Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    geçen motorun yan kapağını açtım anahtarlı olan kısmını böyle tam alarm koymak için bi bölme yapmışlar sankiyada bana öyle geldi sizce burası ne için yapılmış olabilir...alttaki cihazı koycan buraya ne aküye ne motora zararı yok pili bittimi değiştir pilini oh miss

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1704419/detay/

bunlarda dün akşam arkadaşla sarıyer ulus bebek gezdik motorları değiştire değiştire sürdük eksi artılarını çözmek adına titreşim cbfin 5bin 6bin devirden sonra oluşan titreşimle aynı ama cbde herdayim varbu arada km 500'ü geçti 90-100 km hızla giderken titreşim azalıyor daha konforlu oluyor...

en son resimde motorcular cbye ilgi gösteriyor bende alıcam uygunmuş güzelmiş vs vsyeni çıkmış motor kullanmak güzel oluyor orda birsürü makinalar var racing vs adam gelip benim motora bakıyor
    birde koruma demirleri ve arka çanta şart motor çıplak ve cılız görünüyor
    FatihC bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ben daha 120 km gidebildim benzin yeni oynadı yerinden... fullemistim
    içimde ölen biri var

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı birteko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben daha 120 km gidebildim benzin yeni oynadı yerinden... fullemistim
    ibre biraz geç oynar dün 160 kmde filan oynadı benzin aldıktan sonra ibre tam ölçmüyor malesef ortalara doğru çabuk inmeye başlar..bakalım yedek depoya ne zman gecicek...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

bu arada arkadaşlar motorun resimlerini nazar deyer diyemi koymuyosunuzbiraz değişik resimler koyun palaşım yapın olmuyor böyle yatrafikte sağda solda baya görmeye başladım cb'yi motorlara değişik şeyler yapan var bitanesi çiftli korna takmış orjinali zaten öyle ama 2 adet değişik korna takmış güzel görünüyor full koruma demirli çantalı baya heybetli...

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    deponun şeklinden dolayı o oynama maalesefki

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    şekillede alakalıda şamandıralı olunca pekte sağıklı olmuyor ölcüm,neyseki yedek depo var

bu arada motora kim binerse binsin bunun titreşimi gidonda diyo bende baktım gidon topuzları minnacık ve plastik gibi,bunu cbfte olan krom rengindeki gidon topuzunun takıp denicem bakalım titreşime fayda vericekmi...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayak peglerinde de sinir bozucu bir titresim var. Özellikle artçı pegleri fena titriyor. Titreşim gidon ile sınırlı değil...

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak peglerinde de sinir bozucu bir titresim var. Özellikle artçı pegleri fena titriyor. Titreşim gidon ile sınırlı değil...
    bende aynen bunu demiştim ...

Motosikleti
    Mondial 125 Zn - Honda CB 125e
    evet arkadaslar sonunda bugun motorda anlastık yanı kosturması para meselesı bıttı oglen 12 cıvarı.. Gazıosmanpasa Honda Çiftkurtlardan ön far koruma motor koruma yan koruma 35 lt lık canta ruhsat plaka falan 4080 tl ye anlastık... maksımum cuma gunu elımde olucak ınsallah beyaz cb m daha once 125 zn wardı yaklasık 5 yıl kadr kullandım bı gece onun yuuznden kumburgazda kalmam gerektıkten sonra elden cıkarmıstım uzulerek sonrada pısman olarak artık vıteslı ye gecmk gerektıgını duusnerek yogun arastırmalarımdan sonra kı 3 hafta sadece bu konuyu tum gece okudum ve gece çalısıyorum bırde Honda cb 125 e ye karar kılmıstım bakalım sele sertlıgı ve vıbrasyon olayın benı nasıl etkılıycek....

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    benim motorda şuan tam 500 kmde titreşim özellikle gidonda ve depoda var ayak peglerinde ve koltukta olan titreşim nereyse yok gibi ama bazı devir aralıklarında titreşim çoğalıyor ama 90 kmlerde titreşim cbfte olan titreşimin aynısı geçen akşam 5-6 saat gezide iki motoruda değiştirerek kullandım kıyas acısından...yani cbfin sele konforu ve titreşimsiz hali cbde olsa aman diyorum ama aradaki fiyat farkı kadar değil bu durum yani her halıkarda cbyi tercih ederim...

ahmetkose,hayırlı olsun motorun güle güle kullan...motor koruma ve yan korum gereklide far koruma sanki emanet gidi duruyor zaten orası biyere vursa demirle beraber daha çok hasar alır gibi...birde komple koruma demirli ve çanta alman iyi olmuş şimdi benim motor çıplak duruyoren kısa zamanda demirleri ve cantaları almam lazım...

