Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen yardım:

Arkadaşlar daha önce de sormuştum net bir cevap gelmedi.
    Şu tip koruma demirini nerede taktırabilirim avrupa yakasında? :

http://img812.imageshack.us/img812/6...0327125603.jpg
    (foto eralpt abinin motorunundur.)

Birkaç yere sordum, o demir bu motora takılmaz dediler. Ama görüyoruz ki takılıyor. Hatta artık üretilmiyor diyenler de oldu ( otosever).
    Burada motoruna bu tip demir taktıranlar olduğuna göre sizden bir yer ismi rica ediyorum.
    reverse biraz geç oldu ama G.O Paşa çiftkurtlarda bu tip koruma demiri mevcut, orada taktırabilirsin. ( yeni öğrendiğim için geç yazdım )
    reverse bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    @ferdinandd teşekkür ederim. En kısa sürede gidip bakacağım.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Tek tek alıntılar yaparak cevap yazmayacağım.

Genel olarak cevap yazacağım. Bu arada benim amacım karalamak değil motor alacaklara yardımcı olmak.

Şöyle söyleyim daha 3 gün önce gidiş geliş 250 km lik yola gittim. Giderken ekonomik olsun diye 60-80 km arası hızla gittim. Dönüşte 70-90 km arası hızla geldim. Her iki yolculuğumda da elim ayağım uyuştu. Titreşimin 70 de başlaması kötü oluyor. mesela 90 olsaydı rahatsızlık vermezdi

Üstüne basa basa söylüyorum. Uzun yoldaki rahatsızlık, yorgunluktan felan değil. Titreşimin vermiş olduğu rahatsızlıktan kaynaklanıyor. Hissedilmiyor diye birşey yok. Baya baya motordaki titreşim hissediliyor. Ama kısa mesafede rahatsızlık vermiyor. Bunlarıda milyon kez söyledik ama ...

Ha çıkar der ki motor 5-10 bin km de hala uzun yolculuklarda titreşim bana dokunmuyor veya benim elim ayağım uyuşmuyor veya uyuşsada bu beni rahatsız etmiyor der.

Ama titreşim var olan bir gerçek. Bunu kimse inkar edemez. Ama titreşimin derecesi herkesin gözünde farklı. Ben kendi açımdan değerlendirdim. Ama lütfen motoru yeni alanlar titreşim konusunu ele almasınlar çünkü almayı düşünenleri yanlış yönlendirebilirler.

Son olarak ben şehiriçinde ve 100 km yi geçmeyen yolculuklarda keyifle biniyorum.
    Mengu16 ve mondial50tt bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB125E
    gidiş geliş 500 km olacaktı

Motosikleti
    Honda cb125e
    arkadaşlar sonunda motorumu dün bayiden aldım şuan 85 km de şunları paylaşmak isterim motor cok kıvrak bu sabah arabaların arasında resmen şov yaptım bundan önce chopper kullandığım için bu kıvraklık bana süper geldi. depoyu 55 tl ye fulledim bakalım yedeğe ne zaman düşücez ufak tefek sesler geliyor ama motor sıfır olduğu için parcalar alışınca seslerin kalmayacağını düşünüyorum koltuk fena herkezin söylediği gibi biraz fazla oturunca cok rahatsız ediyor birde titreşim ben bukadar olacağını beklemiyordum benim cin chopper imle neredeyse aynı diyebilirim ama rotaj bitince onunda azalacağını düşünüyorum ilk bayiden cıktım 3. viteste biraz sabit gittim o an titreşimi farkettim ve beni rahatsız etti beklentilerim yüksek olduğu için sanırım ( şöyle birşey aklıma geldi hondaya herkez ayrı ayrı titreşimle ilgili şikayet mail i atarsa bu motorlara balansör takmalarını sağlayabileçeğimizi düşünüyorum bu konuyla alakalı fikirlerinizi bekliyorum)

