, bunu anlamamış veya o sembolü bilmiyor olsa gerek ki, direkt 0.8 yazıp bırakmış. Bu ifadeden de birşey anlamayan yurdum servis personeli ''1lt yağ alır abi yea'' zihniyetiyle kılavuzu hiç kurcalamadan bildiğini okumuş. En azından benim kadar araştırsaydı şu motora 800ml yağ konulması gerektiğini bilirdi. Bir kez daha yazıklar olsun.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    sultanbeyli sanayi sitesinden 10 tl ye aldım şimdi. Güngör motora bugün sordum 1.1 lt. Koyuyoruz dedi. 27 tl ve castrol marka. Ben ikisinin ortası 900 gram koyacam. Bakalım ne olacak. Şu an motorda elf 15 50 var, baktım çubuğa hep yağ bulaşmış soğuk motorda bile. Halbuki cbf de çubuğa hiç bulaşmazdı, acaba 1 lt bile fazlamı?

Motosikleti
    Honda NC S
    15TL kazık mı yedik şimdi? Evet yedik galiba. Ben anlamıyorum yani bu tutarsızlık nedir? Honda servisi x yerde ne kadar ise, y yerde de o kadar olmalı. Neden herkes tutturabildiğini öpüyor?
    Başımın gözümün sadakası olsun eğer ortada haksız yere alınan 1 kuruş fazla varsa.
    Herneyse 15papel büyük para değil. Ama daha şu yağ konusu bile bir standarta oturmadı. Baksanıza aynı yerde ferdinand'ın motoruna 800ml yağ konuluyor ve bunun bilincinde oluyorlar. Benim motoruma ise 1lt yağ konuluyor ve öyle bir konuşuyor ki sanki 50 senedir cb125e'lere 1lt yağ koyuyorlar.
    Yazıklar olsun başka da bir şey demiyorum. Şırıngayla çekerim bir miktar yağ taş atıp kolum yorulmaz. Sinirlenmemin sebebi tutarsızlık. Lan oğlum işte kılavuzda 0.8l yazmış*. Adam gibi iş yapsanıza. Ama yok. Bizim dahi ustalar yaptığı işe kendi yorumunu katacak illa ki!

*: Orijinal ingilizce kullanma kılavuzunda 0.8ℓ yazıyor. Litre sembolü, bazen ''L'' ile bazen de ''l'' (küçük L harfi) ile ifade ediliyor. Küçük L ile ifade edildiğinde, büyük ''ı'' harfi ile karıştırılmaması için sembol olarak ''ℓ'' kullanılıyor(Kaynak). İşte sorun da burada başlıyor. O ingilizce kılavuzu Türkçe'ye çeviren deha, bunu anlamamış veya o sembolü bilmiyor olsa gerek ki, direkt 0.8 yazıp bırakmış. Bu ifadeden de birşey anlamayan yurdum servis personeli ''1lt yağ alır abi yea'' zihniyetiyle kılavuzu hiç kurcalamadan bildiğini okumuş. En azından benim kadar araştırsaydı şu motora 800ml yağ konulması gerektiğini bilirdi. Bir kez daha yazıklar olsun.
    __Abi usta değişecek değil ya zırt pırt ne biliyim ki şimdi benimde içim bi tuhaf oldu , ben şöyleydi böyleydi bişeyler söyliycektim, gönlünü ferah tut arkadaşımdada var CB ki biz burda günde kaçtane CB ye bakıyoruz sen yap hesabını dedi.

Eyvallah ustam görücez iş bitince dedim çıktım sigara içtim, giriyorum hava filitresi temizleniyor, çıkıp giriyorum zincirle ilgileniyor usta ve 2-3 eleman, frenler debriyaj bilmemne, elemanlar dört dönüyodu zaten ustanın etrafında,

subap ayarı zaten epey uzun sürdü derken herşey bitti usta bi tur attı benzinliğe çıktı indi falan. Bidaha başka bi servise gitsen bile supap ayarı için kesin buraya geleceksin hadi geçmişolsun tadını çıkar dedi.

Yani CB ye CB gibi davrandığı CB yi tanıdığı her halinden belliydi, zaten sonuçtan da acaip memnun kaldım, dediğim gibi yag ambalajını aldığımda 200ml yağ kalmıştı içinde halende duruyor.

Ustanın kendisi başka bişeylemi meşkuldü, orda mı değildi, işten mi ayrıldı ne oldu bilemiyorum ama o usta yoksa bende bidaha gitmem zaten.

__Birde mücahit 3 gün önce servise girmiş, bu 3 günde mi artmış fiyatlar yoksa bunların fiyatları dalgalı kurdamı inan anlamıyrum,

bana 55-60 denildi işlem sonunda, "yağın fiyatını düştük, conta değişti, işçilik şu şu ... ... buyrun faturanız dendi yüzüm güldü. Hani pazarlık bişey yapsam, iki dil döksem, öyle bişey de yok.