125 znden sonra bence bu motor sana iyi gelicek sert sele biraz acıtıyor uzun gezilerde ama gittikçe yumuşuyor...

Motosikleti
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorda şuan tam 500 kmde titreşim özellikle gidonda ve depoda var ayak peglerinde ve koltukta olan titreşim nereyse yok gibi ama bazı devir aralıklarında titreşim çoğalıyor ama 90 kmlerde titreşim cbfte olan titreşimin aynısı geçen akşam 5-6 saat gezide iki motoruda değiştirerek kullandım kıyas acısından...yani cbfin sele konforu ve titreşimsiz hali cbde olsa aman diyorum ama aradaki fiyat farkı kadar değil bu durum yani her halıkarda cbyi tercih ederim...

ahmetkose,hayırlı olsun motorun güle güle kullan...motor koruma ve yan korum gereklide far koruma sanki emanet gidi duruyor zaten orası biyere vursa demirle beraber daha çok hasar alır gibi...birde komple koruma demirli ve çanta alman iyi olmuş şimdi benim motor çıplak duruyoren kısa zamanda demirleri ve cantaları almam lazım...

125 znden sonra bence bu motor sana iyi gelicek sert sele biraz acıtıyor uzun gezilerde ama gittikçe yumuşuyor...

tsk ederım kazasız surusler herkese.. nakıt aldıgım ıcın herseyı ekledım pazarlık acısından daha mantıklı oldu o yuzden mesela dun 3950 e anlasmıstım cantası ve far korumayı da ekleyınce 4080 tl oldu yanı gerekırse cıkarırım ayrı alsam daha pahalıya gelıcektı sonucta amacım uyguna getırebılmektı mumkun oldugunca sımdı gozum tel de beklıyorum motor hazır gel al demelerını

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ahmetkose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tsk ederım kazasız surusler herkese.. nakıt aldıgım ıcın herseyı ekledım pazarlık acısından daha mantıklı oldu o yuzden mesela dun 3950 e anlasmıstım cantası ve far korumayı da ekleyınce 4080 tl oldu yanı gerekırse cıkarırım ayrı alsam daha pahalıya gelıcektı sonucta amacım uyguna getırebılmektı mumkun oldugunca sımdı gozum tel de beklıyorum motor hazır gel al demelerını
    aynısını geçen hafta cumartesi yaşıyordumbi aradılar3 vesaitle ümraniyeye gittim ama hiç uzun gelmedibundan önce kaç motor aldım yine heycanlıydım bide sıfır alınca başka oluyor

anahtar teslim sadece motor için size verdikleri fiyat nedir?

Motosikleti
    aynısını geçen hafta cumartesi yaşıyordumbi aradılar3 vesaitle ümraniyeye gittim ama hiç uzun gelmedibundan önce kaç motor aldım yine heycanlıydım bide sıfır alınca başka oluyor

anahtar teslim sadece motor için size verdikleri fiyat nedir?
    guzel bı soru once bı 4200 dedı dıye hatırlıorum sonra bn guldum 3900 e kadar ınebılıoruz dedı ınebılıoruz degl dedım ının bı bnde aksesuar eklıyım bı kerede cıksın dedım sonra soyledıgım gıbı motor koruma demırı yan koruma demırı ruhsat plaka 3950 dedı bugun gıttım ıste 35 lt lk canta ve on far korumayla 4080 tl aldım yanı canta demır 130 a gelmıs oldu sanırım ıyı yaptım ya

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    guzel bı soru once bı 4200 dedı dıye hatırlıorum sonra bn guldum 3900 e kadar ınebılıoruz dedı ınebılıoruz degl dedım ının bı bnde aksesuar eklıyım bı kerede cıksın dedım sonra soyledıgım gıbı motor koruma demırı yan koruma demırı ruhsat plaka 3950 dedı bugun gıttım ıste 35 lt lk canta ve on far korumayla 4080 tl aldım yanı canta demır 130 a gelmıs oldu sanırım ıyı yaptım ya
    avrupa yakasında peşin fiyat anes motor 3.850 dedi otosever 3.950 dedi bende gittim ümraniyeden 3.750 anahtar teslim aldım motoru...3950ye demirleride ekletmeniz güzel olmuş öbür türlü fiyat farkı çok olurdu...motoru aldıktan sonra bunlardan da önemlisi korumalara dikkat edin kask eldiven mont dizlik bunlarıda edinmeye bakın,kask zaten gereklide

bide motorun rodajı çok can sıkıcıymış ya insan çatlıyo 50-60 la gitcem diye sakin kullanıyosun trafikte sorun oluyo

