Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Forum iyice durgunlasti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı reall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum iyice durgunlasti
    millet motorları paketleyip kaldırdı ondandır. tatlısu motorcusu bunlar

Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgisayari da paketlediler herhalde :-)

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Arkadaşlar geçen hafta yağ değişimini kendim yaptım. Motor yaklaşık 4800 km'de. Dikkatimi çeken şeyleri ve deneyimlerimi paylaşmak istiyorum sizinle. Öncelikle PO maximoto 10w 40 sentetik motor yağı satın aldım (20 tl), bundan önce en pahalı yağı koymuşlardı serviste (motul 30 tl) aradaki farkı görmek istedim. Hava filtresi aradım ama piyasada yok servisten edinebilirsiniz ancak bu motorun bir dezavantajı malesef yeni olması bu durumda piyasada hiçbir parçası yok hatta serviste bile far için bir dünya beklemiştim garantiden değişim için. Bir başka sıfır motordan sökerek halletmişlerdi. Neyse bir ben hava filtresi ararken cbf 150'nin filtresini verdiler denemek için ama baştan söylemeliyim olmuyor. Hava filtresini değişirken yaşadığım deneyimi anlatmak istiyorum. Seleyi çıkarınca hava filtresi görünüyor ve bunu 4 tane civata tutuyor sökmek ve sorun burada başlıyor hangi akla hizmet bu tasarımı yaptılar bilmiyorum ama birtane civata deponun (benzin) altına denk geliyor ve elinizin orya girmesi imkansız bu durumda depoyu tutan vidanın sökülmesi ve depoyu kaldırmak gerekiyor. Bunun içinde Önde 2 tane plastik hava ızgarası var malumunuz, onların sökülmesi gerekiyor. Depoyu yana serbest bıraktıktan sonra o sökemedeğiniz civataya ulaşmak artık çok kolay deponuzu yana kaydırarak vida sökülüyor. Ben bu zahmete girerken cbf 150 hava filtresinin uymaması olasılığını göze almıştım bizim filtre biraz daha küçükmüş. Bu arada internette videolar izledim. Ulaştığım videolarda cfb 125 için hava filtresi değişimleri vardı ondada 4 tane civata filtreyi tutuyor ama çok kolay ve değişimi inanılmaz basit bizimkinde neden böyle bir saçmalık yapmışlar doğrusu anlayamadım. Eli alettutmayan biri tek başına biraz zor yapar gibi geldi bana. Neyse sonuçta yağımı değiştirdim. Bundan önce ilk yağı 900 km ikincisini 2500 km (ara yağ değişimi) üçüncüsünü 4500 km civarında yaptım. İlk ikisi serviste yapıldı. PO maximoto nasıl bilemem ama ilk hissettiğim viteslerin değişimi eskisine göre çok daha yumuşak kullandıkça yakıt tüketimi değerlerinide göreceğiz bakalım. Ama bu motor şehir içinde gerçek bir kurtarıcı 500 km rezerve düşmeden rahat gidiyor diyebilirim.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Ben iki avuç vida ile ulaşılan hava filitresi değişimi izlemiştim, CB de bikaç vidayla ulaşıyoruz dolu tarafından bakmak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle deme mavi, sağlam sağanakta 680 km yol yaptım, tek molamı feribotta verdim zorunlu olmasa devam ederdim tadından yenmiyor abi, motorda ısınmıyor hiç hafiften devirlicesinden yardırarak... inesim gelmedi

en keyifsizi yazın kullanmak heralde
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    real kardeş bende lastikleri tubeless çevirecem. Sen nerede yaptırdın?

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Ben iki avuç vida ile ulaşılan hava filitresi değişimi izlemiştim, CB de bikaç vidayla ulaşıyoruz dolu tarafından bakmak lazım

Evet dolu tarafından bakmak güzel bende öyle yapmaya karar verdim öyleyse Elim deymişken koruma demirlerine gündüz farı montajıda yaptım (aslında teknik olarak arkadaşım yaptı ben sadece sökme takma kısmından sorumluyum) en kısa zamanda motoru yıkayıp temiz olarak fotoğraflayacağım.

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    real kardeş bende lastikleri tubeless çevirecem. Sen nerede yaptırdın?
    Ben normal lastikcide yaptirdim kiliste 10 lira bir masrafi oldu her lastikci yapar sadece bir sibop takiyorlar o kadar

Motosikleti
    Honda pcx125
    bugün 3 yere sordum bu lastikler tubeless değilmiş. Tube type imiş. 3 günde dağılır iner diyip yapmak istemediler.

bugün 3 yere sordum bu lastikler tubeless değilmiş. Tube type imiş. 3 günde dağılır iner diyip yapmak istemediler.
    Bence onlar basindan atmislar uzun suredir kullanan arkadaslarda var o kadarda dandik degil lastikler

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    anlamadım hata mi uygun değil demek istiyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Yani tubeless taktırmsak istedin de jantmı uygun değil demek istiyorsun

Sen kendinde yapabilirsin bir tane sibob al tak tekerin yanlarinada ilac suruyorlar sonra da takip hava vuruyorlar,islem bitiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadım hata mi uygun değil demek istiyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Yani tubeless taktırmsak istedin de jantmı uygun değil demek istiyorsun
    Jant uygun arkadasa orjinal lastiklerin tubeless e uygun olmadigini.soylemisler

Motosikleti
    Honda pcx125
    2 çeşit lastik var. Tube type ve tubeless. Tube type yanaklar yumuşak ve janta oturmuyor. Jantın kabahati yok. En ucuz malzemeyi kullanmışlar işte.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Arkadaşlar honda yeni model çıkarmış galiba bilen var mı? honda cb 150 r diye motorsikletnetforumun videolarında gördüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

http://www.facebook.com/photo.php?v=...type=3&theater
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Honda pcx125
    sadece honda.com.tr de yazana itibar edilir.

Motosikleti
    Hondanın sitesinede baktım, ama hemen koymazlar diye düşündüm.
    ZEMHERİ!

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar honda yeni model çıkarmış galiba bilen var mı? honda cb 150 r diye motorsikletnetforumun videolarında gördüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

http://www.facebook.com/photo.php?v=...type=3&theater
    Honda TR böyle motorlar getirmez en ucuzunu getirir ama pahalı modellerin fiyatına satar.

Motosikleti
    Honda pcx125
    honda innova gibi motoru getirdi de kim aldı?
    Gerçi honda beklentilere göre motor yapmaz. Birde bu gavurlarda zerre bereket yoktur. Göstergeye bir saat koymayı, bir tubeless sibobunu fazla masraf sayan bir Zihniyet işte. Hondanın en sinir olduğum 2 huyu, panelde dijital saat olmaması ve tel jant.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    honda innova gibi motoru getirdi de kim aldı? Göstergeye bir saat koymayı, bir tubeless sibobunu fazla masraf sayan bir Zihniyet işte. Hondanın en sinir olduğum 2 huyu, panelde dijital saat olmaması ve tel jant.
    Innova örneğine %100 katılıyorum. Gösterge olayında hesap makinesi görünümlü renkli bişey olmasından ben şahsen hiç hoşlanmıyorum, saat olmasada farketmez benim için ama varmış gibi boş bir yuva koymasını hiç sevmedim CB için o ayrı.

İşin özü bizim insanımız kaliteyi değil süsü seviyor sanırım. Sırf gösterişli diye tonla para döker, kaliteli fakat incik boncuğu yoksa kusur arar hakaret eder... ...
    585858 bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    ZEMHERİ!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)