Valla reverse memnun kaldım diye paylaştım böyle olacağını bilsem şu servise gitme derdim zaten ısrarla
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda pcx125
    2400 km. Oldu ve titreşim arttı. Issız bir Bp den benzin aldım acaba ondan mı.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ferdinand olayın senle alakası yok ki. Sonuçta sen memnun kaldığın bir hizmeti tavsiye ettin. Gerisi onların ayıbı.
    Ben sana teşekkür ederim yine de. Her türlü konuda uzun uzun yazıp bilgi aktarmaya çalıştığın için.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2400 km. Oldu ve titreşim arttı. Issız bir Bp den benzin aldım acaba ondan mı.
    Issız bp'den bp'ye değişir. Ben ankarada ıssız sayılabilecek bir bp'den kaç kere depomu fulledim çok da memnun kaldım yine önünden geçsem benzin alasım olsa yine alırım.

Motosikleti
    Honda pcx125
    orjinal lastiği tubeless yaptırdım, 70 km oldu sorun yok. Gùngör motor 23 tl aldı. Revit alt yağmurluk 60 liraya aldım.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu schooterlarda bile beyin var beyinsiz motor olur mu :D jawalarda yok beyin =) bakın bu çin malı schooterların beyni
    http://denizmotortr.com/u-cdi_blok_1...eyin-3972.html

aslında bukadar pahalı değil 4 lira olması lazım =)

Bu arada son hız ben ibremde 120 yi gördüm ama yanımda gelen arkadaşımın ninjası 125 i geçmiş =)
    Beyne bakarmısın 5.92 TL. Benim bildiğim beyin denen alet pahalı bir şey. En son kullandığım Kymco için ustabeyin konusunda 1000-1500 TL olmalı diye söylemişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    __Abi usta değişecek değil ya zırt pırt ne biliyim ki şimdi benimde içim bi tuhaf oldu , ben şöyleydi böyleydi bişeyler söyliycektim, gönlünü ferah tut arkadaşımdada var CB ki biz burda günde kaçtane CB ye bakıyoruz sen yap hesabını dedi.

Eyvallah ustam görücez iş bitince dedim çıktım sigara içtim, giriyorum hava filitresi temizleniyor, çıkıp giriyorum zincirle ilgileniyor usta ve 2-3 eleman, frenler debriyaj bilmemne, elemanlar dört dönüyodu zaten ustanın etrafında,

subap ayarı zaten epey uzun sürdü derken herşey bitti usta bi tur attı benzinliğe çıktı indi falan. Bidaha başka bi servise gitsen bile supap ayarı için kesin buraya geleceksin hadi geçmişolsun tadını çıkar dedi.

Yani CB ye CB gibi davrandığı CB yi tanıdığı her halinden belliydi, zaten sonuçtan da acaip memnun kaldım, dediğim gibi yag ambalajını aldığımda 200ml yağ kalmıştı içinde halende duruyor.

Ustanın kendisi başka bişeylemi meşkuldü, orda mı değildi, işten mi ayrıldı ne oldu bilemiyorum ama o usta yoksa bende bidaha gitmem zaten.

__Birde mücahit 3 gün önce servise girmiş, bu 3 günde mi artmış fiyatlar yoksa bunların fiyatları dalgalı kurdamı inan anlamıyrum,

bana 55-60 denildi işlem sonunda, "yağın fiyatını düştük, conta değişti, işçilik şu şu ... ... buyrun faturanız dendi yüzüm güldü. Hani pazarlık bişey yapsam, iki dil döksem, öyle bişey de yok.

Valla reverse memnun kaldım diye paylaştım böyle olacağını bilsem şu servise gitme derdim zaten ısrarla
    Balki söyledin ama ben atladım.
    Hangi servise gitmiştin?

Motosikleti
    Honda NC S
    Ferdinand olayın senle alakası yok ki. Sonuçta sen memnun kaldığın bir hizmeti tavsiye ettin. Gerisi onların ayıbı.
    Tabiki onların ayıbı reverse ama , abi kendini benim yerime koy insanın içi bi tuhaf oluyor, hani servis babamın yeri olsada güvenip önersem anlarım, en ufak yanlışında gidip bağırıp çağırsam yine içimi boşaltırım.

Memnun kaldım diye öneri üzerine giden ilk arkadaşa bambaşka bi muameleyi okuyunca insanın siniri içinde patlıyor.

CBR250 başlığında yagsız kalmış motor değişti garantiden, bikaç parca daha değişmiş elimi cebime atmadım gibi konuları okumasam, inan servisin kapısından girmem, elimden geleni kendim yaparım, gelmiyorsa adam gibi usta bulmak çok zor değil!

Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki söyledin ama ben atladım.Hangi servise gitmiştin?
    Çiftkurtlara gitmiştim Sahin.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Düzeltme: ferdinand yanıtlamış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki onların ayıbı reverse ama , abi kendini benim yerime koy insanın içi bi tuhaf oluyor, hani servis babamın yeri olsada güvenip önersem anlarım, en ufak yanlışında gidip bağırıp çağırsam yine içimi boşaltırım.

Memnun kaldım diye öneri üzerine giden ilk arkadaşa bambaşka bi muameleyi okuyunca insanın siniri içinde patlıyor.

CBR250 başlığında yagsız kalmış motor değişti garantiden, bikaç parca daha değişmiş elimi cebime atmadım gibi konuları okumasam, inan servisin kapısından girmem, elimden geleni kendim yaparım, gelmiyorsa adam gibi usta bulmak çok zor değil!
    Valla benim içim rahat. Senin de için rahat olsun. Aynı duyguyu ben de kdrsahin'e Buz Motor'u tavsiye ettiğimde yaşamıştım. Sanırım jantta bir çapak kalmıştı ve birkaç sorun yaşamıştı. Ama ne o konuda benim, ne de bu konuda senin bir hatan var.
    Bu konunun kaçıncı sayfasıydı hatırlamıyorum. Bir yorum yapmıştım: ''Neden motorumu gönül ferahlığıyla bırakıp, gidip bir cafe'de çayımı kahvemi içemiyorum?'' diye. Bu kez öyle yapayım dedim, boğazımda kaldı. Bir kez daha gördüm ki, (hangi sektör olursa olsun -boyacı, mobilyacı, motosiklet ustası-) usta dediğin adamın tepesine bineceksin. Gözün ensesinde olacak. Soluk aldırmayacaksın.

Motosikleti
    Honda NC S
    Bir yorum yapmıştım: ''Neden motorumu gönül ferahlığıyla bırakıp, gidip bir cafe'de çayımı kahvemi içemiyorum?'' diye.
    Bir kez daha gördüm ki, (hangi sektör olursa olsun -boyacı, mobilyacı, motosiklet ustası-) usta dediğin adamın tepesine bineceksin. Gözün ensesinde olacak. Soluk aldırmayacaksın.
    Valla bende 2004 ten beri ustalarla haşır neşirim (işin o kısmını hernekadar sevemesemde). Gönül rahatlığıyla kahve içebildiklerim %5 i geçmiyor, zaten bunlarda firması nekadar büyümüş olursa olsun hala işinin başında olan,

X5 e binsede elinde tornavida, kulağında kalemle dolaşan ustalarım, kendine yakıştırmadığı işten önce kendi utanıyor, vakit kalmadı yetişmez desende, kendi hariç kimsenin farkedemeyeceği ufacık detaylar için gerekirse mesai yapıp sıfırdan iş yapıyor.

Ancak ozaman oluyor abi o gönül rahatlığıyla kahve içip beş dk kafa dinlemek. Buz Motor yazını hatırlıyorum, bende direk bu imajı yaratmıştı mesela.

Yoksa olay ticaretten başka bişey değil, tabi buna ticaret denirse.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ferdinand senden bir ricam var. 4000 bakımının faturası duruyordur heralde değil mi? Rica etsem benim paylaştığım şu kısmı sen de paylaşır mısın? Sende yağ masrafı yok onu biliyorum ama geri kalan kısmı karşılaştırmak istiyorum.

Motosikleti
    Honda NC S
    Ferdinand senden bir ricam var. 4000 bakımının faturası duruyordur heralde değil mi? Rica etsem benim paylaştığım şu kısmı sen de paylaşır mısın? Sende yağ masrafı yok onu biliyorum ama geri kalan kısmı karşılaştırmak istiyorum.

http://img194.imageshack.us/img194/9...1121231452.jpg
    Abi onu arıyorum ilk mesajıma bile ekliycektim, gerekirse gidip tekrar çıktısını rica edicem, kayıtlarım duruyor sonuçta, hatta yanında birde imzaladığım bi makbuz vardı onuda vermişti son anda cebime atmıştım bulduğum gibi paylaşıcam SÖZ

.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:59 ----------

Yalnız böyle madde madde adet falan yazmıyordu gibi hatırlıyorum 4000 genel bakım yapıldı. Müşteri yağ getirdi... falan bişeyler vardı ama bi bulayımda kendi kendime deli oluyorum günlerdir

Hatta 18 TL bile değildi, 17 küsuratlı bişeydi yanlış hatırlamıyorsam, yaradanın unuttuğu belgeleri buldum onu bulamadım abi şimdi ne desem boş tabi Dediğim gibi gerekirse tekrar çıktı istiycem

O gün sana özelden "bulursam faturamı atıcam" diycektim, yanlış anlarsın beni diye önce bi bulayım topikte paylaşırım daha doğru olur demiştim kendimce

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)