Motosikleti
    avrupa yakasında peşin fiyat anes motor 3.850 dedi otosever 3.950 dedi bende gittim ümraniyeden 3.750 anahtar teslim aldım motoru...3950ye demirleride ekletmeniz güzel olmuş öbür türlü fiyat farkı çok olurdu...motoru aldıktan sonra bunlardan da önemlisi korumalara dikkat edin kask eldiven mont dizlik bunlarıda edinmeye bakın,kask zaten gereklide

bide motorun rodajı çok can sıkıcıymış ya insan çatlıyo 50-60 la gitcem diye sakin kullanıyosun trafikte sorun oluyo
    elımde 4 kask ım bı montum dızlıgım bellıgım sırtlıgım eldıvenım war kı zn kullanıcısı oldugumu dusunun bıde robocop ama kazanın kucugu buyugu yok ıste bız onlemımızı alalımda

evet rodaj bıraz< sıkıntılı olucak sanırım kı alıp bı ızmıte gıdıp gelıyım tın tn dıorum ıstanbul ıcı 1000 km yı yapana kadar catlarım ben kız arkdasım basladı bıle daha elıme almadan rodajı tamamla bı anl once demeye onun ısrar ve destegı ıle aldıgımıda katarsak bı an once tamamlamak lazım...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    işte 9 günde 500 km yapmışım oda çok gezmedim işe gitgel yarın bi ufak gezi yapıcam böylelikle rodajı yapmaya çalışıyorumuzun yolda rodaj hiç çekilmez birde sürekli aynı devirde gitmekte iyi değil diyolar rodaj için sürekli vites değiştirme olayı olmuyor uzun yolda...bende rodaj bitsin direk sakaryadayımcbfle rahat gidiyoduk bakalım bununla nasıl olcak

bu arada hangi renk aldın motoru beyazdır inş

Motosikleti
    işte 9 günde 500 km yapmışım oda çok gezmedim işe gitgel yarın bi ufak gezi yapıcam böylelikle rodajı yapmaya çalışıyorumuzun yolda rodaj hiç çekilmez birde sürekli aynı devirde gitmekte iyi değil diyolar rodaj için sürekli vites değiştirme olayı olmuyor uzun yolda...bende rodaj bitsin direk sakaryadayımcbfle rahat gidiyoduk bakalım bununla nasıl olcak

bu arada hangi renk aldın motoru beyazdır inş
    tabıkıde beyaz artık e5 ten flan gıderım otobantan gıtmem bı sekılde yapcaz bakalım bol donlenmelı yaparım bol vıteslı scooter la gıder gıbı olcak ama bakalım hersey duzgun rodaj ıcın

kaizeN188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr esd

Bu motorları gördükten sonra.. Cb 125 ten soğuyorum.. yanlış anlamayın ama görüşünüşleri nerdeyse tıpatıp aynı ve bir çok çinli markada en az 1 tane var
    2011-2012 (yamaha Crypton)--( 2012-∞∞ Yamaha Ybr )

Motosikleti
    Alıntı kaizeN188 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.yuki.com.tr/AnaResimler/KR-150-kaptan-b5.jpg

Bu motorları gördükten sonra.. Cb 125 ten soğuyorum.. yanlış anlamayın ama görüşünüşleri nerdeyse tıpatıp aynı ve bir çok çinli markada en az 1 tane var
    sogumak ıcın sadece o degıl bır ton aynısnı yapan modeller war honda kalıtesı dıyelım gecelım

kaizeN188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    sogumak ıcın sadece o degıl bır ton aynısnı yapan modeller war honda kalıtesı dıyelım gecelım
    Bunun yanında ybrnin kendine has duruşu, cbnin devir saatinin olmayışı ve çinli görüntüsünden dolayı bence hala hondanın gözü kapalı seçilebilcek bir 125-150 lik motoru ülkemizde yok
    2011-2012 (yamaha Crypton)--( 2012-∞∞ Yamaha Ybr )

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Rodojda en fazla kaç km yapmak gerekiyor. 50-60 ıgeçmedim diyorsun.
    Motorum şu an 780 km'de, Ben sürekli otobanda kullanıyorum ve genelde 60-70 arası kullanıyorum, 70 e kadar çıkıyorum.
    70 e çıkmakla hatamı ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)