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı seloo007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sonunda motorumu dün bayiden aldım şuan 85 km de şunları paylaşmak isterim motor cok kıvrak bu sabah arabaların arasında resmen şov yaptım bundan önce chopper kullandığım için bu kıvraklık bana süper geldi. depoyu 55 tl ye fulledim bakalım yedeğe ne zaman düşücez ufak tefek sesler geliyor ama motor sıfır olduğu için parcalar alışınca seslerin kalmayacağını düşünüyorum koltuk fena herkezin söylediği gibi biraz fazla oturunca cok rahatsız ediyor birde titreşim ben bukadar olacağını beklemiyordum benim cin chopper imle neredeyse aynı diyebilirim ama rotaj bitince onunda azalacağını düşünüyorum ilk bayiden cıktım 3. viteste biraz sabit gittim o an titreşimi farkettim ve beni rahatsız etti beklentilerim yüksek olduğu için sanırım ( şöyle birşey aklıma geldi hondaya herkez ayrı ayrı titreşimle ilgili şikayet mail i atarsa bu motorlara balansör takmalarını sağlayabileçeğimizi düşünüyorum bu konuyla alakalı fikirlerinizi bekliyorum)
    hayırlı olsun motorun resimleride ekleseydin

seninde tecribe edindiğin gibi motor aynen bu şekilde koltuk sert titreşim var gerisi benim çok hoşuma gitti bundan önce cbf kullanmama rağmen kullanımı daha rahat geldi,güç olarakta rodajda olduğu için test edemedim ama yokuşlardaki torku iyi...titreşim için benim aklıma gelen cbfte titreşim olmamasını sağlayan parça neyse cbyde taksınlar ondanşöyle söyliyim yüksek devirde titreşim çok ama 5 vites 50 km ile giderken cbften farkı yok,bence bi parça eksik takmışlarayrıca motorun yol tutuş ve frenlemesi çok iyi bunuda söylemeden geçemicem

geçen sayfalarda bi arkadaş sormuştu cbde alarm soketi varmı diye koltuğun altında var arkadaşlar üzeri kapalı bi soket..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

hep bakışları olan bi motorum olsun istemişimdir buda yavru kurt gibi bakıyor

FatihC, ferdinandd, Garip ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    tüm motor alan arkadaşlara hayırlı olsun diyorum sayımız bayağı arttı.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    ( şöyle birşey aklıma geldi hondaya herkez ayrı ayrı titreşimle ilgili şikayet mail i atarsa bu motorlara balansör takmalarını sağlayabileçeğimizi düşünüyorum bu konuyla alakalı fikirlerinizi bekliyorum)
    Balansör taksalarda artık bize bir faydası olmaz, sonradna alacaklara belki

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde sonradan takarız belkine yapılır bilmem ama gün geçtikce titreşime çareler buluruz artık,çünkü dediğim gibi yüksek devirde ve 70 km hızdan sonra artıyor düşük devirde ve rolantide aynı cbf..

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun motorun resimleride ekleseydin

..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

http://img651.imageshack.us/img651/2083/imag1228n.jpg
    teşekkürler foto ekliycem vakitsizlikten daha cekemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok fazla ses cıkar ve şikayet cok olursa nasıl yanlışı olan arabaları cağırıp servise yanlışlarını gideriyorlar bundada öyle bir işleme gidebilirler belki, yada bizde taktırsak fiyat olarak cok birşey olacağını sanmıyorum cünkü balansor denilen şey titreşimi şasiden izole eden bir yaydan ibaret diye biliyorum, kıcıkırık cinli bile motoruna taktıysa honda bunu dikkate alıp cozum sunar sanırım.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

cok fazla ses cıkar ve şikayet cok olursa nasıl yanlışı olan arabaları cağırıp servise yanlışlarını gideriyorlar bundada öyle bir işleme gidebilirler belki, yada bizde taktırsak fiyat olarak cok birşey olacağını sanmıyorum cünkü balansor denilen şey titreşimi şasiden izole eden bir yaydan ibaret diye biliyorum, kıcıkırık cinli bile motoruna taktıysa honda bunu dikkate alıp cozum sunar sanırım.
    eğerki bu yüksek devirdeki titreşimi kesersek cb'nin tadından yenmez

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sesimizi duyuralım o halde. valla benim motor da titriyor ama pek umursamıyorum. 8 bine yanaştım bu arada.

Motosikleti
    Honda cb125e
    Öncelikle iyi günler. Dün yani 25 haziran itibari ile istanbul honda doğu&batı motor bayinizden cb 125e modelli aracınızdan aldım. Bundan önceki çin malı olan motorumu honda kalitesindeki bir motora sahip olmak için sattım.Fakat kullandığım ilk anda beni hayal kırıklığına uğrattı sattığım çin malı motorumdaki titreşimin neredeyse aynı şiddetteki bir titreşim ile karşılaştım.Çin malı diye tercih etmediğim yeni model aynı klasmandaki motorlarda olmayan titreşim honda gibi isim yapmış ve kaliteli bi markada olması benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu.Balansör diye tağbir edilen ve motordaki titreşimi yaklaşık sıfıra düşüren küçük sayılabilecek parca için honda isminin lekelenmemesi adına giderile bilir bir problem olduğunu düşünerek gereğinin tarafınızca yapılmasını sizlerden rica ederim.saygılarımla Selçuk KOYUN

Arkadaşlar hondaya böyle bir şikayet maili attım bakalım geri dönüş yapaçaklarmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

duyuralım inzell sende ne yapıyon böyle motorla hiç inmiyosun heralde üzerinden kaç ay oldu 3 ay oldumu motoru alalı. Bu arada birşeydaha paylaşmak isterim benim motorum bursa plakalı olduğu için 121 tl ye yaptırdığım sigortanın 46 tl si kartıma iade aldu yani sigortam 75 tl ye gelmiş oldu.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesimizi duyuralım o halde. valla benim motor da titriyor ama pek umursamıyorum. 8 bine yanaştım bu arada.
    aslında şeihr içi pekte sıkıntı olmaz ama uzun yol cbf tadını vermez ama bi titremese benim için cbften önde olur cb
    baya geziyosunuz maşallahbende 3. gün 204 kmye geldim

seloo007 bende mail atıcam bakalım artık,çözüm için servisede sormak lazım ilgilenirseler tabiki...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    motoru orta sehpaya kaldırdım ve deliğin altındaki sac parçasına kadar benzin doldurdum ve tam 380 km de stop etti yedek depoya geçtim.sizce normal mi?
    Karadeniz - Giresun.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

Balansör motosikletin krank'ına bağlı çalışan veya krankın üzerinde olan bir dengeleyici ağırlıktır, titreşimi basit bir yayla veya takozla gideremezsiniz. Bence tek silindirli motorda titreşim olması o kadar da garip değil ama motosikletin tasarımını titreşimin sürücünün bedenine rahatsızlık vermeyeceği şekilde yapabilirler, bunu başaran bir sürü safkan çinli motor var.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Serk 21 ;

Sanırım değil, çünkü ben 1 km bile yapmadan 4-5 saat çalışırım dur kalk 1. vites, hep trafikteyim yine aynı şekilde kullanıyorum 1. 2. vitesler 410 KM sonra tuhaf biyerde stop etmesin, acemiyim yedek falan derken başımıza bişey gelir dedim benzin aldım.

Damlalarla birlikte 50 TL sığdırabildik, ortalama 2.9L yakmış oldu yani yine fazla bence de, seninki bana da normal gelmedi. Ağzına kadar doldurtmuştum ilk te de. Sonuç olarak en çok bukadar yakabilir heralde ne bileyim, o çalıştığım saatlerde
    harcadığım yakıtla daha epey giderdi bence enaz 450 km çok rahat görülüp yedeğe geçilir gibi tahminim.

Motosikleti
    Honda cb125e
    fotoğraf eklemeye calıştım ama ekleyemedim nasıl ekleyebilirim?

mengu16 saolasın valla ben nette baktım yay falan cıkıyordu hep, senin dediğin gibiyse işler biraz zorlaşabilir tabi, bilgi için teşekkürler.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Eski Cb serisi titredigi için bunuda bilerek böyle yapmıs olamazlarmı ??
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serk 21 ;

Sanırım değil, çünkü ben 1 km bile yapmadan 4-5 saat çalışırım dur kalk 1. vites, hep trafikteyim yine aynı şekilde kullanıyorum 1. 2. vitesler 410 KM sonra tuhaf biyerde stop etmesin, acemiyim yedek falan derken başımıza bişey gelir dedim benzin aldım.

Damlalarla birlikte 50 TL sığdırabildik, ortalama 2.9L yakmış oldu yani yine fazla bence de, seninki bana da normal gelmedi. Ağzına kadar doldurtmuştum ilk te de. Sonuç olarak en çok bukadar yakabilir heralde ne bileyim, o çalıştığım saatlerde
    harcadığım yakıtla daha epey giderdi bence enaz 450 km çok rahat görülüp yedeğe geçilir gibi tahminim.

bende genelde hep sıkışık trafikte 2 kişi kullandım ve çok fazla rampa çıktım bide rodaj doldu diye yüksek devir kullandım, buna karşın 2.7 litre gibi bir sarfiyat elde ettim. sanırım tek kişi uzun yolda normal devirlerde kullanırsam 2 litre yaktırabilirm
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 30 kullanıcı var. (0 üye ve 30 misafir)